Тренди на усвідомлене споживання і відмова від зайвого дісталися також до дизайну квартир і будинків. Ось уже протягом кількох років в моді мінімалізм – стиль інтер’єру, головна риса якого – відсутність зайвого.
За час свого існування мінімалізм зазнав кілька змін. Останні тенденції в сфері дизайну інтер’єрів виділяють кілька видів стильового напрямку і кілька варіацій кольорової палітри. Який він – сучасний мінімалізм в інтер’єрі? І як облаштувати свій будинок, орієнтуючись на концепції стилю?
Сьогодні ми докладно розкриємо всі особливості інтер’єру в стилі мінімалізм – від оздоблення до декору.
- Що таке мінімалізм?
- Види мінімалізму
- Скандинавський мінімалізм
- Японський мінімалізм
- Хай-тек і мінімалізм – що спільного?
- Колірна гамма в інтер’єрі в стилі мінімалізм
- Оздоблення приміщень в стилі мінімалізм
- Стеля
- Стіни
- Підлога
- Квартира в стилі мінімалізм
- Спальня
- Кухня
- Вітальня
- Ванна
- Дитяча
- Передпокій
- Освітлення в стилі мінімалізм
- Меблі і декор в квартирі мінімалізм
Що таке мінімалізм?
Почнемо з основ – що ж дизайнери вкладають у термін «мінімалізм»? Як напрямок дизайну мінімалізм все ще є відносно новим – він зародився тільки в кінці 1960-х – початку 1970-х років. У найбільш спрощеному розумінні мінімалізм припускає, що дизайнери використовують тільки найважливіші та необхідні елементи та предмети в інтер’єрі, позбавляючись від будь-яких надмірних і, відповідно, непотрібних компонентів і функцій.
Основні риси мінімалістичного стилю:
- максимально відкритий простір без зайвих меблів і перегородок;
- нехай буде світло! – відкрийте доступ до природного світла і не забудьте про різні освітлювальні прилади (люстри, торшери, бра тощо);
- використання натуральних матеріалів: дерево, шкіра, з текстилю – льон, бавовна, шовк;
- поменше яскравих акцентів: краще комбінувати два базових спокійних відтінки з одним яскравим;
- практичність у всьому – навіть в елементах декору;
- чітка геометрія – рівні лінії, геометричні візерунки тощо.
Види мінімалізму
Мінімалізм в дизайні зародився і розвивався в США. Звісно, оригінальний і новий стиль інтер’єру швидко завоював популярність по всьому світу. У той же час, багато країн переосмислили мінімалізм і доповнили його рисами, характерними їх місцевості. Так вдалося виділити два види стильового напрямку: скандинавський і японський.
Скандинавський мінімалізм
Скандинавські країни особливо цінують затишок – суворий клімат і брак сонячного світла змушують місцевих жителів задуматися про тепло і світло при облаштуванні своїх будинків. Саме з країн Північної Європи до нас дійшов скандинавський стиль інтер’єру, який став підвидом мінімалізму. Серед його особливостей:
- геометричні візерунки;
- в якості декору: текстиль (пледи, подушки) і кімнатні рослини;
- популярні відтінки: білий, світло-сірий.
Японський мінімалізм
Японський мінімалізм не такий холодний, як стиль інтер’єру північної частини Європи. Тут переважають теплі відтінки: дерев’яний, бежевий. Тут мінімалізм обумовлений кліматичними умовами – через часті землетруси людям важливо було облаштувати будинок так, щоб його легко було відновити (або не шкода втратити) після руйнування. Особливості японського мінімалізму:
- серед оздоблювальних матеріалів: дерево, папір, бамбук;
- відкриті простори без зайвих стін і перегородок;
- зонування просторів легкими переносними ширмами;
- м’яке розсіяне світло.
Хай-тек і мінімалізм – що спільного?
Якщо уважно розглянути два інтер’єри – в стилі хай-тек і в стилі мінімалізм, можна побачити багато спільного. По суті, хай-тек (що в перекладі означає «високі технології») – це ультрасучасне виконання основних концепцій мінімалізму. Тут також головні – світло, відкриті простори і практичність.
Єдина важлива відмінність – у хай-тек більше глянцевих поверхонь, металу і, як і випливає з назви, техніки.
Колірна гамма в інтер’єрі в стилі мінімалізм
Спочатку мінімалізм відрізнявся використанням холодних відтінків. Однак з популярністю японського напряму мінімалізму дизайнери стали використовувати в інтер’єрі і теплі тони. Звичайно, класикою є базові відтінки: білий, молочний, світло-бежевий, сірий і чорний. Саме в таких кольорах краще виконувати оздоблення кімнат. Вони нейтральні і добре поєднуються з іншими відтінками.
Контраст в мінімалізмі не у відтінках, а в різниці фактур. Поєднуйте гладкі скляні поверхні і злегка шорстке дерево або камінь.
Порада. Щоб розбавити чистоту білого кольору або прибрати похмурість чорного відтінку, використовуйте 1-2 яскравих акцентних тони. Це можуть бути, як яскраві кольори (червоний, малиновий, синій, зелений), так і ніжно-пастельні.
Також читайте: Поєднання кольорів в інтер’єрі – секрети створення ідеальної палітри
Оздоблення приміщень в стилі мінімалізм
Першим етапом будь-якого ремонту є оздоблення поверхонь. Як саме повинні виглядати стіни, підлога і стеля в інтер’єрі в стилі мінімалізм?
Стеля
Не потрібно двічі «винаходити велосипед» і продумувати оригінальну обробку там, де це не потрібно. Залиште стелю чисто білою – так поверхня буде виглядати благородно і лаконічно. Це може бути, як побілка або фарбування, так і натяжні стелі.
