Як правильно клеїти шпалери?

Ремонт

Боїтеся клеїти шпалери своїми руками? Не варто переживати – цей процес досить простий і не вимагає від вас якогось додаткового досвіду або навичок. Головне – правильно підготувати інструментарій, полотна і поверхню стіни. Вже через кілька годин роботи ви отримаєте привабливий і, що найголовніше, довговічний ремонт. Нижче ми розповімо про те, як правильно клеїти шпалери, а також відповімо на кілька найпоширеніших питань.

Підготовка приміщення перед наклеюванням

Перед тим, як почати клеїти шпалери, необхідно попередньо підготувати кімнату, в якій буде проходити ремонт. Цей процес складається з декількох етапів:

 1. Перенесіть всі великі меблі в іншу кімнату. Якщо це зробити неможливо, ретельно накрийте шафи, полиці і дивани спеціальною захисною плівкою. В іншому випадку ви можете забруднити поверхню меблів. підготовка приміщення перед наклеюванням шпалер
 2. Не забудьте також приховати вимикачі, розетки і освітлювальні прилади. Пам’ятайте, що процес наклеювання шпалер є досить «мокрим» – використовувати воду вам доведеться практично на кожному етапі. Тому подбайте про те, щоб в квартирі була повністю відключена електрика.
 3. Якщо в кімнаті занадто маленькі вікна і, як наслідок, недостатньо природного освітлення, подбайте про додаткові джерела світла. Це можуть бути настільні лампи. Головне – не підключайте їх до розетки в кімнаті, де буде проходити ремонт. Запасіться подовжувачами і підключіть настільну лампу до них.
 4. Якщо ви боїтеся зіпсувати підлогу в процесі ремонту, краще застелити підлогове покриття щільною плівкою на основі поліетилену.

Список необхідних інструментів

Що потрібно для того, щоб швидко поклеїти шпалери? Звичайно, відповідний інструментарій. Комплект приладів не залежить від того, який тип полотен ви вибрали і складається з:

 1. Безпосередньо самого полотна і клейового складу.
 2. Великої ємності, в якій ви зможете підготувати клей.
 3. Ще однієї ємності (можна трохи меншого об’єму) з чистою водою, яка призначена для видалення бруду, а також залишків клею з полотна і стіни.
 4. Валика різних розмірів.
 5. Гострого ножа.
 6. Ножиць, які потрібні для того, щоб підрізати полотна відповідно до висоти стелі.
 7. Простого олівця. Необхідний для того, щоб створювати спеціальні позначки.
 8. Будівельного рівня.
 9. Металевого шпателя, за допомогою якого можна обрізати зайві частини шпалер.
 10. Гумового шпателя, яким ви зможете вирівняти і розгладити полотно по основі.
 11. Сантиметру (у вигляді стрічки або рулетки).

інструменти для поклейки шпалер

Підготовка стін

Перед тим, як клеїти шпалери паперові, текстильні, флізелінові або вінілові, необхідно ретельно підготувати основу, до якої вони будуть приклеюватися. Тільки хороша і якісна обробка стіни дозволить готовому результату триматися якомога довше.

У процесі ремонту необхідно зачистити основу від попереднього оздоблювального матеріалу. За таким принципом виділяють кілька типів стін:

 1. Гіпс. Підготовка гіпсової стіни досить проста. За добу до того, як ви приступите до наклеювання шпалер, нанесіть на основу невеликий шар грунтовки. Спеціальний розчин захистить поверхню і дозволить в подальшому видаляти волокно зі стіни максимально швидко і просто.
 2. Фарбування. Якщо попереднім оздоблювальним матеріалом є фарба, необхідно ретельно вимити стіни з використанням сильного миючого засобу. Бажано навіть відшліфувати поверхню, щоб домогтися максимально рівного шару. Таким чином клей буде швидко зчіплюватись зі стіною.
 3. Шпалери. Щоб видалити попередні паперові або флізелінові шпалери зі стіни, необхідно намочити всю поверхню і залишити її на деякий час. Після цього пройдіться по стіні металевим шпателем. У більш складних випадках (коли вода і шпатель не допомагають) можете скористатися так званим пароочищувачем.
 4. Волога поверхня. Для таких стін існує спеціальна грунтовка, яку потрібно нанести перед наклеюванням шпалер. Зачекайте, поки вона висохне, щоб приступати до подальших робіт.

стіни під фарбування

Важливо! Якщо на поверхні стіни спостерігаються різні дефекти (тріщини або відколи), необхідно докласти всіх зусиль, щоб позбутися від них. У хід може йти шпаклівка, наждачний папір, шліфувальна машинка та інше. Пам’ятайте, що рівна основа – запорука того, що шпалери приклеються максимально міцно.

Вибір клею і шпалер

Перш ніж починати клеїти шпалери, люди довго підбирають оздоблювальний матеріал, виходячи з його зовнішнього вигляду і функціональних властивостей. Однак в процесі підбору важливо також враховувати тип приміщення, в якому будуть знаходитися полотна, а також стан стін в кімнаті.

як клеїти шпалери

Існує дві основні категорії кімнат:

 • суха (спальня, вітальня, дитяча);
 • волога (ванна, кухня, туалет).

У першому випадку ви можете використовувати абсолютно будь-який тип оздоблювального матеріалу. У той час, як друга категорія приміщень вимагає використання шпалер, які марковані як такі, що миються, і вологостійкі.

