Як обіграти кондиціонер в інтер’єрі?

Товари для дому

Сьогодні кондиціонер є одним з обов’язкових предметів техніки в будинку. Він дозволяє створювати комфортний мікроклімат і контролювати температуру навіть у найспекотніший день. Водночас багато дизайнерів, продумуючи оформлення приміщень, стикаються з проблемою, як зробити кондиціонер частиною інтер’єру, гармонійно вписати його в простір і при цьому розташувати його згідно з усіма нормами та правилами.

Сучасні кондиціонери найчастіше випускаються в лаконічному дизайні та в цілому поєднуються з будь-яким стилем інтер’єру. Однак є правила, які допоможуть краще обіграти пристрій, сховавши його або навпаки – виділивши у якості акценту. Ми зібрали кілька цікавих прийомів, як розташувати кондиціонер в інтер’єрі, щоб в результаті отримати стильний і гармонійний дизайн кімнати.

Білим по білому

Найпростіший прийом того, як приховати кондиціонер для кімнати або хоча б зробити його менш помітним – повісити його на чисту білу стіну. Звичайно, це стосується кліматичної техніки, яка випускається в білому кольорі. На щастя, сьогодні саме білі моделі з лаконічним дизайном зустрічаються найчастіше. Так, наприклад, кондиціонер Бош відмінно впишеться як в скандинавський або сучасний інтер’єр, так і в кімнату в стилі мінімалізм, прованс тощо.

Порада. Звичайно, у випадку з білими стінами та такою ж побутовою технікою важливо пам’ятати про акценти – яскраві плями, які б зробили інтер’єр більш оригінальним. Ними можуть виступати незвичні предмети меблів або елементи декору. Якщо залишити більшу частину простору білою, інтер’єр буде виглядати занадто нудно та стерильно.

Білий кондиціонер для будинку Білий кондиціонер в світлій кімнаті

Вбудовані кондиціонери

Сьогодні вбудовуваними можуть бути не тільки холодильники, духові шафи чи посудомийні машини. Ви також можете повністю сховати кондиціонер на стіні, використовуючи огороджувальні фальш-панелі (наприклад, з гіпсокартону).

У такому випадку видимою залишається тільки вентиляційна решітка, яка не сильно впливає на інтер’єр. Найчастіше вбудовують канальні кондиціонери – за рахунок наявності внутрішніх блоків такі моделі легко можна замаскувати в фальш-стіну або під фальш-стелю.

Порада. Якщо ви вирішите поставити кондиціонер на кухню, заховайте його за коробом, який повторює фасади кухонних меблів. Так він буде немов продовжувати собою навісні шафки і не стане виділятися.

Вбудований кондиціонер в кімнаті Приклад вбудованого кондиціонера Приклад вбудованого кондиціонера в дизайні кімнати

Декоративні моделі кліматичної техніки

Сьогодні поряд зі стандартними класичними моделями кондиціонерів можна також зустріти більш оригінальні дизайнерські варіанти пристроїв. Деякі з них виконані в яскравому відтінку, що робить кондиціонер у квартирі додатковим акцентом і елементом декору.

Акцентний кондиціонер в кімнаті

Порада. До речі, необов’язково шукати модель кондиціонера в квартиру в потрібному вам відтінку. Тим більше, що це не завжди здійсненна мета – особливо, якщо вам потрібен більш оригінальний колір (наприклад, м’ятний, блакитний, пильно-рожевий або лимонний). Набагато легше і простіше використовувати самоклеючу плівку (оракал) і обклеїти нею прилад. Такі плівки сьогодні можна знайти в будь-якому відтінку. Крім того, вони можуть бути не тільки однотонними, але й з візерунками чи принтами.

Деякі виробники пішли ще далі та пропонують, наприклад, кліматичну техніку із дзеркальною поверхнею або рамою, в яку ви зможете поставити будь-яку картину або фотографію на свій вибір.

Кондиціонер з рамкою для фотографії Вид кондиціонера з рамкою для фотографії

До дизайнерських моделей відносять і прилади, які піддаються оригінальному розпису або нанесенню принта, що перекликається, наприклад, з оббивкою, килимовим покриттям або різьбленням на меблях. Особливо доречні такі кондиціонери в класичному інтер’єрі, який любить пишність і розкіш обрамлення.

Дизайнерський стиль кондиціонера Кондиціонер з дизайнерським стилем

Показати все, що можна приховати

Багато дизайнерів користуються правилом, яке свідчить: «Все, що у вас так чи інакше не вийшло добре приховати, краще не просто залишити на видному місці, але й перетворити в яскравий акцент». Тому, якщо планування кімнати, стиль інтер’єру або дизайн кліматичної техніки не дозволяють заховати прилад, краще виділити кондиціонер на стіні, перетворивши його у важливу «дійову особу».

