Поєднання кольорів в інтер’єрі – секрети створення ідеальної палітри

Інтер'єр

Далеко не всі відтінки можуть красиво виглядати один з одним. При цьому у всіх дизайнерів є конкретні правила, що дозволяють оформити інтер’єр будь-якого простору максимально гармонійно. Правда, знають про них далеко не всі.

Чи можна поєднувати в одній кімнаті зелений, помаранчевий та фіолетовий? Як створити простір, який буде одночасно стильним і затишним? Яких помилок важливо уникнути, плануючи поєднання кольорів в інтер’єрі вітальні або спальні? Сьогодні ви дізнаєтеся всі секрети і правила комбінування відтінків.

Основні правила поєднання кольорів

Створення гармонійного інтер’єру кімнати – це досить складний і відповідальний процес. Іноді здається, що, використовуючи трендові кольори в інтер’єрі, можна зробити дизайн кімнати креативним і затишним. Але тут в хід вступає палітра кольорів, яка складається з декількох десятків відтінків. Тільки в правильній їх комбінації криється секрет вдалого оформлення простору.

правила поєднання кольорівпоєднання кольорів правила

Фахівці виділяють кілька правил, дотримуючись яких, можна досягти гармонії в інтер’єрі:

 1. Всі відтінки прийнято ділити на 2 типу: теплі і холодні. Перші надають затишок і актуальні для великих кімнат в той час, як холодні тони дозволяють візуально збільшити площу кімнати і підходять для невеликого простору.
 2. Так само працює правило зі світлими і теплими відтінками. Перші – візуально збільшують простір, другі – навпаки.
 3. Пам’ятайте, що поєднання кольорів в інтер’єрі повинно також залежить від стильового оформлення простору:
Стиль Переважаючі кольори
Прованс Пастельні відтінки (бежевий, молочний, блакитний, м’ятний, ніжно-рожевий)
Лофт Теплі темні тони: червоний, цегляний, бордовий, помаранчевий. Насичені темні відтінки: темно-зелений, синій, коричневий
Кантрі Теплі тони: жовтий, бежевий, теракотовий, пісочний, світло-коричневий
Хай-тек Холодні відтінки: сталевий, сірий, чорний, білий. Як акцент: червоний
Модерн Бежевий, коричневий, молочний, сірий. Серед насичених яскравих відтінків: зелений, синій, фіолетовий
Класичний стиль Теплі світлі тони: молочний, бежевий, золотистий, світло-коричневий
Скандинавський стиль Як база: білий, світло-сірий. Яскраві акценти: жовтий, зелений, червоний, синій.

Класичним прийомом, який використовують багато дизайнерів, є такий підхід до правильного поєднання кольорів в інтер’єрі житлового простору:

 1. Головний відтінок. Є переважаючим в кімнаті.
 2. Додаткові кольори (не більше 2-3 – дивлячись яка площа кімнати).
 3. Підтримуючий відтінок. Це так звана база. Підтримуючими можуть бути білі, бежеві або сірі тони – тобто ті, які поєднуються з найбільшою кількістю яскравих кольорів.

Порада: Якщо ви вибрали яскравий колір, який вам тепер здається зайвим строкатим, додайте в інтер’єр кімнати білий тон. Він здатний трохи зменшити яскравість і при цьому ніяк не позначиться на поєднанні відтінків.

Колесо кольорів – це правило, яким користується безліч дизайнерів. Всього кілька простих прийомів допоможуть вам зорієнтуватися, які відтінки краще всього поєднуються між собою:

колесо кольорів

Таблиця поєднання кольорів

Не секрет, що палітра відтінків в тій чи іншій кімнаті може істотно вплинути на ваше відчуття в приміщенні. Деякі кольори викликають активність, в той час, як інші навпаки – заспокоюють нервову систему. У таблиці поєднання кольорів в інтер’єрі ви знайдете всі можливі комбінації, а також значення того чи іншого відтінку, описане провідними психологами:

Колір Поєднується з Не поєднується з Психологія кольору
Сірий Світло-блакитний, ніжно рожевий, фіолетовий, жовтий, синій, червоний Насичено помаранчевий, салатовий Вважається базовим кольором, який, втім, без використання яскравих акцентів робить інтер’єр нудним і нецікавим.
Світло-фіолетовий (бузковий) Коричневий, фіолетовий, світло-сірий Чорний, червоний, жовтий, оранжевий, синій Яскравий і при цьому ненав’язливий відтінок, який робить атмосферу більш таємничою і загадковою.
Коричневий Бежевий, синій, жовтий, рожевий, червоний, золотистий Бузковий, фіолетовий, синій Спокійний благородний колір, який бажано підкреслити яскравими відтінками. Інакше інтер’єр буде здаватися занадто нудним.
Зелений Жовтий, червоний, бордовий, коричневий Сірий, фіолетовий, блакитний Здатний розслабити нервову систему. Надає заспокійливий ефект, сприяє відпочинку і релаксу.
Жовтий Сірий, зелений, коричневий, бордовий Світло-фіолетовий, бузковий, рожевий Яскравий сонячний відтінок, який надає атмосфері кімнати енергійності і здатний подарувати бадьорість і гарний настрій
Рожевий Бордовий, коричневий, сірий, білий Жовтий, теракотовий, чорний, синій Надає кімнаті легкість і романтичну атмосферу
Синій Жовтий, золотистий, бордовий, світло-сірий, яскраво-червоний Каштановий, зелений, фіолетовий Колір серйозності і стабільності, який, якщо з ним переборщити, здатний зробити кімнату надто незатишною.
Блакитний Сірий, синій, бузковий Жовтий, золотистий, бордовий, коричневий Надає розслаблюючий ефект і заспокоює нервову систему.
Червоний Синій, чорний, білий, помаранчевий, сірий, зелений Коричневий, бузковий, блакитний Насичений яскравий відтінок, який може надати бадьорості, а може навпаки – надмірно дратувати нервову систему і заважати розслабленню.
Чорний Червоний, білий, зелений, синій, жовтий Рожевий, світло-фіолетовий, бежевий, оранжевий Візуально зменшує простір кімнати і тисне на психіку. У помірній кількості здатний зробити інтер’єр більш загадковим.
Білий Є складовою всіх відтінків, тому прекрасно поєднується з будь-яким кольором Робить простір візуально ширше і «чистіше». Однак без яскравих акцентів може виглядати стерильно як лікарняна палата

Ось ще кілька прикладів, що дозволяють правильно вибрати кольори оздоблення, меблів і елементів декору в квартирі:

комбінації кольорів

Комбінування відтінків в різних кімнатах будинку

Звичайно, палітра поєднання кольорів залежить не тільки від стильової особливості простору, але і від конкретної кімнати. Чому це так важливо? Зараз спробуємо з’ясувати:

Кухня

Вже доведено, що існують кольори, що збуджують і навпаки – що пригнічують апетит. Тому поєднання відтінків на кухні передбачає ретельний підхід до вибору кольорів поверхонь. До відтінків, що викликають апетит, відносяться червоний, жовтий. У той час, як блакитний або рожевий колір здатні нейтралізувати відчуття голоду.

поєднання кольорів в кухні кольорова гама кухня

З таких же міркувань краще виконати обробку кімнати в світлих кольорах – надмірно темні варіації кольорів пригнічують апетит.

кухня поєднання кольорів

Порада: Бажаючи виконати ремонт в кухні на контрастах, ви можете за допомогою такого поєднання провести зонування простору, розділивши кімнату на столову зону і місце приготування їжі.

Також читайте: Дизайн кухні 2020 – тренди та ідеї оформлення

Спальня

Спальня – це особливе місце в будинку, де ми відновлюємося після трудового дня і набираємося сил і енергії на нові звершення. Тому неправильним рішенням вважається використання для оформлення інтер’єру занадто яскравих і помітних забарвлень. Червоні або яскраво-рожеві тони заважають розслабитися.

поєднання кольорів спальня

Поєднання кольорів в спальні має бути максимально спокійним. Краще вибрати пастельні відтінки і світлі тони (бежевий, блакитний, ніжно-рожевий). Як акцент непогано виглядатимуть темні кольори: бордовий, темно-синій, хвойний тощо.

гарне поєднання кольорової гами спальня поєднання кольорів у спальні

Дитяча

Повинна бути влаштована таким чином, щоб не дратувати нервову систему і підштовхувати дитину до відпочинку. Краще відмовитися від великої кількості строкатих відтінків. Зупиніться на пастельних кольорах (блакитний, м’ятний, бежевий, рожевий, лимонний тощо).

