Як правильно класти плитку на підлогу?

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Плитка є одним з найпопулярніших підлогових покриттів на сьогодні. Особливо це стосується кімнат з підвищеною вологістю, таких, як ванна кімната або кухня. Одним з переваг плитки для підлоги є те, що встановити її ви зможете, не вдаючись до допомоги майстрів. Прорахувавши правильну кількість матеріалу і правильно підготувавши основу підлоги, ви цілком зможете здійснити монтаж самостійно. Сьогодні ми розберемося, як покласти плитку на підлогу, і відповімо на найбільш популярні питання по монтажу цього підлогового покриття.

Способи укладання плитки

Сьогодні існує безліч технологій укладання кахлю. Деякі з них вже стали класичними, а деякі виглядають сміливо і неординарно.

способи укладання плитки на підлогу

Давайте докладніше розглянемо кожен окремий метод:

Традиційний спосіб

Це найпоширеніша технологія укладання плитки. Її популярність обумовлена декількома перевагами методу:

 • ви можете укладати кахель квадратної або прямокутної форми на ваш смак;
 • процес монтажу максимально простий і швидкий.

Традиційний спосіб передбачає, що покриття буде укладатися рівними рядами по всій поверхні підлоги. Тут головне – розташовувати кахель максимально близько один до одного.

Порада: Якщо ви хочете, щоб традиційний варіант укладання виглядав більш оригінально, спробуйте використовувати для підлоги різнокольоровий кахель. Однотонна підлога (особливо у великій кімнаті) буде виглядати досить нудно і монотонно.

Укладання плитки по діагоналі

Така технологія є однією з найкрасивіших і одночасно однією з найскладніших у виконанні. До речі, крім привабливого зовнішнього вигляду, цей метод має ще одну важливу перевагу – він відмінно маскує всі дефекти на поверхні підлоги (на відміну від традиційного укладання).

Щоб безпомилково виконати монтаж, слід максимально ретельно підійти до укладання кахлю на підлогу. Вся складність полягає в необхідності правильно розрахувати вісь діагоналі, по якій буде розміщуватися підлогове покриття.

укладання плитки по діагоналі

Важливо! Врахуйте, що при такому укладанні кахлю вам доведеться різати плитку, щоб підігнати її до стіни.

Укладання плитки «ялинкою»

Такий метод найчастіше використовується при установці ламінату або ж натурального паркету. Однак і при укладанні керамічної плитки цей спосіб буде саме на часі. Єдина умова – використання прямокутного кахлю. Щоб здійснити монтаж, перекладайте кахель то вправо, то вліво. Цей спосіб (на відміну від діагонального) дозволяє отримати якомога менше витрат підлогового покриття.

укладка плитки ялинкою

Модульна укладання

Це, мабуть, найбільш творчий спосіб укладання плитки на підлогу. Модульна кладка виглядає дуже оригінально і може прикрасити будь-яке приміщення. Однак вона підійде тільки тим, хто готовий довго прораховувати місце розташування кожної окремої плитки. Якщо вам сподобалась модульна кладка, однак ви боїтеся помилитися з прорахунками – краще звернутися до професіоналів. Бажано навіть промальовувати на листку схему розкладки.

Порада: Модульний метод укладання рекомендують починати з центру кімнати.

модульний спосіб укладання плитки на підлогу

Укладання «Лабіринт»

По-іншому такий спосіб установки кахлю на підлогу ще називають «плетінкою». Він відноситься до більш оригінальних методів монтажу і виглядає дуже стильно. Не існує однієї універсальної послідовності розміщення плитки. Головне – щоб у кінцевому підсумку вийшли переплетені між собою смужки. Усередині таких смуг, як правило, розташовують кахель іншого (більш контрастного) відтінку.

Для самих смуг необхідно використовувати кахель прямокутної форми. А всередину кожної смуги встановлюють невелику квадратну плитку.

укладання плитки спосіб лабіринт

Техніка «Килим»

Такий метод укладання кахлю на підлогу здатний стати відмінним декором будь-якого інтер’єру. Він відмінно виглядає як на кухні, так і у ванній або коридорі. Головний принцип монтажу полягає у використанні декількох відтінків кахлю, а також в оформленні так званої «кайми». Таким чином кінцевий результат дуже сильно нагадує килим.

Яким саме вийде «килим» з плитки для підлоги, буде залежати в першу чергу від вашої фантазії. Особливо доречним такий метод монтажу плитки буде у великих кімнатах.

