Всі актуальні стилі інтер’єру – сучасні тенденції 2021 року

Інтер'єр

Тренди в дизайні інтер’єрів змінюються, хоч і не зовсім стрімко, але все ж помітно. Новий рік – це завжди новий початок не тільки для того, щоб спалити всі святкові калорії, але і для оновлення вашого будинку. Якщо ви намагаєтеся дізнатися, як оформити інтер’єр будинку або квартири в 2021 році, ось кілька тенденцій, які, на думку дизайнерів, будуть найбільш актуальними.

Найпопулярніші стилі в дизайні інтер’єру в 2021 році

Дизайнери знають, що тренди в дизайні інтер’єрів відображають події, які відбуваються навколо нас. Темп і спосіб життя людей впливає на те, яким би вони хотіли бачити свій будинок. Тренди в області дизайну інтер’єру рідко замінюються в повному обсязі. Найчастіше вони або переходять один в інший або трохи коригуються з урахуванням загальних тенденцій у способі життя. Які найпопулярніші інтер’єри квартир в 2021?

Максималізм

Назва стилю Максималізм
Особливості Велика кількість елементів декору, змішання кількох яскравих відтінків.
Колірна гамма Строкаті забарвлення (жовтий, синій, фіолетовий, рожевий, червоний, зелений тощо)
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, коридор.

Так-так, це не помилка. Разом з не відступаючим мінімалізмом на арену виходить його повна протилежність. Стиль максималізм з’явився порівняно нещодавно як відповідь людей, втомлених від занадто порожніх і нейтральних просторів. Тут гармонійно поєднуються яскраві сміливі відтінки, різні фактури і матеріали.

максималізм інтер'єр стиль максималізм

При цьому ключовим словом є саме гармонійно. Максималізм – це не про те, щоб напхати в одну кімнату різнокольорові предмети. Саме тут проявляється почуття стилю і вміння створювати складний і різноманітний інтер’єр. Максималізм – це талант поєднувати на перший погляд непоєднувані речі. Тут дозволено використовувати все буйство барв. Жовті, червоні, зелені і фіолетові тони в одній кімнаті – це занадто? Можливо, раніше, але не тепер – максималізм вміло жонглює строкатими кольорами.

Дизайн інтер'єру максималізм

До інших характеристик стилю можна віднести:

 1. Колекціонування. Збираєте фігурки, книги, вази або пляшки з вином? Сміливо розміщуйте свою колекцію на відкритих полицях. максималізм картини
 2. Особливу увагу слід приділити стелі – зазвичай вона залишається нейтральною, проте хіба тепер ми дозволимо йому бути просто білим або бежевим? Обклейте стелі шпалерами або нанесіть оригінальний малюнок – це пожвавить інтер’єр і зробить його неординарним.
 3. Якщо у вас є предмети, подивившись на які ви починаєте посміхатись – вони неодмінно повинні бути розміщені на видному місці – сувеніри з поїздки, яскравий постер, сімейні фото тощо.

Цікаво: Близькими до максималізму є стилі бохо і поп-арт.

Мінімалізм

Назва стилю Мінімалізм
Особливості Відсутність непотрібних предметів, функціональне використання площі кімнати.
Колірна гамма Світлі тони розбавлені контрастними (чорним, коричневим).
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, коридор, дитяча, кухня, кабінет, ванна кімната.

Мінімалізм як стиль інтер’єру довгий час тримався на піку. Це пояснюється досить просто – після яскравих 80-х і 90-х років люди втомилися від складних інтер’єрів і віддавали перевагу простій світлій обробці простору. До того ж в новому тисячолітті істотно змінився спосіб життя людини. Будинок повинен був стати максимально зручним для користувачів.

Мінімалізм як раз-таки непогано справлявся з цим завданням. Він повністю відкинув зайві елементи декору (крім хіба що яскравих акцентів) і на перше місце поставив комфорт людини. Таким чином передбачалося, що весь простір будинку в першу чергу буде функціональним, а не просто красивим.

При цьому дизайнерам вдалося зберегти естетику в контрастах, використанні натуральних матеріалів і невеликих акцентах (наприклад, яскраве крісло або килим).

Кілька років тому стиль мінімалізм в інтер’єрі мав такі відмітні риси:

 • біла (або світло-сіра) обробка;
 • мінімум меблів – максимум простору;
 • навіть елементи декору повинні мати практичну функцію.

