Дизайн кухні 9 кв.м: цікаві ідеї оформлення

Інтер'єр
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Сьогодні невелика кухня – це не вирок, а лише завдання, яке можна вирішити з найкращим результатом. Отже, продумуючи дизайн кухні 9 кв.м, ви можете отримати затишний, практичний та багатофункціональний простір. Тим паче 9 м2 це зовсім не маленька площа кімнати навіть за сучасними стандартами. Тут можна реалізувати безліч дизайнерських проектів, продумати цікавий стиль інтер’єру та розмістити всю необхідну побутову техніку.

Давайте розберемося, яке планування вибрати для кухні 9 квадратів, як розмістити побутову техніку і де продумати обідню зону.

Планування 9-метрової кухні

Малогабаритні кухні вимагають особливого підходу до планування розміщення кухонного гарнітуру. Вибір того чи іншого варіанту залежатиме від форми кімнати: кухні можуть бути прямокутними, квадратними або нестандартної форми.

Які варіанти планування кухні 9 метрів? Найпопулярнішими вважаються:

Пряме планування кухні 9 кв.

Оптимальний варіант для витягнутих вузьких просторів або відкритої прохідної кухні. Передбачає розміщення всього гарнітуру по одній лінії. Холодильник у такому разі ставиться в той самий ряд, що і кухонні шафи, або, якщо дозволяє простір, в кут (переважно далекий). Якщо холодильник розташований в одній лінії з кухонним гарнітуром, біля вікна біля вузької стіни можна поставити обідній стіл.

Пряме планування для маленької кухні Приклад прямого планування на маленькій кухні Пряме планування на витягнутій кухні Планування в одну лінію на дуже маленькій кухні Пряме планування з окремим обіднім столом на кухні

Г-подібне планування

Інакше його ще називають кутовим. Такий варіант кухні 9 метрів зустрічається найчастіше. Все тому, що Г-подібне планування дозволяє розмістити абсолютно всі меблі та побутову техніку компактним та комфортним чином. З її допомогою вдається забезпечити правило робочого трикутника – зручне розміщення плити, холодильника та мийки. Вибудовується кухонний гарнітур вздовж однієї довгої та однієї вузької стіни.

Планування кухні у формі літери г Г-подібне планування на маленькій кухні Гарне Г-подібне планування кухні Світла кухня з Г-подібним плануванням Яскрава кухня з плануванням у формі літери Г Маленька кухня з плануванням у формі літери Г

П-подібне планування

Найчастіше використовується в квартирах-студіях або кухнях, поєднаних з лоджією. Гарнітур розташовується формою літери П. Для вузьких кімнат такий принцип оформлення кухні не підходить. А ось для квадратних кімнат він буде дуже доречним.

П-подібне планування маленької кухні Квадратна кухня з П-подібним плануванням Маленька кухня зі зручним П-подібним плануванням Маленька кухня з П-подібним розташуванням меблів Світла кухня з П-подібною обстановкою Невелика кухня із зручним П-подібним плануванням Кухня з високими стелями та П-подібним плануванням Вузька кухня з плануванням у формі літери П Світла кухня квадратної форми з П-подібним плануванням

Кухні із островом

Як правило, це Г-подібне планування з невеликим острівцем, який можна використовувати як барну стійку або додаткову робочу зону. Звичайно, на кухні на 9 квадратних метрів острівці ставлять невеликі, переважно вузькі, розкладні.

Дизайн маленької та затишної кухні з островом Вузька кухня з невеликим островом Маленька кухня з Г-подібним плануванням та островом Маленька кухня з островом у стилі лофт Яскрава кухня зі світлим зеленим столом у центрі Дизайн та планування витягнутої кухні з островом

Як збільшити простір на кухні 9 кв. метрів?

Площа 9 м2 для кухні є середнім показником. Сьогодні можна знайти кімнати як більших, так і менших габаритів. У той же час, якщо в квартирі проживає понад 2 особи, таких розмірів кімнати може бути недостатньо. На щастя, існують ідеї для кухні, що дозволяють візуально розширити простір, зробити його затишним і функціональним.

Вбудована техніка

Вбудована техніка на кухню 9 квадратних метрів – найоптимальніше рішення та головна відповідь на питання «як візуально збільшити простір». Вбудовується зазвичай найбільша побутова техніка – це духова шафа, посудомийна машина, холодильник, опціонально мікрохвильова піч. Так вони будуть виглядати продовженням кухонного гарнітуру, не вибиватися із загального дизайну, ідеально вписуватись у планування та не захаращувати собою простір.

Кухня може бути без вбудованої плити або холодильника. Однак тоді побутова техніка повинна по дизайну поєднуватись з гарнітуром і не займати багато місця.

