Як правильно вирівняти підлогу своїми руками?

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Перед тим, як приступати до чистового оздоблення підлоги, важливо підготувати основу. І вирівнювання дерев’яної або бетонної підлоги – один з найважливіших чинників. Саме від нього буде залежати, наскільки красиво і що найголовніше – якісно ляже на поверхню покриття для підлоги.

Для вирівнювання підлоги не обов’язково замовляти бригаду майстрів. За правильної підготовки ви можете провести всі роботи своїми руками. Сьогодні ми поділимося секретами вирівнювання підлоги і розповімо, як виконати процес під різний тип підлогових покриттів.

Основні матеріали для вологого і сухого стягування

Перед тим, як вирівняти підлогу, важливо з’ясувати, які існують способи виправлення дефектів на поверхні основи. Сьогодні ми розповімо вам про найпопулярніші методи вирівнювання бетонних або дерев’яних основ.

Цементно-піщана стяжка

Один з найпопулярніших способів вирівнювання основи підлоги – цементно-піщана стяжка. Як і випливає з назви, в ній міститься цемент і пісок в співвідношенні 1:3 (іноді 1:4).

Цементно-піщана стяжка для вирівнювання підлоги
Цементно-піщана стяжка міцна, довговічна і здатна вирівняти навіть сильні перепади. Сам процес складається з таких етапів:

 1. Визначте нульовий рівень і прокресліть лінію по всьому периметру кімнати (в нижній частині стіни).
 2. Очистіть основу підлоги від бруду та пилу.
 3. Проставте маяки для відстеження рівної основи.
 4. Приготуйте суміш і замішайте розчин.
 5. Викладайте отриману суміш між маяками від найдальшого кута до дверного отвору.

Процес вирівнювання підлоги
Ще один популярний варіант – напівсуха стяжка підлоги. Самостійно вирівняти поверхню з її допомогою досить просто – весь процес схожий на вирівнювання підлоги цементно-піщаною стяжкою.

Головною перевагою напівсухої суміші є мінімальна кількість води, за рахунок чого вдається отримати більшу щільність покриваючого матеріалу. Серед інших переваг:

 • мінімальний рівень усадки (через відсутність випаровування);
 • менше бруду під час укладання;
 • швидке застигання матеріалу;
 • відсутність пір.

Серед недоліків – неможливість самостійної кладки на великих площах (через необхідність спеціального обладнання) та ускладнене заповнення кутів.

Порада: Укладайте напівсуху стяжку в кілька шарів. Перший шар кладеться нижче позначки рівня підлоги і добре утрамбовується. Другий укладається з протягуванням правилом і подальшим вирівнюванням (шліфуванням).

Напівсуха стяжка підлоги для вирівнювання

Керамзит

Існує ще більш простий спосіб – сухе вирівнювання підлоги керамзитом. Воно особливо актуальне, якщо перепади висоти складають понад 8 см. На відміну від бетону, керамзит легкий і не створює додаткове навантаження на підлогу.

Сам по собі матеріал являє глину, спінену під дією підвищеної температури. В результаті виходять легкі, пористі, міцні та довговічні гранули різного розміру.

Сухе вирівнювання підлоги керамзитом

Важливо! Перед вирівнюванням підлоги керамзитом встановіть шар гідроізоляції.

Послідовність процесів, як і у випадку з бетонною стяжкою: підготовка поверхні, відмітка рівня покриття, установка маяків, висипання і вирівнювання керамзиту.

Суха стяжка для вирівнювання підлоги

Гіпсокартонні листи

Використання гіпсокартонних листів – швидкий спосіб сухої стяжки підлоги. Під такі плити зазвичай кладуть уже описаний вище керамзит. Після цього перший шар листів монтується до кута саморізами, а наступний – за допомогою клею.

У самому кінці здійснюється ґрунтовка всіх стиків і точок кріплення саморізів.

Використання гіпсокартонних листів для вирівнювання підлоги

Фанера

Також відноситься до сухого способу вирівнювання основи. Використання фанери підходить для кімнат з високим рівнем вологості. Зазвичай таке вирівнювання проводиться під ламінат, паркет або лінолеум.

Фанера може встановлюватися:

 • безпосередньо на основу; Фанера на основі для вирівнюючи підлоги
 • на спеціальні лаги (якщо перепад досить сильний). Укладання фанери на лаги для вирівнювання підлоги

Порада: Перед установкою фанеру потрібно потримати в кімнаті 2-3 доби. Це дозволить матеріалу «акліматизуватися».