Що стосується останніх двох постулатів, вони збереглися і перейшли в нове десятиліття. А ось з обробкою в холодних тонах доведеться попрощатися – сьогодні люди більше тяжіють до затишку і домашнього тепла, за яке відповідає більш тепла гамма відтінків. Тому в мінімалізмі з’явилися бежеві тони і ще більше натуральних матеріалів (бамбук, дерево, глина тощо).

інтер'єр мінімалізм мінімалізм в інтер'єрі інтер'єр мінімалізм

Скандинавський

Назва стилю Скандинавський
Особливості Мінімальна кількість меблів, світла обробка.
Колірна гамма Білий, чорний, сірий, синій, зелений відтінки.
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, спальня, кухня, дитяча.

Десятиліття, що минає ознаменувався появою феномена вивчення щастя. Спочатку був данський «Хюгге», після – шведський «Лагом». У книгах наводилися докази того, що, незважаючи на проживання в суворих і холодних регіонах, жителі Скандинавії вміють створювати атмосферу тепла і затишку в своєму будинку, черпаючи звідти енергію і щастя.

скандинавський стиль скандинавський стиль

При цьому сам скандинавський стиль став популярним незадовго до цього. Він поєднував в собі мінімалізм і еко-стиль. Головною рисою такого напрямку є використання світлих відтінків в обробці кімнати. Як елементи декору можуть вступати освітлювальні прилади, текстиль та кімнатні рослини. Все це надає інтер’єру домашнього затишку.

Еко-стиль

Назва стилю Еко-стиль
Особливості Натуральні матеріали в обробці, меблів і елементах декору. Світлий відкритий простір.
Колірна гамма Світлі тони (білий, бежевий, пісочний), зелений, синій, сірий.
У яких кімнатах використовується найчастіше Всі кімнати будинку.

Проблеми екології сьогодні виходять на перше місце. Все більше людей обговорюють глобальне потепління і шукають способи усвідомленого споживання. У багатьох країнах затвердили відмову від одноразових пакетів і посуду на державному рівні. А пластикові товари сьогодні активно замінюються більш екологічними аналогами.

Тренди в дизайні інтер’єру не можуть не відображати глобальні зміни в соціумі. І не дивно, що тепер дизайнери намагаються додати в приміщення якомога більше предметів меблів і декору, виготовлених з натуральних матеріалів.

При цьому еко-стиль також пропагує відмову від виробів тваринного походження. Ніякого натурального хутра або шкіри – в хід йдуть натуральні і перероблені матеріали, які дозволять висловити всю любов і турботу про нашу планету.

Серед матеріалів, які найбільш актуальні для такого стилю: глина, льон, бавовна, бамбук, деревина, камінь тощо. Всі вони навіть не потребують додаткового фарбування – натуральні кольори і фактури допомагають створити атмосферу тепла і затишку. Доповнити такий інтер’єр можна кімнатними рослинами.

еко-стиль еко стиль інтер'єр

Японський стиль

Назва стилю Японський
Особливості Мінімалізм і використання натуральних матеріалів.
Колірна гамма Світлі тони, теплі кольори (бежевий, коричневий).
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, спальня, дитяча, кабінет.

Японія – країна, яка славиться своєю філософією до життя. Це проявляється в тому числі і в оформленні будинку або квартири. Японці трепетно ​​відносяться до свого житла і вкладають душу в оформлення простору.

Японський стиль інтер’єру неможливо сплутати з іншими. Всі напевно слухали про любов японців до порядку і режиму дня. Так ось така педантичність проглядається і в інтер’єрах – дизайн кімнати в такому стилі передбачає, що всі предмети будуть мати своє місце і свою функцію.

джапанді стиль

Японські інтер’єри будуть популярними в 2021 році в першу чергу через свою концепцію – а саме – єднання людини і природи. Тут також простежуються нотки еко-стилю і мінімалізму (японці не люблять обставляти кімнату зайвими меблями). Іншими характерними особливостями стилю є:

 1. Використання теплих відтінків в інтер’єрі.
 2. Перевага за натуральними матеріалами. При чому у нас деякі матеріали не виготовляються – це споконвічно японські бамбук, ротанг тощо.
 3. Контраст переважно між теплими відтінками (бежевий-коричневий).
 4. Зонування кімнати за допомогою ширми.
 5. Вбудовані меблі.

