Як вибрати ламінат?

Матеріали
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Вибір якісного покриття для підлоги багато в чому визначає комфорт приміщень. Підлога повинна не тільки мати привабливий зовнішній вигляд, але і бути не холодною, добре митися, відповідати високим стандартам міцності. Всім вимогам відповідає ламінат, тому поговоримо, як вибрати ламінат, для яких приміщень можна розглядати його в якості підлогового покриття, яких особливостей догляду обов’язково варто дотримуватися. Детальна інформація дозволить уникнути поширених помилок при виборі та купити дійсно якісний, надійний і корисний матеріал.

Що таке ламінат?

Назву ламінат отримав завдяки структурі – верхня прозора ламінована плівка і послужила початком скорочення назви. Крім верхнього захисного шару ламінат складається з декоративного паперу, несучої плити з МДФ, нижнього стабілізуючого шару з картону або пластику.

З чого складається ламінат

Багатошарова конструкція є міцною і надійною, виробники виділяють кілька класів зносостійкості, так що, ретельно вивчивши технічні характеристики товару, вибрати якісний ламінат не важко.

За довговічність використання покриття відповідає прозора ламінована плівка, як правило, виготовлена з смоли з можливими домішками (мікрогранулами корунду), які збільшують абразивну стійкість.

Така велика кількість шарів може викликати резонне питання – а чи не розшаровується ламінат в процесі експлуатації? Зовсім ні – при виготовленні шари запресовуються один на одний під високим тиском і при великій температурі до утворення цілісної системи, яку неможливо розділити. Детальніше про цей універсальний матеріал для покриття підлоги можна почитати в статті про ламінат.

Види ламінату

Перед тим, як почати розглядати питання, як правильно вибрати ламінат, варто ознайомитися з його видовим різноманіттям. Завдяки наявності декоративного шару ламінат може повторювати фактуру практично будь-якої поверхні, імітуючи плитку, дерево, маючи спеціальне тиснення для текстурування поверхні і надання їй максимально натурального вигляду.

Як правильно вибрати вид ламінату

За малюнком найбільш часто зустрічається ламінат з обробкою під дерев’яну підлогу або паркетну дошку. Вироби такого формату представлені в широкому видовому розмаїтті і різних відтінках, що імітують породи дерева, а тому користуються величезною популярністю.

У кожного покупця є свій перелік вимог і певні смакові переваги, тому кожен сам вирішує, який вид ламінату вибрати, але критерії якості та зносостійкості обов’язково повинні бути враховані. Про них ми поговоримо трохи пізніше.

Класи зносостійкості ламінату

У кожного свій смак – тому кожен вибирає таке оформлення ламінату, яке прийшлося йому до душі, а ось клас зносостійкості описує конкретні характеристики, до яких варто прислухатися.

Клас зносостійкості Товщина захисної плівки Призначення Термін служби в житлових приміщеннях
21 менше 0,2 мм жилі приміщення не більше 2-х років
22 до 4-х років
23 до 6 років
31 0,2 мм для спальні, дитячої або робочого кабінету 8-10 років
32 від 0,2 до 0,4 мм годиться для вітальні, невеликого офісу 10-15 років
33 не менше 0,4 мм коридори, кухні, передпокої та інші кімнати з великою прохідністю 15-20 років

Якщо ви захочете знайти дешевий ламінат в Києві з класом зносостійкості 21, то натрапите тільки на пропозиції покупки лінолеуму, так як паркетне покриття з таким індексом більше не випускається. Дійсно недорога пропозиція покупки ламінату починається від 140 грн за м2.

Ламінат з класом зносостійкості 21, 22, 23 більше не випускається, тому що навіть в побутових умовах термін його служби складає від 1 до 6 років максимум. Тому покупці перейшли на так званий «комерційний ламінат», який в житлових приміщеннях може служити від 8 до 20 років, зовсім не втрачаючи свого зовнішнього вигляду.

Оцінивши зносостійкість ламінату, можна судити про термін його служби, але на цей показник впливає також якість виготовлення, рівень водостійкості, наявність підкладки та інші параметри, які ми обов’язково розглянемо детальніше.

7 основних критеріїв при виборі ламінату

Щоб сказати, який ламінат краще, варто розібратися, які взагалі товари представлені на ринку і чим вони відрізняються один від одного. Порівняти товари по 7 параметрам буде достатньо, можна відразу зосередитися на моделях конкретного бренду або класу зносостійкості, фільтрувати їх за ціною або наявністю фаски. Таким чином покупка буде максимально простою та раціональною.

Розмір

Для того, щоб не помилитися у виборі потрібної кількості матеріалу, варто врахувати довжину і ширину ламінату. Провівши необхідні розрахунки, можна буде витратити гроші раціонально і не накупити зайвого. А ось до питання вибору товщини варто підійти більш відповідально, адже не тільки верхній захисний шар відповідає за якість ламінату. Тонкий матеріал може голосно передавати звуки, він більш схильний до механічних пошкоджень.

