З чого почати ремонт в квартирі – детальна покрокова інструкція

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Почувши слово «ремонт», багато людей уявляють собі тривалий і складний процес, який забирає багато часу, сил і грошей. Особливо, якщо ви плануєте виконувати його самостійно. Однак, якщо грамотно підійти до планування ремонту і передбачити всі (або хоча б більшість) можливих проблем, можна зробити цей процес набагато простіше і швидше. Сьогодні ми розповімо про те, з чого почати ремонт в квартирі, і як виконати всі таким чином, щоб отримати бажаний результат.

Види ремонту

Насправді не завжди квартира потребує капітального ремонту. Іноді навіть банальна перестановка меблів або зміна декору може істотно змінити зовнішній вигляд кімнат. Так що перш, ніж приступити до робіт, важливо розібратися, який тип ремонту необхідний вашій квартирі. Сьогодні виділяють два основних види: капітальний і косметичний ремонт.

Капітальний ремонт

Коли люди говорять про те, що ремонт – це купа часу і сил, в більшості випадків вони мають на увазі саме капітальні роботи. Під цим терміном розуміють повну заміну оздоблення, меблів і техніки в квартирі. Проведення капітального ремонту включає в себе такі види робіт:

 • планування кімнат з урахуванням зонування простору;
 • повна заміна сантехніки;
 • переміщення розеток (додавання кількох нових розеток);
 • перепланування освітлення в кімнатах;
 • заміна вікон, отвору дверей, меблів.

Важливо! Врахуйте, що в процесі капітального ремонту жити в квартирі у вас навряд чи вийде. Тому краще підшукати собі місце для ночівлі.

капітальний ремонт

Косметичний ремонт

Косметичний ремонт квартири – це максимально простий і швидкий процес, який включає в себе зміну дизайну кімнат шляхом позбавлення від дрібних дефектів, перефарбування стін, заміни меблів. В такому випадку не потрібно міняти комунікації, сантехніку, вікна або двері. Досить просто прошпаклювати стіни, переклеїти шпалери і, при необхідності, встановити нове покриття для підлоги. Після цього додайте нові меблі та елементи декору – готово, кімнату не впізнати!

косметичний ремонт квартири

Вибір дизайну інтер’єру та план ремонту

Отже, якщо ви все ж задумали робити ремонт будинку своїми руками, для початку важливо скласти дизайн-проект. Саме від стилю інтер’єру кімнат буде залежати складність і послідовність робіт. Сьогодні використовується настільки багато різних оздоблювальних матеріалів, що ви легко зможете отримати оригінальний і унікальний дизайн квартири.

Найпопулярнішими сьогодні стилями інтер’єру є:

 • лофт;
 • скандинавський стиль;
 • класик;
 • модерн;
 • хай-тек;
 • кантрі;
 • прованс.

Якщо ви вже маєте досвід ремонту, можете спробувати створити дизайн-проект самостійно. Однак тим, хто вперше стикається з переробкою будинку, краще звернутися до досвідчених дизайнерів, які створять візуалізацію квартири, виходячи з побажань замовника.

Оформити дизайн проект можна за допомогою різних комп’ютерних програм або простого листа паперу.

програма для проекту квартири

Обов’язково продумайте:

 • де повинні стояти всі меблі та побутова техніка;
 • де повинні знаходитися розетки;
 • чи буде зонування кімнати.

Пропишіть план заходів, щоб знати послідовність етапів.

Порада: Створюйте дизайн-проект в тих відтінках, які ви хочете бачити в кінцевому результаті. Так ви зможете перевірити, чи поєднуються між собою вибрані вами кольори.

Підготовка списку необхідних інструментів

Для того, щоб провести ремонт квартири з нуля, важливо також скласти список необхідних інструментів і матеріалів. Це потрібно робити відразу після того, як ви визначитеся зі стилем інтер’єру.

Порада: Усі будівельні та оздоблювальні матеріали слід закуповувати з невеликим запасом.

Список будівельних інструментів буде залежати від того, який тип ремонту ви будете втілювати в життя – капітальний або косметичний. Поцікавтеся у консультантів в будівельному магазині, які інструменти потрібні для проведення робіт. Деякі з них доведеться купити, деякі можна попросити у знайомих. Великогабаритну техніку для ремонту можна взяти в оренду.

Складання бюджету

Планування витрат – це дуже важлива і відповідальна частина ремонту. І бажано зробити це на початковому етапі, коли ви зможете максимально контролювати всі процеси.

Уважно вивчіть план ремонту, щоб скласти список необхідних речей. При цьому тут важливо включати не тільки матеріали й інструменти, а також:

 • меблі;
 • техніку;
 • елементи декору.

В жодному разі не біжіть в перший-ліпший магазин, щоб купити все і відразу. Придивіться до цін в різних точках продажів, щоб вибрати найбільш оптимальний варіант.

Якщо ви не хочете робити ремонт квартири своїми руками, в статті витрат потрібно внести також окремий пункт – оплата ремонтної бригади.

Послідовність ремонту

Весь процес ремонту необхідно починати з найбільш запилених і брудних робіт. Як правило, це заміна вікон і підвіконь. Виконавши всі роботи самого початку, ви зможете запобігти появі пилу квартири в процесі обробки стін підлоги і стелі.

установка вікон

Далі потрібно винести з квартири всі меблі і позбутися від непотрібних надалі перегородок. Обов’язково з’ясуйте, які стіни в будинку є несучими, а також де знаходиться вентиляція.

Після цього можна приступати до прокладання комунікацій – необхідно встановити труби, проводку під інтернет, кабель для телевізора, електропроводку (виходячи з нового плану).

Далі проводиться теплоізоляція стін і труб, а також звукоізоляція підлоги і стелі.

