На перший погляд може здатися, що дизайн квартири-студії вигадати складно, а отримати на виході практичний, просторий і затишний простір ще складніше. Проте сучасна квартира-студія дозволяє втілити у життя всі ваші фантазії та продумати будь-яке інтер’єрне рішення.
Відсутність стін між кімнатами не ускладнює процес ремонту, а навпаки дозволяє отримати стильний дизайн інтер’єру, атмосфера та обстановка у якому будуть відповідати вашому характеру та стилю життя. Сьогодні ми розповімо про те, як продумати дизайн інтер’єру квартир-студій: від вибору оздоблювальних матеріалів до освітлення та декору.
Невелика студія: всі “за” та “проти”
Квартира-студія – один із найкращих варіантів планування житла для 1-2 осіб. Відкритий простір без зайвих стін і перегородок ви можете зонувати на власний розсуд. Квартирка може бути малометражною чи просторою, з балконом або без нього. Серед основних переваг таких квартир:
- Вигідна ціна. Погодьтеся, одразу купити 2-х чи 3-х кімнатну квартиру під силу далеко не кожному. А ось стартувати з невеликої студії – це вигідніше та легше. На такі квартири не так складно відкрити іпотеку або кредит, у них виходить менша витрата електроенергії та газу, що скорочує рахунок на сплату комунальних послуг. Звісно, це стосується малометражних варіантів житла.
- Формат квартири вважається вже не таким незвичайним, але все ж таки новим. У старому фонді та хрущовках знайти квартири-студії практично неможливо. А значить ваше житло чекає на вас у більш сучасних будівлях. Квартири-студії часто проектується в новобудовах, що дозволяє отримати не лише затишний простір, а й чистий новий будинок з відремонтованим під’їздом, безпечним ліфтом із плавним ходом тощо.
- Відкрита квартира виглядає просторіше та світліше. Навіть якщо в ній є лише одне вікно. Природне освітлення все одно зможе рівномірно розподілятися на всій території.
- Ви можете виявляти фантазію, продумуючи варіанти квартири-студії. З обов’язкового розміщення там лише планування кухні та ванної. Стиль інтер’єру, місце розташування м’яких меблів та зони відпочинку, оформлення їдальні – все це ви зможете продумувати, виходячи зі своїх побажань.
- Низька вартість ремонту (у тому числі й через відсутність зайвих стін).
Не можна не назвати й деякі недоліки:
- Нічого не приховати. У вас не буде окремої кімнати, де ви зможете сховатися.
- Неможливість провітрювання квартири: для створення комфортабельного мікроклімату краще встановити кондиціонер.
- Кухня залишається на виду у вітальні, а значить на ній потрібно поставити потужну витяжку. Інакше запахи під час приготування їжі літатимуть по всій квартирі.
- Прибиратися доведеться частіше, оскільки всі кімнати на виду.
Найпопулярніші стилі інтер’єру в студіях
Сучасні квартири-студії виконуються як у єдиному стильовому напрямку, так і у поєднанні кількох рішень. Все залежатиме від ваших особистих уподобань.
Порада. Тут краще не експериментувати з різними стилями інтер’єру для 2-х окремих кімнат. Дизайн кухні та вітальні повинен гармоніювати між собою. Отже, краще продумати весь інтер’єр в одному стилі.
Мінімалізм
Мінімалізм – найчастіше зустрічається в подібних просторах, планування та площа яких не дозволяє розмістити велику кількість меблів та елементів декору. Мінімалізм зазвичай відрізняється лаконічною формою, відсутністю зайвих прикрас (їхню роль замінюють красиві, але практичні предмети).
Оздоблення – переважно світле, щоб зробити інтер’єр цікавішим, можете додати кілька контрастних відтінків.
Відсутність зайвих предметів і велика кількість світла роблять навіть маленьку студію візуально більшою, світлішою і легшою.
Сучасний стиль
Квартира-студія у сучасному стилі – це лаконічність, відсутність зайвих елементів декору, графічні та чіткі лінії та багато світла. Серед відтінків зазвичай природні кольори: білі, бежевий, сірий. За бажанням їх можна комбінувати з яскравими або пастельними відтінками.
Сучасний стиль тяжіє до великої кількості світла, важливо продумати багаторівневе підсвічування. До речі, з його допомогою ви можете здійснювати зонування простору.
