Як вибрати фарбу для стін в квартирі?

Матеріали
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Слово «ремонт» у багатьох людей асоціюється зі стресом та складнощами. Адже важливо не тільки добре продумати планування та дизайн кімнат – необхідно також обрати максимально якісні та довговічні оздоблювальні матеріали, які б не вимагали повторного ремонту вже через кілька років.

Завдяки своїй стійкості, різноманіттю кольорів та можливості отримати оригінальний відтінок шляхом змішування фарба для стін стала одним із найпопулярніших матеріалів для оздоблення поверхонь. Але й тут виникають труднощі. Водоемульсійна, латексна, силіконова, емалева, акрилова – чи говорять вам щось ці слова? Якщо ви тільки починаєте знайомитись із асортиментом фарб для стін помешкання важливо знати, на які види вони поділяються та якими характеристиками відрізняються.

Сьогодні ми розповімо про фарби для стін та допоможемо вам обрати найкращий варіант для красивого декорування та довговічного ефекту.

Види фарб для стін

Найперше, що бачать покупці, відвідуючи магазини з лакофарбовими матеріалами, – різноманіття фарб різних виробників. При цьому окремі види фарб (наприклад, водоемульсійні, про які ми розповімо далі), продаються виключно в білому кольорі. А вибирати тони і відтінки можна з каталогів NCS.

Звісно, починати вибирати фарбу для стін і стелі варто не з кольору, а з її характеристик. А вони в першу чергу будуть залежати від типу продукції. Особливої популярності за останні 10 років набула водно-дисперсійна (емульсійна) фарба. Продукція належить до водної групи, за рахунок чого може вважатися екологічною та абсолютно безпечною для здоров’я людини. В свою чергу такий матеріал представлений в різних видах фарб для стін:

 • акрилові;
 • латексні.

Також ще бувають силіконові фарби на водній основі. Однак вони найчастіше застосовуються для зовнішніх робіт.

Водоемульсійна фарба

По-іншому такий тип оздоблювального матеріалу називають ще водно-дисперсним або ж водорозчинним (між ними є різниця, але вона не така принципова). Це найпопулярніший та найбільш екологічний вид фарби для стін, який найчастіше рекомендують використовувати для фарбування стін та стелі в квартирах. Як можна зрозуміти з назви, розбавляють такий фарбувальний склад звичайною водою.

Представлені водоемульсійні фарбі у вигляді дисперсії та емульсій. Серед переваг матеріалу:

 • швидке висихання;
 • відсутність сильного неприємного запаху;
 • простота очищення стін;
 • паропроникність;
 • можуть використовуватись майже для всіх типів поверхонь.

Акрилові фарби

Один з головних компонентів таких фарб – акрилова смола. Саме вона допомагає фарбі утворити після висихання міцну та щільну плівку на поверхні стіни. Це в свою чергу дозволяє використовувати фарбувальну продукцію навіть в кімнатах з підвищеною вологістю.

Серед переваг акрилових фарб виділяють:

 • швидке висихання;
 • стійкість до впливу агресивних зовнішніх факторів;
 • відсутність неприємного різкого запаху;
 • широкий асортимент палітри та типів матеріалу, включно з фактурними фарбами;
 • стійкість до перепадів температур та лужних сумішей.

Перед нанесенням фарби безпосередньо на поверхню стін або стелі необхідно попередньо обробити основу шаром ґрунтовки.

Матова акрилова фарба Śnieżka

Латексні фарби

Максимально міцний оздоблювальний матеріал, який підходить для використання в приміщеннях з високим рівнем вологості. Серед переваг латексної фарбувальної продукції:

 • простота догляду за поверхнею – стіни, пофарбовані латексною фарбою, можна мити, незалежно від товщини шару фарби;
 • великий вибір фактур, відтінків і варіантів фінішу – зокрема, фарби бувають матовими та глянцевими;
 • можуть використовуватися не тільки безпосередньо на стіні, але й для шпалер під фарбування, а також під час нанесення фактурної штукатурки;
 • швидке висихання;
 • запобігають появі плісняви та грибка;
 • відсутність сильного неприємного запаху;
 • добре колерується і дарує стійкий відтінок надовго;
 • використовується для всіх типів основи стін – цегла, бетон, гіпсокартонні листи тощо.

Зносостійка латексна фарба Śnieżka Матова латексна фарба Śnieżka

Вибираємо фарбу залежно від кімнати

Що ж, тепер варто розібратись, як вибрати фарбу для стін. В першу чергу все буде залежати від кімнати. Адже в деяких приміщеннях потрібна продукція з певними технічними характеристиками (наприклад, стійкістю до вологи, підвищених температур тощо).

