Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!
Поддержите нашу армию:
- https://savelife.in.ua/donate/
- https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Доверяйте только проверенным источникам!
- Оф. канал КМДА - https://t.me/KyivCityOfficial
- Оперативний ЗСУ - https://t.me/operativnoZSU
Віримо в перемогу України!
Слава Україні!
Біла кухня є незмінною класикою. І, якщо кілька років тому головною тенденцією було різнобарвне (часом навіть занадто яскраве) оформлення кухні, то сьогодні мода на мінімалізм повертається.
Білий колір популярний з багатьох причин. По-перше, він робить кухню більш світлою і просторою. По-друге, він асоціюється у нас з стерильністю і чистотою, які особливо важливі в кімнаті, де проводиться приготування їжі.
Крім того, додати оригінальності дизайну білої кухні максимально просто – для цього можна розставити незначні яскраві акценти.
Сьогодні ми поговоримо про те, як облаштувати дизайн білої кухні в квартирі: оздоблення, меблі, елементи декору і комбінації кольорів – все це так важливо для створення гармонійного інтер’єру.
Особливості оформлення білої кухні
Білий колір в інтер’єрі є базовим і найбільш нейтральним. Через це він може на перший погляд здатися простим. Однак насправді створити гармонійний інтер’єр кухні білого кольору не так вже й просто. Важливо не перестаратися з базою, щоб кімната, створена для приготування і прийому їжі, не стала схожою на лікарняну палату.
Білий колір в інтер’єрі кухні, крім того, що здатний візуально збільшити простір, володіє ще цілим рядом інших переваг:
- білий відтінок меблів робить їх менш громіздкими і «важкими»;
- світлі тони підсилюють освітлення кімнати, роблячи її більш світлою навіть в похмуру погоду;
- кухонний гарнітур в білому відтінку виглядає благородніше і лаконічніше.
Як отримати гарний інтер’єр? Пропонуємо вам цікаві ідеї оформлення білої кухні:
- Акцентна стіна. Рекомендуємо розміщувати її в обідній зоні біля столу. На відміну від всіх інших стін в кімнаті, оздоблення яких переважно одноколірне, акцентна стіна може бути яскравою, з оригінальними принтами і візерунками, з красивими фресками і декоративними елементами.
- Білий монохром. Максимально збільшує простір кімнати і робить її більш світлою. Як уникнути зайвої стерильності і нудного інтер’єру? Принести трохи оригінальності можна не тільки за допомогою світла, але й завдяки фактурам. Поєднуйте гладкі і рельєфні декоративні поверхні, глянцеві і матові покриття тощо.
- Поєднання з натуральним деревом. Білий колір ідеально гармоніює з деревиною, тому сміливо можна використовувати її для оздоблення підлоги або в предметах меблів. Це особливо актуально для кімнат в скандинавському або еко-стилі.
В якому стилі оформити білу кухню?
Насправді кухня білого кольору може бути продумана в будь-якому стильовому напрямку (навіть в таких стилях, як поп арт або еклектика).
Навіть брутальний лофт можна виконати в білому відтінку з невеликими контрастами у вигляді, наприклад, цегляної кладки.
При цьому найпоширенішими ідеями інтер’єру для білої кухні є такі стилі:
Модерн
Інтер’єр білої кухні в сучасному стилі є актуальним, як для просторих кімнат, так і для невеликих просторів. Його відмінністю є лаконічність, прямі кути, глянцеві або хромовані поверхні.
Важливо, щоб навіть елементи декору на кухні мали практичну функцію. Стиль модерн висуває ідею, що в сучасному ритмі життя важливо, щоб людина відчувала себе в своєму будинку максимально комфортно.
Скандинавський стиль
Інтер’єр білої кухні в скандинавському стилі зробить простір більш затишним і домашнім. В цілому білий колір є основою даного стильового напрямку.
Щоб позбутися від зайвої стерильності і холоду, який надає білий відтінок, можна розбавити інтер’єр деревом (особливо красиво виглядає скандинавська біла кухня з дерев’яною стільницею), мозаїкою, декоративною плиткою на фартусі, затишним текстилем, кімнатними рослинами, яскравими стільцями та іншим.
Мінімалізм
Дизайн білої кухні мінімалізм є найбільш актуальним для кімнати з настільки практичною функцією. Адже так важливо, щоб всі процеси приготування їжі відбувалися легко і безпечно.
Як правило, мінімалізм передбачає повну відсутність елементів декору. Замість них – красиві, але при цьому практичні деталі. Головною рисою даного стильового напрямку є лаконічність. Вибирайте вбудовану побутову техніку, фасади з прямими кутами, гладку стільницю.
Не забивайте кімнату зайвими речами – мінімалізм передбачає максимально відкритий простір.
Хай-тек
Якщо ви любите готувати і потребуєте максимально сучасної і технологічною кухні, найкращим рішенням стане оформлення кімнати в стилі хай-тек. Білий колір (особливо це стосується глянцевих покриттів) в такому випадку один з найбільш виграшних. Головне – додати до нього трохи металізованих поверхонь, яскравих акцентів у вигляді, наприклад, кольорового холодильника або хоча б тостера.
А взагалі – чим більше техніки, тим краще. В даному стилі навіть електрочайник або кухонний комбайн можуть стати елементами декору.
Комбінація кольорів в білій кухні
Сам по собі білий колір – це чистий аркуш, який хочеться трошки прикрасити й урізноманітнити. У цьому допомагають правила поєднання кольорів в інтер’єрі. Невеликі яскраві акценти здатні перетворити інтер’єр білої кухні, зробити його більш цікавим і свіжим.
