Кутові кухні – сучасні приклади оформлення інтер’єру

Інтер'єр

Кутове планування кухонного простору вважається найзручнішим і найфункціональнішим. Воно підходить для приміщень будь-якого типу – дизайн кутової кухні можна продумати як для просторих, так і для найменших кімнат. Головною особливістю планування є своєрідне розташування меблів, при якому робоча зона та основна побутова техніка розміщуються на двох суміжних стінах.

Здається, що точний опис планування не дає шансу для маневрів та експериментів. Однак це не так – ви можете створити цікавий сучасний дизайн кутової кухні, при якому раціонально буде використано кожен квадратний метр площі.

Для яких помешкань підходить кутова кухня?

Головна перевага кутової кухні – можливість грамотно використати корисну площу. Це є актуальним для будь-якого типу просторів. Тому можна сміливо стверджувати, що таке планування підходить і для кімнат з великою площею, і для невеликих приміщень. Також таке розташування гарнітура підходить і для квартир-студій, де кухня зазвичай поєднана з вітальнею.

Перевага кутової кухні

Звичайно, реалізація кутового планування кухонного гарнітура у великих і маленьких кухнях буде трохи відрізнятися:

Кутова кухня для маленьких приміщень

Якщо паралельні або однорядні планування підходять переважно для великих кімнат, то кутове може використовуватися навіть на кухні площею 5-7 м2. Використання одночасно двох стін та кута кімнати дозволяє залишити вільним решту приміщення під обідній стіл або барну стійку.

Додатково на маленьких кухнях рекомендують дотримуватися таких рекомендацій:

 • задійте також поверхню вздовж вікна – підвіконня може стати частиною робочої зони;
 • використовуйте білі відтінки фасадів та оздоблення кімнати;
 • вибирайте підвісні кухонні шафи, які доходять до стелі;
 • мийку поставте в кутку – так вам вдасться заощадити простір;
 • по можливості не ставте варильну поверхню з чотирма панелями, а замініть її двокомфорковою;
 • продумайте зручні системи зберігання, щоб не захаращувати стільницю зайвими предметами.

Кутова кухня для маленьких приміщень Кутова кухня у світлих тонах Приклад компактної кутової кухні Продумана маленька кутова кухня Організація кухні у маленькій кімнаті Компактна кутова кухня у світлих відтінках Невелика кухня з підвісними шафками

Також читайте: Дизайн маленької кухні – варіанти планування і оформлення

Кухня для великих приміщень

Велика кухня не має таких обмежень як маленька кімната. Тут можна втілювати в життя будь-які дизайнерські задуми і не думати про те, як заощадити простір. У той же час важливо розпоряджатися площею розумно. Саме тому кутові кухні навіть у великій просторій кімнаті вважаються популярними.

Таке планування виглядає лаконічно, дозволяє розмістити велику кількість систем зберігання, і при цьому не захаращувати простір.

Важливо. Якщо в маленькій кухні не завжди можна враховувати це питання, то у великій кімнаті не зневажайте правило робочого трикутника, розташувавши холодильник, плиту та мийку таким чином, щоб пересування між ними було для вас максимально комфортним.

У великих кухнях зазвичай можна не використовувати підвіконня як додаткову стільницю, а в протилежному кутку поставити великий обідній стіл, оформивши столову зону.

Кутова кухня у великих приміщеннях Організації кутової кухні у просторому приміщенні Світла кутова кухня у великій кімнаті

Переваги та недоліки кутової кухні

Навіть крім своєї універсальності та можливості грамотно облаштувати як великі, так і маленькі простори, кутові кухні для квартир мають ряд інших переваг:

 1. Використання кута при облаштуванні кухні дозволяє збільшити площу робочого простору.
 2. Великий вибір фасадів та конструкцій. Сьогодні ви можете замовити кутову кухню за індивідуальними параметрами, а також знайти цікаві варіанти вже готових колекцій від виробників.
 3. Допомога у зонуванні простору. Оскільки кухня розміщується в одному з кутів кімнати, друга залишається повністю вільною для оформлення столової зони.
 4. Можливість правильно облаштувати робочу зону згідно з правилом трикутника.

