Як вирівняти стіни в квартирі своїми руками?

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Жоден оздоблювальний матеріал (фарба, шпалери, плитка та інше) не буде красиво виглядати або довго триматися на нерівній поверхні. Тому, коли мова заходить про процес обробки стін, слід починати роботи саме з оцінки рівності основи і вирівнювання її при необхідності. Сьогодні ми розповімо про те, як вирівняти стіни в квартирі своїми руками швидко і просто.

Як перевірити нерівність основи?

Перед тим, як приступити до обробки стін, важливо оцінити, наскільки рівною є основа. Саме від цього параметра буде залежати спосіб вирівнювання, складність і тривалість робіт. Більш сучасним варіантом оцінки нерівності стін є лазери. Вони точні і прості у використанні.

як перевірити нерівність стін перевірка рівності стін за допомогою лазера

Однак не обов’язково купувати спеціальний прилад (який до того ж коштує дорого) – існує більш простий і перевірений роками спосіб. Йдеться про використання схилу або будівельного рівня. Роботи по оцінці поверхні проводяться в такому порядку:

 1. Вбийте цвях в будь-який з верхніх кутів основи. Забивати його потрібно не до кінця – бажано, щоб на поверхні залишилося хоча б 1-2 см.
 2. Візьміть довгу нитку і підв’яжіть на неї вантаж (це може бути, наприклад, гайка або великий шуруп).
 3. Закріпіть нитку з вантажем на вбитий в стіну цвях. Простежте, щоб вантаж не торкався підлоги, але був максимально наближеним до неї.
 4. Дочекайтеся, поки вантаж перестане хитатися. Напроти нього вбийте в нижню частину стіни другий цвях (так, щоб з першим він перебував в одній площині).
 5. Виконайте те ж саме з іншою частиною стіни.
 6. Чотири цвяха, вбиті по периметру поверхні, необхідно з’єднати між собою довгою ниткою, яка проходила б по периметру і хрест-навхрест. Таким чином ви зможете перевірити, наскільки помітними є нерівності на поверхні. Головне – слідкуйте, щоб нитка не стикалася зі стіною.
 7. Заміряйте западини і нерівності.

перевірка нерівності відвісом

Основні техніки вирівнювання стін

Сьогодні майстри використовують 2 основних техніки вирівнювання стін:

 • вологе вирівнювання – використання шпаклівки та штукатурки; вологе вирівнювання стін
 • сухе вирівнювання – на нерівну стіну встановлюється рівний лист гіпсокартону. сухе вирівнювання стін гіпсокартоном

В результаті прорахунків нерівності основи ви можете продумати, чим краще вирівнювати стіни. Тут все просто:

 1. Якщо нерівності і відколи не перевищують 1 см, можна вирівняти поверхню, використовуючи шпаклівку.
 2. Западини розміром від 3 до 5 см зашпаровують за допомогою штукатурної суміші.
 3. Якщо ж нерівність стін дуже помітна (западини від 5 см і більше), вирівняти їх можна використанням закріпленого на спеціальну основу листом гіпсокартону.

Давайте розберемося, як вирівняти стіни в квартирі, використовуючи той чи інший метод.

вирівнювання стін способи

Вирівнювання штукатуркою

Вирівнювання стін штукатуркою є досить простим процесом, для реалізації якого не слід володіти унікальним досвідом або навичками. Як правило, для цих цілей може використовуватися гіпсова або цементна штукатурка. Перший варіант відмінно підходить для кімнат з низькою вологістю (вітальня, дитяча, спальня), а другий – для ванної, кухні або лоджії.