При цьому слід зазначити, що в моду входить не зовсім чистий японський стиль. Останнім часом в тренди вибився напрямок «джапанді», якому вдалося поєднати в собі японські і скандинавські мотиви. Архітектор зі Швейцарії Клер Доуді вважає, що в 2021 році джапанді буде стрімко набирати популярність.

джапанді дизайн японський дизайн інтер'єру Джапанді

Всі стилі інтер’єру

Звичайно, перераховані вище стилі інтер’єру будинку або квартири – далеко не єдині. У 2021 році дизайнери розглядають ще кілька напрямків для оформлення житлового простору. Деякі з них стали популярними порівняно недавно, і в новому десятилітті будуть продовжувати набирати обертів. А деякі взагалі – вічна класика, яка навряд чи колись вийде з моди.

Американський стиль

Назва стилю Американський
Особливості Поділ простору на зони за допомогою ніш або арок. Велика кількість дрібних декоративних елементів (рамки з фото, статуетки, вази тощо)
Колірна гамма Світлі теплі відтінки, блакитний.
У яких кімнатах використовується найчастіше Спальня, вітальня, дитяча, кабінет, кухня.

Тут мова йде, зрозуміло, не про сучасну Америку, а про колоніальні часи, коли дизайн американських квартир відрізнявся особливим шармом. З появою демократії в таких інтер’єрах з’явилося ще більше свободи і відступу від шаблонів. В результаті американський стиль зміг поєднувати в собі такі особливості:

 1. Вільний простір. Не варто забивати кімнату зайвими предметами.
 2. Зонування можна провести за допомогою фальшивих перегородок, арок або ніш.
 3. Використання масивної люстри в якості головного освітлювального приладу доречно хіба що в вітальні або в спальні.
 4. Крісла та дивани у вітальні розташовуються по центру кімнати (так само, як і стіл на кухні).

стиль американський американський стиль інтер'єру

Арабський стиль

Назва стилю Арабський
Особливості Східні орнаменти на стінах або текстилі, величезні красиві килими.
Колірна гамма Теплі тони: золотий коричневий, пісочний. Серед темних відтінків: насичений зелений, синій тощо.
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, кабінет, ванна.

Арабські казки чарували нас з самого дитинства. І сьогодні їх мотиви проникли і в дизайн інтер’єру. Вишуканість і особлива культура дозволяють отримати елегантний дизайн з характерними для мусульманських країн візерунками та орнаментами. Серед особливих відмінностей арабського стилю можна виділити:

 1. Масивні килимові покриття з характерним східним орнаментом.
 2. Натуральні матеріали в обробці.
 3. В якості декору – мозаїка, високі колони.
 4. Гарний текстиль на вікнах – це можуть бути ламбрекени або щільні важкі штори.

арабська дизайн інтер'єру арабський стиль

Африканський стиль

Назва стилю Африканський
Особливості Мотиви Африки у вигляді відповідних візерунків, текстур тощо.
Колірна гамма Теплі тони – пісочний, жовтий, теракотовий, коричневий.
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, дитяча кімната, кабінет

У 2021 році дизайнери все також радять експериментувати і відходити від звичних стилів в сторону неординарних рішень. Африканські мотиви в інтер’єрі будинку або квартири – це сміливо і незвично. Серед головних характеристик африканського стилю можна виділити:

 1. Яскраві теплі відтінки – помаранчевий, червоний, жовтий.
 2. Принти під шкури тварин (зебри, жирафа, гепардів).
 3. В якості елементів декору можна використовувати африканські маски або статуетки.

африканський стиль інтер'єру африканський стиль

Бароко

Назва стилю Бароко (з італ. «Перлина неправильної форми»)
Особливості Пишність, розкіш інтер’єру. Використання оксамиту, бронзи, золота тощо.
Колірна гамма Світлі теплі тони. В якості контрасту: благородні темні відтінки (наприклад, бордовий або синій).
У яких кімнатах використовується найчастіше Спальня, вітальня.

Ще один тріумф розкоші і багатства. Цей стиль в дизайні з’явився ще кілька століть назад, але і на сьогоднішній день не втрачає своєї актуальності. При чому бароко – це не тільки про інтер’єр, але і про архітектуру, живопис, літературу. І в кожній з цих областей театралізованість і надмірність даного напрямку привертає увагу людей і не залишає їх байдужими.

