Дизайн вітальні – сучасні ідеї оформлення інтер’єру

Інтер'єр

Вітальня є серцем та візитною карткою вашого будинку. Саме тут вечорами збирається вся сім’я для спільного відпочинку та проведення часу. Тому спроектувати дизайн вітальні необхідно ретельно, враховуючи всі нюанси та основні тренди.

Зробити це непросто ще й тому, що вітальню часто об’єднують з іншими функціональними зонами. У невеликих квартирах вона може бути ще й спальнею; для тих, хто працює вдома – кабінетом; у студії – їдальнею. Тому сучасний інтер’єр вітальні потрібно вибирати, враховуючи не лише побажання господарів щодо стильових особливостей, але й залежно від того, яку функцію виконуватиме кімната.

Особливості сучасного інтер’єру вітальні

Існує безліч різноманітних способів оформлення вітальні. Дизайнери пропонують проекти, виконані як у класичних, так і неординарних стилях. Проте простежуються тенденції, яких дотримуються усі фахівці:

 1. Велика кількість світла. Сучасна вітальня сьогодні є кімнатою, в яку надходить багато природного світла. Часто для цього встановлюються великі або панорамні вікна.
 2. Простір. Зараз вже практично неможливо зустріти вітальню з різними ширмами та перегородками. Це пояснюється тим, що крім сонячних променів, у кімнаті має циркулювати ще й повітря. Якщо ви є власником невеликого приміщення, спробуйте об’єднати його з кухнею. Ідея квартири-студії актуальна вже багато років, бо створює ілюзію розширення площі.
 3. Мінімалізм. Кілька десятків років тому було модно розташовувати в кімнатах великі дивани, серванти, тумби під телевізор. Крім цього, у хід йшли різні декоративні елементи – статуетки, розкішні картини, довгі масивні штори. Але кілька років тому прийшло таке поняття, як мінімалізм в інтер’єрі. Це один із найпоширеніших дизайнів вітальні у 2022 році.
 4. Екологічність. Використовуйте якомога більше елементів, виготовлених з натурального дерева та текстилю.
 5. Світлі відтінки. Також, як і велика кількість світла, оформлення стелі та стін світлими кольорами допоможе візуально збільшити кімнату. Крім того, з такою базою вдало виглядають різноманітні яскраві акценти, які можна змінювати за бажанням та настроєм.

Способи оформлення дизайну вітальні Приклад облаштування вітальні Сучасна вітальня в житловій квартирі

Стилі інтер’єру вітальні

Сьогодні дизайнери пропонують оформити вітальню, дотримуючись якогось одного стилю. На щастя, їх так багато, що будь-який замовник легко визначається з основними мотивами, які будуть присутні в кімнаті для відпочинку. Всі вони є актуальними вже кілька років і не втратять цю властивість ще довгі роки. Розглянемо докладніше, які стилі інтер’єру вітальні вважаються найпопулярнішими.

Скандинавський стиль

Скандинавські мотиви зустрічаються у дизайнерських проектах найчастіше. І недарма – цей стиль має багато особливостей, які відповідають критеріям оформлення сучасної вітальні. Він передбачає лаконічний дизайн, який водночас забезпечуватиме господарям будинку та їх гостям комфортне перебування.

Серед основних характеристик скандинавського інтер’єру вітальні:

 • велика кількість сонячного світла – не закривайте вікна щільними шторами, продумайте додаткове освітлення;
 • світле оздоблення стін;
 • у якості декора: текстиль, постери, статуетки;
 • геометричні та абстрактні мотиви в оформленні простору;
 • відкритий простір: вітальня не повинна бути переповнена меблями, важливо, щоб нею було зручно пересуватися, проходячи з кімнати в кімнату;
 • використання натуральних матеріалів в оздобленні та меблях, у тому числі й оббивка з натуральних тканин.

Як облаштувати вітальню у скандинавському стилі Красива та затишна кімната у скандинавському стилі Використання скандинавських мотивів в інтер'єрі вітальні Лаконічний скандинавський інтер'єр вітальні Варіант оформлення вітальні у скандинавському стилі Приклад скандинавського стилю в інтер'єрі світлої вітальні Як прикрасити вітальню у скандинавському стилі

Лофт

Друге місце за популярністю останнім часом займає стиль лофт. Довго його вважали виключно чоловічим, надто брутальним варіантом організації кімнати, але сьогодні він зміг довести свою універсальність.

