Кухня в хрущовці: практичні варіанти оформлення та дизайну з фото

Інтер'єр
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Кухня є однією з найголовніших кімнат у квартирі – тут відбувається приготування та прийом їжі, збираються гості та члени родини, відзначаються свята за великим столом. На жаль, продумати дизайн кухні у хрущовці не так просто. У таких квартирах кухонні простори зазвичай малогабаритні, і площа кімнати становить не більше 8 м2.

На перший погляд може здатися, що при такому розмірі приміщення створити стильний та затишний інтер’єр неможливо. Але це не так – існує кілька способів та прийомів, які дозволяють облаштувати кухню в хрущовці так, щоб вона була практичною та продуманою до дрібниць.

Вибір кухонного гарнітуру

Продумувати дизайн кухні в хрущовці може бути досить складно. Адже на такому маленькому просторі вам доведеться враховувати розташування кількох обов’язкових елементів. Отже, який кухонний гарнітур повинен обов’язково бути присутнім у кімнаті та де його розташувати?

Обідня зона

Центром та головним елементом кухні, як не дивно, є не робоча зона, а обідній стіл. Перед тим, як вибирати його габарити та дизайн, важливо продумати, скільки людей зазвичай збирається для спільної трапези:

 1. Якщо у квартирі проживає одна людина або пара без дітей, можна продумати оформлення маленької кухні з барною стійкою. Вона не забирає так багато місця, як обідній стіл, може розташовуватись біля стіни або навіть на підвіконні. Більше того, сьогодні з’являються складні барні стійки, які можна опустити та підняти у міру їхньої необхідності.
 2. Якщо у квартирі проживає 3-4 особи, барна стійка буде не зовсім зручною. Без обіднього столу тут просто не обійтись. Бажано вибирати прямокутні моделі, які можна приставити до стіни. Якщо ви любите приймати гостей, вибирайте розкладні столи.
 3. Для сім’ї з 5 і більше осіб оптимальним рішенням для маленької кухні у хрущовці стане винесення обіднього столу за межі кімнати. Облаштувати столову зону можна, наприклад, у вітальні, поставивши там обідній стіл. Якщо вам звичніше снідати та обідати саме на кухні, краще поставити там круглий чи овальний стіл – за рахунок відсутності кутів за ним поміститься більше людей.

Обідня зона на кухні у хрущовці Варіант обідньої зони на кухні у хрущовці Приклад обідньої зони на кухні у хрущовці Розташування обідньої зони на кухні в хрущовці Зона для їжі на маленькій кухні

Системи зберігання

На маленькій кухні простір має бути спланований таким чином, щоб не було зайвого захаращення. Цьому можна запобігти, розташувавши в кімнаті достатньо систем зберігання. Полиці, шафи, тумби, буфети – весь посуд, сипучі продукти, побутова хімія та кухонне приладдя повинні мати своє місце. Ми зібрали кілька рекомендацій, як продумати правильне розташування систем зберігання при оформленні дизайну кухні в п’ятиповерхівці:

 1. Вибирайте верхні підвісні шафки, які доходили б до стелі. Це не тільки візуально витягне кімнату, але й забезпечить на 25-30% більше додаткового місця для зберігання кухонного приладдя.
 2. Використовуйте висувні ящики замість шафок з дверцятами. Це допоможе отримати ще більше корисного місця для зберігання речей і зробить користування системою зберігання більш комфортним.
 3. Встановіть рейлінги. Необов’язково всі дрібниці ховати по ящиках та комодах. Деякі предмети, що часто використовуються, можна залишити на закріпленій рейлінговій системі. Так у вас залишиться більше місця у шафах або на стільниці.

Порада. На маленькій кухні стільницю краще залишити вільною, особливо від дрібних предметів. Також не рекомендуємо встановлювати багато відкритих полиць. Чим більше предметів буде на видному місці, тим більше кухня здаватиметься перевантаженою.

Система зберігання на маленькій кухні Організація системи зберігання на маленькій кухні Облаштування шаф на кухні в хрущовці Правильна система зберігання на кухні у хрущовці Як розмістити шафи на кухні в хрущовці Зручна система зберігання на кухні в хрущовці

Розміщення побутової техніки на кухні в хрущовці.

До правил оформлення кухні хрущовки також входить і продумане розташування побутової техніки. Оскільки кухня є однією з найфункціональніших кімнат, де регулярно відбувається приготування їжі та задіюється безліч електричних приладів, потрібно враховувати не лише ваш комфорт під час їх експлуатації, а й базову техніку безпеки.

Давайте розберемося, як розташувати найголовнішу побутову техніку:

 1. Варильна панель. Якщо в квартирі проживає невелика кількість людей, необов’язково ставити панель із 4 конфорками, можна замінити її 2-х конфорковою. Це правило, до речі, стосується і духовок. Ви можете обійтися зовсім без шафи для випікання продуктів або замінити її більш вузьким форматом. Варильна панель на кухні в хрущовці Вибір варильної панелі для маленької кухні
 2. Холодильник. Незамінний елемент на кожній кухні. У маленькій хрущовці краще вибирати вузький холодильник. Нехай він буде високим, але завширшки не забирає багато місця. Розміщення холодильника на маленькій кухні Положення холодильника на кухні у хрущовці
 3. Посудомийна та пральна машини. Цю побутову техніку часто ставлять на кухні. Особливо у хрущовках, коли у ванній не може бути місця для прання. Правила «мокрої зони» свідчать, що і пральну, і посудомийну машину краще розташовувати ближче до миття. Побутова техніка на кухні в хрущовці Розміщення побутової техніки на маленькій кухні
 4. Мікрохвильова піч. Може бути вбудованою або розташовуватись, наприклад, на холодильнику, якщо його висота дозволяє. Розташування мікрохвильової печі на маленькій кухні

Як правильно підібрати світильники

Кухня в хрущовці може виглядати як незатишна печера. А може перетворитися на світлий та комфортний простір, у який приємно повертатиметься знову і знову. І освітлення тут відіграє не останню роль. Тому перед тим, як оформити інтер’єр маленької кухні в хрущовці, заздалегідь подумайте про правильне освітлення. Дотримуйтесь таких правил:

 1. Якщо кухня має низькі стелі, масивну люстру ставити необов’язково її можна замінити точковим освітленням.
 2. Обов’язково подумайте про додаткове підсвічування в робочій зоні. Його можна сховати під верхні шафки.
 3. Намагайтеся продумати кілька різнорівневих видів освітлення, чим світлішою буде кухня, тим просторішою вона здаватиметься.
 4. Вибирайте лаконічні світильники без яскравих вставок, елементів, що звисають, і т.і.

Світло на кухні в хрущовці Організація освітлення на кухні у хрущовці Вибір освітлення для маленької кухні Правильне освітлення на невеликій кухні Розташування освітлювальних приладів на кухні Як розмістити світильники на кухні Правильне освітлення на маленькій кухні у хрущовці

Варіанти планування кухні у хрущовці

Малогабаритна кухня в п’ятиповерхівці може стати комфортнішою і вміщати всі необхідні вам елементи гарнітура та техніки. Для цього потрібно лише продумати правильне розташування меблів. Воно буде залежати від планування самої кімнати, її площі, форми тощо. Для інтер’єру маленької кухні в хрущовці використовують такі види планування простору:

П-подібне

Ідеально підходить для маленьких кімнат, де потрібно на обмеженому просторі вмістити велику кількість меблів і побутової техніки. У такому випадку весь кухонний гарнітур розташовується вздовж двох довгих стін та однієї вузької, утворюючи букву П.

Звичайно, в такому випадку про столову зону і не йдеться, вам необхідно буде розміщувати обідній стіл у вітальні.

Планування кухні у вигляді літери П П-подібне планування на кухні Робочий простір у вигляді букви П на кухні П-подібна робоча частина кухні у хрущовці

Кутове

Ідеальний варіант для кухні квадратної форми чи прямокутної. Передбачає розміщення всього гарнітуру вздовж двох суміжних стін. У кутку зазвичай розміщують мийку, щоб залишити одну частину стільниці порожньою для оформлення робочої зони.

Кутове планування гарне ще й тим, що звільняє протилежний кут кімнати, куди ви можете поставити обідній стіл. Якщо місця зовсім небагато, як одну зі стін можна задіяти підвіконня, а обідній стіл замінити барною стійкою.

Кутова кухня в хрущовці Приклад кутової кухні у маленькій квартирі Кутова робоча зона на кухні в хрущовці Кутове планування на маленькій кухні у хрущовці Приклад кутової кухні у хрущовці Маленька кухня з кутовим плануванням

Також читайте: Кутові кухні – сучасні приклади оформлення інтер’єру

Лінійне планування

Оптимальний варіант для невеликих витягнутих кухонь. Як і випливає з назви, весь гарнітур у такому разі розташовується в один ряд. Звичайно, про велику кількість побутової техніки тут не йдеться. Однак системи зберігання виходять досить практичними та функціональними.

Крім того, у вас звільняється одна широка стіна, біля якої можна поставити не лише обідній стіл, але навіть м’який куточок.

Лінійне планування у маленькій кухні Кухня з лінійним плануванням у хрущовці Оформлення маленької кухні з лінійним плануванням Лінійна робоча зона на кухні в хрущовці

Вибір кольорів кухні: на що варто звернути увагу?

Правильно підібрані колірні рішення для маленької кухні в хрущовці дозволяють зробити навіть із найтіснішого простору світлу та затишну кімнату. Звичайно, через обмеження за площею далеко не всі відтінки можуть використовуватися в інтер’єрі – навряд чи вам буде комфортно на маленькій кухні зі стінами чорного, темно-синього або темно-коричневого відтінків. Які ж варіанти тоді найбільше підходять? Вибір очевидний:

 1. Білий колір. Асоціюється з чистотою та стерильністю, завдяки чому вважається найпопулярнішим при оформленні кухні. Крім того, біле оздоблення здатне візуально збільшити площу кімнати, зробити її світлішою, наповнити повітрям. Щоб простір не здавався надто нудним, розбавте білий колір яскравими акцентами, поєднанням з іншими матеріалами (наприклад, деревиною). Маленька кухня у білих тонах Світла кухня в хрущовці Оформлення кухні в хрущовці у білих кольорах
 2. Бежевий. Теплі молочні та пісочні тони створюють особливу домашню атмосферу. Бежева кухня виглядає благородно та затишно. Крім того, такі відтінки добре комбінуються з іншими кольорами: бордовим, синім, зеленим тощо. Кухня в хрущовці у бежевих відтінках Дизайн маленької кухні у бежевих кольорах
 3. Пастельні тони. Якщо хочете трохи урізноманітнити кухню та облаштувати її у певному кольорі, відмовтеся від яскравих насичених тонів на користь пастельних аналогів. Ніжно-рожеві, м’ятні, світло-лимонні або небесно-блакитні тони тут будуть дуже доречними. Пастельні тони в оформленні маленької кухні Кухня в хрущовці у пастельних тонах

Стиль інтер’єру

Якщо ви шукаєте ідеї для кухні в хрущовці, фото різних інтер’єрів можуть надихнути на експерименти. При цьому є кілька стилів, що особливо актуальні для невеликого кухонного простору:

Мінімалізм

Кухня в такому стилі виконується переважно в білих або світло-сірих відтінках, не зазнає зайвих елементів декору. Все має бути лаконічно і просто: прямі лінії, відсутність принтів, мінімалістичні споти як освітлювальний прилад тощо.

Мінімалізм на маленькій кухні у хрущовці Дизайн кухні в хрущовці у стилі мінімалізм Кухня у хрущовці зі стилем мінімалізм

Також читайте: Мінімалізм в інтер’єрі – ідеї для дизайну квартири

Хай-тек

Ще одне рішення для маленької кухні. Це технологічний та лаконічний стиль інтер’єру, який любить глянсові фасади та хромовані металеві поверхні.

У стилі хай-тек як елемент декору можна використовувати гарну побутову техніку.

Приклад кухні в хрущовці в стилі хай-тек Маленька кухня в хрущовці з оформленням у стилі хай-тек Дизайн кухні в хрущовці в стилі hi-tech

Класика

Вважається, що класичний стиль любить великі простори. Однак і в маленьких кімнатах можна створити оригінальний інтер’єр. Тим паче, цей стильовий напрямок віддає перевагу світлому оздобленні, великій кількості освітлювальних приладів і використанню натуральних матеріалів.

Головне: уникати зайвої ліпнини, різьблення та інших декоративних вставок.

Варіант кухні у хрущовці у класичному стилі Приклад оформлення маленької кухні у хрущовці у стилі класика Класичний дизайн кухні в хрущовці

В якому стилі ви плануєте оформити кухню?
Мінімалізм
25.44%
Скандинавський стиль
14.41%
Хай-тек
11.84%
Лофт
7.38%
Классика
21.45%
Прованс
7.64%
Еко-стиль
4.72%
Немає в списку
1.07%
Ще не визначились
6.05%
Voted: 2331

Як збільшити робочий простір кухні в хрущовці?

Існує кілька прийомів, які допомагають оформити кухню у хрущовці таким чином, щоб на ній було комфортно готувати, а також збиратися із сім’єю за сніданками, обідами чи вечерями. Ми зібрали найпопулярніші лайфхаки:

Функціональні шафки для зберігання

Продумана система зберігання – запорука того, що на кухні розміститься все, що вам потрібно. Вибирайте верхні шафки, які доходитимуть аж до стелі: так у вас буде ще більше місця для того, щоб розмістити весь посуд, сипучі продукти, столові прилади, миючі засоби тощо.

Функціональні шафки для зберігання на кухні в хрущовці Зручні шафки на маленькій кухні Розташування практичних шафок на кухні в хрущовці

Стіл-підвіконня: як реалізувати?

У маленькій кухні підвіконня може стати цілим полем для експериментів. Його можна використовувати як стільницю. Щоправда, перед цим переконайтеся, що його висота оптимальна для того, щоб готувати. Так ви отримуєте додатковий робочий простір.

Також на підвіконні можна розмістити барну стійку для прийому їжі або, наприклад, мийку.

Підвіконня як стол на маленькій кухні Стіл-підвіконня на кухні в хрущовці Використання підвіконня на маленькій кухні Збільшення простору кухні за рахунок підвіконня

Кухня-лоджія

Якщо маленька кухня у вашій хрущовці поєднана з балконом, ви можете об’єднати ці дві кімнати. Так ви отримаєте додаткове місце, на якому можна розмістити або кухонний гарнітур, або обідній стіл або м’який куточок.

Як збільшити кухню в хрущовці Збільшення кухні у хрущовці за рахунок лоджії Кухня в хрущовці поєднана з лоджією

Може бути корисно: Кухня на балконі – ідеї та правила оформлення

Кухня без дверей

Двері тільки забирають простір. Якщо вам не потрібно часто зачинятись на кухні, двері сюди ставити необов’язково. Оформити дверний отвір можна, поставивши гарну арку.

Порада. Якщо все ж таки хочете трохи розмежувати простір, можна прикріпити до арки карниз і повісити легку шторку, яка служитиме «дверями», але при цьому не відніматиме простір.

Маленька кухня без дверей у хрущовці

Висувний стіл

Це досить оригінальне рішення, яке передбачає, що невеликий обідній стіл висуватиметься з однієї з шафок у робочій зоні.

Звичайно, так ви отримуєте порівняно невелику обідню зону. Однак, якщо у квартирі проживає 1-2 особи, цього може бути цілком достатньо.

Висувний стіл на маленькій кухні Кухня з висувним столом у хрущовці Приклад кухні з висувним столом Варіант використання висувного столу на маленькій кухні

Елементи декору на кухні в хрущовці

Як зробити кухню в хрущовці дійсно стильно та цікавою? Звичайно, крім основного оздоблення необхідно використовувати і елементи декору. Бажано, щоб вони несли практичну функцію. У хрущовках зазвичай не так мало місця для непотрібних речей.

Прикрасити кімнату можна за допомогою:

 1. Штор. Це може бути легкий напівпрозорий тюль чи шляхетні римські штори. У будь-якому випадку віддавайте перевагу світлішим і легким тканинам, які б не з’їдали простір. Правильні штори для маленької кухні у хрущовці Як вибрати штори для маленької кухні
 2. Текстилю. Штори також до них належать. Однак, крім них, ви можете додати на кухню рушників і серветок, красиву скатертину, декоративні подушки на стільці або підвіконня. Все це допоможе трохи пожвавити дизайн кімнати. Прикрашення маленької кухні текстилем Використання текстилю на кухні в хрущовці Приклад використання текстилю на маленькій кухні
 3. Кімнатних рослин. Не всі квіти в горщиках здатні зручно існувати на кухні. Однак деякі невеликі вазони можна поставити на підвіконня. Розміщення кімнатних рослин на маленькій кухні Кімнатні рослини на кухні в хрущовці
 4. Гарного посуду. Це може бути відкрита полиця з розставленими келихами чи сервізом, вазами чи навіть гарними каструлями та баночками зі спеціями. Гарний посуд на кухні в хрущовці Прикрашення маленької кухні гарним посудом Розміщення гарного посуду на кухні у хрущовці

Варіанти оздоблення та ідеї дизайну для кухні у хрущовці

На кухні часто спостерігається підвищена вологість, високий ризик забруднення поверхні та часті перепади температур. Це все потребує особливого підходу до вибору оздоблювальних матеріалів.

Для стін краще вибирати фарбування, спеціальні шпалери, плитку. Для оздоблення підлоги віддавайте переваги вологостійким і міцним матеріалам, бажано у світлому відтінку.

Порада. На кухні можна використовувати ламінат. Однак переконайтеся, що він має належний рівень вологостійкості. Ми рекомендуємо придивитися до продукції 32 або 33 класу, що має спеціальне маркування.

Яке оздоблення підходить для стелі на кухні хрущовки? Якщо поверхня вам дісталася досить рівною, можна просто пофарбувати її у білий колір. Якщо на стелі спостерігаються дефекти, рекомендуємо придивитися до глянцевих натяжних стель.

Важливо! Уникайте багаторівневих гіпсокартонних стель, стельових плівок з фотодруком. Вони візуально зменшують висоту кухні.

Що ж до варіантів оформлення кухні в невеликій хрущовці, тут ви можете пробувати та експериментувати. Якщо хочете надихнутися, ознайомтеся з фотографіями, які ми підібрали. Можливо, якийсь із цих інтер’єрів припаде вам до душі:

Приклад обробки маленької кухні Реальний приклад оформлення кухні у хрущовці Приклад практичної маленької кухні у хрущовці Варіант обстановки та оформлення маленької кухні Живий приклад обробки кухні у хрущовці Оздоблення кухні невеликої площі в квартирі Маленька кухня у світлих тонах у хрущовці Кухня в хрущовці у чорно-білих відтінках Яскрава кухня у хрущовці Ідея оформлення маленької кухні у хрущовці Як облаштувати маленьку кухню в хрущовці Гарне оздоблення кухні маленьких розмірів Оздоблення світлої кухні маленьких розмірів Світла маленька кухня з гарним оздобленням у хрущовці Приклад обробки маленької кухні з кутовим плануванням Красива маленька кухня з обідньою зоною Маленька кухня в теплих тонах у хрущовці Розташування обідньої зони на кухні невеликого розміру Яскравий дизайн маленької кухні у хрущовці

Також читайте: Дизайн кухні – варіанти планування й оформлення інтер’єру

У сучасних будівлях кухням часто приділяється належне місце – вони стають просторими, світлими та максимально продуманими. Однак не варто думати, що власникам хрущовок зовсім не пощастило з плануванням та габаритами кухні. Якщо грамотно підійти до облаштування кімнати, цілком реально раціонально використовувати кожен квадратний метр і продумати таке розташування гарнітура, яке забезпечило б комфортне пересування і приготування їжі. Тоді навіть малогабаритна кухня у хрущовці може стати стильною та затишною.

Новий Дім
Додати коментар