Маленька кухня з вбудованою духовою піччю Дизайн маленької кухні з вбудовуваною технікою Розширення простору кухні за рахунок вбудовуваної техніки Маленька кухня з вбудовуваною побутовою технікою

Розстановка меблів

Для квадратних приміщень найкращим варіантом розташування меблів стане кутова кухня. У кут протилежний кухонному гарнітуру можна поставити розкладний стіл і цим оформити столову зону.

Для прямокутних кімнат більше підходить лінійне планування. Можна завести його трохи на вікно і зробити там барну стійку.

До речі, поговоримо про форму обіднього столу. Для невеликих кухонь рекомендують ставити круглі столи: за ними вміщується більше людей. Якщо ж у квартирі проживає 1-2 особи, можна купити невеликий квадратний стіл та приставити його до стіни.

Порада. Якщо на кухні не знайшлося місце для обіднього столу, і ви перенесли його у вітальню, в простір, що звільнився, можна поставити барну стійку. Це не тільки додаткове місце для того, щоб випити філіжанку кави, але й збільшена робоча зона – за барною стійкою можна нарізати продукти та готувати страви.

Правильне розміщення меблів на маленькій кухні Розміщення меблів на маленькій витягнутій кухні Вибір обіднього столу для маленької кухні Гарне планування з меблями на маленькій світлій кухні Куди поставити обідній стіл на маленькій кухні Маленька кухня з барною стійкою з підвіконня Найкраще місце для обіднього столу на маленькій кухні

Глянцеві текстури

Глянцеві поверхні, відбиваючи світло, допомагають візуально збільшити простір кімнати, роблять її світлішою та наповнюють повітрям. Багато хто припускає, що на глянцевих фасадах помітні будь-які розводи та сліди пальців. Проте запевняємо, що на матових поверхнях, особливо темних, невеликі забруднення помітні набагато більше.

Отже, бажано вибирати світлі глянцеві фасади для кухонного гарнітура.

Маленька кухня зі світлим глянцевим фасадом Меблі з глянсовим покриттям на маленькій кухні Світле планування з глянцевим фасадом на кухні Збільшення маленької кухні за рахунок глянсових фасадів Меблі зі світлим глянсовим покриттям на невеликій кухні Красиві світлі меблі з яскравою поверхнею на маленькій кухні Вибір глянцевих меблів для кухні маленьких розмірів

Функціональне підвіконня

Ще один спосіб оформити сучасний дизайн кухні 9 кв.м і при цьому візуально збільшити простір – задіяти підвіконня. Не залишайте його поза увагою, біля підвіконня можна поставити:

 • барну стійку;
 • мийку, під якою розташовуються системи зберігання.

Обидва ці варіанти дозволяють практично задіяти зону біля вікна.

Як облаштувати підвіконня на маленькій кухні Зручне підвіконня у вигляді столу на маленькій кухні Збільшення площі кухні за рахунок підвіконня Стіл із підвіконня для маленької кухні Світла кухня з робочою зоною на підвіконні Збільшення корисного простору за рахунок підвіконня на кухні Стіл замість підвіконня на маленькій кухні Барна стійка замість підвіконня на дуже маленькій кухні Робоча зона на підвіконні для маленької кухні

Фотошпалери

Чому фотошпалери належать до способів збільшення простору кухні? Якщо мова йде про прості зображення продуктів або напоїв, то ви навряд чи зможете розширити кімнату, зробити її більш просторою і світлою. А ось просторові мотиви на фотошпалерах із цим справляються на відмінно.

Зображення поля, дороги, що йде в далечінь, неба або моря – все це робить стіну глибшою, збільшує перспективу і тим самим робить кімнату візуально більшою. Головне – зупиніться на світлих фотопанно з перспективою, що відкривається.

Фотошпалери з просторовими мотивами для маленької кухні Просторові фотошпалери для маленької кухні Збільшення простору кухні за рахунок фотошпалер Придатні фотошпалери для маленької кухні Правильні фотошпалери для розширення візуального простору кухні

Фартух і стільниця

Похмурий фартух або темна стільниця візуально забирають простір і роблять кухню більше схожою на печеру. Якщо ви хочете, щоб кімната здавалася більшою, краще вибрати фартух за таким же принципом, як і фотошпалери – у світлому відтінку. Тут також можна використовувати відкриту перспективу і вибрати, наприклад, зображення простору у вигляді поля, моря або неба.

Також підійдуть зображення міст, особливо якщо лінія горизонту в них віддалена.

Що стосується стільниці, вона може бути темною лише в тому випадку, якщо ви використовуєте виключно світлі фасади. Правда і тут можна трошки пограти з прийомами і зробити робочу зону, наприклад, глянцевою, що відбиває світло.

Якщо ж фасади меблів кольорові, стільниця має бути виключно світлою.

