Еко стиль в інтер’єрі: особливості, правила та декор

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор
Вікторія Шум
Вікторія Шум
Перевірено
Переглядів: 1310

Еко-стиль в інтер’єрі увібрав в себе особливості всіх сучасних стилів, але з однією відмінністю – він пропонує застосовувати натуральні поверхні та матеріали. Розповсюдженими елементами еко-дизайну є очерет або бамбук, різні прути та ротанг, дерево та натуральний камінь.

Еко стиль в інтер’єрі: особливості, правила та декор

Парадоксальність стилю тільки в тому, що він здатний поєднуватись з будь-яким іншим стилем сучасності, навіть вписатися в хай-тек. В рамках еко-стилю можна поєднувати природні матеріали з надбанням сучасних технологій та електронікою. Екологічний стиль в інтер’єрі сподобається тим, кому не вистачає єднання з природою, потрібні «повітря» у просторі, споглядання краси світу та турбота про екологію планети. Це не просто дерев’яні меблі та рядок квіток на полиці. Це глибші принципи, про які ви дізнаєтесь з нашого огляду.

Особливості еко-стилю в дизайні інтер’єру

Інтер’єр в еко-стилі виглядає легко та природно. Для цього в приміщенні важливо залишити більше вільного місця і не захаращувати шляхи переміщення по будинку або квартирі. Досвідчені дизайнери радять у питанні меблів обмежитися найнеобхіднішим. Меблі повинні не перевантажувати інтер’єр, а лише доповнювати його і бути максимально функціональними. Еко-стиль – не про громіздкі серванти, на яких роками припадає пилом посуд. Якщо у вас в житлі є великі кімнати, не подрібнюйте їх зонами – залиште простір для відчуття свободи та легкості.

Особливості еко-стилю в дизайні інтер'єру Як оформити інтер'єр в еко стилі Вибір меблів для дизайну будинку в еко-стилі Красива кімната з дизайном в еко-стилі

Якщо ви збираєтеся втілювати еко-дизайн власноруч, дотримуйтесь головного принципу – використовуйте природні матеріали. Вибирайте паперові шпалери, дерево чи бамбук, натуральний текстиль замість поліестеру, кераміку чи глину.

Еко-дизайн своїми руками

Можна і потрібно використовувати предмети, які вже були у вжитку. Їх можна цікаво обіграти чи зробити редизайн. Причому це стосується як меблів, так і декору з оздобленням.

Найкращі меблі для створення дизайну в еко стилі

Синтетика та продукти хімічної продукції – це не стиль еко в інтер’єрі. Якщо хочете прикрасити стіни ліанами – пластиковий аналог зовсім не підходить, потрібно залучати досвідчених квітникарів або самому знатися на мистецтві зелених стін. Живі квіти у великих діжках також допустимі, але важливо ретельно дбати про рослини, бо вони мають бути доглянутими та здоровими.

Як виглядає стиль еко в інтер'єрі Дизайн в екологічному стилі з вертикальним озелененням Натуральна зелень для оформлення дизайну в еко-стилі Простора кімната із натуральною зеленню на стіні

Для кого підходить стиль

Природний дизайн інтер’єру ідеальний для людей, які багато часу проводять у хаосі міського життя. Повертаючись додому та споглядаючи природні мотиви, ви зможете стабілізувати емоційний стан та розслабитись повноцінно.

Плюси та мінуси еко стилю

Перш ніж затіяти ремонт у стилі еко, потрібно дізнатися не лише про його переваги, а й оцінити недоліки.

Плюси еко-стилю:

  • Покращує настрій та розслаблює. Секрет у приглушених тонах, невигадливому декорі, різноманітності вільного простору.
  • Абсолютно безпечний. Нетоксичні природні матеріали забезпечать здоровий мікроклімат у кожній кімнаті.
  • Новаторство та експерименти. Еко-стиль дозволяє доповнення у вигляді ексклюзивних речей, яких не знайдеш у брошурах для дизайнерів.