барокко дизайн стиль бароко

Пишне і складне оформлення припаде до душі всім, хто любить неординарне облаштування будинку або квартири. Сьогодні головними особливостями бароко можна вважати:

 1. В якості фону для обробки – світлі пастельні тони. Розбавити їх можна синіми, смарагдовими або рожевими відтінками.
 2. Флористичний дизайн.
 3. В якості елемента декору – ковані деталі. Вони можуть прикрашати двері, дзеркала, узголів’я ліжка тощо.
 4. Натуральні матеріали при обробці кімнати.
 5. В якості підлогового покриття: паркет, мармур або граніт.
 6. Дзеркала. Їх повинно бути багато. При чому, чим оригінальніше буде рама дзеркала, тим краще.
 7. Оздоблення стін повинне нагадувати старовинні палаци. Поверхню їх часто прикрашають гобеленом, репродукціями картин тощо.
 8. Плавні лінії, які схожі на морські хвилі.

Готика

Назва стилю Готичний стиль
Особливості Містична атмосфера, велика кількість старовинного декору (балдахін, колони, канделябри тощо)
Колірна гамма Темні відтінки (сірий, чорний, синій), розбавлені білим або молочним.
У яких кімнатах використовується найчастіше Спальня, вітальня, їдальня, коридор.

Середньовічний стиль успішно перекочував і в сучасний дизайн будинку. Сьогодні готику можна зустріти не так часто, однак це зовсім не означає, що стиль не популярний. Просто це сміливий напрямок, який підходить далеко не кожному. Якщо ви вирішили оформляти квартиру таким видом інтер’єру, обов’язково врахуйте такі деталі:

 1. Максимально плавні лінії дверних прорізів – перетворите їх в красиві арки!
 2. Свічки, свічки і ще раз свічки – вони подарують загадкову атмосферу і в той самий час дозволять створити затишок в кімнаті.
 3. Кімната повинна залишатися просторою – залиште її центр вільним, розставивши меблі вздовж стіни.

стиль готика Готика стиль квартири

Італійський стиль

Назва стилю Італійський
Особливості Велика кількість елементів декору, чуттєвість.
Колірна гамма Теплі світлі пастельні тони.
У яких кімнатах використовується найчастіше Спальня, вітальня, кабінет.

Цей стиль дуже близький до середземноморського. Це пояснюється близькістю Італії до моря і особливою любов’ю місцевих жителів до легкої і веселого життя. Такі інтер’єри зазвичай відрізняються пастельними світлими відтінками в обробці і в той самий час великою кількістю споконвічно італійських аксесуарів, які доповнюють дизайн кімнати.

Серед особливостей італійського стилю можна виділити:

 1. Антикварні меблі та аксесуари.
 2. Предмети меблів прикрашені красивим різьбленням і декоративними вставками.
 3. Велика кількість світла, що створює теплу і затишну атмосферу. Серед способів обробки – мозаїка, штукатурка, розпис стін тощо.

італійський стиль Стиль інтер'єру італійський

Класичний

Назва стилю Класичний
Особливості Багатство і розкіш в обробці, натуральні матеріали.
Колірна гамма Теплі світлі тони (бежевий, молочний, золотий, персиковий).
У яких кімнатах використовується найчастіше Спальня, вітальня, кухня, кабінет.

Як і маленьке чорне плаття у жінок, класичний стиль в оформленні інтер’єрів завжди буде в моді. Це не змінити сучасними тенденціями до мінімалізму або технологічного прогресу. Справжні цінителі розкоші і елегантності вибирають цей напрямок для облаштування свого будинку. Тому, обираючи класику, ви зможете бути впевнені, що ваш інтер’єр завжди буде в тренді.

стиль класичний

До особливостей стилю можна віднести:

 1. Великі освітлювальні прилади. Ніяких точкових світильників – тільки великі люстри зі скла, бронзи, кришталю тощо.
 2. Бежеві відтінки в обробці кімнати. Саме такі тони створюють атмосферу затишку.
 3. Використання натуральних матеріалів. Класичний стиль не потерпить пластика. Для стін ідеально підійдуть текстильні шпалери, для підлоги – паркет або керамічна плитка, для меблів – дерево, скло.
 4. В якості декору – репродукції картин, ліпнина, колони, великі дзеркала з красивими рамами тощо.

Конструктивізм

Назва стилю Конструктивізм
Особливості Мінімум декоративних елементів. Практичний світлий простір, де кожна річ на своєму місці.
Колірна гамма Сірі, білі, молочні, сині тони.
У яких кімнатах використовується найчастіше Кухня, їдальня, коридор, кабінет.

Як і мінімалізм, пропагує відсутність непотрібних елементів декору в будинку. Дотримуючись конструктивізму, прикрашати простір слід не тільки красивими, але і що найголовніше – практичними предметами. Особливості конструктивізму:

 1. Строгість і лаконічність форм.
 2. Ретельний розподіл меблів для створення компактного простору.
 3. В якості елементів декору – освітлювальні прилади, оригінальні стелажі і полиці.
 4. Світлі тони, холодні відтінки.
 5. Зонування кімнати краще проводити за допомогою освітлення.

конструктивізм інтер'єр конструктивізм дизайн

Лофт

Назва стилю Лофт (з англ. «Горище»)
Особливості Чорнова обробка як елемент декору: цегляна кладка, труби, дроти тощо.
Колірна гама Теплі темні відтінки, чорний, червоний.
У яких кімнатах використовується найчастіше Квартира-студія (кухня + вітальня), вітальня, спальня, кухня, кабінет.

Кілька десятиліть тому багато американських промислових приміщень перетворилися в житлові будинки. Це пов’язано з урбанізацією, внаслідок якої люди покидали села, перебираючись жити і працювати в місті.

У багатьох з них не було часу для ретельного переосмислення простору, тому вони просо обжили складські та виробничі приміщення, обставивши їх меблями. Крім того, в таких будинках квартири найчастіше здавалися дешевше. Тому їх також орендувала бідна, але креативна американська «богема». В результаті з’явився стиль лофт, який актуальний і в 2021.

стиль лофт

Головними особливостями такого стилю в дизайні квартир є:

 1. Цегляна кладка. Може бути оригінальною або спеціально створеною.
 2. Відкритий простір. Ніяких зайвих стін і декоративних перегородок. Додайте квартирі більше повітря.
 3. Комунікаційні елементи повинні розташовуватися на виду. Великі труби, проводка – все це не приховується, а навпаки – стає частиною декору кімнати.
 4. Сміливий дизайн меблів. Найбільш актуальними тут будуть вінтажні вироби.
 5. Багаторівневі освітлювальні прилади – великі просторі кімнати повинні мати багато світла.
 6. Великі вікна і високі стелі.

лофт дизайн лофт інтер'єр

Мексиканський стиль

Назва стилю Мексиканський
Особливості Характерні візерунки і домашня тепла атмосфера, яку вдається створити великою кількістю декоративних елементів.
Колірна гамма Теплі відтінки, які поєднуються з яскравими тонами (червоний фіолетовий, помаранчевий).
У яких кімнатах використовується найчастіше Кухня, їдальня, вітальня, спальня.

Мексиканські мотиви сьогодні користуються особливою популярністю. Це можна пояснити унікальними традиціями та історією країни, її любов’ю до сімейного затишку і тепла. Серед особливих характеристик мексиканського виду інтер’єру дизайнери виділяють:

 1. Яскраві червоні, рожеві і помаранчеві відтінки в оформленні інтер’єру.
 2. Натуральні матеріали. Навіть стелю в мексиканських інтер’єрах прийнято оформляти за допомогою дерев’яних балок.
 3. На стінах – груба декоративна штукатурка.
 4. Велика кількість текстилю – килими, пледи, подушки і фіранки створюють затишну атмосферу.

мексиканський стиль стиль мексиканський в інтер'єрі

Модерн

Назва стилю Модерн (з англ. «Сучасний»)
Особливості Поєднання різних форм, кольорів і фактур.
Колірна гамма Бежеві, золоті, коричневі відтінки.
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, спальня, кабінет, коридор, ванна.

Колись саме цей стиль в дизайні інтер’єру прийшов на зміну класичному. На той момент він вважався досить сміливим і креативним. Сьогодні ж модерн ближче до класики, ніж до сучасності. Правда, у даного стилю є і свої особливості:

 1. Поєднання непоєднуваного. Модерн пропонує поєднувати матеріали, фактури і форми, комбінацію яких складно уявити. При цьому (за умови грамотного оформлення) результат виходить просто карколомним.
 2. Наявність візерунків на стінах або різьблення на меблях.
 3. Використання натуральних матеріалів. Бронза, скло, натуральна шкіра, паркет або камінь – модерн – це смілива розкіш, яка повинна відчуватися в кожній деталі.
 4. Теплі тони.
 5. Додаткове підсвічування. Дозволяє створювати акценти в деяких зонах.

стиль модерн модерн інтер'єр

Прованс

Назва стилю Прованс (від назви історичної області Франції)
Особливості Флористичні елементи, велика кількість декору.
Колірна гамма Пастельні тони (м’ятний, блакитний бежевий, рожевий, ніжно-лимонний тощо).
У яких кімнатах використовується найчастіше Спальня, вітальня, коридор.

Милий французький шик залишається в трендах і в 2021 році. Це дизайн не паризької квартири, а швидше затишного будиночка в невеличкому селищі на півдні країни. Цей вид інтер’єру чимось нагадує кантрі (яке сьогодні менш популярне), однак має і кілька відмінних рис:

 1. Флористичні мотиви. Супроводжують як обробку, так і елементи декору. Красиві квіткові візерунки можуть прикрашати шпалери, текстиль або ж відтворюватися в кованих люстрах.
 2. Пастельні тони. Ніжно-рожеві, лавандові, блакитні і м’ятні – основа стилю квартир прованс.
 3. Потертість. Зістарювання меблів – важливий елемент стилю прованс. Цей прийом додає дизайну особливого шику. Таким чином вдається створити ефект недбалості і в той же час цінності предмета.
 4. Натуральні матеріали. Дерево, льон, бавовна – забудьте про пластикові елементи декору в кімнаті.
 5. Велика кількість текстилю. Він може прикрашати не тільки ліжко або диван. Красиві фіранки, рушники, тюль, скатертини, килими і багато іншого подарують приміщенню затишок і тепло.

прованс інтер'єр стиль прованс

Середземноморський

Назва стилю Середземноморський
Особливості Світлі відтінки в інтер’єрі, вкраплення синього, великі світлі простори.
Колірна гамма Золотий, бежевий, молочний, синій, жовтий.
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, спальня, ванна, кухня, передпокій.

Середземноморські країни мають своє бачення інтер’єру. І це не дивно – часте сонце і солоні бризки хвиль надихають на створення затишного домашнього простору. Головною рисою стилю є його здатність подарувати відчуття легкості і розслаблення. До інших особливостей даного напрямку дизайну квартир відносяться:

 1. Використання морського відтінку в інтер’єрі – синій, бірюзовий, блакитний тощо.
 2. Натуральні матеріали в обробці. Підлогове покриття – це найчастіше камінь (і це не дивно – там, де жарко, люди думають, як охолодити приміщення).
 3. Як декор стін – мозаїка. До речі, саме в тому інтер’єрі найбільш доречною буде плитка майоліка – різнокольорові вироби з характерними візерунками прикрасять підлогу, стіни, фартух тощо.
 4. Поєднання природного і штучного освітлення. У кімнатах повинні бути великі вікна, які б доповнювала велика люстра і світильники.
 5. В якості матеріалу для меблів – натуральне дерево.

середземноморський стиль стиль середземноморський

Хай тек

Назва стилю Хай-тек (з англ. «Високі технології»)
Особливості Велика кількість техніки, дзеркальних і глянцевих поверхонь.
Колірна гамма Холодні світлі відтінки з контрастним чорним або червоним кольором.
У яких кімнатах використовується найчастіше Кухня, коридор, кабінет.

А ось це вже найбільш сучасний і технологічний стиль інтер’єру квартир. Хай-тек – це доведений до досконалості мінімалізм. Він з’явився завдяки розвитку технологій. Беручи до уваги постійний технологічний прогрес, цей напрям в оформленні інтер’єру регулярно вдосконалюється. Сьогодні головними особливостями стилю хай-тек є:

 1. Монохромна обробка. Немає сенсу прикрашати стіни шпалерами з візерунком. Хай-тек більше віддає перевагу однотонній обробці в білих, чорних, сірих тонах.
 2. Перевага за металом. Чим більше металевих предметів (світильників, полиць тощо) – тим краще.
 3. Технології. Цей аспект випливає вже з самої назви (high technology). Ваш будинок повинен бути максимально зручним для користувачів. Датчики контролю температури, розумне освітлення, великі холодильники, керовані системи (шафи або полки, що відкриваються за допомогою пульта дистанційного керування). Саме з цієї причини хай-тек більш актуальний для кухні – там розташовується максимальна кількість побутової техніки (великої та дрібної).
 4. Дзеркальні поверхні. Не тільки прикрашають інтер’єр, але і дозволяють візуально збільшити площу кімнати.
 5. Освітлення. Кімната повинна бути максимально світлою в кожній її ділянці.