Перевагою білого кольору є його універсальність – він поєднується з різними відтінками – починаючи від пастельних і закінчуючи яскравими кольорами. Ці акценти можуть бути у вигляді найрізноманітніших елементів:
Які ж комбінації кольорів найбільш актуальні для білих кухонь?
- Чорно-біла кухня. Контраст чорного і білого найяскравіший і максимально виграшний для інтер’єру. Тут головне не переборщити – якщо зробити кухню чорною і білою в співвідношенні 50% на 50%, інтер’єр вийде швидше темним, ніж світлим. Найкращим рішенням стане використання з білими стінами і фасадами меблів чорної стільниці, підлоги або акцентної стіни.
- Синій колір. Стриманий відтінок ідеально гармонує з білим і надає інтер’єру особливої глибини. Він ідеально підійде для кухні в середземноморському або класичному стилі, а також в таких напрямках, як шеббі шик або лофт.
- Коричневий. Це теплий відтінок, який розбавляє холод білого кольору і робить кухню більш затишною. Асоціація з корицею, шоколадом або кави в цій кімнаті максимально доречна. Коричневий колір часто використовується в білій кухні в класичному стилі, а також в таких напрямках, як кантрі або прованс.
Варіанти обробки кухні білого кольору
Основою будь-якого ремонту є оздоблення. Отже, як оформити стелю, стіни та підлогу білої кухні?
Стеля
Стелі на кухні і так зазвичай білого кольору. Тому, якщо ви продумуєте інтер’єр кухні в світлих відтінках, не варто експериментувати з яскравими різнобарвними стелями.
Найбільш простим і практичним варіантом є натяжні стелі білого або молочного відтінку. Вони можуть бути глянцевими (особливо актуально для низьких стель) або матовими.
Якщо висота стін дозволяє, можна використовувати в якості оздоблення стель дерев’яні бруси, які згодом фарбуються в білий колір. Це подарує кімнаті тепло і затишок.
Стіни
У подібних інтер’єрах однаково красиво виглядатимуть, як білі стіни, які вторять забарвленню фасаду, так і темні шпалери, що створюють контраст.
До речі якщо ви все-таки плануєте клеїти на кухні шпалери, беріть полотна, що миються – вони більш прості у догляді.
Крім шпалер в якості оздоблення для стін можна використовувати декоративну штукатурку, фарбу для стін.
Підлога
Якщо стелю краще залишити білою, то у випадку з підлогою можна трохи пограти на контрастах. Підлогове покриття не повинно повністю зливатися з фасадами меблів, проте може зливатися із забарвленням стін.
На кухні особливо красиво виглядає біла керамічна плитка, світлий паркет або ламінат. Особливу популярність набирає сьогодні наливна підлога, яка максимально практична і проста в догляді.
Для затишної домашньої атмосфери зупиніться на ламінаті або паркеті. Дерево створює розкішний вигляд і ідеально вписується в будь-який стиль інтер’єру.
Можете зробити на білій кухні чорну підлогу – це виглядає стильно і оригінально.
Порада: У робочій зоні (біля плити і мийки) куди більш практична наливна підлога або плитка. Ламінат та паркет краще виглядають в їдальні. Таким чином завдяки підлоговому покриттю ви зможете здійснити зонування простору.
Наскільки практична біла кухня?
Існує стереотип, нібито біла кухня в квартирі досить непрактична та нераціональна. Це пов’язано з тим, що на білому кольорі сильно помітні будь-які плями і розводи. Однак, як показує практика, догляд за білою кухнею вимагає не більше сил і часу, ніж за інтер’єром в будь-якому іншому відтінку. Більш того, на темних поверхнях (особливо це стосується чорних фасадів і стільниць) помітні не тільки плями і розводи, а й пил, шерсть тварин, найменші ниточки.
Всі недоліки білого кольору нейтралізуються за допомогою наступних рекомендацій:
- Між матовою і глянсовою поверхнею виграє перша. Звичайно, ще більш практичний напівматовий варіант. Однак глянсова кухня, хоч і виглядає розкішно, вимагає особливого догляду – на ній помітні відбитки пальців, розводи і плями, які відразу кидаються в очі.
- Якщо ж ви все-таки вирішили встановлювати глянсові фасади, відмовтеся від натискних механізмів. Куди практичніше, щоб на фасадах були врізні ручки.
- Найбільше на кухні забруднюється саме стільниця. Тому, якщо фасади повністю білі, стільниця на робочій поверхні може бути виконана в інших більш природних відтінках (молочному, бежевому, сірому). На ній невеликі забруднення не будуть такими помітними.
Важливо! Чорна стільниця на білій кухні, хоч і створює гарний контраст, є жахливо непрактичною. Вона підходить тільки в тому разі, якщо ви не любитель приготування їжі і робите це нечасто.
- Біла плитка для фартуха може бути практичною і простою у догляді. Однак затирка для неї зазвичай також вибирається біла. І ось тут може виникнути проблема, оскільки в шви дуже легко проникає забруднення. В даному випадку краще зупинитися на бежевій або сірій плитці з темною затиркою.
Також читайте: Як правильно розташувати розетки на кухні?
Біла кухня – це не нудно. Це чистий аркуш, простір для втілення в життя креативних і оригінальних ідей. Продумуйте сміливі поєднання, щоб перетворити кухню в затишний і в той самий час практичний простір.