Кухня на балконі – ідеї та правила оформлення

Інтер'єр
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

При облаштуванні кухні важливо задумати про максимальний комфорт і затишок. Під час приготування їжі вам повинно бути зручно пересуватись по кімнаті, тому слід уважно спланувати розташування всієї гарнітури. Однак, що ж робити, якщо кухня настільки маленька, що не вміщає в себе всього задуманого дизайнерами? Існує відмінний варіант вирішення проблеми – організація кухні на балконі. Однак цей простий на перший погляд процес має масу нюансів при оформленні, про які ми і поговоримо нижче.

Переваги облаштування кухні на балконі

Поєднання лоджії та кухонного простору – досить радикальний спосіб оновити інтер’єр будинку або квартири. Саме тому до такого питання слід підходити з особливою ретельністю. Адже після проведеного ремонту повернутися до первісного варіанта буде практично неможливо.

Як і будь-який інший спосіб облаштування житлового простору, поєднання балкон-кухня має свої переваги і недоліки. До позитивних аспектів можна віднести:

 1. Помітне збільшення площі кухні. Дана перевага дуже важливо для однокімнатних квартир або будинків з невеликою кухонною зоною. В такому випадку зайві пару метрів балконного простору знадобляться для облаштування їдальні зони або робочого місця. Погодьтесь, що в даній ситуації краще мати простору кухню без лоджії.
  кухня на балконі переваги
 2. Можливість повністю звільнити простір завдяки повному перенесення робочих поверхонь на балкон. Таким чином кухня стане місцем прийому гостей та спільних вечерь всією сім’єю.
  кухня на балконі
 3. Додаткове освітлення. Як правило, на лоджії досить світло від величезних вікон. Встановіть тут стільницю або мийку – і ви отримаєте яскраво освітлену робочу зону.
  освітлення на кухні-балконі
 4. Можливість створити стильний і неординарний інтер’єр. Завдяки додатковому простору у вас з’являється більше місця для того, щоб втілити в життя сміливі і нестандартні ідеї.

Недоліки ідеї оформлення кухні на балконі

Якщо говорити про мінуси розташування кухні на балконі, то слід вказати такі нюанси:

 1. Істотні витрати на утеплення кімнати. Оскільки лоджії часто володіють поганою теплоізоляцією, вам доведеться витратитися на додаткову обробку приміщення. Крім того, вам можливо знадобиться нове скління кімнати, система «тепла підлога» і т.д.
 2. Тривалість ремонту. Процес перенесення кухні на балкон досить кропіткий і часто проблематичний. На відміну від звичайного ремонту він може затягнутися на кілька місяців. Тому вам слід запастися терпінням і моральними силами. кухня на балконі недоліки
 3. Необхідність отримання дозволів. Для того, щоб втілити в життя таку істотну перепланування квартири, вам буде потрібно отримати дозвіл від всіляких інстанцій. Приготуйтеся збирати необхідні довідки та чекати відповіді від державних установ. Всім відомо, що бюрократичні процеси можуть зайняти багато часу.
 4. Обмеження. У деяких випадках стіна, яка з’єднує кухню і балкон, може виявитись несучою. В такому випадку зносити її категорично заборонено.

Підготовка до оформлення кухні на лоджії

Звичайно, оформлення кухні з виходом на балкон вимагає того, щоб обидві ці зони були виконані в одному стильовому напрямку. Від цього буде залежати затишок кімнати і цілісність загального дизайну інтер’єру. Весь процес облаштування кухні на балконі можна розбити на такі важливі етапи:

 • підготовка приміщення;
 • утеплення балкона та його скління;
 • знесення стіни;
  знесення стіни на балкон
 • обробка приміщень;
 • установка необхідного кухонного гарнітура.

Якщо з останніми двома етапами ви цілком можете впоратись самостійно, то для утеплення приміщення і знесення стіни вам буде потрібно вдатися до допомоги професіоналів. Найбільш простим етапом є підготовка кухні та балкона до майбутнього ремонту. Вона включає в себе звільнення приміщення від всіх меблів і побутової техніки. Якщо ви не плануєте виносити холодильник або стільниці, накрийте їх спеціальною плівкою, щоб уникнути забруднення. Також слід позбутися всього сміття на балконі і провести там вологе генеральне прибирання.

генеральне прибирання на кухні
Генеральне прибирання приміщень – перший етап ремонту

Не забудьте, що перед тим, як облаштовувати кухню з виносом на балкон, вам потрібно звернутися до відповідних інстанцій для отримання дозволу. В іншому випадку ви можете пошкодити будівлю і отримати значний штраф. Як правило, для того, щоб дізнатися, який саме тип стіни убезпечує кухню від балкона, вам доведеться вирушити в бюро технічної інвентаризації. Якщо ж ви хочете самостійно визначити тип перегородки, то врахуйте, що найчастіше ширина несучих стін складається з 3 цеглин і займає близько 50 см. Якщо ж мова йде про звичайну перегородку, то вона не перевищує 30 см.