Умовні мінуси цього напряму також є:

  • Проблеми з прибиранням. За всіма екологічними матеріалами потрібно регулярно, а головне – правильно доглядати. Як мінімум, протирати пил як із поверхонь, так і з рослин. І все це без агресивної побутової хімії. Знадобляться спеціальні еко-засоби для прибирання та, відповідно, більше часу на це заняття.
  • Потрібно ховати техніку. Еко-стиль у дизайні інтер’єру диктує сувору умову – мінімум побутових приладів. Їх треба прибирати у ніші або якось декорувати.
  • Дорожнеча деяких матеріалів. Якщо з речами б/у все просто, то з оздоблювальними матеріалами з магазину складніше – натуральне коштує недешево. Не обов’язково витрачати занадто багато, але бюджетно оформити будинок в еко-стилі не вийде.

Кольорова гама для еко-стилю

Еко-стиль в інтер’єрі 2022 – це, як і раніше, кольори, які максимально наближені до натуральних природних відтінків. Зверніть увагу на таку колірну гаму:

  • Зелений та відтінки. Він асоціюється із зеленою травою, чагарниками, полем, кронами дерев. Природний дизайн інтер'єру в еко-стилі Зелені відтінки у дизайні інтер'єру з еко-стилем Оформлення дизайну інтер'єру в зеленій колірній гамі
  • Світло блакитний. Це, звичайно, колір неба. Він візуально розширює простір, наповнює його легкою прохолодою. Дизайн інтер'єру з еко-стилем у блакитних тонах Світло-блакитні відтінки в інтер'єрі з еко-стилем
  • Коричневий та бежевий. Ці кавові відтінки повторюють текстуру дерева, відмінно служать фоном. Приклад дизайну кімнати з еко-стилем у кавових відтінках Використання коричневих кольорів у дизайні кімнати в екологічному стилі
  • Білий. Найідеальніший нейтрально чистий колір. Особливо гарно виглядають на білому тлі кімнатні квіти та рослини. Білі тони в кімнаті з еко-стилем Нейтральні чисті кольори у сучасному екологічному дизайні інтер'єру Використання білої колірної гами в еко стилі
  • Жовтий. Це колір сонячних променів, але його варто використовувати дозовано та акуратно – лише в акцентах. Приклад акцентних жовтих відтінків в еко-стилі інтер'єру Жовті відтінки в сучасному екологічному дизайні Використання жовтих тонів при оформленні інтер'єру в еко-стилі

При оформленні інтер’єру в еко-стилі використовуйте перевірені століттями природні поєднання кольорів. Подивіться на фото лісу. Які там кольори присутні? Багато зеленого листя чи хвої, трохи коричневої кори та ґрунту, маленькі цятки жовтого – кульбаби чи інші квіти, а ще ніби мазок пензлем – блакитне небо з білими хмарами. За тим же принципом можна повторити колірну гаму озера чи річки, океану, пустелі, джунглів тощо.

Теплі кольори особливо підходять для оформлення спальні. Ідеальні варіанти – пісочний, білий та коричневий. Доповнити цю палітру «кави з молоком» можна живим вогнем – свічками або міні-каміном. У відблиску вогню спальня віддалено нагадає оздоблення житла первісних людей.

Оздоблення приміщення в стилі еко

Три основні поверхні у житлі – це підлога, стіни та стеля. Для кожного з цих елементів є правила створення інтер’єру в еко стилі.

Стеля

Оформляючи стелю, можна легко запозичувати ідеї з інших сучасних стилів. Це може бути:

  • Матова фарба світлого відтінку.
  • Дерев’яна панель.
  • Різнорівнева стеля із спрямованим світлом.
  • Білені високі стелі з дерев’яними балками.
З різнорівневою стелею головне – не перемудрити, щоб не вийшов багатошаровий «пиріг» на кшталт 2000-х.

Оздоблення стелі кімнати в еко стилі Як красиво оформити стелю квартири в екологічному стилі Ідеї оформлення стелі у сучасному еко-стилі

Для великих приміщень також актуальним є варіант купола, який можна доповнити простими світильниками.

