5 кращих витяжок для кухні 2019 – як вибрати ідеальний варіант?

лучшие вытяжки для кухни

У процесі приготування їжі жир і волога розлітаються по кухні і осідають на поверхнях стін, стелі, стільниці або навіть підлоги. Відмити все це досить проблематично. Та й мало кому сподобається постійно чути сторонні запахи, які доносяться в процесі смаження або випікання. Для того, щоб мінімізувати забруднення оздоблювальних матеріалів, а також позбавити кухню від запаху котлет або супу, багато людей використовують спеціальні витяжки. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати кухонну витяжку, і які моделі користуються особливою популярністю.


Зміст:

 1. Топ-5 кухонних витяжок 2019 року
 2. Навіщо потрібна витяжка на кухню?
 3. Які бувають типи витяжок?
 4. Основні критерії вибору кухонної витяжки
 5. Відгуки покупців

Топ-5 кухонних витяжок 2019 року

Серед усього асортименту сучасних кухонних витяжок виділяють кілька перевірених брендів і конкретних моделей. Ми пропонуємо вам ознайомитися з нашим рейтингом витяжок на кухню, в який увійшли найпродуктивніші і потужні пристрої.

ПараметриVentolux Garda 60 Inox (620) SlimPyramida TL 60 SLIM BLMinola HVS 6612 BL 1000 LEDPyramida Casa 60K BLPerfelli DN 6671 A 1000 BL
 витяжка ventolux garda 60 inox 620 slim Дізнатись ціну витяжка pyramida tl 60 slim bl Дізнатись ціну витяжка minola hvs 6612 bl 1000 led Дізнатись ціну Pyramida Casa 60K BL Дізнатись ціну витяжка perfelli dn 6171 a 1000 bl Дізнатись ціну
Тип монтажуВбудованийВбудованийНастіннийНастіннийНастінний
Продуктивність620 куб.м/год400 куб.м/год1000 куб.м/год320 куб.м/год1000 куб.м/год
Тип витяжкиТелескопічнаТелескопічнаДекоративнаКупольнаДекоративна
ДисплейНіНіТакНіНі
ТаймерНіНіТакНіНі
Тип управлінняКнопковийМеханічнийСенсорнийКнопковийКнопковий
Габарити17.6х60х30.5-42 см15.3х60х47.1 см73.5-106.5×59.4×37.8 см59-89х60х51 см60-86х59.6х33.5 см

Ventolux Garda 60 Inox (620) Slim

витяжка ventolux garda 60 inox 620 slim

Дізнатись актуальну вартість

Вбудована витяжка з нержавіючої сталі, яка відповідає всім стандартам якості. Класична ширина конструкції (60 см) дозволяє розмістити витяжку практично на будь-якій кухні. Діаметр повітрявідводу становить 12 см, а вага витяжки – 5,8 кг.

ПлюсиМінуси
великий вибір кольорів (4 різних відтінків);

простота використання;

доступна вартість;

працює в режимі відводу повітря і рециркуляції;

висока потужність;

витяжка може працювати в 3 різних швидкісних режимах.

відсутність дисплея і таймера;

у витяжці немає функції автоматичного вмикання/вимикання.

Pyramida TL 60 SLIM BL

витяжка pyramida tl 60 slim bl

Дізнатись актуальну вартість

Витяжка працює в режимах відведення повітря і рециркуляції. Універсальна ширина (60 см) підходить під розміри стандартної плити і гармонійно вписується у вбудовані меблі на кухні. Рівень шуму витяжки становить 50 дБ, вага – 6,4 кг.

ПлюсиМінуси
витяжка представлена ​​в 5 різних відтінках (коричневий, слонова кістка, білий, чорний, сталевий);

доступна вартість (близько 1600 грн);

кількість швидкостей – 3;

витяжка оснащена 2 лампами розжарювання.

немає дисплея і таймера;

механічні перемикачі швидко забруднюються і часто виходять з ладу при регулярному використанні.

