Укладка ламінату своїми руками – покрокова інструкція

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Ламінат – універсальне підлогове покриття, яке по праву сьогодні вважається найпопулярнішим. Йому вдається поєднувати в собі стильний зовнішній вигляд та доступну вартість. За деякими даними серед підлогових покриттів з усього світу частка ламінату становитиме близько 10%, що досить значний показник.

Сучасних покупців приваблює безліч властивостей ламінатних плит. Це і широкий асортимент відтінків, і довговічність, і стійкість до пошкоджень. А ще це простота в установці, яка допомагає заощадити гроші під час ремонту. Для укладання ламінату вам не знадобиться досвід або спеціальні інструменти. Сучасне підлогове покриття виготовляється таким чином, що його встановлення не відніме у вас багато сил і часу.

Особливості ламінату

Перед тим, як приступати до укладання ламінату, слід вивчити особливості та типи підлогового покриття. Тільки так ви зможете підібрати варіант, який вам ідеально підходить. В якості покриття підлоги ламінат став використовуватися в кінці минулого століття. Він замислювався як більш бюджетний варіант популярному на той момент паркету. З тих пір процес виготовлення ламінатних дощок помітно зробив крок вперед. Сьогодні їх конструкція складається з декількох шарів, які роблять покриття більш зносостійким і довговічним:

 1. Самий верхній шар, який виготовляється з антистатичного матеріалу. Саме він в першу чергу буде відповідати за зносостійкість ламінатної плити, приймаючи на себе всі види пошкоджень (хімічні або механічні).
 2. Далі йде декоративний шар, на якому розташований певний малюнок або візерунок. Найчастіше це імітація дерева. Однак багато сучасних виробники також пропонують ламінат, поверхня якого імітує метал, камінь, шкіру і т.д. Декоративний шар складається з паперу, яку попередньо просочують спеціальним складом.
 3. Центральний шар ламінату. Є найтовщій частиною підлогового покриття. Виготовляється він з ДСП. Саме на цій частині ламінатної плити розташовуються замки, які допомагають швидше та простіше зробити монтаж.
 4. Нижній шар ламінату виготовляється з паперу, обробленої спеціальним водовідштовхувальним складом, до складу якого входить смола.

особливості ламінату

Види ламінату

Укладка ламінату на підлогу буде залежить ще і від виду підлогового покриття. В даний час виділяють безліч критеріїв, за якими розділяється даний матеріал. Так, наприклад, в залежності від стильових особливостей, існують:

 • класичні моделі, що імітують дерево;
 • ламінат під камінь або метал;
 • дизайнерські покриття для підлоги з оригінальним візерунком або малюнком.
дизайнерський ламінат
Колекція дизайнерського ламінату

Також ламінат прийнято ділити на декілька класів в залежності від міцності та довговічності матеріалів. Найбільш поширеними сьогодні вважаються 31, 32 і 33 класи плит. Вони підходять як для житлових приміщень, так і для магазинів, салонів краси, торгових центрів, спортивних клубів і т.д.

Якщо говорити про форму панелей, то можна виділити дві основні категорії ламінату:

 1. Прямокутні дошки. Найбільш поширений вид підлогового покриття. Як правило, довжина однієї панелі становить від 1 до 2 м. За рахунок великої довжини такі дошки зручно встановлювати у великих залах та кімнатах. прямокутні ламелі ламінату
 2. Квадратна плитка. З’явилася на ринку будівельних матеріалів порівняно нещодавно. Ламінат, має квадратну форму, допомагає скласти оригінальний і стильний дизайн будинку. Його зручно укладати, а завдяки компактному розміру (60х60 см) він відмінно підходить для невеликих приміщень. квадратна плита ламінату

Крім того, покриття для підлоги ділиться ще і в залежності від типу поверхні (матова або глянцева), наявності або відсутність фаски і т.д.

На що варто звернути увагу перед встановленням ламінату?