Утеплюємо балкон

Процес утеплення приміщення особливо актуальний для тих, хто проживає в холодному кліматі. Однак, навіть якщо зима в вашому регіоні досить тепла, не варто нехтувати таким способом захисту будинку або квартири. Утеплення балкона може бути, як зовнішнім, так і внутрішнім. Однак для кращого результату ми рекомендуємо вам поєднувати ці два види теплоізоляції.

утеплення балкона

Для того, щоб здійснити максимальний захист кімнати від морозу і вітру, використовуйте спеціальні пластини з пінопласту або екструдованого пінополістиролу. Їх можна встановлювати безпосередньо на стіну, після чого їх можна обштукатурити і нанести декоративну обробку.

Однак не тільки стіни потребують якісного утеплення. Для того, щоб зробити перебування на кухні максимально комфортним, рекомендуємо вам утеплити:

 • підлога;
 • стеля;
 • парапет.

Порада: Перед встановленням теплоізоляційного матеріалу всі поверхні потребують додаткової гідроізоляції. Для цього найчастіше використовується руберойд.

Скління також відносять до утеплювача робіт. Якщо ви плануєте облаштовувати кухню на балконі, то в якості вікон краще вибрати двокамерні або трикамерні склопакети. Вони забезпечують хорошу звуко- і теплоізоляцію, пропускають максимальну кількість світла, а також є простими в установці та догляді. Також такі вікна не сприяють появі конденсату, що особливо актуально на кухні.

скління балкона

Важливо! Щілини, які залишилися від скління кімнати, необхідно закрити за допомогою спеціальної монтажної піни.

Позбуваємось перегородки

Після того, як ви забезпечили кухню на балконі доброю тепло- і звукоізоляцією, можна приступати до знесення дверей та перегородок. Весь процес можна розбити на такі етапи:

 1. Акуратно зніміть двері з петель.
 2. У разі, якщо перегородка не є несучою стіною, можна приступати до повного зносу.

Важливо! Знесення стіни – процес не тільки тривалий, але і досить гучний. Тому бажано попередити своїх сусідів про майбутні ремонтних роботах.

 1. Якщо ж стіна, яка з’єднує балкон і кухню, є несучою, то її знесення буде заборонений. В такому випадку можна адаптувати перегородку, перетворивши її в барну стійку. Так ви отримаєте додаткові квадратні метри з лоджії і одночасно здійсните зонування простору.
  барна стійка на кухні з виходом на балкон
  Барна стійка в інтер’єрі кухні з виходом на балкон

  барна стійка кухня-балкон

Приблизно на даному етапі слід продумати, де саме буде розташовуватися робоча зона. Оскільки саме зараз ви ще маєте час провести на балкон вентиляцію та інші комунікаційні системи.

Оздоблення кімнати

Після складних ремонтних робіт обробний процес – це суцільне задоволення та спосіб втілення всіх ваших ідей в життя. Пам’ятайте, що кухня на балконі – дуже сміливе рішення, яке дозволяє створити неповторний дизайн. Що стосується матеріалів для обробки, то їх слід вибирати за такими ж критеріями, за якими ви вибирали підлогове покриття або стельові поверхні для традиційної кухні.

Класична обробка кухні на балконі
Класична обробка кухні на балконі

Для оздоблення стін можна вибрати керамічну плитку або вологостійкі шпалери. На підлозі встановити плитку або ламінат. Стеля можна побілити або пофарбувати спеціальною фарбою. Пам’ятайте, що будь-який обробний матеріал повинен мати високий рівень вологостійкості.

Водостійкий ламінат в інтер'єрі кухні на балконі
Водостійкий ламінат в інтер’єрі кухні на балконі

Установка необхідного обладнання

Процес оформлення кухні на лоджії добігає кінця. Тепер ви можете зайнятися закупівлею нових меблів та кухонної гарнітури. Обов’язково продумайте місце розташування газової плити, мийки і холодильника. Пам’ятайте, що ці три предмети створюють так званий робочий трикутник, який повинен бути розташований таким чином, щоб ви легко могли займатися приготуванням їжі.

правило золотого трикутника
Правило «золотого трикутника» – ідеальне розташування холодильника, мийки та плити

Важливо! Офіційна установка газової плити на балконі категорично заборонена. Тому, якщо ви хочете оформляти інтер’єр у відповідності з усіма нормами та правилами, потрібно купити електричну варильну поверхню.