Світла стільниця для кухні маленьких розмірів Правильна стільниця для маленької світлої кухні Бежевий фартух і стільниця на маленькій кухні Маленька кухня зі світлими меблями та темною стільницею

Вибір кольору для кухні

Розібравшись із обстановкою кухні 9 метрів, давайте подумаємо про те, які відтінки використовувати для оформлення простору. Тут краще не сильно експериментувати з різними поєднаннями кольорів. Якщо у вас немає особливих побажань, вибирайте білу або молочну кухню з глянцевими фасадами.

В цілому, будь-які світлі тони будуть ідеальним рішенням, оскільки здатні візуально збільшувати площу кімнати. Крім того, білі відтінки добре поєднуються з різними текстурами: дерево, штукатурка, камінь тощо. А ще вони створюють гармонію з іншими відтінками: як яскравими, так і пастельними.

Якщо ж ви хочете трохи урізноманітнити дизайн кухні 9 кв.м, поєднуйте білі або світлі фасади з темнішими або яскравішими відтінками. Головне дотримуватись правил поєднання кольорів, щоб уникнути візуально неприємного ефекту.

Серед можливих кольорів при оформленні кухні 9 кв.м:

 • зелений: світлий або темний;
 • ніжно-блакитний;
 • світло сірий;
 • рожевий чи фіолетовий;
 • жовтий;
 • коричневий або бежевий.

Гарне поєднання кольорів для кухні маленьких розмірів Відповідне поєднання відтінків на маленькій кухні Дизайн інтер'єру маленької кухні з гарним поєднанням кольорів Гармонійне поєднання кольорів на маленькій кухні Поєднання яскравих та помітних кольорів на маленькій кухні Правильне поєднання світлих відтінків на невеликій кухні

У якому стилі оформити кухню 9 кв.

Для кухні 9 м дизайн можна підбирати, виходячи з ваших уподобань. На такому просторі можна так чи інакше реалізувати всі сучасні стильові напрямки. Найпоширенішими варіантами є:

Сучасний стиль інтер’єру

Він передбачає лаконічність, що особливо актуальна при облаштуванні дизайну маленької кухні 9 кв. Сучасний стиль на кухні – це однотонне оздоблення та фасади меблів, глянцеві текстури, що відбивають світло, чіткі графічні лінії та мінімальна кількість елементів декору, якщо не повна його відсутність. Все, що прикрашає кімнату, має нести практичну функцію.

Серед найпоширеніших відтінків сучасного стилю: білий, коричневий, молочний, дерево, сірий. Також фасади можуть бути різнокольоровими та яскравими, правда, в такому разі оздоблення підлоги, стін та стелі має бути світлим.

Маленька кухня у сучасному стилі Маленька кухня з дизайном у сучасному стилі Сучасний дизайн інтер'єру на кухні невеликих розмірів

Класичний стиль

Класика була і залишається популярною. Вона уособлює красу та гармонію простору. Виглядають такі кухні розкішно та благородно. Цілком реалізувати класичний стиль під час ремонту кухні 9 кв.м не так просто. А ось зробити основні мотиви стилю можливо. До них належать:

 • красива центральна люстра з кованими елементами та кришталевими вставками;
 • велика кількість текстилю: масивні штори, красиві скатертини;
 • світлі відтінки та використання натуральних матеріалів;
 • елементи ліпнини, фарфоровий посуд як прикраса кімнати;
 • скляні чи дзеркальні вставки на фасадах.

Дизайн інтер'єру маленької кухні у класичному стилі Приклад дизайну невеликої кухні з інтер'єром у класичному стилі Маленька світла кухня з гарним класичним дизайном

Мінімалізм

Доведений до абсолюту сучасний стиль інтер’єру. Тут не може бути надто яскравих фасадів або темних відтінків. Мінімалізм вітає світлі тони, переважно білий чи молочний. Яскравий акцент на такій кухні може бути. Однак це зазвичай невеликі вставки:

 • оббивка меблів;
 • полиця з яскравим посудом;
 • кольорові штори або скатертини.

Приклад маленької кухні з дизайном у стилі мінімалізм Невелика кухня з прямим плануванням та мінімальним дизайном Приклад мінімалізму на маленькій світлій кухні

В якому стилі ви плануєте оформити кухню?
Мінімалізм
25.44%
Скандинавський стиль
14.41%
Хай-тек
11.84%
Лофт
7.38%
Классика
21.45%
Прованс
7.64%
Еко-стиль
4.72%
Немає в списку
1.07%
Ще не визначились
6.05%
Voted: 2331

Оздоблення кухні

Перед тим, як облаштувати кухню 9 метрів, необхідно вибрати всі оздоблювальні матеріали. Кухня – це кімната з підвищеною вологістю, частим перепадом температури та ризиком накопичення забруднень на поверхні. Так що оздоблювальні матеріали повинні бути вологостійкими, стійкими до підвищення температур і простими у догляді (такими, що миються).