Якщо ви плануєте покласти ламінат своїми руками, важливо приділити увагу кільком аспектам:

Прорахунок матеріалу

Для того, щоб обчислити найбільш точну кількість ламінатних плит, важливо правильно заміряти приміщення. Якщо кімната має прямокутну форму, то її площа обчислюється шляхом множення довжини на ширину. Однак все частіше сьогодні зустрічаються приміщення з нестандартними формами (наприклад, з нішею). У такому випадку розрахунок площі зробити набагато складніше. Найкраще прорахувати його в кожній окремій зоні кімнати. Після цього просто підсумуйте всі показники для того, щоб отримати одну-єдину величину. Ви можете скористатися калькулятором нижче, щоб розрахувати площу підлоги:

Далі потрібно виміряти параметри ламінатної дошки. Найчастіше на полицях магазинів зустрічаються покриття для підлоги, ширина яких становить близько 190 мм. Довжина однієї дошки може досягати близько 130 см. Відповідно, нам необхідно тепер обчислити площу однієї ламінатної плити. Для цього її ширину необхідно помножити на довжину.

Тепер загальну площу кімнати необхідно поділити на площу однієї ламінатної дошки. Таким чином ви отримаєте число, що показує оптимальну кількість плит для даного приміщення.

Не забувайте, що в одній упаковці, як правило, знаходиться близько 8 дощок. Таким чином, якщо ви поділите отриману кількість плит на 8, то дізнаєтеся, скільки упаковок ламінату вам потрібно купити в те чи інше приміщення.

Важливо! Купуйте ламінат хоча б з невеликим запасом. В процесі монтажу можуть виникнути непередбачені ситуації, в яких вам знадобиться додаткова кількість дощок.

Розрахувати потрібну кількість ламінату вам допоможе цей калькулятор:

Підкладка під ламінат

Під ламінатом необхідно встановити спеціальну підкладку. Вона амортизує навантаження, допомагаючи замкової системі прослужити якомога довше. Крім того, така підкладка може приховувати нерівності основи підлоги, забезпечувати тепло- і шумоізоляцію.

Найбільш поширеним варіантом підкладки під ламінат є пінополіетилен. Він випускається в рулонах і характеризується доступною вартістю. Головним недоліком матеріалу є невеликий термін експлуатації. Навіть найкращою пенополіетіленової підкладки вистачає не більше, ніж на 5-7 років.

підкладка під ламінат

Куди більш якісним варіантом є використання пробкової підкладки. Вона забезпечує ламінату максимальну стійкість навіть до найсильніших навантажень і характеризується тривалим терміном експлуатації. Головний недолік – категорично не підходить для кухні з огляду на низький рівень водостійкості.

пробкова підкладка

Підготовка поверхні до укладання ламінату

Як і в багатьох ремонтних роботах технологія укладання ламінату починається не з самого монтажу, а з підготовчого процесу. Для початку слід зайнятися основою підлоги. Для очищення підлоги від бруду та пилу рекомендується використовувати будівельний пилосос. Він максимально якісно збере будь-яке сміття.

Перед тим, як покласти ламінат, поверхню потрібно повністю відремонтувати і вирівняти так, щоб максимальна нерівність становила 2 мм на кожен 2-3 квадратних метра. Допускається нахил і на пару міліметрів більше. Однак в такому випадку категорично забороняється ставити на ламінат важкі меблі або велику побутову техніку.

Процес ремонту підстави буде залежати від типу поверхні. Якщо ви власник дерев’яної підлоги, вирівняти її можна за допомогою електричного рубанка. Слідкуйте за тим, щоб дошки не рухалися і не видавали скрип в процесі вашого переміщення. Якщо помічаєте таку проблему, спробуйте закріпити дошки з дефектами або ж повністю замінити підлогу.

підготовка дерев'яної підлоги

Для приміщення з бетонною підлогою вирівнювання основи буде виглядати дещо інакше. Всі тріщини потрібно трохи розширити і залити їх цементним розчином. Якщо ж на підлозі помітні великі виїмки – спробуйте закрити їх спеціальної самовирівнюється сумішшю. Після того, як поверхня повністю висохне, відшліфуйте її та залийте стяжкою.