лимонна дитяча кольорова гамма в дитячій

Ванна кімната

Найчастіше це найменша, кімната, яка через свою функціональність обставлена ​​великою кількістю речей. Тому тут краще поєднувати світлі і холодні відтінки, що дозволяють візуально збільшити простір.

Класичними для ванної вважаються блакитні, сірі і білі кольори. З теплих – коричневий, бежевий, золотий.

поєднання кольорів у ванній ванна кімната поєднання кольорів

Вітальня

Вітальня – це серце будь-якого будинку, яке, як правило, є ще й найбільшою кімнатою. Так що тут при оформленні інтер’єру можна розгулятися. Поєднання кольорів в інтер’єрі вітальні має привносити в кімнату гарний настрій і затишну атмосферу. Тут доречними будуть жовті або помаранчеві відтінки, золоті, фіолетові або сині тони.

поєднання кольорів вітальня комбінація відтінків вітальня комбінування кольорів вітальня

Коридор

Невелика кімната є першим приміщенням, в яке потрапляють гості вашого будинку. Найчастіше коридор оформляють в світлих відтінках – білий, бежевий, сірий. Акцентом можуть виступати червоний, синій, зелений або коричневий кольори.

поєднання кольорів в передпокоях коридор кольорова гамма

Як поєднувати кольори в інтер’єрі?

У таблиці ми привели в приклад всі можливі поєднання відтінків в інтер’єрі. Тепер давайте докладніше розглянемо забарвлення, які є трендовими в поточному році. Як облаштувати кімнату, якщо головним кольором є зелений, фіолетовий, червоний або жовтий? Все дуже просто:

Який колір поєднується із зеленим?

Зелений колір – символ спокою і гармонії. Він дарує відчуття умиротворення і наповнює кімнату затишком. Особливо сьогодні в моді холодні тони: оливковий, м’ятний, лаймовий. Саме тому багато хто цікавиться, який колір поєднується із зеленим. Його ідеально комбінувати з білим, бірюзовим, золотим, бордовим, синім, жовтим, теракотовим тоном.

який колір поєднується із зеленим

Який колір поєднується з коричневим?

Коричневий – це серйозний благородний відтінок, в який входить в безліч варіантів: шоколадний, каштановий, карамельний, кориці тощо. Його можна розбавити: бірюзовим, бордовим, блакитним, золотавим, чорним, червоним.

з яким кольором поєднується коричневий

Який колір поєднується з синім?

Ще один колір, який символізує спокій і умиротворення. Синій і блакитний відтінки ідеально підходять для будь-якої кімнати. Він стане модною і красивою базою, яку можна комбінувати з: рожевим, фіолетовим, бордовим, зеленим, червоним, жовтим, білим відтінками.

поєднання синього

Який колір поєднується з сірим?

Сірий колір вже давно є знаходиться на піку популярності через поширення таких стилів, як скандинавський, хай-тек і мінімалізм. Сам по собі він може бути нудним, однак додавши трохи яскравих акцентів, можна отримати нестандартний інтер’єр.

сірий інтер'єр поєднання кольорів

Найчастіше сірий поєднують з синім, червоним, рожевим, блакитним, золотим, зеленим. Сюди підходять навіть найяскравіші і можна сказати кислотні акценти – сірий трохи розбавить їх і згладить зайву яскравість в кімнаті.

з яким кольором поєднується сірийсірий диван в інтер'єрі темно-сірий інтер'єр поєднання

Який колір поєднується з фіолетовим?

Раніше цей колір символізував багатство, а сьогодні надає інтер’єру розкішний і таємничий вигляд. Якщо вас цікавить, який колір поєднується з фіолетовим, то тут дизайнери пропонують величезний вибір: золотистий, червоний, зелений, бежевий, жовтий, білий або чорний тони відмінно розбавлять інтер’єр з фіолетовою основою.

з яким кольором поєднується фіолетовий

Який колір поєднується з жовтим?

Цей відтінок піднімає настрій, покращує самопочуття, надаючи оптимізму і відчуття затишку. Найкраще жовтий поєднується з фіолетовим і бузковим кольорами. Однак також його можуть розбавити, білі, чорні або сірі тони.

поєднання жовтий інтер'єр жовтий інтер'єр квартири поєднання жовтого кольору

Який колір поєднується з помаранчевим?