Кріпляться листи фанери один до одного за допомогою саморізів.

Допустимий показник перепадів на основі

Що ж, тепер давайте розберемося, яким може бути допустимий перепад рівня підлоги. Тут все буде залежати від типу підлогового покриття:

Тип підлогового покриття Допустимий перепад (на 2 м)
Ламінат 3 мм
Лінолеум 2 мм
Плитка 3 мм
Паркет 2-2,5 мм
Пробкова підлога 2 мм

Визначити кривизну підлоги можна за допомогою спеціальних інструментів:

 • будівельний рівень;
 • правило;
 • гідрорівень;
 • лазерний рівень;
 • нівелір.

Як і чим вирівняти підлогу з бетону?

Бетонна основа підлоги зустрічається найчастіше. Для її вирівнювання підходять всі перераховані вище способи. Вибір найбільш оптимального буде залежати тільки від того, яке підлогове покриття буде встановлюватися на основі.

Вирівнювання підлоги з бетону

Під ламінат

Якщо ви плануєте укладати ламінат, основа підлоги повинна бути рівною без тріщин, сколів і перепадів. В іншому випадку підлогове покриття буде видавати скрип при натисканні на нього, а на самому ламінат з’являться тріщини.

Процес вирівнювання підлоги під ламінат
Для бетонної основи підходить кілька способів вирівнювання основи:

 • стяжка;
 • самовирівнюючі суміші;
 • фанера;
 • керамзит.

Порада: Ламінат, хоч і нагадує дерево, може бути досить холодним. Щоб забезпечити більший комфорт після вирівнювання основи, ви можете її утеплити за допомогою теплої підлоги.

Під лінолеум

Для вирівнювання бетонної поверхні під лінолеум підходять все ті ж методи, що використовуються і для ламінатних плит.

Єдиний нюанс: використання натурального матеріалу в якості підлогового покриття вимагає додаткової обробки основи клеєм з високим рівнем адгезії. У той час, як для покриття з полівінілхлориду в клеї немає особливої ​​необхідності.

Під плитку

Перед тим, як вирівняти підлогу під плитку, необхідно заміряти перепад – він повинен становити не більше 2 мм на кожен метр кімнати. Якщо на основі присутні тільки дрібні недоліки, прибрати їх можна, використовуючи розчин на основі піску та цементу.

Якщо ж на бетонному покритті великі дефекти, вирівнювання поверхні здійснюється такими методами: керамзит, самовирівнюючі суміші, стяжка.

Вирівнюємо дерев’яну підлогу – основні прийоми

Дерев’яна підлога має деякі обмеження за методами вирівнювання основи. Тут також все залежить від того, для якого підлогового покриття ви готуєте основу.

Приклад нерівної дерев'яної підлоги

Як вирівняти підлогу з дерева під паркет або ламінат?

Під ламінат потрібна ідеально рівна основа. Якщо на дерев’яній підлозі є помітні дефекти, краще просто зняти покриття або замінити лаги, відрегулювавши їх на потрібну висоту.

Якщо ж дефекти на дереві незначні, вирівняти поверхню можна:

 • фанерою;
 • самовирівнюючою сумішшю (головне – попередньо відшліфувати і проґрунтувати основу, а після поставити армуючу сітку);
 • гіпсокартоном.

Як вирівняти підлогу з дерева під паркет або ламінат

Вирівнювання дерев’яної підлоги під лінолеум

Спочатку необхідно очистити поверхню від зіпсованих дошок, а також прибрати вологу. В іншому випадку в місцях з прогином підлогове покриття може пошкодитися або навіть порватися. В цілому, процес вирівнювання підлоги під лінолеум такий самий, як і під ламінат.

Чим вирівняти дерев’яну підлогу під плитку

Дерево – досить крихкий і м’який матеріал, на який не рекомендують встановлювати керамічну плитку. Крім того, важливо пам’ятати, що дерев’яна основа псується від попадання на неї вологи. Тому в даному випадку для вирівнювання краще не використовувати фанеру і стяжку.

Якщо ж ви твердо вирішили встановлювати плитку на дерев’яну основу, вирівняти покриття можна:

 • самовирівнюючою сумішшю (заливається на попередньо підготовлену основу);
 • гіпсокартоном (вибирайте вологостійкий тип листів), прикрутивши їх саморізами.