Так, наприклад, у дитячій кімнаті прилади можна стилізувати під відповідну тематику, перетворивши кондиціонери в гоночну машину, космічний корабель і т.і. Головне – декоруючи прилад, не затуляйте вентиляційну решітку.

Стилізація кондиціонера в дитячій кімнаті

Сховайте кондиціонер від себе

Ми продумуємо інтер’єр квартири не для гостей, а в першу чергу для свого комфорту. Цим принципом варто керуватися при розміщенні кондиціонера. Постарайтеся встановити його таким чином, щоб під час перебування в кімнаті, він був для вас абсолютно непомітним.

Наприклад, якщо ви часто сидите у вітальні на дивані або в кріслі за переглядом телевізора чи читанням книг, встановіть кліматичну техніку на стіні, яка знаходиться за м’якими меблями. Так, таким чином вона буде кидатися в очі під час входження до кімнати. Однак це всього лише кілька секунд. Куди краще не помічати кондиціонер на стіні навіть через годину перебування в кімнаті.

Кондиціонер в сліпій зоні кімнати

Переносні моделі

Переносний кондиціонер підходить для клімату, де спека буває вкрай нечасто і триває недовго. Такі прилади можна переносити з кімнати в кімнату при необхідності – вони прості в транспортуванні та відрізняються компактними габаритами.

Єдиний мінус – переносні кондиціонери працюють занадто голосно. На кухні звуки роботи приладу можуть не сильно збентежити. А ось у вітальні, а тим паче – у спальні краще його не включати. Хоча б тоді, коли ви бажаєте відпочити.

Приклад переносного кондиціонера

Монтаж кондиціонерів над дверним або віконним отвором

Як показує практика, місце над вікном або дверима часто залишається абсолютно непомітним. Воно не особливо бере участь у формуванні першого враження про інтер’єр. Саме тому ми рекомендуємо при можливості встановити кондиціонер над віконним або дверним прорізом.

При монтажі над вікном ви отримуєте ще один плюс: взимку, коли немає особливої ​​необхідності у використанні охолоджуючої побутової техніки, прилад можна заховати за шторами.

Кондиціонер над шторами Приклад кондиціонера над дверима Монтаж кондиціонера над дверима Приклад монтажу кондиціонера над шторами

Правила монтажу кондиціонерів

Добре б поставити кондиціонер над вікном або дверним прорізом, щоб відвернути від нього увагу. Однак цей прийом не завжди можливий. А все тому, що підбір місця для монтажу приладів не можна планувати, відштовхуючись лише від естетичної частини. І, якщо ви хочете купити кондиціонер до кімнати, врахуйте, що до його розміщення важливо підійти продумано:

  1. Не монтуйте кліматичну техніку навпроти робочого місця або ліжка – спрямований потік холодного повітря створює ефект протягу та може привести до застудних захворювань або відчуття дискомфорту. Розміщуючи кондиціонер в інтер’єрі спальні, краще монтувати його над узголів’ям ліжка або трохи збоку від нього (але на тій самій стіні). Схема монтажу кондиціонера Приклад правильного монтажу кондиціонера
  2. Оскільки головна мета кондиціонера – охолодження кімнати, його необхідно встановлювати у верхній частині стіни. Тоді холодне повітря буде опускатися вниз і створювати комфортні умови, а гаряче повітря підніметься вгору.
  3. Не ставте прилад за шафою або підвісними шафками на кухні. Це перешкоджає правильній циркуляції повітря і робить роботу кондиціонера менш ефективною. Щоб техніка змогла рівномірно охолоджувати всю квартиру, ніщо не повинно перешкоджати переміщенню потоку повітря. Однак сьогодні є кондиціонери з такою спрямованістю потоку повітря, яка дозволяє встановлювати їх безпосередньо над високими шафами.

Також читайте: Кращі кондиціонери для будинку – рейтинг ТОП 5 популярних моделей 2022

Кондиціонер в інтер’єрі квартири або будинку сьогодні є одним з обов’язкових атрибутом. При правильному підході до оформлення дизайну приміщення кліматичну техніку можна цікаво обіграти або (якщо це необхідно) заховати. Серед представлених вище способів, як заховати кондиціонер, вибирайте найбільш актуальний саме для вашого будинку і забудьте про габаритні кондиціонери, які не поєднуються зі стилем інтер’єру і псують картинку. Запевняємо, ви точно зможете цікаво вписати прилад в загальну ідею і стиль кімнат.

Новий Дім
Додати коментар