Одноповерхові фінські дерев’яні будинки – варіанти планування, вартість та найкращі проекти

Будівництво

Переїхати з тісної квартири в галасливому районі міста до затишного заміського будинку, захованого далеко від доріг та натовпу людей – звучить як справжня мрія. При цьому сьогодні все менше українців віддають перевагу важким матеріалам для будівництва котеджів та будиночків – на зміну бетону та цеглі ​​часто приходить легше дерево. Воно не тільки екологічне, але й має кращі теплоізоляційні властивості, дозволяє побудувати будинок досить швидко і користуватися ним протягом довгих років.

Одноповерхові фінські дерев’яні будинки сьогодні можна зустріти в Україні дедалі частіше. Фіни запатентували особливу технологію зведення житлових будівель, яка нагадує німецькі чи канадські методи. Розгляньмо всі особливості, переваги і недоліки фінського будинку.

Що таке фінський будинок?

Будинки зі зрубу дерева у наших регіонах були і залишаються популярними. Проте фінська технологія все ж таки трохи відрізняється від класичних дерев’яних котеджів. Почнемо з висоти споруди. Будинки у фінському стилі, як правило, мають півтора поверхи:

 1. На першому поверсі розташовані всі базові кімнати: кухня, вітальня, санвузли, їдальня тощо.
 2. Другий поверх часто мансардний, тут розташовані спальні. Щоб забезпечити міцний сон усім власникам будинку, у Фінляндії для облаштування мансардного поверху використовують хвойні породи дерева – вони дають заспокійливий аромат.

Якщо ви плануєте будувати фінський будиночок з терасою або балконом, вони також будуть на першому поверсі.

Дах у таких будівель зазвичай двосхилий – завдяки цьому на ньому не накопичуються опади.

Приклад будинку у фінському стилі

Різноманітність проектів фінських будинків продиктована можливістю облаштувати все так, як потрібно конкретному власнику. Виділяють кілька типів проектів:

Будинок із мансардою

Класичний проект одноповерхових фінських будинків, який відрізняється простотою у зведенні, оскільки для мансарди потрібно менше часу та зусиль, ніж для оформлення повноцінного другого поверху.

Так нагорі ви зможете облаштувати додатковий простір, який не вимагає великої витрати будівельних матеріалів.

Класичний проект одноповерхових фінських будинків Гарний фінський будинок із мансардою Як збудувати фінський дерев'яний будинок з мансардою Варіант одноповерхового фінського будинку з мансардою

Тераса чи веранда

Це дві схожі зони, між якими є суттєва відмінність. І тераса, і веранда створюють додатковий простір для відпочинку та занять хобі. Однак у першому випадку ви отримуєте повністю відкритий майданчик, щоб відпочивати, читати чи займатися улюбленою справою на свіжому повітрі.

Веранда ж – це закрита споруда, що зберігає комфортну температуру повітря будь-якої пори року. Вона може використовуватися не тільки як зона відпочинку, а й як майстерня або навіть оранжерея. Як правило, проект будинків за фінською технологією з верандою передбачає встановлення панорамних вікон, щоб у приміщення потрапляло якнайбільше сонячного світла.

Порада. Якщо ви плануєте будувати будинки за фінською технологією на порівняно невеликій ділянці, можна замінити одноповерхову споруду двоповерховою. Так навіть невелика будівля здаватиметься просторою і практичною. Щоправда, у такому разі не варто робити додатковий поверх для облаштування мансарди.

Фінський будинок з верандою Будівництво дерев'яного фінського будинку з терасою Просторий будинок фінського типу з терасою Сучасний фінський будинок із відкритою терасою Проектування одноповерхового будинку з верандою

З другим світлом

Одна з варіацій класичного фінського будинку – будівля, в якій стіна залу височіє на два поверхи. Таким чином, основне приміщення будинку отримує більше природного світла. А сам будинок виглядає набагато просторішим та затишнішим. За рахунок наявності другого верхнього ряду вікон такі будівлі ще називають будинками з другим світлом.

Приклад фінського будинку з другим світлом Фінський дерев'яний будинок зі стіною на два поверхи Варіант фінського будинку із двоповерховими панорамними вікнами Стіна з другим світлом у фінському будинку Великий одноповерховий фінський будинок з другим світлом

Переваги та недоліки фінських каркасних будинків

Дерев’яні одноповерхові фінські будинки – це, як правило, споруди до 100-150 м2. Тобто вони підходять людям, які не планували зводити величезний заміський будинок. Якщо цей аспект вас влаштовує, при зведенні фінських проектів ви отримаєте низку переваг:

 1. Швидке зведення будівлі. На все про все зазвичай йде не більше трьох місяців. І – увага – сюди вже входить не лише будівництво будинку, а й його оздоблення, а також внутрішні ремонтні роботи.
 2. Простота спорудження. Вам не знадобиться важка будівельна техніка та велика кількість фахівців. Каркасні фінські будинки можуть побудувати 4-5 робітників із досвідом.
 3. Такі проекти бюджетніші в порівнянні з цегляними будинками. Ви заощадите не тільки на кількості будматеріалів, але і на теплоізоляції – вона може бути слабшою, ніж цього вимагають, наприклад, цегляні споруди.
 4. Фінський будинок готовий до оздоблення відразу після завершення всіх будівельних робіт. Йому не потрібен час на усадку.
 5. Як і всі каркасні будинки, фінські будинки виготовляються заздалегідь на виробництві, а на ділянці вже збираються.
 6. Екологічність. Для будівництва використовуються матеріали, які є безпечними для здоров’я людини та навколишнього середовища.
 7. Довговічність. Готові будівлі зберігають свій привабливий зовнішній вигляд протягом кількох десятків років.