Важливо! Для того, щоб встановити мийку на балконі, слід отримати додатковий дозвіл на проведення водопроводу. Звичайно, процес може бути досить витратним за часом. Однак результат перевершить всі очікування. У підсумку ви отримаєте зручну робочу зону з прекрасним видом з вікна і яскравим природним освітленням в денний час.

кухня з виходом на балкон

На даному етапі також слід продумати весь декор кімнати, встановити освітлювальні прилади, штори і т.д. Всі ці деталі створять максимально гармонійний дизайн, який буде радувати вас і гостей вашого будинку.

освітлення кухні на балконі
Освітлення кімнати – важливий етап будь-якого ремонту

Варіанти оформлення кухні на балконі

В даний час багато власників маленьких квартир і компактної кухні воліють розширювати простір, поєднуючи кухонну зону з балконом. Як правило, виділяють два типи організації простору:

 • часткове перенесення кухонної гарнітури;
 • повне перенесення кухонної гарнітури.

І той і інший метод повинен проводитися відповідно до деякими загальними правилами:

 1. Використання в інтер’єрі кухні на маленькому балконі єдиного стилю. Пам’ятайте, що колірна гамма та обробка стін і підлоги повинні максимально гармонійно поєднуватись між собою. Тільки так ви отримаєте стильний дизайн кухні на балконі. балкон та кухня в одному стилі
 2. Зонування простору. Найчастіше, організовуючи кухню на лоджії, ми припускаємо виділення на балконі якоїсь однієї функціональної зони. При бажанні ви можете відгородити її, використовуючи скляні прозорі двері, декоративні ширми і т.д. Якщо на кухні добре працює витяжка, можна зонувати простір текстилем (штори, тюль).

  Зонування кухні на балконі важкими шторами
  Зонування кухні на балконі важкими шторами
 3. Продумайте освітлення. Світильники повинні бути в кожній функціональній зоні кухні. Наприклад, можна встановити підвісну лампу над обіднім столом, а в робочій зоні використовувати приховане освітлення. Крім того, в якості локального освітлення відмінно підійдуть елегантні торшера або бра.

  Освітлення кухні з виходом на балкон
  Освітлення кухні з виходом на балкон
 4. Для великої площі приміщення можна використовувати різні стильові напрями в кожній окремій зоні. Однак в такому випадку слід продумати способи зонування простору.

Часткове перенесення техніки та меблів

Давайте докладніше розберемось, що ж таке часткове перенесення кухонної гарнітури на балкон? Оскільки саме цей спосіб вважається найбільш простим варіантом організації кухні на балконі, то його можна назвати найпоширенішим. Часткове переміщення передбачає, що на території лоджії будуть знаходитися:

 1. Зона для відпочинку. Це може бути крісло з журнальним столиком, невеликий диван або ж барна стійка вздовж вікна. Як би там не було, саме цей простір створено для того, щоб ви змогли насолодитися чашечкою ароматного чаю і розслабитись після важкого дня. зона для відпочинку на балконі зона відпочинку на балконі
 2. Обідній стіл. Досить простий спосіб поєднання кухні та балкону. Після того, як ви повністю знесли стіну та виконали обробку кімнати, встановіть на лоджії масивний обідній стіл зі стільцями. Таким чином ви зможете приймати гостей, ізолювавши зону для приготування їжі шторою або спеціальної ширмою. Та й вигляд з вікна порадує кожного (особливо, якщо ви встановили панорамні вікна). Обов’язково попрацюйте над освітленням. В обідній зоні воно має розташовуватись безпосередньо над столом. обідній стіл на кухні-балконі стіл на балконі стіл в інтер'єрі кухні з виходом на балкон
 3. Дрібна побутова техніка. На лоджії можна встановити місце, в якому буде розташовуватися додаткова кухонна гарнітура. Це може бути кавоварка, електрочайник, тостер, кухонний комбайн і т.д. У деяких випадках можна також встановити на балкон холодильник. Звичайно, це суперечить правилу «робочого трикутника». Однак, якщо площа кухні досить маленька, холодильник на лоджії здатний значно збільшити простір і зробити його максимально комфортним.

  Дрібна побутова техніка на балконі
  Дрібна побутова техніка на балконі

Повне транспортування кухонного обладнання на балкон

Повне перенесення кухонної гарнітури на балкон – процес більш витратний та тривалий. Однак, якщо ви є власником невеликої кухні, такий варіант облаштування простору дозволить вам використовувати приміщення з максимальною вигодою для всіх. Повне перенесення вимагає величезної кількості дозволів, домогтися яких в деяких випадках буде неможливо. Так, наприклад, проведення каналізації на балконі, що необхідно для установки там мийки, буде можливе тільки жителям нижніх поверхів.