То ж який тип фарби найкраще підходить для вітальні, а який подарує красивий та стійкий результат у ванній чи на кухні? Які особливості матеріалу дають підстави використовувати його в тому чи іншому приміщенні? Зараз ми дамо відповідь на всі ці питання.

Фарба для кухні

Часто саме на кухні власники будинків і квартир вирішують оздобити стіни фарбою. Це не дивно, адже далеко не всі види шпалер підходять для кімнати з високим рівнем вологості, підвищеними температурами та високим ризиком забруднення поверхонь жиром та плямами їжі.

Але до вибору фарби також варто поставитися серйозно. Адже не всі види фарбувальних матеріалів можна застосовувати на кухні. Найкращим варіантом вважається продукція, яка легко піддається прибиранню, швидко відмивається (в тому числі і спеціальними миючими засобами). Серед інших характеристик ідеальної фарби для кухні:

 • антистатичні властивості;
 • фарба має легко митись водою або спеціальними засобами;
 • стійкість до підвищених температур;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • екологічність і абсолютна безпека для здоров’я – фарба не має виділяти токсичних речовин під впливом високих температур.

Що найкраще підходить для кухні? Обирайте латексні фарби – вони максимально стійки та легко миються від забруднень.

Приклад фарбування стін на кухні Фарбування стін на кухні латексною фарбою

Фарба для ванної кімнати

Як і у випадку з кухнею, ванна кімната відрізняється підвищеним рівнем вологості. Окрім того, тут часто осідає на стінах конденсат (особливо якщо в кімнаті погана вентиляція) та спостерігається різкий перепад температур.

Тому далеко не всі фарбувальні матеріали здатні витримати такі несприятливі умови. Основні характеристики, якими мають володіти фарби, що підходять для використання у ванній кімнаті:

 • інертність до хімічних сполук;
 • водостійкість;
 • стійкість до утворення плісняви та грибка;
 • зносостійкість та стійкість до механічних пошкоджень.

На щастя, сьогодні виробники пропонують декілька видів оздоблювального матеріалу для стін та стелі у ванній кімнаті. Наприклад, це можуть бути латексні види фарб для стін.

Фарбування стін і стелі у ванній кімнаті Ванна кімната в зелених тонах

Фарба для спальні

Оскільки в спальні ми проводимо, мабуть, найбільшу кількість часу (7-8 годин щодня), в першу чергу необхідно оцінити екологічність оздоблювального матеріалу. Обов’язковою умовою для того, щоб вибрати фарбу для стін і стелі у спальню, є нетоксичність складу. Продукція не має виділяти шкідливі сполуки, а також відрізнятися різким характерним запахом, який часто стає причиною головного болю та може навіть викликати інтоксикацію.

Окрім того, у спальні також варто звернути увагу на естетичні властивості фарби. Колір має бути максимально подібним до заявленого, створювати рівномірне покриття та добре триматися.

Тут не такі важливі водостійкі характеристики фарби, оскільки в кімнаті не спостерігається підвищений рівень вологості. Однак паропроникність (здатність фарби забезпечувати хорошу циркуляцію повітря) є однією з основних умов.

Рекомендуємо при фарбуванні стелі та стін у спальні зупинитися на водоемульсійних акрилових (для стель) або латексних (для стін) типах фарб.

Фарбування стін у спальній кімнаті латексними фарбами Приклад фарбування стін і стелі в спальній кімнаті

Фарби для вітальні

Вітальня – серце дому, де збирається вся сім’я чи гості за настільними іграми або переглядом фільмів. В першу чергу тут варто звернути увагу на естетичні властивості фарби.

Найкраще підходять для вітальні акрилові фарби – вони дешевші за латексні, але так само можуть бути представлені в різноманітних відтінках. Ви можете затонувати фарби власноруч, використовуючи для цього спеціальні барвники, або на тонувальному обладнанні. Це дозволяє обрати ідеальний колір для створенні красивого та затишного інтер’єру.

Фарбування стін у вітальні акриловими фарбами в синіх тонах Тонування фарби для стін у вітальні

Фарба для дитячої кімнати

Плануючи ремонт у дитячій кімнаті, батьки в першу чергу надають перевагу екологічним оздоблювальним матеріалам, які не виділяють токсичних речовин і не наносять шкоди здоров’ю малечі.

При цьому також для дитячої кімнати важлива й простота очищення стін. Адже немає гарантії того, що дитина не сприйме стіни в кімнаті як чисте полотно і не розмалює їх фломастером або олівцями.

Обирайте максимально міцну і водостійку фарбу, яка легко миється водою або миючими засобами. Найкращим чином із цією задачею впораються латексні фарби.