Важливо. Щоб дерев’яний будинок за фінською технологією простояв якомога довше, необхідно обробити матеріали спеціальними розчинами, що захищають від шкідників та грибків.

З недоліків можна виділити два аспекти:

 1. Будинок вимагає постійної перевірки. Щороку необхідно оглядати все: від даху до підлоги на предмет появи цвілі чи грибка. Вони можуть бути згубними для будівлі.
 2. Такі будинки не передбачають облаштування підвального приміщення або цокольного поверху.

Переваги та недоліки фінського будинку

Технологія будівництва фінських будинків

Одноповерховий будинок у фінському стилі зводиться у кілька основних етапів:

 1. Облаштування фундаменту. Такі споруди не мають особливих вимог до фундаменту. Найчастіше задіяний неглибокий стрічковий або пальовий тип. Для робіт використовується бетон, рідше – керамічна цегла. Головне заздалегідь поставити опори, які будуть основою каркасу стіни. Облаштування фундаменту фінського будинку
 2. Зведення першого поверху. Починається, як тільки фундамент буде повністю готовим. Для складання першого поверху використовуються заздалегідь підготовлені балки, які згодом обшиваються фанерою завтовшки від 15 мм. Вже зверху на підлогу ставлять стіну: облаштовується каркас із обрізної дошки, що обшивається захисними матеріалами. Вони перешкоджають потраплянню вітру та холоду всередину будинку. Після складання каркаса стіни встановлюються перпендикулярно до підлоги. Самі стіни між собою з’єднуються болтами. Зведення першого поверху фінського будинку
 3. Монтаж перекриття між поверхами та мансардного приміщення. Перекриття встановлюються безпосередньо на верхню частину каркасу. Його так само, як і підлогу, обшивають фанерою, після чого встановлюють стіни. Монтаж перекриття між поверхами у фінському будинку
 4. Установка стелі та покрівлі. На стіновому блоці другого поверху встановлюються кровельно-балочні елементи. Внутрішня частина балок обшивається фанерою. Після цього ставлять плечі майбутнього даху та решетування. Вже на нього викладають двосхилий дах і оформляють його покрівельним матеріалом. Установка стелі та покрівлі під час будівництва фінського будинку

Основні стилі фінських будинків та котеджів

Сьогодні фінські проекти одноповерхових будинків можуть бути виконані у різних стильових напрямках – від традиційних до сучасних технологічних стилів. Найпопулярнішими є:

Класичний фінський будиночок

Фінські проекти одноповерхових будинків у класичному стилі виглядають затишно та цікаво. Вони містять щось від німецьких заміських будинків і щось від скандинавських. Таке поєднання мінімалізму та затишку забезпечується використанням дерева для облицювання фасаду, великих балок та великих вікон.

Фінські проекти класичних одноповерхових будинків Великий фінський будинок у класичному стилі Класичний фінський дерев'яний будинок із великими вікнами Красивий фінський будинок у класичному стилі з мансардою Класичний фінський будинок для великої родини Приклад якісного фінського будинку з дерева у класичному стилі

Фінський будинок у стилі модерн

Сучасний фінський будинок більш лаконічний у порівнянні з класичним варіантом. Це переважно темні будівлі з великою кількістю панорамних вікон. Іноді вікна у таких будинках практично повністю замінюють стіни. За рахунок цього навіть на маленькій площі вдається створити світлий та стильний простір.

Особливістю таких будинків є так звані кімнати з другим світлом, у яких немає перегородки між першим та мансардним поверхами.

Фінський будинок у стилі модерн з другим світлом Приклад фінського будинку у стилі модерн із панорамними вікнами Як виглядає фінський будинок у стилі модерн Сучасний фінський дерев'яний будинок у стилі модерн Темний фінський будинок з дизайном у стилі модерн

Фінський будинок у стилі хай-тек

Це порівняно новий стиль оформлення фінського будинку. Тут присутні максимальна лаконічність форм і відтінків. Будинки виконуються переважно в білому або чорному кольорі, часто мають односхилий дах, великі вікна, мінімум виступаючих деталей на фасаді.

В якості освітлення тераси використовуються лаконічні точкові світильники.

Великий фінський будинок у стилі хай-тек Приклад високого та сучасного фінського будинку у стилі хай-тек Правильне освітлення для фінського будинку в стилі хай-тек Фінський будинок з дизайном у стилі хай-тек та терасою

Матеріали для оздоблення

Вже після вибору інтер’єру та планування фінських одноповерхових будинків вам необхідно визначитися з матеріалами, які будуть використовуватися в процесі оздоблення будівлі. Давайте докладніше розглянемо, як оформляють підлогу, стіни та стелю таких домівок.

Підлога

В якості підлогового покриття можна використовувати ламінат, паркет або керамічну плитку. Всі ці варіанти добре лягають на основу підлоги фінського будинку.

До речі, для комфортнішого мікроклімату в таких будівлях часто встановлюють систему «тепла підлога».

Приклад оздоблення підлоги у фінському домі

Стіни

Бруси можна обшити декоративними панелями, проте для створення особливої ​​затишної атмосфери краще залишити стіни такими, як вони є. Тим паче дерево можна пофарбувати в будь-який відтінок. Головне – ретельно підготувати основу – обробити її захисними складами, а на кінцевому етапі покрити спеціальним лаком.

Якщо ви хочете рівні стіни, можна покрити бруси гіпсокартонними панелями. Вже на них можна застосовувати різні оздоблювальні матеріали:

 • декоративну штукатурку;
 • фарбування;
 • шпалери.

Може бути корисно: 7 критеріїв, як правильно вибрати шпалери

Вибір того чи іншого матеріалу залежатиме насамперед від мікроклімату в приміщенні.

Як правильно зробити стіни у фінському будинку Методи оздоблення стін у дерев'яному фінському будинку

Що ж до зовнішньої обробки стін, фасад фінського одноповерхового будинку може бути оформлений за допомогою:

 • сухого профільованого бруса;
 • клеєних ламелей;
 • плит ОСБ;
 • каменю;
 • фіброцементних панелей;
 • облицювальної цегли.

Зовнішнє оздоблення стін для фінського будинку Як зробити красивими зовнішні стіни у фінському будинку Якісні та довговічні зовнішні стіни у фінському будинку

Стеля

Якщо плануєте в якості оздоблюального матеріалу для стелі фінського будинку використовувати натуральні матеріали, придивіться до деревини хвойних порід. Вона дарує легкий аромат та відрізняється довговічністю.

Якщо ж ви більше віддаєте перевагу традиційним білим рівним стелям, можна обтягнути основу гіпсокартонними листами і зовнішню їх частину вже пофарбувати або обклеїти шпалерами.

Оздоблювальний матеріал для стелі фінського будинку

Скільки коштує одноповерховий фінський будинок?

Вартість проекту залежатиме насамперед від планування фінського будинку та його площі. У середньому будинок площею 110 м2 коштуватиме 25000 доларів. При цьому є кілька параметрів, що можуть суттєво вплинути на остаточну вартість.

Наприклад, не варто забувати і про матеріали, які використовуються як основа для дому:

Матеріал Ціна у грн за м2
Клеєний брус Від 9000
Профільований масив Від 7000
Оциліндрована колода Від 5000
Дикий дерев’яний зруб Від 6000

Найдорожче обійдуться будинки під ключ. Однак у такому випадку вам не доведеться замислюватися про оздоблювальні роботи, проведення комунікацій і навіть декорування будинку. У вартість будівництва під ключ входять:

 • фундамент;
 • сам фінський будинок;
 • покрівля;
 • обробка стель та підлоги;
 • обробка антисептиком;
 • фарбування стін;
 • встановлення вікон;
 • проведення електроенергії та ін.
Матеріал будинку під ключ Ціна у грн за м2
Клеєний брус Від 15500
Профільований масив Від 12000
Оциліндрована колода Від 11000
Дикий дерев’яний зруб Від 14500

Найкращі проекти фінських одноповерхових будинків

Невеликі каркасні будинки з бруса можуть стати затишним гніздечком для вашої родини. Головне – старанно продумати планування, включивши в нього все, що вам необхідно для комфортного проживання: площу будинку, кількість кімнат, наявність гаража, мансарди, веранди або балкона тощо. Ми зібрали найкращі проекти фінських одноповерхових будинків, які дозволять вам побачити, як виглядають такі будівлі у реальному житті, а не на кресленнях:

Найкращі проекти фінських одноповерхових будинків Ідеї для будівництва фінського будинку Одноповерховий фінський будинок на березі озера Красивий фінський будинок у зимовому лісі Реальний приклад житлового фінського будинку Дерев'яний фінський будинок у світло-сірих тонах Креативний фінський будинок з похилим дахом Будівництво фінського будинку з панорамними вікнами

Також читайте: Сучасне оформлення фасаду будинку

Одноповерхові будинки фінського типу – це чудове рішення для всіх, хто хоче мати свій заміський будинок з дерева. Побудови з бруса за фінською технологією зберігають тепло, відрізняються лаконічним виглядом із ноткою скандинавських мотивів і можуть бути доповнені всім необхідним – від невеликого балкону до лаунж-зони.

Новий Дім
Додати коментар