Minola HVS 6612 BL 1 000 LED

витяжка minola hvs 6612 bl 1000 led

Дізнатись актуальну вартість

При створенні цієї витяжки головним девізом бренду були слова: «Smart. Simple. Easy». Це дозволило отримати сучасну модель з сенсорним управлінням. Витяжка працює по двох схемах – відведення повітря і рециркуляція. Рівень шуму в процесі роботи – 62 дБ.

ПлюсиМінуси
3 швидкісних режими;

можливість використання 2 типів фільтрів (алюмінієвий і вугільний);

лаконічний дизайн;

простота використання;

2 світлодіодні лампи.

висока вартість (близько 3500 грн.).

Pyramida Casa 60K BL

Pyramida Casa 60K BL

Дізнатись актуальну вартість

Бюджетна і найменш потужна в нашому рейтингу витяжок на кухню модель з діаметром повітрявідводу в 10 см. Відрізняється лаконічним дизайном і компактними габаритами. Пристрій працює досить тихо – рівень шуму становить 50 дБ.

ПлюсиМінуси
3 різних відтінки (чорний, білий, коричневий);

2 яскраві лампи для зручності при приготуванні їжі;

витяжка працює на 3 швидкостях;

доступна вартість.

пристрій не відрізняється високою потужністю, тому підходить тільки для невеликої кухні.

Perfelli DN 6671 A 1 000 BL

витяжка perfelli dn 6171 a 1000 bl

Дізнатись актуальну вартість

Сучасна потужна витяжка працює за принципом відводу повітря і рециркуляції. Електродвигун пристрою має захисний протипожежний кожух. Витяжка має декоративні вставки зі скла і оснащена двома лампочками.

ПлюсиМінуси
не шумить в процесі роботи (хоч на 3-ій швидкості спостерігається невеликий шум);

лаконічний дизайн;

випускається в 3 кольорах: чорний, білий, слонова кістка.

досить висока вартість в порівнянні з деякими іншими моделями (близько 3000 грн);

марка поверхня.

Навіщо потрібна витяжка на кухню?

Погодьтеся, що, провівши ремонт на кухні, хочеться забути про встановлення оздоблювальних матеріалів і техніки хоча б на кілька років. На жаль, вентиляційна система в квартирі не завжди справляється із зайвою вологою і запахами. Витяжки на кухню допоможуть вам зберегти ремонт в кімнаті якомога довше. Вони запобігають осіданню жиру на поверхні шафок, фартуха, стелі, а також вловлюють і усувають всі сторонні запахи і випаровування.

По суті, витяжка – це більш сучасна версія вентиляції. Циркуляція повітря тут має примусовий характер. У самому пристрої є кілька потужних фільтрів, які швидко вловлюють випаровування в процесі приготування їжі, сторонні запахи і дим.

Більшість сучасних моделей кухонних витяжок мають спеціальну панель управління, за допомогою якої ви можете регулювати роботу техніки.

Принцип роботи вбудованої витяжки для кухні полягає в наступному: всередині пристрою розташовується вентилятор, який працює на двигуні. Як тільки ви включаєте витяжку, молекули жиру або сторонні запахи проходять крізь ці фільтри і осідають на них. Після цього чисте повітря виходить через вентиляційний отвір.

Особливо витяжка необхідна, якщо ви часто смажите м’ясні продукти. Ви напевно помічали, як в процесі приготування стейку або котлет кухня заповнюється густим димом. Це особливо небезпечно, оскільки з часом продукти горіння виділяють шкідливі для нашого організму канцерогени. Тому примусова вентиляція буде дуже доречною.

Які бувають типи витяжок?

Вибір витяжки сьогодні – вельми складний і відповідальний процес. Зайшовши в магазин техніки, ви можете здивуватися широкому асортименту різноманітних моделей.

Давайте розберемося, які бувають види кухонних витяжок, і чим вони відрізняються один від одного.