Миюча водостійка фарба для стін дитячої кімнати Фарбування стін у дитячій кімнаті в синій колір

Фарба для передпокою

Передпокій, хоч і не є кімнатою з підвищеною вологістю, але все ж вимагає водостійкої фарби. Річ у тім, що тут часто висить верхній одяг, ставлять взуття, сумки чи парасольки, які можуть забруднити стіни.

У такому випадку необхідно фарбувати стіни продукцією, яка не боїться води та легко піддається очищенню від плям. Звертайте увагу на фарби, які здатні відштовхувати бруд та пил, а також відрізняються підвищеною міцністю. Найчастіше для коридору обирають акрилові фарби.

Фарбування стін у передпокої акриловими фарбами Приклад оформлення стін в передпокої кімнаті

Як вибрати колір фарби для стін?

Вибір кольору – не менш відповідальна частина пошуку ідеальної фарби для стелі та стін. Важливо, щоб результат не просто задовольняв ваші вимоги та вподобання. Необхідно також, аби фарби для стін гармонійно поєднувалися з загальною концепцією інтер’єру та в цілому грали на користь кімнаті (приховували її недоліки та підкреслювали переваги).

Вибір фарби для стелі та стін

Що варто враховувати, вибираючи колір стін в квартирі або будинку?

 1. Перш ніж вибрати колір фарби, визначте загальну кольорову палітру кімнати. Якими мають бути меблі, елементи декору тощо? Пам’ятайте, що в одній кімнаті має бути не більше 2-3 різних відтінків.
 2. Акцент має бути на чомусь одному. Якщо в кімнаті яскраві меблі та предмети декору, стіни мають лишатись нейтральними. Найкращим варіантом для цього стає світло-сіра, бежева або біла фарба. І навпаки, якщо меблі, текстиль та елементи декору в кімнаті виконані в базових відтінках, стіни можуть стати яскравим акцентом. У такому разі можна пофарбувати їх в яскраві кольори: жовтий, блакитний, зелений тощо. Акцентний колір стін в кімнаті
 3. Попросіть кілька пробників фарби, щоб побачити, як колір буде виглядати безпосередньо в кімнаті. Адже на сприйняття відтінку впливає все: кількість світла, що потрапляє знадвору, розмір та планування приміщення. Якщо не маєте змоги взяти пробники, обов’язково подивіться, як фарба виглядатиме на денному світлі, а не лише в магазині.
 4. Якщо ви обираєте фарбу для маленької кімнати, зупиніться на світлих відтінках – вони здатні візуально збільшувати простір. У той час, як темні кольори навпаки – підходять для просторих приміщень. Вибір фарби для стін для маленької кімнати
 5. Бажано вибирати кольори стін в різних кімнатах так, щоб вони все ж гармоніювали між собою. Так не буде яскравого переходу з кімнати в кімнату і інтер’єр будинку або квартири сприйматиметься завершеним.

Фарба для стін та стелі Sniezka EKO Plus

Якщо ви шукаєте продукцію, яка легко піддається очищенню, відрізняється екологічністю та стійкістю кольору, ми рекомендуємо Śnieżka EKO Plus. Випускається така фарба у білому кольорі. Тонувати її можна двома способами:

 • вручну;
 • на спеціальному кольорувальному обладнанні за каталогом NCS Cascade.

Завдяки своєму складу, до якого входять згущувачі, латексна фарба легко наноситься та не лишає по собі смуг на поверхні стіни. Також вона відрізняється хорошою покривною здатністю та є абсолютно безпечною для здоров’я людини.

Наносити фарбу Sniezka EKO Plus можна кількома способами:

 • за допомогою пензлика або валика;
 • методом розпилення.

Серед основних переваг Śnieżka EKO Plus:

 • стійкість до миття водою (2-ий клас) або спеціальними засобами, що дозволяє використовувати фарбу в кімнатах з високим ризиком забруднення стін;
 • паропроникність;
 • матовий ефект;
 • простота нанесення;
 • стійкість кольору на тривалий час;
 • універсальність: підходить, як для фарбування стін, так і для оздоблення стелі;
 • може використовуватись на різних типах поверхонь: цемент, цегла, гіпсокартон, дерево, шпалери (флізелінові або зі скловолокна).

Фарба для стін і стелі Śnieżka EKO Plus

Фарбування стін – прекрасне рішення для оздоблення будь-якої кімнати будинку. За умови вибору правильного матеріалу, фарбою можна покривати поверхні навіть в спальні або дитячій. Сподіваємось, наші рекомендації допомогли вам розібратись в тонкощах вибору фарби для стін та стелі. Головне пам’ятати, що саме від якості оздоблювального матеріалу та від доречності його використання в тій чи іншій кімнаті будинку буде залежати насиченість відтінку та довговічність ремонту стін.

Новий Дім
Додати коментар