Фінішне вирівнювання підлоги плитковим клеєм

Вже через кілька годин після монтажу чорнової стяжки на поверхні можуть утворитися невеликі нерівності і відколи. Заливати ще одну стяжку – не найкраща ідея. Щоб вирівняти підлогу перед встановленням підлогового покриття, багато хто використовує плитковий клей. Така фінішна обробка актуальна, як для подальшої установки плитки, так і для монтажу ламінату або лінолеуму.

Фінішне вирівнювання підлоги плитковим клеєм
Сам процес можна поділити на кілька етапів:

 • зачистка всіх нерівностей шпателем і при необхідності шліфування болгаркою;
 • прибирання підлоги від пилу з використанням будівельного пилососа;
 • ґрунтовка підстави;
 • приготування розчину (згідно з інструкцією на упаковці);
 • при незначних дефектах можна наносити клей кельмою на окремі ділянки, а при сильних нерівностях – вилийте суміш на підлогу і рівномірно розподіліть її по всій поверхні;
 • правилом розрівняйте розчин.

Плитковий клей висихає за 24-48 годин. Після цього ви зможете приступати до монтажу підлогового покриття.

Готові суміші для вирівнювання підлоги

Самовирівнюючі або самонівелюючі суміші також можна називати наливною підлогою. Це максимально простий спосіб виправити дефекти на основі своїми руками. Правда врахуйте, що перед тим, як правильно вирівняти підлогу такою сумішшю, важливо ретельно заміряти перепад висоти – він повинен становити не більше 30 мм.

Готові суміші для вирівнювання підлоги

Порада: Також самовирівнюючі суміш активно використовується в якості фінішної обробки на етапі вирівнювання підлоги перед монтажем підлогового покриття.

Високоміцна самовиравнівающаяся цементна суміш
Зазвичай самовирівнюючі суміші використовуються для бетонної або піщаної основи. Їх розбавляють водою, розмішуючи будівельним міксером протягом 15 хвилин.

Процес заливки суміші виглядає наступним чином:

 • підготовка основи і очищення її від пилу;
 • обробка тріщин;
 • ґрунтовка;
 • нанесення суміші на поверхню (просто вилийте її з відра і розрівняйте шпателем);
 • застигання суміші (3-4 дні).

Як вирівняти дерев’яну підлогу самовирівнюючою сумішшю? Для основи з дерева спеціального типу суміші не виробляють. Головне, щоб на упаковці було зазначено, що продукція підходить для мінеральних і дерев’яних поверхонь.

Тут потрібно враховувати кілька нюансів:

 1. Між основою і самовирівнюючою сумішшю встановіть розділовий шар гідроізоляції.
 2. По всьому периметру кімнати розташуйте компенсаційну стрічку, що запобігає появі тріщин на наливній підлозі.

Процес ділиться на кілька етапів:

 • підготовка і очищення поверхні від забруднень, гнилі, зазорів;
 • установка розділового шару і компенсаційної стрічки;
 • приготування самовирівнюючої суміші;
 • заливка підлоги та рівномірний розподіл розчину; Процес заливки підлоги для вирівнювання
 • укладка підлогового покриття.

Часті питання

Крім основної технології вирівнювання підлоги існує кілька нюансів, які також можуть вплинути на результат. Ми зібрали найпопулярніші питання, щоб ви змогли уникнути неприємних сюрпризів під час ремонту і ретельніше підготувалися до процесу.

Скільки коштує вирівняти підлогу?
Яка стяжка підлоги краще і дешевше?
Чи можна вирівняти підлогу плитковим клеєм?
Як вирівняти підлогу в квартирі з великим перепадом?
Що спочатку вирівняти – підлогу або стіни?

Також читайте: Як вирівняти стіни в квартирі своїми руками?

Для різного виду основи краще використовувати різні способи вирівнювання поверхні (для дерев’яної підлоги – фанера або ГКЛ, а для бетонної – самовирівнюючі суміш). Одне залишається незмінним – нерівна чорнова основа підлоги або сильний кут ухилу приведуть до неправильного встановлення підлогового покриття, предметів меблів і дверей.

Незважаючи на безліч етапів і нюансів, сам процес вирівнювання підлоги досить простий і легко здійсненний. Головне – запастися необхідними інструментами і матеріалами і правильно прорахувати нульовий рівень підлоги.

Новий Дім
Додати коментар