Як продумати дизайн інтер’єру вітальні? Скористайтеся кількома прийомами:

 • цегляна кладка – може бути присутня на одній акцентній стіні або по всіх стінах, допускається як чорнова кладка з цегли, так і її імітація, наприклад, з гіпсокартону;
 • відкриті комунікації: проводки та труби можуть стати частиною декору вітальні;
 • мінімум меблів;
 • освітлювальні прилади у вигляді прожекторів або ліхтарів;
 • натуральні матеріали: зруби дерева, бетонні стяжки тощо.

Вітальня з натуральних матеріалів у стилі лофт Варіант інтер'єру в стилі лофт для вітальні Оформляємо вітальню у стилі лофт Гарна вітальня з інтер'єром у стилі лофт Сучасний темний стиль лофт у вітальні Вітальня в стилі лофт із цегляними стінками Як зробити гарну вітальню з інтер'єром лофт Приклад використання стилю лофт у вітальні

Вітальня у класичному стилі

Класичний стиль ідеально підходить для оформлення вітальні. Звичайно, він буде більш доречним у великих кімнатах, проте навіть якщо ви маєте в своєму розпорядженні невелику площу приміщення, ви легко можете додати в інтер’єр розкішні та дорогі елементи. Серед головних особливостей сучасної вітальні у стилі класик можна назвати:

 • натуральні матеріали в оздобленні та меблях: дерево, льон, шовк, скло;
 • дизайн вітальні в класичному стилі віддає перевагу теплим бежевим відтінкам, золотим тонам, акцентам у вигляді темніших (синіх, смарагдових, бордових) кольорів;
 • розкішні та оригінальні предмети меблів та декору з ліпниною, різьбленням, скляними вставками;
 • головний освітлювальний прилад – скляна або кришталева люстра;
 • велика кількість текстилю: щільні масивні штори, скатертини на столах, подушки на диванах і кріслах, килими;
 • флористичні мотиви у орнаментах.

Містка вітальня у класичному стилі Вітальня з класичним інтер'єром та флористичними мотивами Вітальня з класичним інтер'єром та розкішними меблями Приклад облаштування великої вітальні у класичному стилі Класичний інтер'єр вітальні у бежевих тонах Як облаштувати велику вітальню у класичному стилі

Мінімалізм

Оптимальний дизайн залу за умов невеликих просторів. З його допомогою можна красиво оформити навіть невеликі кімнати. Мінімалізм передбачає:

 • використання світлих переважно холодних відтінків в оздобленні та меблях;
 • велику кількість світла: відкриті вікна, багаторівневе підсвічування;
 • відмову від елементів декору, які не несуть практичної функції.

Щоб зробити дизайн-проект більш оригінальним та унікальним з погляду фахівців, можна доповнити інтер’єр невеликими яскравими акцентами. Наприклад, поставити у світлу кімнату яскраво-жовтий диван або оригінальний різнокольоровий журнальний столик.

Мінімалізм в оформленні вітальні Гарна вітальня з мінімалістичним дизайном Мінімалістичний інтер'єр кімнати з великими вікнами Технологічна вітальня з мінімалістичним дизайном інтер'єру Яскрава вітальня з дизайном інтер'єру у стилі мінімалізм Вітальня великих розмірів з інтер'єром в стилі мінімалізм

Колірна гама для вітальні

Власникам великих віталень можна вибирати для оздоблення будь-які кольори в залежності від переваг і стильових особливостей кімнати. Однак і тут є свої тренди. Давайте розберемося, які кольори вітальні будуть найбільш актуальними у 2022 році.

Світла вітальня

Світлі (молочні, білі та бежеві) тони в сучасному інтер’єрі вітальні зустрічаються найчастіше. На це є кілька причин:

 1. Світлі відтінки візуально збільшують простір, роблять навіть маленьку вітальню візуально більше, наповнюють її повітрям та світлом.
 2. Такі відтінки є універсальною базою і добре поєднуються як із темними, так і з яскравими контрастними кольорами.