Починати вибір слід з товщини 8 мм. Чим товщі дошки, тим вони міцніші і довговічніші. Якщо підлога монтується на тривалий термін, доцільно вибрати покриття товщиною не менше 10 мм. Термін служби ламінату 33 класу товщиною 10-12 мм становить 20 і більше років.

Водостійкість

Стійка до вологи підлога – пріоритетний вибір більшості покупців. Ця властивість буде корисна для тих, хто регулярно звик проводити вологе прибирання приміщення, живе на першому поверсі і знає, що холод і вогкість можуть час від часу навідуватися в квартиру.

Для вологостійких і водостійких матеріалів використовуються різні основи. У вологостійких плитах це ПДФ, а в водостійких – ПВХ, яка повністю захищена від негативного впливу води. Додатково всі стики водостійкої підлоги повинні оброблятися за допомогою розігрітого воску, що гарантує їй повну герметичність.

Нормальна вологостійкість забезпечується при щільності покриття від 900 кг/м2 – при такому показнику розлита вода може знаходитися на поверхні ламінату до 3-х годин, не деформуючи його. А ось при щільності менше 850 кг/м2 такого значення не домогтися, і розлита вода може проникнути всередину стику, почавши процес деформації обробки. В результаті такого впливу підлога стане нерівною. Тому краще один раз купити ламінат хорошої якості і ні про що не переживати всі 15 років його експлуатації.

Якість ламінату + вартість

На якість впливають всі вищеописані параметри, а також дотримання технічних тонкощів виробництва. Звісно, якісний матеріал не може коштує дешево, але можна сміливо економити на бренді, кольорі, не використовувати найбільш дорогі матеріали. Наприклад, найдешевший ламінат в Україні виробляється в Білорусі і має товщину 7 мм, він вологостійкий, гарантія поширюється лише на 12 місяців при дотриманні умов експлуатації. Досить непогані характеристики для ламінату вартістю 149 грн/м2.

А ось брати покриття товщиною 6 мм не рекомендується – воно дуже тонке. Укладати його можна тільки на ідеально рівну поверхню. А значить не обійтися без покупки підкладки під ламінат і додаткові витрати все одно призведуть до того, що на покупку ви витратите значну суму. При цьому замок у таких дошок при будь-якій нерівності або механічному впливі може легко зламатися.

Клас зносостійкості

Про цей параметр ми вже говорили, але паркетна дошка з різним класом зносостійкості викликає великий інтерес покупців, тому варто розібратися в нюансах вибору.

Відповідність класу зносостійкості ламінату та приміщення

Звісно, чим вище клас, тим дорожче ціна, тому вибір класу зносостійкості ламінату повинен залежати від прохідності приміщення. Немає ніякого сенсу купувати дорогий матеріал для покриття підлоги спальні, де ви проводите меншу кількість часу, куди не заходять гості і немає необхідності в покупці міцного ламінату. Чого не скажеш про передпокій, де топчуться всі і вся – щоб покриття прослужило довше, варто брати матеріал з класом 33 або навіть 34 (плівка досягає товщини 0,6 мм, не руйнується 20-25 років).

Клас формальдегіду

На цей показник мало хто звертає увагу, але він дуже важливий, адже саме клас формальдегіду несе інформацію про екологічну безпеку покриття для людини. Буває, що тільки після установки ламінат для підлоги починає виділяти неприємний запах, через 1-3 дні ретельного провітрювання він повністю зникає, але це не означає, що хімічні реакції під впливом тепла і інших чинників припинилися.

Показником нормальної кількості формальдегіду, який повністю безпечний для людей і тварин, є спеціальний значок на упаковці «Е1» або «Е0».

Товар всіх виробників повинен проходити спеціальні випробування на відповідність нормі формальдегіду, але, на жаль, деякі компанії нехтують цим пунктом.

Ламінат з фаскою і без

Ламінат з фаскою і без

На перший погляд може здатися, що це чисто питання смакових переваг покупця, але це не зовсім так. Фаска має не тільки естетичні переваги, імітуючи покриття з натурального масиву дерева, а й практичне застосування – виїмки між панелями візуально приховують недоліки стиків.

Рішення, який ламінат краще придбати з фаскою або без, приймати тільки вам, за своїми технічними показниками покриття ідентичне, але в процесі експлуатації у ламінату з фаскою виникають явні переваги. Ламелі зі зрізаними краями служать довше, так як фаска підвищує амортизаційні властивості покриття. Під навантаженням пресовані дошки будуть прогинатися в місцях з’єднання, не спираючись гранями. Зазори, які з’являться з часом, не буде видно, вони не будуть чіплятися за одяг.

Рекомендовано купувати ламінат з фаскою, так як у всіх благородних покриттів з масиву є фаска по периметру, саме вона відповідає за благородний зовнішній вигляд підлогового покриття.