Також читайте: 7 критеріїв, як правильно вибрати шпалери

Якщо ви вибираєте полотна, орієнтуючись на якість стін, слід враховувати, що для гладких поверхонь немає ніяких обмежень. З нерівними стінами справи йдуть трохи складніше. Рекомендуємо вибирати полотна з рельєфом або великим візерунком. Так невеликі тріщини або нерівності не будуть помітні.

Вибирати клей необхідно вже після того, як ви визначитеся з типом оздоблювального матеріалу. Сьогодні багато виробників випускають клейовий склад для кожного окремого виду шпалер:

 • для паперових підходить як спеціальний, так і універсальний клей; клей для паперових шпалер
 • вінілові шпалери наносяться на стіну за допомогою спеціального клею (з його ж допомогою ви можете нанести на поверхню більш важкі полотна з великим рельєфом); клей для вінілових шпалер
 • флізелінові шпалери також наносяться на стіну за допомогою спеціального – флізелінового клею (докладніше про те, як його вибрати, ви можете прочитати тут). клей для флізелінових шпалер

Звідки починати клеїти шпалери?

На самому початковому етапі ремонту необхідно розібратися, звідки починати клеїти шпалери. Очевидно, що полотна необхідно клеїти строго по колу, накладаючи на стіну одну смугу за іншою.

Насправді смуга, з якої ви будете починати наклеювання шпалер, не настільки важлива. Однак фахівці рекомендують стартувати поклейку з найширшої стіни в кімнаті, бажано – в місці біля підвіконня. Це пояснюється тим, що перша смуга повинна бути нанесена строго вертикально. Орієнтуючись на лінію вікна, ви навряд чи поклеїте шпалери під кутом. З роллю такого орієнтира також непогано справляється дверний проріз. Однак врахуйте, що двері часто розташовуються поруч з кутами, які є досить важкою зоною в процесі ремонту.

Порада: Якщо ви клеїте шпалери з візерунком, починайте обробку стін в місці, де згодом буде стояти великий предмет меблів (наприклад, шафа). Справа в тому, що під кінець роботи між першою і останньою смугою малюнок може трохи не збігтися. Тому важливо не тільки знати, як підігнати малюнок на шпалерах, але і мати можливість приховати нестиковку між першим і останнім рулоном.

Як правильно клеїти шпалери з малюнком

Якщо ви вибрали шпалери, які мають великий або дрібний малюнок, існує кілька тонкощів їх поклейки. Професіонали виділяють два основних способи, що дозволяють підігнати малюнок на шпалерах, щоб він повністю збігався.

 1. Наклейте на поверхню першу смугу, після чого приступайте до виміру другої. Просто підніміть і прикладайте кожне наступне полотно до попереднього, стежачи за тим, щоб малюнок співпадав. Зробіть відповідні мітки простим олівцем і по ним розріжте шпалери. Врахуйте, що таке процес наклеювання шпалер можливий тільки тоді, коли за справу береться більше двох осіб.
 2. Якщо ж ви клеїте полотно самостійно, краще попередньо нарізати рулон на окремі складові, виходячи з висоти стелі. Складіть шпалери в необхідній послідовності на підлозі, стежачи за тим, щоб малюнок збігся. Після цього всі смуги необхідно клеїти по черзі.

як клеїти шпалери з малюнком

Як поклеїти шпалери в кутах

Кути є одним з найбільш важкодоступних місць. Тому, поклейку шпалер тут необхідно проводити з особливою ретельністю. Існує одне правило, яке допоможе вам розібратися, як поклеїти шпалери в кутах максимально швидко і просто. Візьміть одну смугу і нанесіть її на поверхню стіни, заводячи за кут на 2-4 см.

Другу смугу наклейте зверху також з невеликим напустком (1-2 см). Після цього візьміть гострий ніж і акуратно обріжте зайві шматки полотна. Щоб стик між смугами був максимально непомітним, пройдіться по всьому кутку шпателем.

як клеїти шпалери в кутах

Якщо після підрізання шпалер на стіні утворився досить помітний стик, заклейте його тими обрізками, які ви тільки що прибрали зі стіни. Головне – виконувати роботу максимально акуратно.

За таким же принципом можна працювати не тільки з внутрішніми, але і з зовнішніми кутами.

Часті питання

Ми підібрали найбільш популярні питання, які допомагають швидко і правильно поклеїти шпалери. Знання таких деталей дозволить вам уникнути багатьох помилок в процесі ремонту.

питання про наклеювання шпалер

Чи можна клеїти нові шпалери на старі?
Чи можна клеїти шпалери у ванній?
Чи можна клеїти шпалери на пінопласт?
Чи можна клеїти шпалери в холодному приміщенні?
Чи можна клеїти шпалери без грунтовки?
Чи можна клеїти шпалери на штукатурку без шпаклівки?
Чи можна клеїти шпалери на фарбу?

Відео: Як клеїти шпалери

Щоб ви могли краще зрозуміти, як клеїти шпалери своїми руками, пропонуємо вам переглянути декілька корисних відео. У них всі вищеописані процеси показані наочно і більш докладно.

Дотримуючись рекомендацій фахівців, ви легко зможете здійснити поклейку шпалер в будь-якій кімнаті.

Якщо на поверхні стіни немає сильних дефектів, а попередній оздоблювальний матеріал легко відстає від основи, поклеїти шпалери своїми руками ви зможете буквально за 1 день. Головне – підготуйте всі необхідні інструменти і прорахуйте необхідну кількість рулонів для кімнати. Працюючи самостійно, ви зможете домогтися результату, який буде відповідати всім вашим вимогам.

Новий Дім
Додати коментар