бетонна стяжка підлоги

Будь-який ламінат перед монтажем необхідно залишити в приміщенні на певний час. Це потрібно для того, щоб підлогове покриття акліматизувалося та звикло до умов тієї чи іншої кімнати.

Важливо! Оптимальною температурою для акліматизації ламінатної дошки вважається 18-19 градусів за Цельсієм. Вологість в кімнаті повинна складати 50-60%.

Далі весь підготовчий процес виглядає таким чином:

 1. Монтаж вологозахисного шару (особливо актуально для бетонної підлоги).
 2. Встановлення підкладки під ламінат. Вона забезпечує амортизацію, тепло- і звукоізоляцію в кімнаті.

Інструменти для укладання ламінату

Перед тим, як приступити до укладання ламінату своїми руками, необхідно запастися певним набором інструментів. Головною перевагою самостійного монтажу підлогового покриття є те, що вам не доведеться шукати вузькоспеціалізовані прилади. Як правило інструментарій, необхідний для подібних робіт, є в наявності у будь-якої людини, яка хоч раз займалася ремонтом.

інструменти для укладання ламінату

Отже, для укладки ламінату, вам буде потрібно запастися:

 1. Молотком або киянкою.
 2. Добивачем (при необхідності). При відсутності інструменту його можна замінити звичайним дерев’яним бруском. Добійник необхідний, щоб підганяти плити один до одного. Для цього буде потрібно постукати по бруску молотком. У відсутності добійника категорично забороняється стукати по ламінату безпосередньо молотком, оскільки ви можете пошкодити замкову систему або саму плиту. У такому випадку весь монтаж доведеться призупинити, а пошкоджені дошки демонтувати.
 3. Клини. Необхідні для того, щоб залишити проміжок між ламінатною дошкою та стіною. Рекомендуємо залишати не більше 10 міліметрів.
 4. Монтажка або скоба. Буде потрібно для того, щоб встановити останній ряд ламінату.
 5. Ніж. Необхідний для того, щоб відкрити упаковки з ламінатом. Підійде як звичайний, так і канцелярський.
 6. Простий олівець, лінійка та рулетка. Допомагають максимально точно виміряти ламінат на дошки і нанести на них відповідну розмітку.
 7. Електролобзик. Необхідний для того, щоб розпиляти дошки, підігнавши їх під розмір кімнати.

Порада: Якщо у вас немає більшості перерахованих вище інструментів, зверніть увагу, що клини, скоби і добійник можуть продаватися в одному наборі. Це допоможе суттєво заощадити бюджет. Крім того, такий набір можна купити в тому ж магазині, де ви купували і саме підлогове покриття.

Якщо ж у вас вдома не знайшлося всіх перерахованих вище інструментів, ви можете розпитати у своїх знайомих, чи немає у них того чи іншого приладу, або ж відправитися на ринок будівельних матеріалів та докупити все необхідне.

Способи з’єднання ламінатних досок

Укладка ламінату буде залежити в першу чергу від типу з’єднання панелей. Ще кілька років тому на полицях магазинів був присутній тільки один варіант – покриття для підлоги встановлювалося за допомогою спеціального клею. Однак сьогодні виробники пропонують більш зручні методи:

 1. Замкова система Lock є невеликі засувки, що працюють таким чином: на одній стороні ламінатної плити, знаходиться так званий гребінь, а на другій – паз. Так ось, при монтажі підлогового покриття гребінь однієї плити вводиться в паз іншої горизонтально або вертикально. Для того, щоб підлогове покриття прослужило як можна довше, місця стику потрібно трохи простукати добивачем. Якщо ви все ще не впевнені в надійності ламінату, можна додатково змастити його невеликою кількістю клею.
 2. Замкова система Сlick. Принцип роботи такого замку схожий на попередній варіант. Однак система Click передбачає, що гребінь однієї плити при попаданні в паз замикається за допомогою натискання на ламінат. Такий спосіб з’єднання дощок вважається найбільш надійним та інноваційним. Завдяки додатковому зміцненню вам не доведеться стукати по ламінату або ж використовувати клей. замкові системи ламінату
 3. Той самий клейовий метод, про який ми говорили трохи вище. Сьогодні цей варіант з’єднання ламінатних панелей практично не зустрічається. Це пояснюється тривалістю процесу монтажу, адже кожна часткова і торцева сторона ламінатної плити в такому випадку повинна бути ретельно оброблена спеціальним клеєм.