Як підлогове покриття найчастіше використовують водостійкий ламінат або керамічну плитку. Стіни на кухню краще пофарбувати. Якщо хочете поклеїти шпалери, вибирайте та стійкі до підвищеної вологості полотна, що миються.

Фартух обов’язково оформіть за допомогою скла, цегляної кладки або керамічної плитки. Тут накопичується найбільша кількість випарів, у тому числі жиру, в процесі приготування їжі.

Стеля на кухні 9 квадратних метрів може бути:

 • пофарбованою або побіленою;
 • натяжною, бажано глянцевою.

Приклад гарного оздоблення кухні невеликих розмірів Гарне та якісне оздоблення кухні невеликих розмірів Оздоблення маленької кухні якісними матеріалами

Вибір освітлення

Вище ми вже говорили про те, що освітлення на кухні має бути яскравим. Особливо це стосується кімнат площею 9 кв.м, де світло виконує ще одне завдання – візуальне розширення простору.

Правильно продумане розташування освітлювальних приладів дозволяє перетворити навіть найбільш компактну кімнату на затишне душевне місце для прийому їжі сім’єю або посиденьок з друзями. На кухні має бути кілька видів освітлення:

 1. Основна люстра, яка використовується переважно як фон, оскільки не здатна повністю освітити стільницю. Її можна перенести в обідню зону, розташувавши там кілька підвісних світильників.
 2. Підсвічування під нижніми шафами, світло від якого падатиме безпосередньо на робочу зону. Завдяки йому ви зможете готувати навіть не включаючи основне світло.

Порада. Вибирайте освітлення, що нагадує денне світло. Намагайтеся, щоб воно було досить яскравим, але при цьому не дратувало очі.

Правильне освітлення для кухні невеликих розмірів Освітлення робочої та столової зони на маленькій кухні Маленька та зручна кухня з правильним освітленням Світла маленька кухня з яскравою люстрою Хороше освітлення всіх зон на маленькій кухні

Ідеї ​​дизайну кухні 9 кв. метрів

Перед тим, як обставити кухню 9 метрів, подумайте, чи немає у вас способів задіяти й інший корисний простір. Ми розібрали всі основні аспекти, а тепер пропонуємо вам подивитися на популярні ідеї та рішення для кімнати в 9 квадратних метрів.

Кухня з балконом

Якщо кухня має вихід на лоджію, то чому б не задіяти її як додатковий простір. Звичайно, цей варіант підходить тільки для власників закритих балконів (ну або перед ремонтом кухні доведеться швидко його склити).

Як можна задіяти простір на балконі:

 1. Поставте туди обідній стіл. У такому разі основна частина кімнати залишиться як робоча зона для приготування їжі. А снідати, обідати, вечеряти та приймати гостей ви будете на заскленому балконі.
 2. Поставте туди додатковий робочий простір. Якщо ви вже облаштували столову зону на кухні, можна використовувати лоджію як додаткову робочу зону. Туди може поміститися холодильник або додаткова стільниця. А ось із плитою все не так просто: за технікою безпеки перенести її на лоджію проблематично.
 3. Якщо балкон зовсім невеликий, можна поставити туди хоча б барну стійку, за якою можна пити чашку ранкової кави, читати книгу або навіть працювати.

Маленька кухня з барною стійкою на балконі Дизайн маленької кухні поєднаної з балконом Маленька кухня з обідньою зоною замість балкона Невелика кухня з гарною барною стійкою на балконі Збільшення площі маленької кухні за рахунок суміщеного балкону Дизайн маленької кухні із зоною для відпочинку на балконі

Кутова кухня 9 кв.

Ми вже говорили про те, що кутові кухні є найоптимальнішим варіантом для кімнат площею 9 м2. Тепер пропонуємо вам розглянути кілька цікавих ідей та дизайнерських проектів для візуалізації та натхнення:

Ідея красивого дизайну кутової кухні маленьких розмірів Приклад реального дизайну маленької витягнутої кухні Гарний дизайн реальної кухні невеликої площі Маленька світла кухня з островом та обіднім столом Кутова кухня маленької площі з вбудованою технікою

Також читайте: Дизайн кухні – варіанти планування й оформлення інтер’єру

Інтер’єр кухні 9 квадратів може бути цікавим та ретельно продуманим. Особливо, якщо у вас є можливість використовувати прийоми, що розширюють площу кімнати, наприклад, вихід на лоджію або використання підвіконня з функціональною метою. Головне ретельно продумати відтінки та стиль інтер’єру, а також запам’ятати основні нюанси візуального збільшення простору, про які ми писали вище.

Новий Дім
Додати коментар