Головне оформити вітальню так, щоб вона не була занадто нудною. Для цього обов’язково розбавте світлі тони невеликими акцентами у вигляді яскравих елементів декору або меблів.

Вибираємо світлий відтінок для вітальні Варіант обстановки для вітальні у світлих тонах Використовуємо білий колір в інтер'єрі вітальні Білі відтінки у дизайні інтер'єру вітальні Сучасна обстановка у вітальні зі світлими стінами

Сіра вітальня

Не варто думати, нібито сірий колір є нудним та нецікавим. Сьогодні використання цього відтінку в інтер’єрі знаходиться на вершині своєї популярності. Сірі тони у вітальні допомагають додати кімнаті строгості та лаконічності.

При цьому якщо ви хочете трохи розбавити інтер’єр, можна легко використовувати яскраві акценти (текстиль, елементи декору, вазони з рослинами). Дивовижно, що сірий колір ідеально поєднується з усіма яскравими тонами (рожевий, червоний, жовтий, зелений, синій).

Гарна вітальня у сірих тонах Сірі відтінки у дизайні інтер'єру вітальні Як гарно оформити вітальню у сірих кольорах Варіант використання сірих відтінків в інтер'єрі вітальні Сучасна вітальня з інтер'єром у сірій колірній гамі

Яскраві кольори в оформленні вітальні

Необов’язково, слідуючи тенденціям, облаштовувати кімнату в білих, бежевих чи сірих тонах. Можна поекспериментувати та проявити свою фантазію. Не бійтеся в оздобленні вітальні використовувати яскраві та сміливі тони, які зможуть стати родзинкою кімнати та прикрасити інтер’єр.

Найпопулярнішими кольорами оздоблення та меблів при оформленні дизайну вітальні 2022 є:

 • червоний;
 • жовтий;
 • помаранчевий;
 • синій та блакитний;
 • зелений.

Оформлення вітальні у яскравих кольорах Затишна вітальня з яскравим інтер'єром Червоні відтінки в інтер'єрі вітальні Як оформити вітальню в зелених тонах

Темні кольори при оформленні вітальні

Варіант із темно-коричневими або темно-зеленими стінами підійде не всім. Він буде доречний лише тоді, коли вікна вашої кімнати виходять на сонячну сторону, забезпечуючи простір необхідним світлом.

В цілому, дизайн вітальні в темних відтінках більше підходить просторим приміщенням, ще краще – кімнатам з панорамними вікнами.

Темні кольори при оформленні вітальні Гарна вітальня з темним інтер'єром Вітальня з великими вікнами та темним дизайном інтер'єру Приклад темного оформлення вітальні

Варіанти оздоблення вітальні

Дизайн вітальні – це не тільки вибрані відтінки та інтер’єр, але й правильно підібрані оздоблювальні матеріали. В цілому ця кімната не така примхлива, як, наприклад, ванна або кухня, де через підвищену вологість і перепади температури є особливі вимоги до вибору оздоблення.

У вітальні ж у вас повна свобода – все залежатиме від ваших особистих уподобань та площі кімнати. Розгляньмо основні матеріали оздоблення стелі, стін і підлоги.

Стеля

Вибір оздоблювального матеріалу в цьому випадку залежатиме від висоти стелі. Є будинки з дуже високими стелями, де можна використовувати будь-яке оздоблення – від класичної побілки до різнорівневих гіпсокартонних конструкцій, натяжних плівок і т.д.

Якщо ж у вашій вітальні невисокі стелі, віддавайте перевагу побілці або фарбуванню. Краще вибирати світлі відтінки поверхні – вони візуально збільшать площу кімнати.

Важливо. Якщо вибираєте побілку, фарбування або шпалери на стелю, обов’язково ретельно вирівняйте основу, зачистіть її від попереднього матеріалу та проґрунтуйте.