Типи укладання ламінату

Можна виділити кілька основних типів укладки ламінату: по рядах та поштучно.

Монтаж підлогового покриття по рядах відбувається в кілька етапів:

 1. Зберіть перший ряд замком на себе.
 2. Приєднайте до нього другий ряд.
 3. Перемістіть два ряди ламінату до стіни, попередньо позначивши зазори.
 4. За таким принципом зберіть всі ряди ламінатних дощок.

Для установки ламінату поштучно процес виглядає трохи складніше:

 1. Покладіть першу дошку гребенем до стіни і замком до себе. Між ламінатом та стіною встановіть клини для зазорів.
 2. Далі приєднуйте втору панель. Слідкуйте за тим, щоб між дошками не було проміжків та перепадів висоти.
 3. Обрізок, який залишився від останньої дошки першого ряду, укладається в якості першої панелі другого ряду.
 4. За таким принципом викладаємо все подальші панелі.

типи укладання ламінату

Як правильно класти ламінат – вздовж чи поперек?

По суті існує три основних напрямки, за якими можна укладати ламінат: вздовж, поперек або по діагоналі. І, якщо останній варіант вважається більш експериментальним, то перші два включаються в багатьох в будинках.

Багато людей цікавляться, як укладати ламінат: уздовж або поперек? Найчастіше в сучасних будинках зустрічається поздовжній монтаж ламінату. Він має величезну кількість переваг:

 • мінімальна кількість відходів;
 • швидкий монтаж;
 • привабливий зовнішній вигляд (при розташуванні ламінату паралельно найдовшою стіні в кімнаті освітлення, яке йде від вікна, буде створювати ілюзію ідеально рівної підлоги, чого не можна добитися якщо ви встановлюєте ламінат поперек).

укладання ламінату вздовж

Якщо говорити про поперечну укладку, то вона, як правило, укладається перпендикулярно найдовшій стіні в кімнаті. В такому випадку зовнішній вигляд приміщення може втратити якусь привабливість. Однак і у такого способу є важлива перевага. Воно полягає в візуальному розширенні простору, через що поперечна укладання часто використовується в передпокоях та інших витягнутих кімнатах.

укладка ламінату поперек

До головного мінуса поперечного укладання можна віднести велику кількість витратного матеріалу і часу на встановлення. Адже вам доведеться розпилювати ламінат набагато частіше, ніж при поздовжньої укладанні.

Плаваючий спосіб укладки ламінату

Монтаж ламінату плаваючим способом сьогодні вважається найбільш поширеним типом укладки. Він має передбачає під собою, що панелі будуть скріплюватися не з допомогою клею, а на спеціальні замки. Крім того, в такому випадку ламінат не кріпиться до основи, що помітно спрощує ремонтні роботи. Головне – кожні 11-12 прогінних метрів припиняти роботу і перевіряти так звані температурні шви, які допоможуть зберегти зовнішні та функціональні властивості ламінату навіть при сильних перепадах температур.

плаваючий спосіб укладання ламінату

Укладання ламінату плаваючим способом має кілька позитивних аспектів:

 1. В процесі роботи (якщо ви раптом допустили невелику помилку) можна легко розібрати підлогове покриття, виправити ситуацію і заново встановити ламінат.
 2. Простота в установці.
 3. Вам не потрібно чекати, поки висохне клей. Встановлення меблів та техніки ви зможете здійснювати, як тільки закінчиться монтаж ламінату.