Брутальний лофт
Лофт – стиль, що любить відкритий простір. Спочатку він створювався на подібних територіях, де немає чіткого поділу між кімнатами. Найкраще такий дизайн підходить для квартир із високими стелями, у маленьких студіях здійснити його буде складніше. Оформлення в стилі лофт передбачає:
- грубе оздоблення стін: цегляна кладка, штукатурка тощо;
- в інтер’єрі помітні комунікації: проводка та труби можуть стати елементами декору;
- більше природного освітлення: замість масивних штор краще повісити легкі фіранки або тюль;
- використання натуральних матеріалів;
- елементи декору: оригінальне освітлення, постери, яскраві меблі.
Класичний стиль
Існує стереотип, що класика не зовсім підходить для створення інтер’єру квартири-студії. Але це зовсім не так. Відкритий простір – це
саме те, що любить класичний напрямок у дизайні квартир. Ви можете вибрати як теплий інтер’єр у бежевих та золотистих тонах, так і більш лаконічну холодну класику з білими стінами та темними фасадами меблів.
Головне дотримуватися таких правил:
- використання натуральних матеріалів для меблів та оздоблення;
- велика кількість світла;
- як головний освітлювальний прилад – люстра зі скляними або кришталевими елементами;
- декор: ліпнина, колони, якими можна зонувати простір, картини та статуетки;
- більше дзеркал, які ще й візуально збільшують площу приміщення.
Вибір колірного рішення
Розібравшись із варіантами інтер’єру, переходимо до головних відтінків. Тут важливо дотримуватись основного правила: підбирати кольори, що гармонують між собою. Кухня та вітальня мають бути витримані в одному стилі, навіть якщо виглядають контрастно (для цього краще скористатись правилом колірного кола).
Основою для стін та меблів у квартирі-студії мають стати світлі відтінки, які роблять простір затишним, візуально більшим і світлішим. Щоб не отримати надто нудний дизайн кімнат, розбавте базові кольори яскравішими відтінками штор, подушок, стільців, фасадів меблів і т.і.
Вибір кольору залежатиме ще й від стилю інтер’єру:
- Класика – бежеві, сірі, коричневі та золоті відтінки, додатково – бордовий, темно-зелений, синій, блакитний.
- Лофт – коричневі (цегляні) тони, чорний, сірий, червоний, яскраво-жовтий (останні два як акценти).
- Мінімалізм. Білі або бежеві відтінки з контрастними (синіми, жовтими, червоними) вкрапленнями.
- Сучасний стиль. Сіра, біла основа з елементами синіх, фіолетових або червоних відтінків.
Як зонувати та розпоряджатися простором у студії
Дизайн однокімнатної квартири студії передбачає відкритий простір. Розпоряджатися ним ви зможете на свій розсуд, зонуючи квартиру так, щоб вона була насамперед комфортною та практичною. Планування залежить від того, скільки людей проживає у квартирі. Для 1-2 осіб, наприклад, достатньо одного спального місця. Якщо у квартирі проживає 3 особи, потрібно продумати додаткову спальну зону.
Здійснюється зонування за допомогою:
- Тонких перегородок. З їхньою допомогою ви можете відокремити, наприклад, нішу для сну, закривши ліжко від сторонніх очей.
- Барні стійки. Ідеальний варіант поділу вітальні та кухні.
- Книжкових полиць і стелажів. Такий спосіб зонування підходить для просторіших студій.
- Світла. Різнорівневе освітлення, встановлення освітлювальних приладів у тій чи іншій зоні дозволяє сформувати куточки світла і цим виділити кілька функціональних зон у квартирі. Повісьте над спальним місцем приглушене світло, над їдальнею – яскравіше, а в зоні навчання або роботи – окремі настільні лампи або торшери.
- Підлогового покриття. Використовуючи поєднання різних видів підлогових покриттів, ви можете продумувати ту чи іншу зону. Головне – згладити перехід, щоб він не був дуже різким.
Вибір оздоблення
Оздоблення квартир-студій має гармоніювати між собою. Занадто сильні контрасти виглядають неакуратно та збивають гармонію інтер’єру. Давайте докладніше розберемося, які матеріали використовувати для оформлення стін, стелі та підлоги.
Підлога
Ви можете об’єднати два види покриття для підлоги і поставити в кухні керамічну плитку, а у вітальню і коридор – ламінат. Щоправда, у такому разі необхідно поєднувати ці два матеріали за відтінками та фактурами. Вони можуть бути гармонійними або контрастними.
У першому випадку ви об’єднаєте дві кімнати в одну, а в другому – розділите їх.
Можна поставити одне покриття для підлоги у всій основній частині квартири. Звичайно, це має бути не холодна керамічна плитка, а, наприклад, ламінат (для зони кухні обов’язково вологостійкий).