На наступному етапі встановлюються міжкімнатні перегородки (гіпсокартонні стіни), оформляється дверний проріз.

утеплення стін у квартирі

Також важливо правильно встановити радіатори. При необхідності замініть їх на більш нові моделі.

З якої кімнати почати робити ремонт?

Ремонт квартири своїми руками необхідно починати з ванної кімнати. На це є кілька причин:

 1. Ванна кімната є непрохідною.
 2. Як правило, вона найменша в квартирі. Відповідно, в ній незручно буде розміщувати всі матеріали та інструменти – для цього краще використовувати інші кімнати.
 3. Ремонт ванної складається з найбільшої кількості складних і витратних процесів: це і заміна труб, і установка сантехніки, і оздоблення.

Для початку заливається стяжка на всю підлогу, після цього встановлюється сантехніка. Як тільки завершаться монтажні роботи, можна приступати до обробки кімнати (укладання плитки, побілка стелі тощо).

Тут вже можна чергувати ремонт кількох кімнатах. Наприклад, поки застигає плитка, ви можете приступати до оздоблення вітальні або кухні.

Етапи ремонту в квартирі крок за кроком

Послідовність робіт виглядає наступним чином: стеля, стіни, підлога. Таким чином ви не зруйнуєте вже зроблений ремонт в процесі виконання нових робіт.

Отже, в першу чергу необхідно проштукатурити і вирівняти стелю. Хочете спростити роботу? Встановіть гіпсокартонні плити або натяжні стелі. В такому разі не доведеться довго вирівнювати поверхню.

послідовність ремонту стеля

Після цього приступаємо до вирівнювання стін, яке здійснюється штукатуркою.

вирівнювання стін

Підлогу в квартирі вирівнюють, використовуючи стяжку (мокру або суху). Мокра або цементна є дешевшою і висихає досить довго. Суха стяжка простіше укладається, забезпечує хорошу термоізоляцію, однак коштує досить дорого.

етапи ремонту стяжка підлоги

Після обробки поверхні послідовність робіт виглядає наступним чином:

 1. Установка оздоблювальних матеріалів (шпалер, ламінату тощо).
 2. Встановлення міжкімнатних дверей. Бажано купити міжкімнатні двері, які гармонійно поєднуються з відтінком вхідних, а також підходять під колір підлогового покриття.
 3. Далі проводиться остаточні заміри кімнат і відбувається закупівля меблів.
 4. Монтаж освітлювальних приладів.
 5. Фінішний ремонт ванної кімнати.
 6. Складання меблів.
 7. Установка меблів.
 8. Установка кондиціонерів та іншої побутової техніки.
 9. Декор квартири.
 10. Прибирання після ремонту.

Найпоширеніші помилки при ремонті

Щоб ремонт квартири пройшов простіше і швидше, слід правильно спланувати процес і підготуватися до робіт. На жаль, багато людей в процесі створення інтер’єру своєї мрії стикаються з низкою помилок. Ми підібрали список найпоширеніших недоліків, передбачивши які, ви зможете отримати бажаний результат:

 1. Неправильна послідовність етапів. Вище ми вже розповіли, як повинна виглядати послідовність ремонтних робіт. Переплутавши її хоча б в одному пункті, ви зіб’єте загальний план і прийдете до того, що, наприклад, міняти сантехніку доведеться вже після установки підлогового покриття.
 2. Економія. Звичайно, можна спробувати заощадити, купуючи якісні матеріали та інструменти по знижкам. Проте занадто сильне бажання зберегти якомога більше грошей в сімейному бюджеті може привести до неякісно виконаному ремонту.
 3. Неправильний розподіл бюджету. Не варто купувати дорогий диван, якщо в кімнаті дешева підлога, яка не витримує і мінімальне навантаження. Складаючи бюджет, розглядайте покупки в такій черзі:
  • оздоблювальні матеріали;
  • двері вхідні;
  • сантехніка;
  • меблі;
  • міжкімнатні двері.

  Вибирайте найякісніші предмети з першої трійки списку. А на решту пускайте кошти, які у вас залишились на ремонт. Повірте, що не найякісніші міжкімнатні двері або диван куди краще, аніж дешева фарба, що почала сипатись, або сантехніка, яка швидко вийшла з ладу.

 4. Поспіх. Бажаючи зробити ремонт квартири якомога швидше, є ризик втратити в якості робіт. Так що тут непогано працює правило «тихіше їдеш – далі будеш».

Скільки коштує ремонт квартири під ключ?

Якщо ви не хочете проводити ремонтні роботи в квартирі самостійно, можна викликати спеціально навчену бригаду. Ремонт під ключ – це відмінний варіант, який підійде людям, що не мають багато часу на закупівлю матеріалів, допомогу в обробці кімнати тощо.

ремонт квартири під ключ

Заплативши один раз, ви можете не переживати за подальше виконання робіт і просто очікувати готового результату. В середньому вартість ремонту під ключ становить близько 100 доларів за квадратний метр при бюджетному ремонті і близько 300 доларів за квадратний метр для елітного оформлення дизайну квартири.

Зрозуміло, в ціну входять не тільки послуги бригади, а й вартість матеріалів.

Важливо! Врахуйте, що краще підготувати 10-20% від отриманої суми і залишити її про запас. В ході ремонту можуть виникнути непередбачені труднощі, які вимагають додаткових витрат.

Може бути корисно: Як утеплити балкон своїми руками?

Ремонт квартири – не так складний процес, якщо підійти до нього ретельно і виважено. Придбайте всі необхідні матеріали і сплануйте весь процес роботи від початку і до кінця, і бажаний результат не змусить себе довго чекати.

Новий Дім
Додати коментар