Декоративна

Звичайно, такі витяжки також можуть відрізнятися функціональністю і продуктивністю, але головною їх особливістю є привабливий зовнішній вигляд.

Вони виготовляються в незвичайній формі і з оригінальних матеріалів. Наприклад, деякі виробники використовують скло, а в якості декору – візерунки або гравіювання.

декоративна витяжка

Телескопічна

Ця вбудована витяжка для кухні відрізняється особливою компактністю. Елементи телескопічної конструкції, в тому числі і основні блоки, ховаються в спеціальній шафці. Відмінною рисою моделі є наявність висувного елемента, який здатний швидко збирати повітря безпосередньо над поверхнею плити.

телескопічна витяжка

Повновбудована

Як випливає з назви, така кухонна витяжка вбудовується у спеціальну шафу, що знаходиться над газовою плитою. Назовні виводиться тільки окрема частина конструкції, на якій розташовується панель управління і відповідні кнопки.

Вбудована витяжка має один недолік: потужну модель ви навряд чи знайдете, оскільки конструкція обмежена розмірами двигуна, насоса і фільтра.

Плоска

Такі конструкції не мають виходу в вентиляційну систему. Витяжка складається з вентилятора, декількох фільтрів і основного корпусу. Це дозволяє легко монтувати пристрій на поверхню стіни або навіть в нижню частину шафки.

Купольна

Купольні витяжки ще по-іншому називаються камінними. Вони відрізняються високою продуктивністю (звичайно, якщо вибрати потужну модель) і зовні чимось схожі на парасольку. Встановлюються подібні конструкції безпосередньо над варильною поверхнею.

Купольна витяжка

Т-подібна

За формою нагадує перевернуту Т. По суті, витяжка має дуже багато спільного з купольними конструкціями. Тільки тут в якості купола використовується плоска поверхня зі спеціальною панеллю, яка забирає повітря.

Острівна

Острівна витяжка встановлюється в разі, якщо панель знаходиться не біля стіни, а посередині кімнати (наприклад, на кухонному острівці). Подібна конструкція дуже часто використовуються для кафе чи ресторанів.

Острівна витяжка на кухні

Кутова

У таких витяжок панель, яка забирає повітря над варильною поверхнею, розташовується під певним кутом.

Основні критерії вибору кухонної витяжки

Бажаючи позбутися від сторонніх запахів, багато хто замислюється над тим, яку витяжку обрати. Для того, щоб зупинитися на моделі, яка вам ідеально підходить, необхідно звернути увагу на кілька факторів:

Зовнішній вигляд і конструкція витяжки

Найдешевшими вважаються підвісні – вони, як і повновбудовані, більше підходять для маленької кухні. Для великої кімнати краще вибрати телескопічну або купольну модель.

Також зверніть увагу на поверхню корпусу. Вона може бути матовою або глянсовою.

Продуктивність

Цей параметр показує, яку кількість повітря пропускає витяжка. Щоб розрахувати відповідну продуктивність, необхідно площу кімнати помножити на висоту стель. Отримане число ще раз помножте на 12. Це число відображає, скільки разів на годину (за умови, що плита працює) повинне змінитися повітря у кімнаті. В результаті у вас вийде ідеальний показник продуктивності.

Потужність витяжки = площа кухні (м2) × висоту приміщення (м) × 12.

Приклад розрахунку:

 • площа кімнати – 14 м2;
 • висота – 2,7 м.

Рекомендована продуктивність витяжки: 14 × 2,7 × 12 = 453,6 м3.

Спосіб установки

За типом монтажу кухонної витяжки виділяють 3 категорії конструкції:

 • підвісні (найшвидша установка), які підвішуються спеціальну шафу або полицю;
 • вбудовані, які ховаються за шафою або декоративним корпусом;
 • настінні, які кріпляться безпосередньо до поверхні стіни біля плити.