Перевірені виробники

Кожен виробник ламінату намагається виділитися на ринку широким асортиментом, доступною ціною, високою якістю. Через десятки років його використання в якості підлогового покриття, можна судити про перевірених виробників. Поговоримо про найпопулярніші бренди ламінату в Україні:

  • Grandeco – виготовляється в Бельгії, продукція хорошої якості в досить високій ціновій категорії – від 399 грн за м2;
  • Vitality – ще один виробник з Бельгії, який виробляє або вологостійкий, або водостійкий ламінат, DeLuxe якість;
  • Quick-Step – чудової якості ламінат з величезним вибором кольорів і текстур – все для покупця, який цінує комфорт і надійність;
  • Balterio – великий світовий виробник, продукція якого продається в понад 80 країнах світу. В цьому році компанія отримала Екомаркування EU Ecolabel за відповідність високим екологічним стандартам;
  • My floor – виробник з Німеччини, в колекції якого 4 випуски ламінату з різним дизайном. Основна перевага – гарантія від виробника від 15 років.

Визначитися, яку фірму ламінату вибрати, можна на основі відгуків від покупців, обов’язково перевіряйте наявність гарантії і відповідність необхідним характеристикам. Перевірені європейські бренди ще нікого не підводили, але і ціна на них відповідна.

Обираємо ламінат в залежності від типу приміщення

Переходимо до особливостей вибору підлогового покриття в залежності від типу приміщення, інформація, як вибрати ламінат в квартиру або приватний будинок, напевно не буде зайвою і вбереже від необдуманих покупок.

Як вибрати ламінат для кухні

Як вибрати ламінат для кухні

У цій кімнаті можна сміливо стелити ламінат з фаскою – буде виглядати акуратно і підвищений рівень захисту від деформації не дасть важким меблям зіпсувати підлогове покриття. Кухня є місцем, де часто розливається рідина, є ризик падіння важких предметів на підлогу, тому покупці схильні відмовлятися від ламінату на користь покупки плитки.

Втім, від мрії відмовлятися не варто, вибравши водостійке покриття з класом зносостійкості 33 можна буде не переживати про проблеми. Якщо не економити на покупці, можна підібрати цілком гідний варіант.

Порада. Встановлюючи ламінат на кухні, обов’язково варто обробити шви мастикою для герметичності.

Обираємо ламінат для ванної

Укладання ламінату в ванній не рекомендується, навіть водостійке покриття через постійно високу вологість рано чи пізно здасть свої позиції. До того ж, для укладання у ванній варто обов’язково купувати матеріал з тисненням, щоб він не був слизьким і запобігав падінню.

Якщо все ж таки вирішите ризикнути, шукайте у продажу ламіновані підлоги не з HDF-плитою, а з ПВХ-основою. Пластику вода не страшна і ризик утворення цвілі набагато нижче.

Якщо залишилися гроші на ремонт, краще виберіть ламінат на балкон – там від нього буде куди більше користі, ніж у ванній кімнаті, адже ламінат помітно тепліше плитки і підлога не буде такою холодною.

Вибір ламінату для вітальні або коридору

Якщо в якості покриття для підлоги в коридорі ви вибрали ламінат, купити варто товстий, з максимальним класом зносостійкості матеріал. У передпокій всі заходять у вуличному взутті, тягнучи за собою пил, сніг, бруд на підошві, тому варто додатково просочити після установки покриття всілякими засобами для протистояння рясній волозі.

Який ламінат вибрати для житлової кімнати

Ламінат для спальної кімнати

Найлегший вибір лежить при установці покриття в спальні – будь-який матеріал, який вписується в загальну колірну гаму, стане надійним і функціональним покриттям. При цьому обов’язково варто звернути увагу на екологічну чистоту, особливо якщо мова йде про установку ламінату в дитячій спальні. Маркування безпечного рівня формальдегіду Е1 або Е0.

Популярні питання про ламінат

Якщо остаточної відповіді як вибрати ламінат і поєднувати кольори в інтер’єрі, ви для себе так і не знайшли, спробуємо розібрати інформацію на найпоширеніших питаннях.

Який тип замка вибрати?
Чи потрібна підкладка під ламінат?
Який ламінат підійде під теплу підлогу?
Як підібрати колір ламінату?
Як вибрати ламінат під двері?

Також читайте: Як правильно вирівняти підлогу своїми руками?

Тепер ви знаєте, як вибрати якісний ламінат і точно не розгубитесь у всьому різноманітті запропонованих варіантів. З цінами і доступними виробниками краще попередньо ознайомитися в інтернеті, а от якщо хочете підібрати колір тон в тон – краще відправитися за покупкою в магазин, щоб мати можливість оцінити все на власні очі.

Правильно обраний і встановлений ламінат зможе прикрашати приміщення не один десяток років, так що вибір даного типу покриття – однозначно хороше рішення.

Новий Дім
Додати коментар