У монтажу ламінату плаваючим способом зустрічається тільки один недолік – в разі, якщо в процесі укладки сталася якась помилка, результатом стане опукла підлога. Подібна помилка допускається в двох випадках:

 1. Якщо кімната, в яку встановлюється ламінат, має велику площу. Максимальна площа приміщення для укладання ламінатних дощок плаваючим способом – 40 м². Якщо кімната більше, слід зафіксувати підлогове покриття на підставі.
 2. Нерівна поверхня основи.

Укладання ламінату по діагоналі

Монтаж ламінату по діагоналі виглядає дуже стильно і неординарно. Головною його особливістю, як можна зрозуміти з назви, є те, що підлогове покриття розташовується під кутом 45 градусів по відношенню до стін кімнати. Для того, щоб уникнути найпоширеніших помилок, важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Починайте монтаж ламінату з центру кімнати. З центральної точки ви можете рухатися в будь-якому зручному напрямку.
 2. Як і при будь-якому іншому способі укладання ламінату своїми руками, перед тим, як почати встановлення панелей по діагоналі, між дошкою та стіною необхідно залишити проміжок в 10-15 мм.
 3. Обов’язково враховуйте розмір деформаційного проміжку, коли будете розрізати кути, що знаходяться біля стіни.
 4. Перед початком монтажу ламінату між протилежними кутами приміщення потрібно протягнути тонку нитку. Таким чином ви побачите, де варто починати укладати панелі.

укладка ламінату по діагоналі

Як встановити ламінат без порогів?

Під безпороговим укладанням ламінату мається на увазі монтаж підлогового покриття, коли воно безперервно укладається в кілька приміщеннях будинку або квартири. Найчастіше укладка ламінату без порогів проводиться в вітальні та коридорі. Таким чином створюється відчуття безперервного простору, що робить інтер’єр більш стильним та оригінальним.

укладка ламінату без порогів

Важливо! Багато виробників не рекомендують використовувати безпорогове укладання ламінату. Вони пояснюють це тим, що навантаження на підлогу для кожної кімнати може бути абсолютно різним. Відповідно, клас підлогового покриття теж повинен відрізнятися.

Кожен виробник ставить обмеження на те, яка максимальна площа укладання ламінату без порогів в іншу кімнату. Дізнатися цю інформацію ви зможете прямо на упаковці продукції. Для того, щоб здійснити подібний монтаж, необхідно максимально ретельно вирівняти основу. Укладання краще здійснювати класичним способом, коли кожний наступний ряд встановлюється далі приблизно на одну третину від довжини сусідньої панелі.

Встановлення ламінату без порогів має кілька переваг. По-перше, це привабливий зовнішній вигляд вашої підлоги. Крім того, доглядати за ламінатом в даному випадку буде набагато простіше. Та й при пересуванні з кімнати в кімнату більше не буде перешкод, які можуть стати причиною травм.

підлога без порогів

Однак недоліків у безпорогового укладання куди більше:

 1. Оскільки багато виробників не рекомендують такий спосіб встановлення, можна вважати, що, порушуючи цю рекомендацію, ви автоматично втрачаєте гарантію на покриття для підлоги.
 2. Сезонне розширення ламінату може стати причиною появи великих щілин на підлоговому покритті.
 3. Хімічне або механічне пошкодження однієї ділянки вимагатиме у вас робити ремонт відразу в двох кімнатах.
 4. Висока складність робіт є також причиною високої вартості укладання ламінату без порогів.

Як покласти ламінат під батареєю?

Укладання ламінату під батареєю ускладнене тим, що вам необхідно обійти трубу, зберігши при цьому естетичний зовнішній вигляд підлогового покриття. Однак вийти з цієї ситуації досить просто. Головне – послідовно виконувати наступні дії:

 1. Уважно оцініть ситуацію і зрозумійте, яка саме частина ламінатной плити зіткнеться з трубою від батареї.
 2. Виміряйте діаметр труби.
 3. Запасіться невеликою кількістю картону, на який слід перевести малюнок кола, діаметр якого дорівнює діаметру батареї.
 4. Зробіть трафарет та розмістіть його на тому місці ламінату, яке буде підходити до труби.
 5. Візьміть електролобзик і акуратно виріжте коло на підлоговому покритті.
 6. У разі, якщо робота була виконана неакуратно, придбайте в магазині спеціальні заглушки. Вони бувають самих різних відтінків, тому ви точно знайдете колір, який легко впишеться конкретно під ваше підлогове покриття.

укладка ламінату під батареєю

Порада: Перед тим, як встановлювати ламінат, необхідно перевірити, чи все в порядку з батареєю. Якщо ви помітите, що вона протікає, постарайтеся швидко усунути проблему. В іншому випадку ламінат під батареєю буде постійно здуватися і незабаром втратить свій привабливий зовнішній вигляд та функціональні властивості.

Укладання ламінату своїми руками – види поверхонь

В даний час технологія укладання ламінату буде залежати від типу основи. Як правило, в будинках зустрічаються бетонні або ж дерев’яні підлоги. Кожен з таких варіантів поверхонь має свої нюанси щодо монтажу ламінату. Давайте ж розберемося, як укласти ламінат на бетонну підлогу або на дерев’яну основу, а також розглянемо деякі інші варіанти поверхні підлоги.

Встановлення ламінату на бетонну підлогу

Бетонна основа підлоги є найбільш оптимальним варіантом для встановлення ламінату. Тому процес монтажу в даному випадку можна назвати класичним:

 1. Підготуйте основу.
 2. Після цього застеліть гідроізоляційний шар і підкладку під ламінат.

Якщо всі попередні етапи були виконані без помилок, то укладання ламінату своїми руками на бетонну підлогу пройде швидко і просто. В процесі монтажу ламінату на бетонну основу важливо дотримуватися наступних правил:

 1. Основа підлоги будинку повинна бути максимально сухою та чистою. Ні в якому разі не варто встановлювати ламінат, якщо ви не переконалися, що стяжка до кінця просохла. Також категорично забороняється встановлювати ламінат, якщо на бетоні присутня цвіль.
 2. Якщо попередня основа вашої підлоги була піддана сильним дефектам, не варто намагатися ремонтувати кожну тріщину. Краще ретельно підготувати поверхню та залити її абсолютно новою стяжкою. Це допоможе ламінатним плитам прослужити якомога далі.
 3. Обов’язково слід використовувати спеціальну поліетиленову плівку (або будь-який інший подібний матеріал), яка забезпечувала б хорошу гідроізоляцію. Бажано застеляти приміщення одним цільним шматком такої плівки. Якщо ви не знайшли велике полотно, то укладати невеликі шматки необхідно з нахлестом в 15-20 см. Всі шви потрібно проклеїти спеціальним скотчем.

укладка ламінату на бетонну підлогу

Особливості монтажу ламінату на дерев’яну підлогу

Сьогодні дерево в якості основи підлоги зустрічається хіба що в приватних будинках. Перед тим, як здійснювати монтаж панелей, важливо розібратися, як правильно укласти ламінат на дерев’яну підлогу? Для початку, звичайно ж потрібно викласти спеціальну підкладку. Тільки після цього можна приступати безпосередньо до встановлення ламінатних дощок. Весь процес виконується в кілька основних етапів:

 1. Починайте встановлення від будь-якого кута кімнати, залишивши близько 1 см від стіни.
 2. На вузьку частину першої панелі закріплюється друга, і так до закінчення ряду. Останню дошку в ряді вам швидше за все доведеться розпиляти електролобзиком.
 3. Після того, як ви поклали перший ряд ламінату, можна приступати до другого. Укладайте його окремо недалеко від першого, а після завершення роботи з’єднайте два ряди разом. Просто піднесіть кілька дощок під кутом в 45 градусів до першого ряду та замкніть замок.
 4. Якщо замкова система дозволяє укладати ламінат не рядами, а поштучно, просто почніть другий ряд з приєднання дошки до першої панелі першого ряду.

Важливо! Можна встановлювати ламінат в шаховому порядку. В такому випадку починати новий ряд слід, попередньо розпилявши ламінатну дошку надвоє. Третій ряд встановлюється знову з цільної панелі.

 1. Подібні маніпуляції необхідно проробляти до самого кінця.

Порада: Перед початком встановлення уважно перегляньте основу і виключіть наявність цвілі або грибка. Прогнилу ділянку необхідно в обов’язковому порядку замінити на нові дошки.

рівна дерев'яна підлога
Дерев’яна підлога повинна бути ідеально рівною та чистою

Як покласти ламінат під лінолеум?

Кілька десятків років тому лінолеум вважався найбільш популярним покриттям підлоги. Він завоював популярність в першу чергу завдяки своїй доступній вартості. Однак сьогодні йому на зміну прийшло безліч більш якісних та привабливих варіантів. Так що ж робити людям, у яких вдома встановлений лінолеум? Тут є два варіанти вирішення проблеми:

 • можна повністю зняти підлогове покриття і встановити нове;
 • можна залишити лінолеум і поверх нього встановити, наприклад, ламінат.

Якщо лінолеум лежить максимально рівно та гладко, то немає ніяких причин до його демонтажу. Ви спокійно можете встановити ламінат на попереднє покриття для підлоги. Ще одна обов’язкова вимога свідчить, що лінолеум не повинен бути занадто м’яким. В іншому випадку ламінат може продавлюватися і прослужити значно менше.

Головною перевагою укладання ламінату на лінолеум є те, що попереднє підлогове покриття може служити тепло- і звукоізоляційні шаром. Перед встановленням ламінатних плит переконайтеся, що лінолеум максимально рівний, сухий та чистий. Якщо існують невеликі дефекти у вигляді дірок, їх потрібно закрити невеликими латками з лінолеуму.

Для того, щоб перевірити вологість лінолеуму, можна використовувати поліетиленову плівку. Покладіть її на підлогу і трохи притисніть до основи. Якщо через кілька днів під нею не утворюються краплі конденсату, то можете сміливо приступати до монтажу ламінату.

встановлення ламінату на лінолеум

Важливо! Лінолеум служить додатковим тепло- і звукоізоляційні шаром. Тому не забувайте про те, що під ламінат необхідно постелити спеціальну підкладку на поліетиленовій або пробкової основі.

Як класти ламінат на теплу підлогу?

Якщо ви прийняли рішення встановлювати систему «тепла підлога», в першу чергу необхідно з’ясувати, чи можна під неї встановлювати ламінат? І, якщо кілька років тому дане підлогове покриття не могло перенести високі температури від нагріву підлоги, то сьогодні виробники виготовляють високоміцні моделі. Головне – підбирати ламінатні панелі за такими критеріями:

 • стійкість ламінату до високих температур;
 • низький клас емісії;
 • відмінна теплопровідність;
 • замкова система кріплення (ламінат, з’єднаний клейовим способом, швидко прийде в непридатність).

укладка ламінату на теплу підлогу

Для того, щоб зробити правильний вибір підлогового покриття під теплу підлогу, вам доведеться порівнювати безліч моделей. На щастя, сучасні виробники подбали про те, щоб ви не вчитувались в опис ламінату, на багатьох упаковках можна зустріти спеціальне маркування, яка повідомляє, що дані плити можна встановлювати під теплу підлогу. Уважно подивіться і запам’ятайте ці значки:

сертифікація ламінату для теплої підлоги

Крім того, багато брендів по виготовленню ламінату вказують, під який саме тип теплої підлоги виготовлено підлогове покриття:

 • водяний;
 • електричний;
 • плівковий інфрачервоний.