Оздоблення стелі різного рівня у вітальні Натяжні стелі для світлої вітальні Як краще оформити стелю у вітальні

Стіни

Оскільки у вітальні не спостерігається різких перепадів температур підвищеної вологості або ризику забруднення, вибирати оздоблення для стін ви можете, виходячи головним чином з особистих вподобань. Серед найпопулярніших матеріалів:

 1. Шпалери. Можуть бути однотонними або з оригінальними візерунками. Підбирайте їх дизайн, виходячи з планування та розміру кімнати. Наприклад, вертикальні смужки роблять приміщення вищим, світлі відтінки візуально розширюють простір. А ось дрібні часті візерунки більш актуальні для кімнат із великою площею.
 2. Фарбування. Дозволяє відтворити на стінах будь-який відтінок. Палітра кольорів тут набагато ширша, ніж у випадку зі шпалерами. Також за допомогою фарби ви можете зробити одну зі стін акцентною, створивши красивий візерунок трафаретом.
 3. Декоративна штукатурка. Не лише виглядає оригінально, а й дозволяє імітувати інші матеріали.

Порада. Якщо хочете трохи пожвавити інтер’єр, спробуйте комбінувати в одній вітальні 2 різних оздоблювальних матеріалів для стін.

Стіни вітальні з комбінованими матеріалами Якісне оздоблення стін у вітальні Гарний малюнок на стіні вітальні Варіант оформлення стін у вітальні

Підлога

Матеріал покриття для підлоги буде залежати від того, який дизайн інтер’єру вітальні ви вибрали. У цій кімнаті немає тенденції встановлення холодного покриття, наприклад, керамічної плитки. Найпопулярнішими варіантами вважаються паркет та ламінат.

Перший матеріал виглядає розкішно і зробить інтер’єр вітальні більш елегантним. Ламінат є більш доступною версією паркету, яка також виконана переважно в стилі «під дерево». При цьому високі класи ламінату відрізняються максимальною зносостійкістю, довговічністю та стильним зовнішнім виглядом.

Як вибрати матеріал для підлоги у вітальні Оздоблення підлоги у вітальні Приклад якісного покриття підлоги у вітальні

Вибір та розстановка меблів

Будь-який сучасний дизайн вітальні передбачає розміщення тільки тих предметів меблів, які вам дійсно потрібні. Традиція ставити стінку із сервантом навіть за відсутності святкового посуду або стосів книг пройшла, тому захаращувати простір не потрібно. Відштовхуйтеся від призначення кімнати, кількості осіб, які проживають у квартирі, площі вітальні тощо.

Звичайно, є предмети меблів, які вважаються традиційними та мало не обов’язковими для кожної вітальні. До цієї категорії належать:

 1. М’який куточок. Залежно від розміру кімнати і кількості людей це може бути диван, або крісло, або комбінація цих 2-х виробів. Дивани бувають кутовими чи прямими. Якщо вітальня у вас також виконує роль спальні, придивіться до розкладних диванів, які в зібраному вигляді не займають багато місця.
 2. Журнальний столик. Незамінна річ, яка встановлюється біля м’якого куточка. Невеликий столик дозволяє розмістити на ньому чашку кави чи улюблену книгу.
 3. Тумба для телевізора. Якщо телевізор не висить на стіні, для нього потрібен спеціально організований простір. Такі тумби можуть мати додаткові полиці для ігрових консолей або приставок для телевізора. Встановлюється тумба разом із телевізором, як правило, навпроти диванів або крісел.
 4. Стелажі для зберігання книг або посуду. Можуть бути відкритими чи закритими. Іноді служать для зонування простору. У дуже маленькій вітальні можна замінити стелаж на підвісні полиці.

Загальний принцип розміщення меблів буде залежати від планування кімнати. Якщо вітальня квадратна, диван та журнальний столик можна поставити по центру, а якщо прямокутна, розташовуйте всі меблі вздовж двох довгих стін, залишаючи вільний простір для переміщення кімнатою.

Сучасний дизайн вітальні з меблями Як краще розставити меблі у вітальні Зручне розташування меблів у вітальні Розташування крісел та дивана у вітальні Меблі для зони відпочинку у вітальні

Освітлення у вітальні

Вибір дизайну освітлювального приладу залежатиме в першу чергу від стилю інтер’єру вашої вітальні. Однак є універсальне правило, яке залишається незмінним: у кімнаті для відпочинку має бути велика кількість світла. Тому бажано розташувати не лише основні, а й додаткові освітлювальні прилади.