Помаранчевий колір в інтер’єрі – це сміливе і нестандартне рішення, яке здатне подарувати кімнаті яскравий і стильний зовнішній вигляд. Він дарує енергію і бадьорість, покращує настрій і ідеально підходить для вітальні або кухні. Найкраще поєднувати помаранчеві тони з білою базою. Однак також цей колір ідеально комбінується з червоним, пастельним зеленим, ніжно-блакитним, жовтим, коричневим.

помаранчевий декор в інтер'єрі який колір поєднується з помаранчевим

Який колір поєднується з червоним?

Яскравий насичений колір підходить далеко не кожному. В цілому, червоний рідко використовують як базу. Однак, якщо ви любите нестандартні рішення в інтер’єрі, давайте дізнаємося, з якими кольорами поєднується червоний: сірий, чорний, білий, золотий, зелений (теплі тони), оливковий.

червоний інтер'єр червоний колір поєднання

До слова, з червоним відтінком ви можете трохи «пограти». Якщо ви не хочете зробити інтер’єр занадто яскравим і насиченим, вибирайте охру або коралові відтінки.

Як поєднувати колір підлоги і стін?

Вибираючи поєднання кольорів для тієї або іншої кімнати, важливо ретельно спланувати відтінок стін, підлог і стелі. Всі ці складові повинні створювати гармонійний ансамбль, в якому вам було б приємно перебувати.

Як правило, підлогове покриття не має такої широкої палітри відтінків, як стіни. Однак і тут є де розгулятися. Втім, всі дизайнери в першу чергу дивляться на те, щоб правильно поєднувати між собою світлі і темні поверхні:

 1. Темне підлогове покриття в поєднанні з темними стінами підходить тільки для кімнати, площа якої більше 25 квадратних метрів. В іншому випадку приміщення буде нагадувати комору. темна підлога темні стіни
 2. Світлі стіни і світла підлога зроблять кімнату занадто стерильною. Тому бажано додати в приміщення контрастних меблів. світла підлога і стіни
 3. Світла підлога і темна обробка стін виглядають дуже нестандартно і можуть стати акцентом кімнати. Правда, в такому випадку вам варто вибрати контрастні меблі. світла підлога темні стіни
 4. Темне підлогове покриття і світла обробка стін зроблять простір візуально більше. темна підлога світлі стіни

Головні помилки поєднання кольорів

Створюючи палітру поєднання кольорів в інтер’єрі, важливо дотримуватися гармонійного комбінування відтінків. В іншому випадку приміщення буде виглядати незатишним і надмірно строкатим. Ось перелік основних помилок, які здійснюють люди на етапі продумування інтер’єру кімнат:

 1. Два (або навіть 3-4) провідних відтінки. Навіть якщо вам однаково подобаються 2-3 або більше кольорів, які при цьому гармонійно поєднуються між собою, не варто використовувати їх в інтер’єрі в рівній кількості. Перший повинен бути базою, всі інші – акцентними вкрапленнями.
 2. При переході з кімнати в кімнату буде дуже помітна різниця відтінків. Тому намагайтеся, щоб в суміжних приміщеннях переважали схожі забарвлення. Ну або хоча б був один колір, який все це об’єднував.
 3. Освітлення кімнати. У різний час доби один і той же колір може «грати» в приміщенні зовсім по-іншому. Тому бажано спочатку перевірити, як буде поводити себе відтінок в різний час дня.
 4. Погоня за модою. Сучасні дизайнери виводять в топ сміливі і нестандартні тони. При цьому не забувайте, що такі забарвлення підходять далеко не кожному. Тому, продумуючи найкраще поєднання кольорів, в першу чергу орієнтуйтеся на свої особисті вподобання – саме від цього буде залежати, наскільки зручно ви будете почувати себе у власному будинку.

Також читайте: Дизайн однокімнатної квартири 2020 – основні тренди та ідеї оформлення

Тепер ви знаєте, як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі, а також який відтінок може використовуватися в тій чи іншій кімнаті. Знання секретів комбінування кольорів дозволяє створити по-справжньому затишний інтер’єр кімнати.

Не бійтеся експериментувати і комбінувати між собою кольори, використовуючи правила, популярні серед досвідчених дизайнерів. Застосовуючи дані з колеса відтінків або таблиці, ви не прогадаєте з вибором.

Новий Дім
Додати коментар