Кухня з барною стійкою: варіанти сучасного дизайну

Інтер'єр
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Дизайн кухні з барною стійкою сьогодні зустрічається дедалі частіше. Все тому, що така конструкція виглядає стильно та компактно, здатна замінити стіл або створити додатковий робочий простір.

А ще такий підхід вважається найуніверсальнішим. Встановити барну стійку можна як у крихітній кухні, так і просторій кімнаті з великою площею. Тому, якщо ви не любите приймати гостей або постійно проводити сервірування столу, або ж в будинку проживають 1-2 особи, які часто відсутні по роботі і не потребують спеціально облаштованої їдальні, вам ідеально підійде сучасна кухня з барною стійкою.

Давайте розберемося, які види конструкції виділяють, де встановити барну стійку і на які параметри звертати увагу при її виборі.

Особливості та види барних стійок для кухні

Кухня в квартирі з барною стійкою виглядає оригінально та цікаво. Звичайно, цей варіант не підходить у випадку, якщо ви любите приймати гостей або збиратися за вечерею великою родиною. Хіба що ви вирішите поставити крім барної стійки ще й великий обідній стіл. А ось для любителів мінімалізму не обов’язково захаращувати кімнату їдальнею – замість неї можна облаштувати барну зону.

Що мається на увазі під поняттям сучасна барна стійка? Це конструкція, висота якої варіюється від 1 м до 1 м 30 см. Ширина її може бути різною. Зустрічаються як більш вузькі моделі 45-50 см, так і барні стійки з широкою стільницею 60-65 см. Довжина варіюється в залежності від можливості кухні та кількості людей, які сидітимуть одночасно за барною стійкою.

Зручна барна стійка на кухні Компактна барна стійка на кухні Маленька барна зона на кухні

Порада. Щоб оптимально розрахувати необхідну довжину барної стійки, орієнтуйтесь на стандартні норми: 55-60 см на 1 особу.

Звичайні обідні стільці для барної стійки не підходять. Потрібні спеціальні високі моделі, що відрізняються компактним дизайном і мають підставку для ніг.

Стільці з високими ніжками для барної стійки Зручні високі стільці для барної стійки на кухні Високі стільці для барної зони у будинку

Порада. Щоб барна стійка була справді практичним та затишним місцем, біля якого можна збирати гостей за невеликими дрінками, читати книгу чи готувати, важливо продумати гарне освітлення. Для цього встановіть кілька невеликих підвісних світильників вздовж стільниці.

Барні стійки можна встановлювати як на кухню в студіях, так і у великому приватному будинку. Головне правильно підібрати модель конструкції. Сьогодні виробники та дизайнери пропонують безліч різних варіацій, які відрізняються за дизайном та відтінком. Давайте розглянемо всі варіанти кухні з барною стійкою.

Класична барна стійка

Під класичною моделлю барної стійки мається на увазі конструкція, яка ніби стає продовженням робочої зони, нічим не відрізняється від неї за дизайном та відтінками. Вона є виносною, тобто йде від стільниці, зберігаючи однакову висоту із кухонним гарнітуром.

Встановлюватися класична барна стійка може або на металеві ніжки або на кухонну тумбу, яка містить додаткові системи зберігання.

Барна стійка класичного типу на кухні Класична барна стійка на кухні

Дворівнева

Цікавий варіант, який покриває одразу два завдання. Такі барні стійки складаються з двох ярусів: верхнього та нижнього. Перший виконує роль безпосередньо барної зони, де ви можете випити чашку кави або навіть поснідати. Нижній ярус покритий міцною стільницею і служить продовженням робочої зони.

Це оптимальне рішення для невеликої кухні, на якій недостатньо робочого місця для нарізання продуктів та приготування страв. Щоправда, щоб дворівнева барна стійка була зручною, слід ретельно продумати її дизайн. Важливо, щоб ширина барної зони була достатньою і водночас не затуляла собою нижній рівень.