Процес вирівнювання стін за допомогою штукатурки:

 1. Підготовка основи. Ретельно зніміть з поверхні попередній оздоблювальний матеріал. Після цього слід обробити поверхню ґрунтовкою (для хорошої адгезії).
 2. Товстий шар штукатурки (понад 3 см) передбачає використання армуючої сітки. Це запобіжить обсипанню оздоблювального матеріалу.
 3. Закріпіть з двох сторін стіни дерев’яні рейки або металевий профіль (маяки), щоб мати орієнтир рівності стіни. Простягніть нитку між маяками. Відступаючи трохи місця (крок визначається розміром інструменту, за допомогою якого буде розрівнюватися штукатурка), проведіть проміжні маяки.
 4. Підготуйте суміш. Детальна інструкція знаходиться на упаковці штукатурки. Оздоблювальний матеріал на основі цементу можна виготовити своїми руками. Для цього вам будуть потрібні цемент і пісок (1: 4 або 1: 3) і вода (щоб готова суміш нагадувала за консистенцією густу сметану).
 5. Використовуючи спеціальний інструмент, займіться безпосередньо нанесенням оздоблювального матеріалу і рівномірним розподілом його по поверхні. як вирівняти стіни штукатуркою
 6. Після висихання основи нанесіть на стіну трохи шпаклівки і прошліфуйте її.

Вирівнювання шпаклівкою

Нанесення шпаклівки на стіни -– це максимально простий процес, який застосовується при незначних дефектах поверхні. Оздоблювальні роботи не віднімають багато часу і сил і цілком можуть проводитися своїми руками.

як вирівняти стіни шпаклівкою

Щоб вирівняти стіни шпаклівкою, потрібно дотримуватися такої послідовності дій:

 1. Ретельне очищення стін від фарби, штукатурки, шпалер та інших оздоблювальних матеріалів. очищення стін перед шпаклівкою
 2. Проти виникнення грибків і плісняви ​​на цьому етапі використовуються спеціальні засоби. При необхідності нанесіть невеликий шар грунтовки.
 3. Наступний етап – це вирівнювання стін шпаклівкою. Виробники пропонують клієнту два види шпаклівки. Перша продається я в сухому варіанті, її потрібно розбавляти водою, а друга – вже в готовому стані. замішування шпаклівки
 4. Для роботи зі шпаклівкою використовується шпатель. Першим (маленьким) необхідно захоплювати шпаклівку, а другим (великим) наносити її на стіни, рівномірно розподіляючи по всій площі стіни.
 5. Якщо на поверхні відзначаються відхилення по вертикалі, за допомогою шпателів ви не зможете виправити нерівності. В такому випадку в хід вступають правило і будівельний рівень. вирівнювання стін правилом
 6. Як тільки шпаклівка повністю висохла, розм’якшіть її за допомогою невеликої кількості грунтовки. Після цього потрібно відшліфувати поверхню, щоб позбутися від шорсткості і нерівності.

  Порада: Якщо ви плануєте наносити шпаклівку кілька разів, між кожним шаром рекомендуємо встановити армуючу сітку. Обов’язково обробіть поверхню стіни грунтовкою після того, як нанесете перший шар оздоблювального матеріалу. Зверніть увагу на те, щоб напрямки нанесення шарів суміші було перпендикулярним один одному.

 

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Вирівнювання стін гіпсокартоном відноситься до сухого способу обробки поверхні. Це пояснюється тим, що для нього не потрібно використовувати спеціальні розчини і суміші. Сьогодні виділяють 2 види монтажу гіпсокартонних плит:

 • каркасний;
 • безкаркасний.

як вирівняти стіни гіпсокартоном

Каркасний

Для початку розберемося, як вирівняти стіну гіпсокартоном, використовуючи каркасний метод. До нього вдаються в разі дійсно великих дефектів. Головною перевагою методу є відсутність необхідності очищення і вирівнювання основи. Звичайно, не слід забувати і про недолік такої обробки – вона забирає площу кімнати, через що не рекомендується для використання в невеликих приміщеннях.

Весь процес виконання робіт виглядає наступним чином:

 1. Зведення каркасу. Для цього використовується дерев’яний брус або металевий профіль (має великий термін експлуатації). Для початку бруси встановлюються на підлозі і стелі. Далі встановлюються напрямні профілі. Рівність визначається за допомогою будівельного рівня або схилу. Відстань між профілями складає близько 40-50 см. вирівняти стіни каркасних способом
 2. Проведення під каркасом комунікацій, установка теплоізоляційного матеріалу.
 3. Установка гіпсокартонних листів. Товщини в 12,5 мм буде цілком достатньо.
 4. За допомогою шпаклівки сховайте стики між листами. Так само сховайте шапки від саморізів. вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

Безкаркасний

Якщо ж нерівність основи не перевищує 5 см, можна вирівнювати стіни гіпсокартоном, використовуючи безкаркасний тип монтажу. Він відрізняється максимальною простотою, оскільки вам не доведеться споруджувати конструкцію з дерева або металевого профілю. Правда, тепер вам доведеться підготувати основу під монтаж листів. На щастя, гіпсокартон не вимагає ретельного попереднього вирівнювання поверхні.