Порада. Якщо вибираєте натяжну стелю для будинку в стилі мінімалізм, надавайте перевагу матовим або сатиновим покриттям.
Стіни
В оздобленні стін рекомендуємо врахувати такі нюанси:
- простота і лаконічність – не використовуйте яскраві принти і шпалери з візерунками;
- оздоблення стін повинне бути світлим і виконаним в базовому відтінку;
- доповнити основний відтінок можна тільки одним яскравим кольором.
Підлога
Надавайте перевагу натуральним матеріалам. В якості підлогового покриття в квартирі в стилі мінімалізм відмінно виглядає паркет або ламінат, кахель або наливна підлога.
Підлога повинна бути без малюнка і в нейтральному базовому відтінку. Ламінат або паркет краще укладати палубним методом або по прямій.
Квартира в стилі мінімалізм
Головний плюс такого дизайну – його універсальність. Доречним буде стиль мінімалізм в інтер’єрі маленької квартири, просторого пентхауса або величезного заміського будинку. Так само і з кімнатами – стильовий напрям актуальний, як для вітальні, так і для кухні або навіть дитячої.
Спальня
Спальня в стилі мінімалізм – найкраще рішення. Велика кількість світла і відкритий простір створюють розслаблену і спокійну атмосферу. Подбайте про те, щоб в кімнаті не було зайвих меблів – головним акцентом повинне стати тільки ліжко.
Для цього в спальні встановлюють вбудовані шафи або системи зберігання в подіумах з ящиком. З елементів декору – акцентна стіна біля ліжка і оригінальні освітлювальні прилади.
Кухня
Кухня в стилі мінімалізм – це чистота і порядок в кімнаті. А це особливо важливо в приміщенні, де ми щодня займаємося приготуванням їжі. Ніяких зайвих елементів декору або візерунків – взагалі постарайтеся заховати всі дрібні предмети в шафи, залишивши поверхні чистими і порожніми.
Вибирайте вбудовані меблі та побутову техніку – так інтер’єр буде виглядати акуратним і гармонійним.
Може бути корисно: Кухня в скандинавському стилі – мінімалізм і практичність для вашого комфорту
Вітальня
Стиль мінімалізм в інтер’єрі вітальні – це гармонія і відчуття релаксу. У такій кімнаті буде комфортно всім членам сім’ї. Серед головних особливостей інтер’єру:
- диван або крісло повинні бути однотонними і мати лаконічну форму з прямими кутами;
- скло в елементах декору (журнальний столик, полиці тощо) зробить кімнату більш просторою;
- техніку бажано монтувати на стіни;
- в якості декору вікна – прозорий тюль.
Ванна
Дизайн ванної в стилі мінімалізм дозволяє зробити найменшу кімнату в будинку більш комфортною. Така ванна точно не буде здаватися занадто темною або тісною.
Дитяча
Мінімалізм в інтер’єрі актуальний для дітей будь-якого віку. Це функціональний дизайн, який перетворює кімнату в просторий і комфортний простір. Більш того, завдяки своїй нейтральності мінімалізм підходить для дітей будь-якої статі. Це найкраще рішення, якщо в одній кімнаті проживає двоє або троє дітей.
Передпокій
Коридор в стилі мінімалізм – це світлий простір без зайвих меблів і декору. Кращим рішенням стане лаконічна шафа-купе без декоративних вставок, різьблення, кованих елементів.
З інших меблів – хіба що полиця для взуття і акуратна полиця для верхнього одягу.
Освітлення в стилі мінімалізм
Незважаючи на те, що освітлення в таких інтер’єрах має бути багато, воно не повинно бути занадто складним і химерним. Віддавайте перевагу спотам або точковим світильникам. Головне – вони повинні давати розсіяне м’яке світло.
Також в якості освітлювальних приладів можна використовувати підвісні світильники з металу в лаконічному дизайні.
Це ж правило стосується і торшерів або бра – вибирайте прості строгі моделі в однотонному виконанні.
Меблі і декор в квартирі мінімалізм
Вибір меблів буде залежати від конкретної кімнати. Важливо тільки пам’ятати, що мінімалізм любить відкриті простори, без великої кількості предметів меблів, які доводиться вічно обходити. Якими ж мають бути меблі?
- без різьблення або яскравих декоративних вставок;
- з прямими кутами і строгої геометричної форми;
- функціональні (наприклад, диван або стіл, що розкладаються);
- виконані в одному відтінку;
- з натуральних матеріалів.
Що ж стосується декору, тут все не так просто. Мінімалізм не особливо цінує декоративні елементи, які не несуть ніякої практичної функції. Тому часто для прикрашання кімнати використовуються:
- освітлювальні прилади;
- текстиль (штори, подушки, скатертини);
- меблі в оригінальному дизайні.
У той самий час ви можете доповнити інтер’єр кімнати, використовуючи такі елементи:
- килими;
- настінний годинник;
- вази для зрізаних квітів;
- кімнатні рослини;
- дзеркала (візуально збільшують простір і створюють більше світла в кімнаті);
- картини або постери.
Також читайте: Всі актуальні стилі інтер’єру – сучасні тенденції 2021 року
Сьогодні люди вчаться сповільнюватися і знаходити красу в найпростіших речах, які їх оточують. Не просто так багато хто сьогодні живе під девізом «Less is More» ( «Чим менше, тим краще»). І стиль мінімалізм – ідеальне тому підтвердження. Це ода спокійному і гармонійному простору, де ви зможете відчувати комфорт і легкість.