укладка плитки на підлогу техніка килим

Метод укладання «Калейдоскоп»

Цей прийом також є досить оригінальним. Калейдоскоп часто використовують для стін, однак і при оформленні підлоги він виглядає дуже стильно і нестандартно. Він передбачає розміщення різних відтінків в хаотичному або певному порядку. Врахуйте, що перед тим, як укладати кахель, варто продумати, де саме буде розташовуватися та чи інша плитка.

Цей варіант обробки підлоги підійде як для ванної, так і для кухонного простору. Для методу «Калейдоскоп» краще вибирати дрібну квадратну плитку – з нею легше скласти малюнок.

метод укладання календоскоп

Вибираємо плитку для підлоги

Сьогодні на полицях магазинів представлено кілька сотень варіацій плитки для підлоги. Ви можете вибрати фактуру, відтінок, товщину або візерунок підлогового покриття на свій смак. У той самий час, важливо враховувати, що кахель найчастіше встановлюється в досить «складні» кімнати: на кухню або у ванну, де часто відзначається підвищена вологість; або ж в коридор, де стоїть брудне взуття з вулиці. Давайте більш детально розберемо, як підібрати плитку для підлоги для кожної з цих кімнат.

Плитка для ванної

Оскільки ступінь прохідності у ванній маленька, не обов’язково вибирати плитку, здатну протистояти стертості. В даному випадку куди доречніше звернути увагу на такі 2 фактори:

 • стійкість плитки до агресивних миючих засобів;
 • стійкість підлогового покриття до підвищеної вологості.

Порада: Для більшої безпеки встановлюйте в ванній рельєфну плитку. Глянцевий кахель може стати непрохідною місією в разі, якщо ви йдете по ньому босими мокрими ногами.

Також читайте: Дизайн ванної кімнати – актуальні тенденції 2022 року

Для кухні

На відміну від ванної кімнати, на кухні переміщення відбувається набагато частіше. Тому тут на перше місце важливо поставити ступінь зносостійкості (стирання) підлогового покриття. Сьогодні виділяють 4 класу плитки, де перший – найменш стійкий до постійного переміщення, а четвертий здатний витримати будь-які навантаження, зберігши при цьому первісний вигляд. Для кухонного простору рекомендуємо зупинити увагу на кахлі 3 класу зносостійкості.

Також врахуйте, що кухня, як і ванна, є кімнатою з підвищеною вологістю. Тому плитка для неї потрібна відповідна.

Порада: Для кухні не слід вибирати рельєфну плитку. У цій кімнаті підлога забруднюється зі стрімкою швидкістю. А мити рифлену поверхню досить важко.

Для коридору

Коридор не так схильний до підвищеної вологості, як дві попередні кімнати. Однак прохідність тут найвища. Саме через передпокій, як правило, пролягає шлях з однієї кімнати будинку в іншу. Тому в якості підлогового покриття найкраще вибрати керамічну плитку з 4-м класом зносостійкості.

Як укладати плитку на підлогу – покрокова інструкція

Отже, тепер ви знаєте, як правильно вибрати кахель і за якими принципами його можна класти на поверхню. Однак, якщо ви плануєте встановлювати підлогове покриття самостійно, приготуйтеся, що нюансів, які обов’язково варто враховувати, досить багато. Для початку, давайте поетапно розберемо, як правильно класти плитку у ванній, коридорі або на кухні. Весь процес буде складатися з декількох основних етапів:

 • підбір інструментів;
 • підготовка поверхні підлоги;
 • сухе укладання;
 • фінішне укладання.

Необхідні інструменти

Жоден процес ремонту не обійдеться без повного набору потрібних інструментів. Більш того, над цим питанням слід попрацювати заздалегідь, оскільки в процесі укладання кахлю на підлогу відлучитися і докупити потрібні прилади у вас навряд чи вийде. Отже, що ж нам потрібно для монтажу підлогового покриття?

 • будівельний рівень;
 • безпосередньо сама плитка (обов’язково прорахуйте потрібну її кількість, спираючись на площу кімнати);
 • клейовий склад (вибирайте, орієнтуючись на те, який кахель ви використовуєте);
 • лінійка;
 • простий олівець (для розмітки);
 • таз або велике відро для клейового складу;
 • склоріз (можна замінити на болгарку);
 • шпатель;
 • сухі чисті губки для поверхні підлоги.

Порада: Обов’язково подбайте про захист очей і дихальних шляхів. Особливо, якщо ви плануєте різати кахель. Щоб уникнути попадання уламків плитки в очі, придбайте спеціальну захисну маску. Ніс і рот також варто захистити таким чином.