Важливо. Такий тип планування має деякі недоліки. Наприклад, для вузьких кімнат Г-подібне розташування меблів зовсім не підходить. Крім того, у невеликих кухнях установка мийки в кутку може призвести до того, що користуватися нею буде не зовсім зручно.

Як правильно розташувати побутові прилади на кутовій кухні

Якщо ви хочете обладнати кутову кухню в будинку, важливо розібратися, як розміщувати системи зберігання та побутову техніку. Враховуйте кілька важливих нюансів:

 • не розміщуйте побутову техніку, що вбудовується в кутові шафки – через розташування дверей сусідніх систем зберігання у вас може бути обмежений доступ до посудомийної або пральної машини;
 • посудомийну машину краще поставити ближче до мийки;
 • згідно з правилами безпеки, між мийкою та варильною панеллю має бути облаштована робоча зона;
 • згідно з правилом робочого трикутника, краще залишити один з основних елементів (холодильник, варильну панель чи мийку) біля більш короткої стіни, а вздовж довгої розмістити два інші елементи.

Як обладнати кутову кухню в будинку Розташування техніки на кутовій кухні

Найкращі ідеї дизайну кутової кухні

Кутова кухня за своїм плануванням може здатися нудною. Однак не слід думати, що такий спосіб розміщення кухонного гарнітура допускає лише встановлення його у формі літери Г. Існує безліч цікавих і навіть незвичайних ідей для кутової кухні, що дозволяє вам знайти той варіант, який буде відповідати всім вашим вимогам та побажанням.

Ми розберемо найпопулярніші принципи облаштування кімнати.

Кутова кухня з відкритими полицями

Якщо ви любите гарний посуд і маєте досить велику площу кухні, необов’язково встановлювати тільки закриті системи зберігання. Чому б не облаштувати красиву стильну кухню із відкритими полицями?

На них можна розмістити елементи декору, посуд (як звичайні тарілки/чашки, так і святкові келихи, ваш улюблений сервіс тощо).

Головне – врахуйте, що в невеликих кухнях відкриті полиці роблять простір надто переповненим і менш затишним.

Кутова кухня з відкритими полицями Дизайн невеликої кутової кухні з відкритими полицями Красиві відкриті полиці на кутовій кухні.

Порада. Якщо хочете трохи урізноманітнити дизайн інтер’єру, можете вбудувати у відкриті системи зберігання світильники. Так ви отримаєте додаткову красиву підсвідку і зробите полиці яскравим акцентом у кімнаті.

З вбудованою мийкою в кутку

Один із найпопулярніших принципів розміщення мийки у Г-подібні кухні: у кутку між двома робочими поверхнями. В такому разі необхідно враховувати два основні правила:

 • форма мийки повинна бути такою ж, як і форма нижньої шафки;
 • безпосередньо над миттям розмістіть системи для зберігання чистого посуду, щоб ви могли легко складати помиті тарілки без необхідності переміщатися з місця на місце.

Кутова кухня з вбудованою мийкою Мийка в кутку на кухні

Кутова кухня трапецієподібної форми (зі скошеним кутом)

Скошені кути у вигляді шаф-трапецій роблять кухню більш практичною та підходять для невеликих просторів. Особливо вони актуальні для кутової кухні, якщо в кутку розміщена мийка.

Так у вас не буде гострого кута, і ви зможете легше та зручніше мити посуд чи продукти перед приготуванням вечері.

Щоправда, важливо пам’ятати, що трапецієподібна тумба габаритніша. Це означає, що при оформленні дизайну маленької кутової кухні таке рішення буде не завжди вдалим.