В даному випадку процес вирівнювання стін буде виглядати наступним чином:

 1. Ретельне очищення стіни від будь-яких забруднень.
 2. Обробка грунтовкою всій площі стіни.
 3. Сплануйте, як будуть розташовуватися листи гіпсокартону. Для цього необхідно точно знати площу стін. Розкладіть листи в кімнаті, заміряйте їх і обріжте на відповідні шматки. Обов’язково продумайте, де у кімнаті розташовуються вимикачі і розетки, після чого обріжте кілька листів під них.
 4. Відзначте рівень стіни, який повинен вийти в кінцевому підсумку. Інакше є ризик того, що листи будуть перебувати на різних рівнях.
 5. Монтаж листів гіпсокартону. На кожен лист (по периметру і центру) необхідно нанести спеціальний клей. Після цього гіпсокартон притискається до поверхні. Прикладіть до нього рівень і за допомогою удару киянкою порівняйте оздоблювальний матеріал. Тут вам знадобляться проведені раніше лінії рівня. Слідкуйте, щоб лист не сильно вдавлювався в стіну, інакше гіпсокартон може бути встановлений нерівномірно.
 6. Врахуйте, що процес вирівнювання стін гіпсокартоном слід починати з кута. При цьому стики між ними повинні бути мінімальними.
 7. Якщо ви хочете бути впевнені в тому, що листи протримаються якомога довше, можна закріпити деякі з них за допомогою дюбелів.
 8. Дюбеля і стики після монтажу листів сховайте шпаклівкою.

вирівнювання стін безкаркасний метод

Як вирівняти стіни під шпалери?

Шпалери є найпопулярнішим оздоблювальним матеріалом. Він доступний, простий в установці і представлений в широкому асортименті. Однак такий спосіб обробки стін в кімнаті вимагає максимально рівної поверхні. Тому давайте розберемося, як вирівняти стіни під шпалери своїми руками?

як вирівняти стіни під шпалери

Який матеріал вибрати?

Для шпалер підходить будь-який спосіб вирівнювання стін. Звичайно, все буде залежати від того, в якій кімнаті планується ремонт. Якщо це кухня або ванна – відмовтеся від гіпсової штукатурки. А ось шпаклівка, цементна штукатурка (в тому числі і приготована своїми руками) і листи гіпсокартону відмінно впораються зі своїм завданням.

Інструменти для роботи

Перелік інструментів нагадує список, складений нами для вирівнювання стін під плитку в ванну. Він більше буде залежати від того, який тип матеріалів ви використовуєте. Однак в будь-якому випадку важливо обзавестися таким набором:

 • металевий шпатель;
 • грунтовка;
 • оздоблювальний матеріал;
 • шпателі – 2 шт .;
 • саморізи;
 • дриль з насадкою для розмішування;
 • рукавички;
 • маска для захисту дихальних шляхів;
 • ємність, об’ємом більше 5 л;
 • правило;
 • будівельний рівень;
 • ніж;
 • нитка і вантаж;
 • інструмент для відшліфовування;
 • маленький шпатель для нанесення сумішей і розчинів в кутах;
 • сантиметр.

Послідовність робіт

Вирівнювання стін під шпалери здійснюється в кілька етапів:

 1. Підготовка поверхні.
 2. Вимірювання нерівності стін.
 3. Підготовка оздоблювального матеріалу.
 4. Нанесення шпаклівки (штукатурки) або установка гіпсокартонного листа (найбільш оптимальне рішення під шпалери).
 5. Фінальне вирівнювання стіни від стиків між листами або шорсткостей.
 6. Поклейка шпалер.