Фільтри для кухонних витяжок

Сьогодні виробники рекомендують використовувати такі типи фільтрів для витяжки в кухню:

Алюмінієві. По-іншому вони ще називаються жирові. Такі фільтри діляться на 2 види:

 1. Одноразові, які виготовлені з органічних матеріалів. Неекономічні і непрактичні у використанні.
 2. Багаторазові на основі алюмінію або сталі. Мити такі фільтри можна звичайним засобом для миття посуду.

Вугільні. Основною складовою є активоване вугілля. Такі фільтри легко очищають кухню від сторонніх запахів, якщо витяжка працює в режимі рециркуляції. Якісні вугільні фільтри можуть прослужити 1 рік.

Акрилові. Здатні вловлювати і усувати молекули жиру. Заміна може відбуватися кілька разів на рік (при необхідності).

Тип управління

Виділяють 4 типи управління конструкцією:

 • сенсорний – знаходиться безпосередньо на корпусі витяжки;
 • кнопка – кожна функція витяжки закріплена за окремою кнопкою, які розташовуються на лицьовій частині пристрою;
 • електронний тип – витяжка має чутливу сенсорну панель, вмикається і вимикається за допомогою натискання однієї кнопки;
 • механічний вид, який забезпечує регулювання системи за допомогою поворотних вимикачів.

Габарити витяжки

Щоб правильно вибрати розмір витяжки в кухню, важливо орієнтуватися на габарити плити. Тут існує важливе правило: розмір витяжки повинен бути не менше варильної панелі.

Найпоширенішим варіантом є конструкції з шириною від 60 до 90 см.

Порада: Також слід враховувати висоту, на якій буде встановлюватися витяжка. Рекомендують вішати конструкцію на відстані не нижче 70-75 см від варильної поверхні, якщо це газова плита, і 60-65 – якщо електрична. Такі норми відповідають правилам пожежної безпеки.

Освітлення

Освітлення кухонної витяжки найчастіше представлено світлодіодними лампами. У дешевших конструкціях встановлюються лампи розжарювання.

У невеликих або дешевих витяжках використовується тільки 1 лампа, в більш сучасних моделях є додаткове освітлення (3-5 ламп) з можливістю його фокусування і регулювання яскравості.

Додаткові фішки

Якщо ви хочете вибрати кращу витяжку для кухні з додатковими функціями, приготуйтеся заплатити досить велику суму. У число найпопулярніших фішок ходять:

 1. Інтервальне включення, яке автоматично включає кухонну витяжку, наприклад, раз на годину. Таким чином повітря на кухні залишається чистим і свіжим.
 2. Остаточний хід вбудованого вентилятора. В такому випадку вентилятор працює протягом 10-15 хвилин після того, як витяжка була вимкнена.

Відгуки покупців

Хочете точно визначитися, яку витяжку вибрати? Вивчайте не тільки технічні характеристики відповідних моделей, а й відповідні відгуки покупців. Це допоможе вам на основі чужого досвіду зрозуміти переваги і недоліки тієї чи іншої конструкції.

Про витяжці PERFELLI DN 6671 A 1000:

відгуки про витяжку PERFELLI DN 6671 A 1000

Про моделі PYRAMIDA TL 60 SLIM:

відгуки pyramida tl 60 slim

Про витяжці PYRAMIDA CASA 60K BL:

PYRAMIDA CASA 60K BL відгуки

Більше відгуків на Rozetka.ua

Їдкі запахи, які наповнюють кімнату в процесі приготування їжі, канцерогенні речовини, що виділяються, жир, кіптява, зайва волога і бризки – все це робить перебування на кухні менш комфортним і безпечним. Для того, щоб вирішити всі ці проблеми, важливо вибрати хорошу кухонну витяжку.

З огляду на особливості кожної описаної вище моделі і своєї кухні, ви зможете підібрати конструкцію, яка зробить повітря в кімнаті чистіше і запобіжить появу забруднень на стінах і стелі.

Понравилась статья? Поставьте оценку:


(Всего оценок: 2 Средняя: 4,50 из 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *