Як правильно розташувати розетки на кухні?

Комунікації

На кухні, як правило, розміщено найбільшу кількість побутової техніки. Якщо раніше основним споживачем електроенергії в кімнаті був холодильник, то зараз це і плита, і посудомийка, і дрібна техніка (чайник, тостер, хлібопічка, кухонний комбайн та інше). Причому працюють ці прилади на щоденній основі, а деякі з них, наприклад, холодильник, в принципі не вимикаються.

Саме тому важливо продумати таке розміщення розеток на кухні, яке відрізнялося б функціональністю і одночасно забезпечувало б повну безпеку.

Сьогодні ми розповімо, які розетки використовуються на кухонному просторі, як правильно продумати план розміщення розеток і як уникнути найпоширеніших помилок при їх монтажі.розташування розеток на кухні

Нормативи і критерії підбору розеток

З електрикою потрібно бути максимально обережним. Тому, продумуючи висоту встановлення розеток, слід враховувати, як дизайн-проект кімнати, так і техніку безпеки. Зробити все це краще, скориставшись послугами професіоналів.

Згідно з основними правилами, виділяють кілька рекомендацій:

 1. Прилад, який підключається до з’єднувача, краще не розташовувати далі, ніж за 1 м від самої розетки.
 2. Всередину конструкції не повинні потрапляти краплі вологи і жиру, бризки від мийки, пара.
 3. Вбудовані прилади допускають розміщення розеток в сусідніх шафках в спеціально зроблених для цього отворах.
 4. Рекомендується монтувати розетки безпосередньо за великою побутовою технікою.

При цьому також важливо звернути увагу на сумарну потужність техніки, щоб уникнути перевантаження в роботі пристроїв. Для цього необхідно прорахувати загальну потужність побутової техніки та розподілити споживання енергії таким чином, щоб воно не перевищувало дозволене значення.

Важливо! Для пристроїв і приладів, які відрізняються високою потужністю, краще використовувати спеціальні лінії з додатковим захистом. Проводяться вони від щитка.

Сьогодні прийнято виділяти три основні рівні монтажу з’єднувачів:

 1. Нижній, при якому розетка встановлюється 100-200 мм від підлоги (відраховувати від підлогового покриття). Актуальний для габаритних приладів на зразок холодильника або духовки.
 2. Середній. Найбільш поширений рівень висоти, при якому розетки розміщуються над стільницею на висоті від неї від 10-25 см.
 3. Верхній. Використовується для витяжки або додаткового освітлення, що вимагає доступу до електромережі. Зазвичай це 200-220 см від підлогового покриття.рекомендовані місця для розміщення розеток на кухні

Які розетки підходять для кухні?

Перш ніж приступати до розміщення розеток на кухні, варто визначитися з видами електричних з’єднувачів, які сьогодні застосовуються в кухонній зоні:

 1. Накладні. Найбільш поширений вид, який активно використовується у багатьох кімнатах будинку, проте не рекомендований для монтажу на кухні. Так, такі розетки доступні, так, вони прості в установці. Однак вони найменш захищені.накладні розетки для кухні
 2. Кутові. Максимально зручний вид розеток, який ставлять між стінами або між стіною і підлогою. Сам з’єднувач може складатися з однієї розетки, а може з блоку з 2-4 розетками.кутові розетки для кухні
 3. Висувні. Це ідеальна заміна подовжувача, якому не місце на сучасній кухні. Такі з’єднувачі дозволяють підключати одночасно безліч пристроїв. Ховають їх в шафках або стільниці для більшого захисту від крапель і пара.висувні розетки для кухні
 4. Приховані (вбудовані). Відмінно впишуться в будь-який дизайн проект кухні. Монтуються під стільницю і залишаються максимально непомітними до того, як знадобляться. Всього одне натискання – і розетки просто вискакують з робочої зони.приховані розетки в кухні

Розетки на кухні – де встановити?

Що ж, тепер переходимо до плану розеток на кухні. Для початку необхідно підрахувати точну кількість конструкцій, яка буде оптимальною саме для вашої кімнати. Для цього потрібно продумати кількість пристроїв, якими ваша сім’я буде користуватися, додаючи до списку, як велику, так і дрібну кухонну техніку.правильне розміщення розеток на кухні

Найбільш потрібними на кухні вважаються з’єднувачі для:

Порада: Розрахувавши кількість пристроїв, які у вас є вже зараз, додайте кілька запасних розеток на майбутнє. Повірте, краще мати кілька непотрібних на перший погляд з’єднувачів, ніж пізніше обтяжувати кухню подовжувачем.

Прорахували, скільки потрібно розеток на кухні? Правила установки конструкцій будуть залежати від того, під який прилад встановлюється з’єднувач.

Холодильник

Зазвичай такі з’єднувачі розміщуються безпосередньо за приладом на нижньому рівні. Це пояснюється тим, що вільний доступ до місця підключення приладу на постійній основі не потрібен – відключати холодильник потрібно тільки в крайньому разі.висота розеток на кухні

Порада: Якщо вам потрібен частий доступ до розетки за холодильником, рекомендуємо встановлювати її на одному рівні зі стільницею.