Барна стійка із двома ярусами на кухні Двоярусна барна стійка в будинку Барна зона з двома поверхами на кухні у будинку Барна стійка з верхнім та нижнім ярусом Зручна барна стійка поєднана зі стільницею Яскрава двоярусна барна стійка на кухні

Стійка-острів

Інтер’єр кухні з барними стійками часто передбачає наявність острівної конструкції, яка встановлюється окремо від кухонного гарнітуру. Такий варіант найбільше підходить для просторих кухонь, оскільки на маленьких просторах поставити острів може бути проблематично.

Найчастіше острівну барну стійку поєднують із Г-подібним плануванням, встановлюючи конструкцію в протилежному від кухонного гарнітуру кутку. Вона може бути прямокутною або з напівкруглою основою. Другий варіант краще для невеликих кімнат – відсутність кутів робить стільницю візуально компактнішою.

Порада. Якщо встановлюєте острівну барну стійку на пряму кухню, краще ставити її у стіни навпроти кухонного гарнітура, або як його продовження (на кшталт Г-подібного планування) вздовж вузької стіни.

Барна стійка у формі літери Г Зручне розташування барної стійки на кухні Барна стійка навпроти робочої зони на кухні Острівна барна стійка на кухні у будинку Барна стійка острів на кухні

Стійка-підвіконня

Якщо у вас невелика кімната або ж ви просто хочете раціонально використовувати кожен вільний квадратний метр площі, задійте підвіконня. Його висота оптимально підходить для облаштування барної зони. При такому дизайні кухонного гарнітура барна стійка знаходиться безпосередньо на місці підвіконня і може бути його продовженням.

Це дозволяє насолоджуватися видом із вікна за чашкою кави або сніданком. Крім того, такий підхід заощаджує простір, оскільки зона біля вікна часто порожня і ніяк не використовується.

А під барною стійкою, якщо це дозволяє її ширина, ви можете встановити додаткову систему зберігання.

Барна стійка замість підвіконня Барна стійка на підвіконні у будинку Використання підвіконня як барної стійки Широка барна стійка з підвіконня Гарна зона на кухні на підвіконні Затишна барна зона на підвіконні у квартирі Простора барна стійка замість підвіконня у будинку

Поєднана

Нагадує класичну барну стійку. Правда, якщо в першому варіанті можна допустити встановлення окремої конструкції, просто схожої на вигляд з фасадами і відтінком стільниці, така барна стійка буде в буквальному сенсі поєднана з основним кухонним гарнітуром. Через це планування кімнати повністю змінює свою конфігурацію:

  • з лінійного стає Г-подібним;
  • з кутового перетворюється на П-подібне.

Підходить такий варіант для великих кімнат або ж у квартирі-студії, де поєднана барна стійка є своєрідною перегородкою між кухнею та вітальнею. Вона зазвичай досить довга, що дозволяє отримати велику робочу зону.

Барна стійка для великої кімнати у будинку Барна стійка поєднана з робочою зоною на кухні Поєднана барна стійка на кухні

Розміщення барної стійки в інтер’єрі кухні

Визначившись з тим, яку модель конструкції ви плануєте встановлювати, необхідно розібратися і з місцем розташування барної стійки на кухні. Тут все залежатиме від площі та форми кімнати, планування розміщення кухонного гарнітуру та ваших особистих уподобань. Давайте розглянемо ідеї дизайну кухні з барною стійкою у різних типах кімнат:

Барна стійка на кухні-їдальні

Якщо ви плануєте облаштовувати на кухні робочу і столову зону, необхідно продумати, як правильно зонувати простір. І в такому випадку кухня з барною стійкою може стати найоптимальнішим рішенням. Вона виступатиме своєрідним роздільником, який зонуватиме кімнату, і при цьому виступатиме корисним предметом меблів.

На кухні-їдальні барна стійка може використовуватися як продовження кухонного гарнітура. Якщо планування лінійне, можна поставити барну стійку посеред кімнати так, щоб, наприклад, плита і холодильник опинилися по одній стороні від неї, а вільний простір у стільниці, біля якого буде обладнана столова зона, по інший бік.

Перевага зонування кімнати барною стійкою полягає ще й у тому, що ви отримуєте додатковий робочий простір, а також високий стіл, за яким можна снідати чи пити ранкову каву.

А ось для прийому гостей та збору всією сім’єю за трапезою вже можна задіяти і великий обідній стіл.

Барна стійка у їдальні Зручна барна стійка у великій їдальні на кухні Барна зона для великої їдальні Красива барна стійка в широкій їдальні в будинку Барна стійка острів у величезній світлій кімнаті Довга та простора барна стійка у їдальні

Барна стійка у кутовій кухні

Кутове планування вважається найбільш актуальним. Все тому, що воно підходить як для великої, так і компактної кухні. Барна стійка може перетворювати планування на П-подібне, якщо має відповідну довжину, або просто бути невеликим продовженням кухонного гарнітура.

Однак при цьому вона не захаращує простір, що особливо важливо для невеликих кімнат або квартири-студії.

Порада. Щоб поєднана або класична барна стійка в кутовій кухні не забирала багато місця, розмістіть її на металевих ніжках, а не на тумбах. Це дозволить візуально збільшити простір, зробити кухню легшою і менш забитою меблями.

Ви ж натомість будете оточені робочими зонами відразу з трьох сторін, що помітно спростить процес приготування їжі.

У великих кімнатах поставити барну стійку з Г-подібним плануванням гарнітура можна у центрі кімнати або в кутку. У такому випадку краще вибирати більш тонкі моделі конструкції і також бажано без різноманітних систем зберігання: відкривати і закривати шафки, що знаходяться посеред кухні, може бути незручно.

Кутове планування барної стійки Барна стійка кутом на кухні П-подібне планування барної стійки на кухні Зручна кутова барна стійка поруч із робочою частиною кухні Оформлення дизайну барної стійки у формі літери П Кутова барна зона на вузькій кухні

Барна стійка у маленькій кухні

Чому до маленької кухні слід вибирати замість столу барну стійку? Хоча б тому, що завдяки своїй формі вона займає менше місця, і може також служити додатковою робочою зоною (на відміну нижчого обіднього столу).

Звичайно, такий варіант актуальний лише в тому випадку, якщо у квартирі проживає 1-2 особи. Для великої родини на маленькій кухні слід все ж таки знайти компактну модель обіднього столу, можливо розкладного.

Серед інших переваг встановлення барної стійки на маленькій кухні:

  • додатковий робочий простір для приготування їжі, якого може бути недостатньо через скромні габарити кімнати;
  • барна стійка виглядає лаконічно та мінімалістично, вписується в будь-який дизайн кухні та не забиває простір.

Звичайно, на маленькій площі у вас навряд чи вийде кухня з окремою барною стійкою, що стоїть посередині. Серед основних принципів розміщення конструкції виділяють:

  1. Уздовж підвіконня. Максимально компактний варіант, який дозволяє задіяти підвіконня та трохи вийти за його межі для більшої зручності. Це помітно заощаджує місце і дозволяє отримати повноцінну зону для прийому їжі без захаращення кімнати. Біля підвіконня найчастіше ставлять барну стійку при Г-подібному плануванні. До речі, якщо для розширення невеликої кухні ви використовуєте лоджію, поставити барну стійку можна також на підвіконні колишнього балкона.
  2. Біля однієї зі стін. Оптимальний варіант для лінійного планування. У такому разі барна стійка йде паралельно гарнітуру, відштовхуючись від однієї з вузьких стін на протилежному боці від кухонних меблів.

Порада. У невеликій кімнаті краще ставити відкидні або розкладні барні стійки або стаціонарні моделі, які встановлюються на одну ніжку.

Вузька барна стійка на маленькій кухні Висувна барна стійка для кухні Барна стійка на колесах у кухні Компактна барна стійка на маленькій кухні Планування П-подібної барної зони у вузькій кухні Маленька кухня з барною стійкою на підвіконні Невелика барна стійка у компактній кухні

Барна стійка в квартирі-студії

Дуже часто барні стійки встановлюються у квартирі-студії. Там вони максимально доречні, оскільки дозволяють зонувати простір, відокремивши вітальню від кухні. Ідеї ​​барних стійок для кухні-студії можуть бути найрізноманітнішими і найсміливішими: як стаціонарні, так і розкладні моделі, із системами зберігання під стільницею або такі, що спираються на металеві ніжки.

Як зонування ви можете поставити прямокутну або овальну барну стійку у різних відтінках та дизайні. Все залежатиме від того, який стиль інтер’єру продумано для квартири-студії.

Серед плюсів барної стійки у студії:

  1. Ви можете пити каву або їсти, дивлячись телевізор, який висить у вітальні. Щоправда, у такому разі барні стільці слід розташувати лише з одного боку ближче до кухні.
  2. Додаткова робоча зона. У такому разі, щоб стільці не заважали приготуванню їжі, логічніше поставити їх уздовж однієї частини барної стійки: з боку вітальні. І вже за необхідності переставляти на інший бік.
  3. Якщо ви працюєте з дому, барна стійка може стати у прямому значенні робочою зоною. На неї зручно ставити ноутбук чи розкладати папери. Це оптимальний варіант, якщо площа квартири не дозволяє поставити великий робочий стіл і продумати особистий кабінет.

Барна стійка у квартирі-студії Зручна барна стійка у квартирі-студії Барна та робоча зона у великій квартирі-студії Поперечна барна стійка у квартирі студії Барна стійка як перегородка у квартирі студії Барна стійка за диваном у квартирі студії Квартира-студія з широкою барною стійкою Красива барна зона у квартирі студії Двомісна барна стійка у квартирі-студії Відділення простору барною стійкою у кімнаті Сучасна барна стійка у кімнаті Велика та широка барна зона в кімнаті-студії

Також читайте: Дизайн кухні студії – оригінальні ідеї і практичні рекомендації

Барна стійка в П-подібній кухні

Моделі кухні з барною стійкою можуть припускати перетворення Г-подібного гарнітура на П-подібний. Правда, для цього потрібно вибрати подовжену варіацію конструкції, яка б повністю поєднувалася з дизайном кухонного гарнітура, прилягала до нього і ніби продовжувала його.

Розташування барної стійки у разі не викликає багато питань. Вона просто йде від вузької частини гарнітура паралельно до його довгої частини. Звичайно, П-подібне планування з барною стійкою на маленьких кухнях буде не зовсім доречним. Там потрібно використовувати з користю кожен квадратний сантиметр. А ось на просторих кухнях це ідеальне рішення як для зонування простору, так і для отримання ще однієї робочої зони. Що особливо актуально, якщо у квартирі мешкає багато людей, і ви готуєте на велику родину.

Порада. Перед початком ремонту кухні з барною стійкою П-подібного планування, переконайтеся, що конструкція не заважає переміщенню по кімнаті і не перетинає суміжні зони з іншими призначеннями. Порушення цих правил робить простір незатишним та непрактичним. Щоб уникнути помилки, потрібно продумати оптимальну розстановку всіх шафок і великої побутової техніки.

Барна стійка на П-подібній кухні Зручна барна зона на П-подібній кухні Практична кухня з широкою барною стійкою у вигляді робочої поверхні

Матеріал стільниці та дизайн барної стійки на кухні

Сьогодні все частіше можна знайти кухонні меблі з уже продуманою барною стійкою. Головна перевага такого рішення полягає в тому, що конструкція повторює дизайн та відтінки основного кухонного гарнітуру. Отже, вам не доведеться перейматися про дисбаланс і відсутність гармонії в інтер’єрі.

Дизайн барної стійки можна продумати та індивідуально. Особливо це актуально, якщо ви хочете з її допомогою надати кімнаті цікавішого вигляду. Конструкція може стати акцентом і яскравим елементом, який контрастує з рештою оформлення кухні. Для стилю мінімалізм чи класичний такий варіант не завжди актуальний. А ось лофт, фьюжн, модерн або хай-тек люблять сміливі експерименти та нестандартні моделі барних стійок.

Яскрава барна стійка з полицями у кімнаті Довга барна стійка оранжевого кольору Красива і дуже довга барна стійка острів на кухні

Що ж до матеріалу, для виготовлення конструкції використовується та ж сировина, що і при виробництві кухонних меблів. Для тумби, на яку кріпиться стільниця барної стійки, використовуються: натуральна деревина, пластик, ДСП і ДВП. Ніжки та фурнітура можуть бути виготовлені з металу.

Цікаво. Підстави барних стійок можуть бути зовсім оригінальними. Іноді для цих цілей використовуються скло або дзеркала, оздоблення під мармур, вставки з елементами, що світяться, цегляна кладка або бетонна основа.

З чого виготовляється стільниця? Як правило, на сучасних гарних кухнях з барною стійкою стільниця повторює дизайн і відтінок основи робочої зони. Все тому, що багато господинь використовують її також і як місце для нарізки продуктів при приготуванні їжі. А значить, стільниця повинна бути не тільки красивою, а й міцною. Це може бути: загартоване скло, камінь (натурального чи штучного походження, добре відполірований), натуральна деревина тощо.

Барна стійка з підсвічуванням в основі Барна стійка з мармуровим оздобленням Барна стійка з кам'яною стільницею

Кухні з барною стійкою – фотоідеї для натхнення

Ми розповіли про всі функціональні характеристики, а також принципи розміщення барної стійки на кухні. Якщо ви все ж таки вирішили продумувати дизайн кімнати, використовуючи даний предмет меблів, потрібно не тільки прочитати, але й вивчити реальні приклади, подивитися фото та дизайн-проекти, які часом краще за слова розкажуть про всі переваги таких інтер’єрів. Ми зібрали найкращі приклади кухонь з барною стійкою, щоб ви могли надихнутись на експерименти з дизайном перед ремонтом:

Реальний приклад барної стійки на кухні Невелика барна стійка у житловій квартирі Гарна барна стійка на балконі квартири Барна стійка на чотири особи в будинку Красива барна зона з винним сховищем Маленька барна зона у світлій квартирі Барна стійка у їдальні з круглим столом Простора барна зона у двоповерховому будинку Двоярусна барна стійка біля робочої зони кухні Яскрава барна стійка у голові дивана Барна стійка в кімнаті поруч із телевізором Барна стійка на великій просторій кухні Барна зона для величезної світлої кімнати Квадратна робоча зона з барною стійкою Довга барна зона на кухні навпроти робочої частини Барна зона в кімнаті в стилі лофт Барна стійка у кутку великої кімнати Барна стійка з яскравими гарними стільцями Велика кутова барна стійка зі стовпом Простора барна зона у будинку з двома поверхами Кругова барна стійка з дерев'яними стільцями Красива барна стійка з ніжним підсвічуванням Барна стійка з прозорою скляною стільницею Барна стійка з декоративним оздобленням Красива світла барна стійка на всю довжину балкону Барна стійка у перегородці кімнати Висока барна стійка з гойдалками на балконі Широка та вигнута барна стійка на балконі Красива барна стійка із золотим декором на балконі П-подібна барна стійка на балконі

Может бути корисно: Кухня в стилі лофт – як створити відкритий простір?

Дизайн інтер’єру кухні з барною стійкою може бути продуманий у різноманітних стилях. Сучасний, хай-тек, лофт, мінімалізм – майже всі стильові напрямки дозволяють вписати високу барну стійку практично і гармонійно.

Такий підхід дозволяє отримати стильні сучасні предмети інтер’єру, ідеальне місце для сніданку або просто філіжанки кави в метушні дня, а також (за умови вибору якісної стільниці) додаткову робочу зону.

Новий Дім
Додати коментар