Підготовка підстави

Для того, щоб укладання плитки для підлоги прослужило якомога довше, важливо ретельно підготувати поверхню. Весь процес підготовки можна розбити на кілька етапів:

 1. Прибираємо з підлоги всі предмети (якщо це кухня – меблі та техніку, якщо ванна – сантехніку).
 2. Позбавляємося від попереднього підлогового покриття і прибираємо все будівельне сміття.
 3. Протріть підлогу вологою ганчіркою і дочекайтеся, поки поверхня повністю висохне.
 4. Використовуючи будівельний рівень, перевірте, наскільки рівною є поверхня підлоги. Якщо ухил занадто великий, доведеться закрити його бетонною стяжкою. Якщо ж кут маленький, то достатньо просто нанести меншу кількість клею в його найвищу точку.
 5. Проґрунтуйте підлогу, використовуючи спеціальний розчин і валик. Дайте ґрунтовці повністю висохнути. Зазвичай на це йде 1-2 години.

Укладання кахлю всуху

Після того, як поверхня готова, можна приступати до укладання керамічної плитки своїми руками. Не варто відразу наносити клей і класти кахель. Для початку потрібно перевірити, як саме буде розташовуватися плитка, і чи вистачить матеріалу для обробки всієї кімнати.

Обов’язково нанесіть розмітку за допомогою простого олівця. Так ви зможете покласти кахель за чітко визначеними лініями. Після повного укладання всуху слід підрізати плитку, яка впирається в стіну.

Порада: Якщо ви хочете повністю бути впевненими в правильності розрахунків, покладіть плитку всуху ще раз після того, як відріжете покриття підлоги під площу кімнати.

Важливо! Прораховуючи відстань між стінами ванної, коридору або кухні, не забувайте, що між кожною керамічною плиткою будуть шви (приблизно 1-2 мм з кожного боку).

Фінальне укладання плитки на підлогу

Що ж, всі підготовчі етапи здійснено, тепер можна переходити до основної частини укладання плитки на підлогу на кухні або у ванній. Для початку, розведіть плитковий клей (пропорція і докладна інструкція, як правило, вказана на упаковці продукції). Візьміть шпатель і рівномірно розподіліть клей по невеликій ділянці кімнати.

Порада: Не варто наносити клей відразу на всю підлогу – так, поки ви дійдете до кінця, він висохне без плитки. В ідеалі слід наносити розчин на площу, рівну 2-3 плиткам – так ви зможете контролювати процес і в разі проблем здійснити демонтаж підлогового покриття.

Після нанесення клею візьміть кахель і протріть його сухою губкою з внутрішньої сторони. У процесі ремонту на плитці може накопичуватися пил, який погано впливає на подальшу адгезію. Для посилення ефекту дії клею можете нанести його і на внутрішню частину кахлю.

як покласти плитку на підлогу

Після того, як ви поклали плитку на підлогу, злегка притисніть її до основи. Використовуючи «хрестики», розрівняйте плитку по швах.

як правильно класти плитку на підлогу

Продовжуйте наносити клей і укладати керамічну плитку на підлогу по обраному вами принципу. Своєчасно видаляйте залишки клею і постійно перевіряйте кут нахилу підлоги.

укладання плитки покрокова інструкція

Відео: як класти плитку

Як говориться в прислів’ї: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Особливо це актуально в процесі ремонту, коли так хочеться зробити все максимально правильно з першого разу. Для того, щоб ви змогли більш детально розібратися, як правильно класти плитку на підлогу, рекомендуємо переглянути кілька роликів. Ми підібрали для вас найбільш докладні відео з монтажу підлогового покриття з поясненнями кожного окремого етапу:

Часті питання

Щоб уникнути помилок при укладанні плитки на підлогу своїми руками, важливо враховувати навіть найдрібніші деталі. Більшість людей, стикаючись з ремонтом в цілому і обробкою підлоги кахлем зокрема, задаються такими питаннями:

Через скільки можна ходити по плитці на підлозі?
Скільки сохне плитка на підлозі?
Чи можна класти плитку на плитку?
Чи можна класти плитку на звичайний гіпсокартон?
Чи можна класти плитку на цемент?
Чи можна класти плитку на рідке скло?
Чи можна класти плитку у ванній взимку?

Може бути корисно: Яку теплу підлогу краще вибрати?

Як ви могли помітити, укладання плитки на підлогу – це досить простий процес, який не вимагає спеціальних інструментів або глибоких пізнань. Головне – правильно підготуватися до монтажу (зібрати інструментарій, прорахувати кількість плитки тощо). Дотримуючись перерахованих вище рекомендацій, ви зможете уникнути багатьох помилок і здійснити швидке укладання плитки для підлоги, яка в свою чергу прослужить вам якомога довше.

Новий Дім
Додати коментар