Важливо! Врахуйте, що деякі моделі холодильників мають окрему розетку для підключення морозильної камери. У такому випадку вам потрібно забезпечити для одного приладу відразу два з’єднувача.

Робоча частина

Розетки на кухні над стільницею потрібні переважно для допоміжних приладів, які полегшують процес приготування обіду. В даному випадку необхідна велика кількість з’єднувачів – приблизно по 3 розетки з двох сторін стіни.

Рекомендації з установки – 10-20 см від робочої зони. Головне тут – максимально продумати захист від крапель води і жиру, не ставити з’єднувачі критично близько до варильної панелі або мийки.

Порада: В сучасних дизайн-проектах фартух – це частіше декоративний елемент кухні. І так не хочеться псувати його великою кількістю розеток. У такій ситуації рекомендуємо придивитися до прихованих вбудованих конструкцій, які монтуються безпосередньо в стільницю і висуваються при необхідності, а по непотрібності залишаються повністю непомітними.

Витяжка

Тут все буде залежати від моделі витяжки. Деякі конструкції підключаються до звичайної розетки, в той час як для деяких потрібен просто електричне відведення.

Більш конкретний план розеток під витяжку продумується в залежності від розташування приладу. Якщо витяжка вбудована, розетка встановлюється всередині сусідньої шафки в 20-22 см від основи приладу або зверху над шафками. У той час як відкрита витяжка зазвичай не вимагає розетки і підключається напряму.

Плита

Газова плита не вимагає підключення до електромережі. Однак якщо ви встановлюєте електричну плиту і такого ж типу духову шафу, важливо продумати правильне місце для їх підключення.

Якщо варильна панель відрізняється високою потужністю, їй необхідний спеціальний силовий роз’єм. Ще один варіант – відведення кабелю і підключення під колодки.

У той час, як духовка найчастіше має класичний тип вилки і не має ніяких вимог до розетки.

Самі ж розетки зазвичай розміщуються або всередині шафок збоку від варильної поверхні, або в нижньому ярусі (під ніжками шафок).

Якщо духовка встановлюється окремо від плити, розетка розміщується в одному з нижніх шафок на висоті 65-75 см.розетки на кухні під техніку

Посудомийна машина

Сюди ж відноситься план розеток для пральної машини, якщо вона знаходиться на кухні. Згідно з правилами безпеки, розміщувати розетки безпосередньо за побутовою технікою категорично забороняється – у разі витоку води може виникнути серйозна аварія.

Найкраще розмістити розетки в сусідній шафці на відстані 15-20 см від приладу і до 40 см від підлоги. Якщо розетка встановлюється неподалік від водопроводу, необхідно подбати про додатковий захист від вологи.розетки на кухні правила

Як уникнути поширених помилок?

Щоб забезпечити правильне розміщення розеток на кухні, важливо враховувати безліч чинників. У той самий час люди, які стикаються з ремонтом кімнати вперше, часто роблять деякі поширені помилки:

 1. Установка проводки і розеток в кімнаті здійснюється до того моменту, як підготується дизайн-проект кухні. Краще продумати розташування меблів і техніки заздалегідь, інакше може виникнути безліч неприємних сюрпризів, коли, наприклад, потрібна вам розетка виявиться захованою за кухонною шафою або холодильником.
 2. Неправильний монтаж розетки під холодильник. Виробники холодильників не рекомендують підключати пристрій до подовжувача. При цьому довжина шнура у будь-якої моделі становить не більше одного метра. Таким чином важливо заздалегідь продумати, де буде розміщуватися холодильник, щоб підготувати розетку під нього.
 3. Використання простого автомата для «мокрої» побутової техніки. Посудомийна або пральна машина (а вона часто вписується в дизайн кухні) потребують спеціального пристрою захисного відключення або диференціального автомату для більшого захисту.
 4. Розташування розеток біля змішувача. Рекомендуємо все ж відступити від змішувача, варильної панелі або плити 30-50 см. Якщо ж розетки вже стоять біля мийки, подбайте про додатковий захист від вологи.
 5. Пошкодження труби при монтажі розеток. Установка розеток на нижній рівень повинна проводитися від 20-25 см від підлоги. Якщо встановлюєте нижче, будьте обережні – часто в цій зоні проходять труби для мийки або посудомийної машини. Краще заздалегідь запросити план траси, щоб уникнути потопу.

Також читайте: Модні люстри 2022 – актуальні новинки і сміливі тенденції

З огляду на всі рекомендації по розміщенню розеток на кухні, схеми і правила монтажу з’єднувачів, ви зможете продумати максимально практичний і функціональний простір, який буде відповідати всім нормам і вимогам безпеки. Це помітно полегшить процес приготування їжі і дозволить уникнути багатьох поширених помилок.

Новий Дім
Додати коментар