Як вирівняти стіни під плитку?

Якщо ви плануєте, наприклад, вирівнювання стін у ванній, найчастіше воно проводиться під керамічну плитку. Тут є кілька особливостей, які слід враховувати.

як вирівняти стіни під плитку

Вибираємо вирівнюючу суміш

Якщо ви вибираєте вологий принцип боротьби з дефектами на поверхні, врахуйте, що далеко не всі матеріали дозволено застосовувати в умовах підвищеної вологості. А оскільки плитка найчастіше встановлюється на кухні або у ванній кімнаті, це фактор є найголовнішим.

Відмовтеся від продукції з гіпсу, яка не витримає контакту з водою і не зможе якісно вирівняти поверхню. Слід зазначити, що при обробці стін під плитку використовується виключно цементна (покупна або саморобна) штукатурка. Вона не пропускає вологу, в результаті чого ви можете бути впевнені, що в стінах не утворюється грибок або цвіль.

Сухий спосіб вирівнювання стін під плитку абсолютно не підходить для установки керамічної плитки. Вся справа в тому, що сама керамічна плитка досить важка, тому листи гіпсокартону можуть просто її не витримати.

Необхідні інструменти

Для того, щоб здійснити вирівнювання стін під плитку, необхідно запастися таким набором інструментів:

 • металевий шпатель для очищення стін;
 • грунтовка;
 • оздоблювальний матеріал (штукатурка, гіпсокартон, шпаклівка);
 • шпателі – 2 шт .;
 • саморізи;
 • дриль із спеціальною насадкою (щоб розмішувати шпаклівку або приготувати штукатурку);
 • рукавички;
 • пензлик;
 • маска для захисту дихальних шляхів (знадобиться при запорошених роботах);
 • ємність, об’ємом більше 5 л;
 • правило;
 • будівельний рівень;
 • ніж;
 • нитка і вантаж;
 • інструмент для відшліфовування;
 • маленький шпатель для нанесення сумішей і розчинів в кутах;
 • сантиметр.

інструменти для вирівнювання стін

Порядок виконання робіт

Процес вирівнювання стін під плитку включає в себе такі етапи робіт:

 1. Очищення поверхні стіни від попередньої обробки. Зніміть з основи залишки шпалер, шпаклівки, фарби тощо.
 2. Нанесення грунтовки. При нанесенні цементної суміші (що рекомендовано для керамічної плитки), скористайтеся спеціальною продукцією – «цементним молочком».
 3. Просушіть стіну.
 4. Підготуйте і нанесіть обраний матеріал. Особливу увагу приділіть зовнішнім і внутрішнім кутам і іншим важкодоступним місцям.
 5. Дочекайтеся, коли стіна висохне, і приступайте до укладання плитки.

Скільки коштує вирівняти стіни?

У процесі ремонту питання бюджету на всі види робіт часто стоїть досить гостро. Тому важливо знати, скільки коштує вирівняти стіни. Звичайно, якщо ви плануєте проробляти всю роботу самостійно, то в бюджет закладаються тільки витрати на матеріали.

скільки коштує вирівняти стіни

Однак якщо у вас зовсім немає часу або бажання, а також в разі серйозних нерівностей на стіні краще звернутися за допомогою до професіоналів. Вартість робіт бригади зазвичай становить близько 100-200 гривень за кв.м. Однак витрати завжди прораховуються індивідуально в залежності від площі стін, складності робіт, швидкості здачі об’єкта тощо.

Порада: Якщо хочете трохи заощадити на самостійній обробці, вирівнюйте ретельно тільки видимі в подальшому ділянки стін. Місця, які згодом будуть заховані за батареєю або меблями, не вимагають максимальної рівності.

Також читайте: З чого почати ремонт в квартирі – детальна покрокова інструкція

Звичайно, якщо ви маєте в своєму розпорядженні час і хочете бути впевненим в тому, що в процесі вирівнювання стін вдалося усунути всі нерівності, краще виконати все самостійно. Тим більше, це досить нескладний процес. Головне – оціните нерівність основи і запасіться якісними оздоблювальними матеріалами.

Новий Дім
Додати коментар