Якщо ви плануєте здійснювати укладання ламінату під водяну теплу підлогу, то врахуйте, що товщина панелі повинна бути більше 8 см. Крім того, підлогове покриття повинно мати волого- або водостійкими властивостями (для цього теж існують спеціальні маркування, наприклад, парасолька і крапля дощу) .

Важливо! До будь-якої моделі ламінату йде відповідна інструкція, в якій вказана максимально допустима температура нагріву виробу. Як правило, вона не повинна перевищувати 27-30 °C. Перевищення норми загрожує пошкодженням ламінату і виділенням шкідливих речовин (формальдегідів).

Чи можна класти ламінат на нерівну підлогу?

Сама по собі укладка ламінату – досить простий процес, з яким може впоратися кожен. Єдине, що важливо знати про дане підлогове покриття, це те що воно вимагає максимально рівної основи. Однак, як правило, в новобудовах або в будинках, в яких давно не був проведений ремонт, поверхня (як бетонна, так і дерев’яна) залишає бажати кращого. Саме тому багатьох людей цікавить, чи можлива укладка ламінату на нерівну підлогу? Всі фахівці сходяться в єдиній думці: здійснювати монтаж ламінатних плит на нерівну основу неприпустимо. Це може привести до цілого ряду неприємностей:

 1. В процесі експлуатації ламінат може сильно прогинатися під навантаженнями.
 2. У процесі пересування по кімнаті ви постійно будете чути скрип ламінату.
 3. Значно скоротиться експлуатаційний термін підлогового покриття. Панелі, з’єднані клейовим способом, зможуть прослужити максимум один рік. У той час, як дошки, з’єднані замковою системою, протримаються не більше двох-трьох місяців.

Максимально допустимою величиною нерівності основи є показник в 2-3 мм на 1 м довжини панелі. Як тільки ви помічаєте, що дефекти на основі вашої підлоги перевищили норму, слід терміново провести ремонт поверхні.

Важливо! Ні в якому разі не варто стелити ДСП, щоб вирівняти основу підлоги під ламінат (як радять деякі майстри). При підвищенні температури даний матеріал виділяє шкідливі речовини, які мають досить неприємний запах.

Скільки коштує укладка ламінату?

Багатьох людей цікавить, скільки коштує укладання ламінату? На це запитання немає однозначної відповіді. Загальна вартість встановлення ламінатних плит буде залежати від декількох факторів:

 1. Загальна площа приміщення.
 2. Стан поверхні (чи є на підлозі дефекти у вигляді тріщин та нерівностей). Як правило, майстри, з укладання ламінату здатні також ліквідувати всі зовнішні недоліки бетонної або дерев’яної поверхні.
 3. Тип ламінату. Підлогове покриття більш високого класу (32 і 33) коштує набагато дорожче, ніж ламінатниє плити 21 або 22 класу. Однак і експлуатаційний термін перших буде значно вище. Справа за вами: все залежить від того, хочете бюджетний або довговічний ремонт.
 4. Спосіб кріплення ламінатних плит. Якщо ви вибрали клейовий метод укладки ламінату, вам доведеться витратитися ще й на клей.
 5. Геометрія приміщення. Укладання ламінату в прямокутних кімнатах обійдеться трохи дешевше, ніж монтаж підлогового покриття в приміщеннях, де потрібно обійти безліч дрібних деталей (колони, ніші і т.д.).
 6. Кваліфікація майстра і кількість осіб в бригаді.
 7. Швидкість виконання робіт. Багато бригад сьогодні пропонують послуги з швидкого встановлення ламінату. В такому випадку на монтаж може піти 1-2 дня.

укладання ламінату своїми руками

Також читайте: Як вибрати ламінат?

У будь-якому випадку для укладання ламінату на підлогу ні вам, ні майстрам не потрібне спеціальне вузькопрофільне обладнання. Тому даний процес в будь-якому випадку буде дешевше, ніж, наприклад, встановлення паркету. В середньому по Україні ціна укладання ламінату варіюється від 70 до 130 гривень за 1 м² кімнати.

Новий Дім
Додати коментар