Приклад кухні зі скошеним кутом Дизайн кутової кухні зі скошеним кутом Робоча зона на кухні зі скошеним кутом

Використання підвіконня для збільшення простору

Якщо на кухні велике вікно з широким підвіконням, можна використовувати їх при облаштуванні кімнати. Безпосередньо на підвіконні найлегше розмістити робочу поверхню, встановивши стільницю. Щоправда, для цього необхідно переконатися, що воно має необхідну та зручну для вас висоту.

Також підвіконня можна використовувати і оригінальніше, наприклад, вмонтувавши туди мийку.

А безпосередньо під підвіконня можна поставити невелику систему зберігання.

Використання підвіконня на кутовій кухні Переобладнання підвіконня на кутовій кухні Кутова кухня з використанням місця підвіконня Як використовувати місце на підвіконні на кутовій кухні Робоча область на підвіконні у кутовій кухні Широке підвіконня на кутовій кухні Варіант використання підвіконня на кутовій кухні Розширення простору кухні за рахунок підвіконня

Кухня з барною стійкою

Власники великої кутової кухні можуть поставити в протилежному кутку м’який куточок або обідній стіл. А ось у маленькому просторі доводиться трохи викручуватися. Якщо місця після встановлення меблів та побутової техніки залишилося не так багато, спробуйте замінити стіл стильною барною стійкою.

У неї є безліч переваг:

 • місце для прийому їжі (особливо, якщо ви облаштовуєте кутову кухню для студії, де проживає 2-3 особи);
 • додатковий робочий простір – головне оформити верх барної стійки з такої ж стільниці, яка лежить і в основній робочій зоні;
 • великий вибір дизайну та розміщення – стільниця може бути острівною, облаштованою на підвіконні або вздовж однієї зі стін.

Кухня з барною стійкою Приклад барної стійки на кухні Облаштування барної стійки на кухні Барна стійка зі світлою стільницею на кухні Дизайн кухні з невеликою барною стійкою

Також читайте: Кухня з барною стійкою: варіанти сучасного дизайну

Кухня з півостровом

Це чудове рішення кутової кухні для студії, в якій кухня зазвичай поєднана з вітальнею. При такому принципі гарнітур із вбудованою технікою розміщується вздовж однієї зі стін та поперек її. Тільки вже не біля стіни, а ніби між кімнатами.

Таке розташування дозволяє зонувати простір, забезпечує доступ до робочої зони з 2-х сторін та робить дизайн інтер’єру оригінальнішим.

Півостровом може бути просто робоча зона з нижніми системами зберігання, а може бути стільниця, за якою ви снідатимете або обідатимете.

Кухня з півостровом Приклад кухні з півостровом Як облаштувати кухню з півостровом Дизайн кухні з використанням півострова

Кухня з островом

Якщо півострів підходить для невеликих просторів, кутова кухня використовується тільки у великих приміщеннях. Таке розміщення передбачає повноцінну Г-подібну кухню вздовж двох стін та додатково острівець посеред кімнати, який може служити як робочою зоною, так і місцем для приготування їжі (якщо вмонтувати в нього варильну панель).

Кухня з островом Приклад кухні з островом Дизайн кухні з островом Як організувати простір на кухні з островом

Г-подібна кухня

Класичний варіант розташування меблів у формі літери Г – оптимальне рішення для будь-якої квартири. У кутку можна поставити мийку чи робочу зону. Оригінальніше виглядає кутова варильна панель (можна поставити звичайну або спеціальну – з кутовим розміщенням конфорок). Правда, в такому випадку вам знадобиться спеціальна кутова витяжка.

Дизайн кухні у формі літери Г Кутова кухня зі спеціальною кутовою витяжкою

Найпоширеніший варіант Г-подібної кухні передбачає розміщення мийки та варильної панелі вздовж однієї стіни та холодильника біля іншої.

Мийка та варильна поверхня біля однієї стіни на кухні Приклад організації простору на світлій кутовій кухні

Кухня-студія

Ми вже говорили, що облаштувати кухню студію можна за допомогою півострова чи острова. Звичайно, у квартирі-студії можна поставити кухонний гарнітур і за класичним варіантом: вздовж двох стін. У такому випадку у вас ще більше місця для облаштування столової зони. Це особливо важливо, якщо в квартирі проживає багато людей або ви часто любите приймати гостей у себе вдома.