хай-тек дизайн стиль хай тек

Шале

Назва стилю Шале
Особливості Виключно натуральні матеріали, велика кількість текстилю, груба обробка меблів.
Колірна гамма Теплі відтінки (світлі і темні) – бежевий, коричневий, теракотовий, пісочний тощо.
У яких кімнатах використовується найчастіше Вітальня, кухня, їдальня.

Особливий стиль, який рідко використовується в чистому вигляді. Однак його елементи ви часто можете знайти і в інших стильових напрямках. Шале – це гімн домашнього затишку і сімейних цінностей. Такий будинок – немов сага одного роду, може розповісти історію родини за допомогою загальних фотографій і картин.

Головні характеристики стилю шале:

 1. Використання натуральних матеріалів в обробці і декорі будинку. Це може бути глина, деревина, камінь тощо.
 2. Теплі тони.
 3. Меблі мають грубе оформлення і природний вигляд.
 4. Можна додати в інтер’єр будинку камін і масивні дерев’яні балки.

шале дизайн стиль шале

Стиль інтер’єру для маленьких квартир

Маленькі квартири вимагають особливого підходу – непросто розмістити всі необхідні предмети меблів на вельми обмеженому просторі. Тому дизайн повинен включати в себе не тільки естетичну сторону, але і функціональність. Серед всіх стилів інтер’єру маленької квартири в 2021 році особливо будуть поширені:

Лофт

Більше підходить не для тісних 1-кімнатних або 2-кімнатних квартир (хоч і там при наявності високих стель і великих вікон може бути втілений), а для невеликих студій. Початково лофт – це облаштування відкритих просторів, тому квартира-студія – ідеальне «полотно» для дизайнера.

Головне – не зробити інтер’єр занадто темним. В іншому випадку у вас вийде не затишний простір, а кімната, що нагадує печеру. Правильна гра контрастів і продумане освітлення дозволять візуально збільшити площу кімнати і привнести в неї особливий американський шарм.

лофт в маленькій квартирі

Мінімалізм

Ну, звичайно ж, в цьому списку повинен бути і мінімалізм. Світлі стіни, мінімум декору, функціональність – все це робить даний напрямок особливо актуальним для маленьких квартир. Особливу увагу можна приділити не чистому стилю, а його відгалуженням – японському мінімалізму (джапанді), середземноморському мінімалізму тощо.

маленька квартира мінімалізм

Функціоналізм

Стиль інтер’єру, про який чули не всі. Це пояснюється порівняно новим виділенням функціоналізму в окремий стиль. Раніше він був прикріплений до мінімалізму, де кожна річ повинна була бути не тільки стильною, але і практичною.

Сьогодні, коли мінімалізм трансформувався в більш затишний стиль, холодні тони і чітке дотримання практичності простору перейшли до функціоналізму. В цілому, цей стиль поєднує в собі такі особливості:

 • відкритий простір;
 • мінімум декору;
 • простота форм, фактур, ліній;
 • біла обробка кімнат;
 • вбудовані меблі чи предмети-трансформери.

функціоналізм маленька квартира функціоналізм

Хай-тек

Головною його перевагою є максимальна практичність кожної деталі. Хай-тек – це технологічний стиль, який передбачає повний комфорт всім, хто знаходиться в квартирі. Ви можете бути впевнені, що дизайнер спланує розміщення всієї побутової техніки, яка здатна полегшити вам життя.

Крім того, хай-тек не приймає занадто пишного оформлення або великої кількості елементів декору. А холодні тони, які переважають при обробці приміщень, дозволяють зробити простір візуально більше.

маленька квартира хай-тек

Еко-стиль

Може використовуватися в маленьких кімнатах з огляду на використання світлих відтінків при оформленні простору. Крім того, еко-стиль не терпить великої кількості елементів декору (хіба що це будуть кімнатні рослини).

еко-стиль маленька квартира

Також читайте: Поєднання кольорів в інтер’єрі – секрети створення ідеальної палітри

2021 виглядає досить яскраво в прямому і переносному сенсі – великі принти, оригінальні поєднання відтінків і фактур зроблять інтер’єр вашого будинку сміливим і унікальним. А наявність в трендах еко-мотивів дозволять вам розслабитися, з’єднатися з природою і подарувати дому тепло і затишок.

Новий Дім
Додати коментар