Стіни
Здійснюючи у квартирі-студії ремонт, оздоблення стін важливо продумати заздалегідь. За відтінками поєднуйте трохи більше 2-3 кольорів, причому основний має бути світлим.
Порада. Якщо хочете візуально розширити площу, стелю, як і стіни, пофарбуйте у однаковий відтінок.
Якщо квартира досить простора, можна поекспериментувати з темнішими кольорами. Але все одно їх треба розбавити контрастними світлими.
Що ж стосується матеріалів, в зоні вітальні можете використовувати будь-які варіанти: шпалери, фарбу, настінні панелі тощо. На кухню краще вибирати вологостійкий матеріал, а також оздоблення, стійке до перепадів температури.
Стеля
Зі стелею зазвичай все досить просто. Для її оздоблення використовується фарба або рідше побілка. Оптимальне рішення – біла стеля. Вона поєднуватиметься з будь-якими відтінками стін.
Якщо дозволяє висота кімнати, можна встановити гіпсокартонну стелю. З її допомогою можна навіть зонувати квартиру-студію, створюючи цікаві багаторівневі конструкції.
Для маленьких і низьких просторів більше підходять глянсові натяжні стелі, здатні візуально збільшувати площу приміщення.
Порада. Якщо хочете отримати кольорову стелю, врахуйте, що оздоблення стін у такому разі має бути нейтральним. Інакше інтер’єр виглядатиме занадто строкато.
Розстановка та підбір меблів
Продумуючи дизайн однокімнатної квартири студії, розставляйте меблі таким чином, щоб вам було зручно переміщатися з кухні до вітальні, з вітальні до коридора тощо. Тут важливо не перестаратися і не проставити надто багато меблів. Необхідно залишити кімнату максимально вільною для переміщення. Із цим можуть допомогти:
- Вбудовані меблі: шафи-купе, вбудовані в спеціальній ніші, кухонний гарнітур з вбудованою побутовою технікою – все це економить простір і дозволяє досягти гармонійного інтер’єру. А ще такі предмети меблів дуже місткі.
- Мінімум відкритих полиць. Якщо хочете поставити кілька відкритих систем зберігання, не забивайте їх зайвими речами і поставте буквально пару предметів.
- Щоб заощадити місце, вибирайте диван-трансформер – з ним вам не знадобиться ліжко.
- ТБ краще повісити на стіну, закріпивши за кронштейни, а не ставити для нього окрему систему зберігання.
- Замість шафи або громіздких меблів поставте в коридор невелику вішалку або повісьте гачки.
- Підвіконня на кухні можна використовувати як стільницю або барну стійку.
Освітлювальні прилади
Одна з найкращих ідей для квартири-студії у плані зонування та прикраси простору – вибір правильного освітлення. Тут працює основне правило: чим більше світла, тим просторішою здається кімната. Задійте і природне, і штучне освітлення, не ховайте вікна за масивними шторами на постійній основі, нехай на стіни потрапляє якнайбільше сонячного світла.
Оптимальний варіант у квартирі-студії – невеликі точкові світильники по периметру кожної кімнати та додаткові освітлювальні прилади, торшери або бра в окремих зонах.
Навіть із великим вікном зазвичай не вистачає сонячного світла (ну хіба що ваша квартира виходить на сонячну сторону). За допомогою підсвічування ви можете виділяти окремі місця, акцентувати та зонувати простір. На кухні можна облаштувати додаткове підсвічування під верхніми шафками, світло якої падало б на стільницю для безпечного та комфортного приготування їжі.
Також розмістіть додаткові освітлювальні прилади:
- біля ліжка;
- за робочим столом;
- над обіднім столом;
- у місці для сну або релаксу (тут потрібно поставити приглушене світло).
Приклади фото стильних студій
Можна багато читати та обговорювати, але для вибору інтер’єру бажано візуалізувати оздоблення, меблі та декор квартири. Пропонуємо ознайомитись з найкращими інтер’єрами квартир-студій, щоб отримати порцію натхнення та почати експериментувати з дизайном власного житла. Запевняємо, що хоча б один із варіантів, представлених нижче, прийде вам до душі:
Також читайте: Дизайн кухні студії – оригінальні ідеї і практичні рекомендації
Відкритий простір студії може стати чистим аркушем для вашої творчості. Головне – правильно організувати планування та зонування кожної кімнати.
Користуючись наведеними вище рекомендаціями, ви зможете придумати гарний і функціональний інтер’єр, в якому пануватиме затишна домашня атмосфера.