Приклад оформлення кухні-студії Як облаштувати кухню-студію Приклад дизайну світлої кухні-студії

Також читайте: Дизайн кухні студії – оригінальні ідеї і практичні рекомендації

Основні стилі кутових кухонь

Сьогодні існує кілька стильових напрямків, у яких можна оформити маленькі чи великі кутові кухні. Деякі з них виглядають лаконічно та просто, тоді як інші навпаки – розкішно та багато.

Основні стилі кутових кухонь

Давайте розберемо найпопулярніші стилі інтер’єру для такого планування простору та опишемо характеристики кожного з них.

Класичний інтер’єр

Класичний інтер’єр надає перевагу великим просторам. Зазвичай це світлі (бежеві чи білі) фасади з гарним різьбленням, бронзовими ручками, вставками зі скла.

Також класичні інтер’єри тяжіють до використання натуральних матеріалів: мармуру, деревини, з текстилю – бавовни.

Порада. Щоб сховати сучасні елементи у вигляді побутової техніки, вибирайте фасади, куди можна вбудувати духовку, холодильник та мікрохвильову піч.

Кухня у класичному стилі Приклад облаштування кухні у класичному стилі Оформлення та облаштування кухні у класичному стилі

Мінімалістичний інтер’єр

Мінімалізм якнайкраще підійде для невеликих кухонь. Зазвичай у ньому переважають світлі відтінки. Наприклад, білі кутові кухні, фото яких можна знайти в інтернеті, часто виконані саме в стилі мінімалізм.

Серед інших особливостей такого оформлення:

 • лаконічні та прості лінії;
 • відсутність елементів декору;
 • глянсові шафи;
 • велика кількість освітлювальних приладів: крім стельових світильників можна зробити також вбудовану підсвітку в кухонний гарнітур.

Мінімалістичний інтер'єр на кухні Дизайн кухні у стилі мінімалізм Приклад мінімалістичного дизайну для сучасної кухні Красива кухня з мінімалістичним дизайном інтер'єру Приклад мінімалізму в дизайні кухні

Інтер’єр кутової кухні у стилі «кантрі»

Якщо ви хочете створити дійсно затишну кутову кухню для студії, будинку або багатокімнатної квартири, придивіться до стилів прованс або кантрі. Залежно від площі кімнати вибирайте світле чи темне оздоблення.

Головне – використовуйте натуральні матеріали для меблів, оздоблення та декору.

Серед найпопулярніших відтінків: м’ятний, оливковий, бежевий, коричневий, блакитний, рожевий. Вітається також штучно зістарені меблі, ковані елементи, більше текстилю.

Інтер’єр у стилі модерн

Ще одним популярним стильовим рішенням для оформлення кутових кухонних гарнітурів є стиль модерн. Цей сучасний стиль інтер’єру передбачає лаконічність та мінімалізм. Правда, допускає все ж таки трохи декоративних елементів.

Кухні модерн дуже практичні та функціональні. Такий стиль буде незамінним для маленьких просторів і гармонійно впишеться у великі кімнати.

Оформлення кухні в стилі модерн Практичний та сучасний дизайн кухні Приклад кухні з інтер'єром у стилі модерн

В якому стилі ви плануєте оформити кухню?
Мінімалізм
25.59%
Скандинавський стиль
14.59%
Хай-тек
11.74%
Лофт
7.46%
Классика
21.15%
Прованс
7.5%
Еко-стиль
4.73%
Немає в списку
1.22%
Ще не визначились
6.03%
Voted: 2454

Декоративні вироби в оформленні кутової кухні

Щоб зробити інтер’єр більш цікавим та унікальним, внести до нього яскраві акценти та додати фарб, і на маленьких, і у великих кухнях потрібні елементи декору.