Стіни

Оформлення стін в еко стилі вимагає використання виключно природних матеріалів. Наприклад:

  • Масив зістареного або вощеного дерева.
  • Стебла бамбука.
  • Шпалери з паперу чи пробки.
  • Плити з каменю.
  • Керамічна плитка. Допустимо штучний камінь із декором під натуральний.

Оформлення стін в еко стилі Приклад обробки стін для оформлення квартири в еко стилі Варіанти оформлення стіни у кімнаті з еко стилем

Крейдяна фарба

Найпростіший варіант для екологічного інтер’єру – звичайне фарбування стін білою водоемульсійною фарбою. Але сьогодні у продаж надійшов новий вид фарби – крейдяна. Вона максимально безпечна і екологічна, не вимагає підготовки поверхні (тому нею фарбують навіть старі лаковані меблі без зняття старого покриття). Така фарба залишає приємну на дотик матову текстуру, а палітра завжди у приємних пастельних тонах. За запитом у пошуковій мережі можна знайти способи зробити таку фарбу самостійно.

Фарбування стін крейдовою фарбою для інтер'єру в еко-стилі

Жива стіна

Не менш ефектно виглядають живі стіни. Для їх облаштування використовують спеціальні підвісні ємності, проводять краплинну зрошувальну систему та монтують освітлення. Така стіна фінансово затратна і вимагає догляду, але великий об’єм вертикально розташованої зелені – це відчуття гармонії, єднання з природою і просто дуже гарно.

Жива стіна в дизайні інтер'єру з еко-стилем Приклад оформлення живої стіни у приміщенні з екологічним стилем

Підлога

Інтер’єр у натуральному стилі – це ще й правильно обладнана підлога. Ідеальний варіант – дерево чи камінь. Але можна сміливо використовувати паркет, панелі із пробки, керамічну плитку. Доповнить таку підлогу килим із високим ворсом коричневого, бежевого або зеленого кольору. А в коридор, передпокій або ванну можна вистелити циновки з рогозу.

Оздоблення підлоги для дизайну в натуральному стилі Якою зробити підлогу у квартирі з еко стилем Красива натуральна підлога для житла в стилі еко

Меблі та елементи декору в еко-стилі

Навіть якщо ви намагаєтеся облаштувати еко стиль у маленькій квартирі, правила щодо підбору меблів та декору єдині, як і для великого приміщення. Вимоги до меблів (і декору також) такі:

  • Натуральні матеріали.
  • Простий дизайн.
  • Ознаки повторного використання. Добре, якщо на меблях та декорі будуть потертості, подряпини та інші сліди експлуатації, навіть штучно створені.

Еко стиль у маленькій квартирі Елементи декору в еко-стилі Використання правильних меблів для оформлення кімнати в еко стилі Красиві меблі та декор для оформлення дизайну в натуральному стилі

Корпусні меблі найчастіше виготовляються на замовлення з цільного масиву дерева. Бамбук та ротанг – також ідеальні кандидати.

Корпусні меблі для квартири в еко стилі

Меблі для різних приміщень

  • Спальня потребує великого ліжка. Можна з бамбука чи дерева. Можна ковану з металу. А можна просто покласти матрац – і це також буде еко. Як вибрати меблі в спальню з дизайном в еко стилі
  • А ось у вітальні актуально виглядатимуть великі меблі з м’якою оббивкою. М'які меблі для вітальні в еко-стилі
  • Кухня в еко стилі може бути доповнена плетеними меблями. Гарні меблі для кухні в еко стилі

Декор: увага на аксесуари

Природний стиль в інтер’єрі – це деталі. Ідеї декору можуть бути такими:

  1. Дерева у горщиках (тільки не в пластикових, вибирайте кераміку). Фікуси, пальми, ліани та папороті – ось найкращі «друзі» еко. Декор та природний стиль в інтер'єрі
  2. Все плетене. Кошики, вази для фруктів, підставки під гаряче, підкладки на стіл та ін. Плетені меблі та аксесуари для кімнати в еко стилі
  3. Морська тема. Особливо гарно виглядає велика галька. Використання гальки у дизайні з натуральним стилем
  4. Акваріум. Можна замість телевізора зробити центральним акцентом вітальні. Акваріум замість телевізора в кімнаті з дизайном у натуральному стилі

Головне – не перестаратись, в інтер’єрі заміського будинку в еко стилі (та й квартири теж) не може бути великої кількості дрібних деталей. Що занадто, то не добре.