Повне транспортування кухні на балкон

Найбільш поширеним варіантом повного перенесення є розташування робочої зони (стільниці) уздовж вікна. Близько вільної стіни можна розмістити холодильник, оформивши таким чином «робочий трикутник». Тепер ви зможете мити посуд або готувати обід, насолоджуюся видом з вікна. Крім того, перевагою повного перенесення кухні на лоджію є максимальна кількість природного освітлення, яке додасть затишок і комфорт під час приготування їжі.

Дизайн кухні на маленькому балконі
Дизайн кухні на маленькому балконі

Дизайн кухні на балконі – актуальні тенденції

Багато людей задаються питанням, як правильно організувати простір, облаштовуючи кухню на балконі? Найбільш поширеними сучасними тенденціями суміщення кухонної зони і лоджії є:

 1. Розташування на балконі обідньої зони. З невеликого балкона вийде відмінна їдальня в разі, якщо на кухні не вистачає місця для обіднього столу. Таким чином ви зможете снідати, обідати або вечеряти, спостерігаючи за тим, що відбувається за вікном. У той же час ви звільните простір посеред кухні для додаткових меблів або побутової техніки. У такому випадку рекомендуємо звернути увагу на використання панорамного скління, яке дозволить максимально повноцінно милуватися видом з вікна. Розташування на балконі обідньої зони
 2. Барна стійка в зоні перегородки. Це особливо актуально, якщо стіна, яка поєднує кухню та балкон, є несучою. Видаливши частина стіни, ви зможете облаштувати барну стійку, яка буде виконувати роль обіднього столу. барна стійка в зоні перегородки

Важливо! Врахуйте, що барна стійка не передбачає розташування за неї більше трьох людей. Якщо ви проживаєте великою родиною або часто приймаєте гостей, барна стійка не кращий варіант.

 1. Балкон в якості системи зберігання. На балконі можна встановити стелажі, полиці або навіть комору. Все це дозволить звільнити простір кухні та зосередити всю невелику гарнітуру в одному місці.
 2. Робоча зона. Звичайно, для цього буде потрібно додатковий дозвіл, оскільки мийка вимагає додаткового проведення каналізаційних труб. Крім того, холодильник, мийка і плита повинні розташовуватися в кроковій доступності одна від одної. Тому, якщо ви вирішили провести встановлення робочої зони кухні з виходом на балкон, слід переносити її повністю.
 3. Зона відпочинку. Якщо лоджія має досить невелику площу, а кухня в свою чергу є максимально просторою, задумайтесь про те, щоб використовувати простір, що звільнився в якості зони для відпочинку. зона відпочинку на балконі
 4. Робочий кабінет. Особливо актуально для однокімнатних квартир. На що з’явилася вільному просторі можна облаштувати куточок для комп’ютерного столу і невеликої кількісті полиць. А біля вільної стіни розташуйте стелаж для посуду, спецій і т.д. робочий кабінет на балконі
 5. Що ж стосується стін, їх обов’язково оформляти в єдиному стилі. Важливо, щоб відтінки максимально поєднувалися між собою. У деяких випадках логічним буде виділення однієї акцентної стіни більш яскравим кольором. Так, наприклад, ви можете виділити столову або робочу зону. Якщо на балконі влаштовується зона відпочинку, то можна додати в неї більше кількості акцентних деталей, ніж на кухні. Таким чином ви отримаєте стильний та яскравий інтер’єр кухні на балконі.

  Акцентна стіна в їдальні зоні
  Акцентна стіна в їдальні зоні
 6. Стилі оформлення простору можна змішувати в разі повного перенесення кухні на балкон. Якщо ж ви частково переносите кухонну зону, то лоджія є продовженням кімнати, а тому повинна бути виконана в одному стилі, що і основна частина.
В якому стилі ви плануєте оформити кухню?
Мінімалізм
25.42%
Скандинавський стиль
14.43%
Хай-тек
11.81%
Лофт
7.39%
Классика
21.47%
Прованс
7.64%
Еко-стиль
4.72%
Немає в списку
1.07%
Ще не визначились
6.05%
Voted: 2329

Також читайте: Дизайн балкона – ідеї оформлення лоджії

Кухня з виходом на балкон – універсальне рішення, яке дозволяє організувати простір з максимальною користю. Оскільки даний варіант часто незворотний, перед тим, як приступити до ремонтних робіт, важливо все-таки переконатись, що поєднання лоджії та кухонної зони – це те, що вам потрібно. На сьогоднішній день дизайнери пропонують величезну кількість способів оформлення простору. Спробуйте та експериментуйте для того, щоб отримати свою ідеальну кухню!

Новий Дім
Додати коментар