У кутовій кухні це може бути барна стійка. Особливо, якщо вона виглядає оригінально, виготовлена, наприклад, з масиву дерева, що ідеально для кімнати в класичному стилі. Для приміщень у стилі мінімалізм або хай-тек будуть актуальні більш лаконічні моделі зі стільницею, наприклад, із пластику, каменю чи загартованого скла.

Додатково як елементи декору на кутовій кухні можуть бути:

 1. Барні чи звичайні стільці. Зазвичай вони виконуються у яскравих відтінках. Головне слідкуйте, щоб вони були практичними та зручними, бажано мали хоча б невелику спинку.
 2. Скляні вставки на фасадах із оригінальною фактурою, вітражними елементами тощо.
 3. Відкриті полиці з посудом, про які ми вже говорили вище. Також на ці полиці можна поставити баночки зі спеціями, вази, невеликі вазони з кімнатними рослинами (щоправда, переконайтеся, що вибрані рослини можна тримати на кухні).

Приклад декору кутової кухні Декоративні вироби в оформленні кутової кухні Який декор вибрати для світлої кутової кухні

Вибір основного джерела освітлення

Освітлення на кутовій кухні також може відігравати роль елемента декору. Оскільки ця кімната досить функціональна: тут відбувається щоденне приготування та прийом їжі, посиденьки з гостями, освітлення на кухні грає далеко не останню роль.

У невеликих просторах необхідно бути акуратними з одним основним стельовим світильником. Бажано уникати масивних люстр, які тільки забирають простір. Тим більше, що сучасні кутові кухні дозволяють легко розташувати освітлення, сховавши його під верхні шафки. Таким чином у вас буде добре підсвічуватись робоча зона, і ви зможете готувати їжу в комфорті та, що найголовніше, – з відчуттям безпеки (адже, якщо на кухні погане світло, орудувати ножем небезпечно).

Стиль освітлення залежатиме від стилю кімнати:

 • для мінімалізму та хай-тек підійдуть лаконічні точкові світильники;
 • для стилю прованс, кантрі чи класик: акуратні бра, зроблені у стилі ліхтариків чи канделябрів.

Вибір основного джерела освітлення Приклад якісного освітлення на кутовій кухні Яскраве освітлення для кутової кухні Приклад дизайну кутової кухні з гарним освітленням Яскраве освітлення на кутової кухні

Реальні фото інтер’єру кутової кухні

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Скільки б не розповідали про особливості облаштування кутових кухонь, буває складно уявити, як це виглядало б наживо. Особливо якщо ви вперше стикаєтеся з ремонтом. Ми зібрали для вас фото кутових кухонь, виконаних у різних стилях інтер’єру та з різними фішками та особливостями. Вивчайте та надихайтеся:

Реальне фото кутової кухні Приклад реальної кутової кухні Гармонійний приклад кутової кухні Реальний дизайн світлої кутової кухні Як зробити кутову кухню в маленькому приміщенні Вибір дизайну для кутової кухні Організація робочої області на кутовій кухні Кутова кухня з темними меблями Що потрібно знати під час облаштування кутової кухні Реальна кутова кухня у класичному стилі Практична кутова кухня у темних тонах Декор та облаштування кутової кухні Розкішний дизайн та оформлення кухні в класичному стилі Організація робочого простору на кутовій кухні з островом Світла кутова кухня зі столом Кутова кухня з технікою у кілька рівнів Реальний приклад кутової кухні зі столом та телевізором Приклад великої та просторої кутової кухні Красива та презентабельна кутова кухня

Може бути корисно: Яку стелю вибрати для кухні?

Кутова кухня у 2021 році залишається на піку популярності. Вона дозволяє зробити простір стильним і водночас функціональним і максимально практичним. А це важливо для комфортного приготування сніданків, обідів та вечері, а також розміщення всієї родини за обіднім столом. Знаючи основні правила створення красивих кутових кухонь, ви зможете уникнути поширених помилок, правильно розмістити весь необхідний гарнітур та вигідно задіяти кухонний простір.

Новий Дім
Додати коментар