Освітлення в еко інтер’єрі

При виборі світильників, головне – утриматися від покупки величезної люстри-торта. Жодних кришталевих підвісок і тим більше, пластикових плафонів у стилі «зоряне небо». Вибирайте точкове підсвічування, циліндричні плафони, що звисають, плетені варіанти світильників. Можна вибрати і приховане підсвічування – неон, галоген чи LED.

Освітлення в еко інтер'єрі Гарне точкове освітлення для кімнати в екологічному стилі

Краще зробити кілька джерел світла, а не довіряти освітленню однієї центральної люстри. Наприклад, на стелі змонтувати приховане підсвічування, додати пару світильників на стіну, біля вікна поставити торшер, а поличку прикрасити плетеним світильником.

Еко стиль в інтер’єрі різних кімнат

Пропонуємо розібрати особливості еко-стилю в інтер’єрі різних кімнат. Залежно від величини будинку і квартири їх може бути безліч, але ми розглянемо основні.

Спальня

Основні вимоги: живі рослини, зручне ліжко, наявність дерева, вовняний килимок.

Особливості еко стилю в інтер'єрі спальні

Декор: фігурки зі скла або дерева (краще виглядають на полицях), а стіни можна доповнити панно з фотографіями або малюнками рослин.

Вибір елементів декору для спальні в еко стилі

Варто приділити увагу вікнам – це можуть бути легкі штори, прозорий тюль або жалюзі під дерево.

Оформлення вікон у спальні з екологічним стилем

Дитяча

Основні вимоги: зробити акцент на дерево, не використовувати камінь; відмовитись від небезпечних підвісних ламп на користь точкового освітлення; фотошпалери із природним малюнком; тільки необхідні меблі; допустимий килим з низьким ворсом.

Особливості оформлення інтер'єру в дитячій кімнаті з еко-стилем Приклад облаштування дитячої з дизайном у стилі еко Гарне оформлення дитячої кімнати в екологічному стилі

Декор: відмінно виглядатимуть 3D наклейки і жива стіна. Але за умови, що ви готові доглядати за нею і бачите в ній радість, а не тягар.

Кабінет

Основні вимоги: меблі із масиву дерева, килим без високого ворсу, м’який тон меблів, лляні штори.

Особливості оформлення робочого кабінету в еко стилі Як облаштувати кабінет в еко стилі Приклад оформлення дизайну кабінету із натуральним стилем Еко стиль в оформленні робочого кабінету

Декор: у кабінеті, якщо дозволяє простір, можна влаштувати зимовий сад, який допоможе упорядкувати думки.

Ванна

Основні вимоги: дерево тут використовувати не варто, а ось кахель можна. Але вибирайте матовий замість блискучого. добре виглядає камінь – наприклад, кам’яна раковина та ванна.

Основні вимоги для оформлення ванної кімнати в еко-стилі Приклади дизайну ванної кімнати з екологічним стилем Гарний інтер'єр ванної кімнати в еко-стилі

Декор: прагніть простоти: ванна в еко-стилі – це ніяких позолочених і пафосних деталей.

Не повторюйте помилки недосвідчених дизайнерів з морським стилем – він зовсім не для ванної. Тут він виглядає дешево і аж ніяк не еко.

Тепер ви зможете оформити еко-дизайн в інтер’єрі квартири. Головне – дотримуйтесь правил: ховайте техніку, використовуйте натуральні матеріали, вибирайте текстиль та меблі в еко-стилі, не захоплюйтеся декором. І те, що вийде – буде оазисом для відпочинку після напруженого дня.

Поділитися статтею:

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор, Андрій Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
12
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
11
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
15
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43525
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37056
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29626
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5104
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30153
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30990
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29532
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425