В якості основного елементу можуть бути розкішна люстра або ряд стельових світильників. Це оптимальне рішення для інтер’єру в скандинавському, класичному стилі, прованс, лофт. Якщо ж ви віддаєте перевагу більш мінімалістичному варіанту дизайну вітальні, зверніть увагу на вбудоване підсвічування. Точкові світильники монтуються під натяжну стелю або гіпсокартонні панелі.

Додаткове освітлення продумується, виходячи з призначення кімнати:

 1. Якщо вітальня в однокімнатній квартирі або студії поєднана зі спальнею, встановіть гарні акуратні бра над узголів’ям ліжка або поставте невеликі світильники на тумбочку.
 2. Якщо вітальня виконує роль ще робочого кабінету, обов’язково поставте на стіл яскраву лампу.
 3. Якщо ж ця кімната використовується переважно як зона відпочинку, можна доповнити її інтер’єр торшерами, вбудованим в полиці підсвічуванням, оригінальними гірляндами на стінах.

Порада. При оформленні сучасної вітальні освітлення часто використовується для зонування кімнати. Виділення окремих зон світлом не захаращує простір, що особливо актуально для невеликих приміщень.

Оформлення сучасної вітальні з правильним освітленням Як організувати освітлення у вітальні Система освітлення для вітальні Як вибрати люстру для освітлення вітальні Сучасні настінні світильники для вітальні Варіант гарного освітлення вітальні Сучасний дизайн вітальні з яскравими лампами Багаторівневе освітлення для вітальні Велика яскрава люстра для просторої вітальні Комплекс сучасних світильників для облаштування вітальні

Елементи декору

Якщо ви закінчили ремонт: зробили оздоблення кімнати та поставили меблі, настав час оформити вітальню елементами декору. Їх вибір також залежить від стилю інтер’єру – деякі напрямки взагалі пропонують відмовитися від непотрібних декоративних предметів на користь створення акцентів яскравими меблями.

Оскільки ця кімната відповідає в першу чергу за затишок і є серцем усієї домівки, будь-який дизайн вітальні у квартирі все ж таки варто доповнити та прикрасити. Це можна зробити за допомогою:

 • кімнатних рослин: особливо актуальні вони для стилю мінімалізм, лофт або скандинавського;
 • текстилю (скатертини, подушки, пледи, килими, штори) – його люблять стилі прованс, класичний;
 • постерів та статуеток – актуальні для стилів лофт, класик, прованс, скандинавський.

Як вибрати елементи декору для вітальні Прикрашення вітальні елементами декору Приклад декору з рослин для вітальні Дизайн інтер'єру вітальні з декором на стінах Яскрава та світла вітальня з безліччю декорацій

Найкращі ідеї для оформлення вітальні

Щоб остаточно визначитися, який дизайн інтер’єру вітальні вибрати, потрібно не лише вивчати всю інформацію, а й переглядати фотографії та відео живих проектів. Це не тільки порція натхнення, а й той момент спостерігання, який дозволить прийняти правильне рішення. Ми зібрали для вас фотографії стильних та затишних інтер’єрів вітальні 2022, які можна втілити у реальність:

Креативне оформлення дизайну вітальні Велика вітальня у чорно-білих тонах та з великою люстрою Приклад реального дизайну інтер'єру великої вітальні Інтер'єр вітальні в яскравих тонах та з музичними інструментами Класичний інтер'єр вітальні з розкішними меблями та люстрою Приклад оформлення простого та красивого інтер'єру вітальні Яскравий інтер'єр вітальні з великими вікнами Як облаштувати вітальню з високою стелею Вітальня в білих та кремових відтінках Варіанти інтер'єру вітальні з зоною відпочинку Вітальня лофт зі світлим інтер'єром Вітальня в сучасному стилі лофт Приклад дизайну інтер'єру вітальні у квартирі студії Реальний приклад дизайну інтер'єру житлової вітальні

Також читайте: Шпалери у вітальні 2022 – актуальні тренди і цікаві рішення

Продумати дизайн вітальні можна самостійно – головне визначитися зі стилем інтер’єру та відтінками. Це універсальна кімната, яка може служити одночасно місцем збору гостей та робочим кабінетом, ігровою зоною або спальнею. Відштовхуйтеся від призначення простору, щоб отримати не лише стильну, але й затишну практичну вітальню у квартирі.

Новий Дім
Додати коментар