З чого краще будувати будинок в Україні?

Будівництво

Мати власний будинок – це проста та зрозуміла мрія, яка розбурхує уми багатьох людей. Мати куточок не тільки для кожного члена сім’ї, але й для їхніх улюбленців та хобі – завжди приємно та корисно. Задовольнити таке бажання можна двома способами – купити вже готове житло або збудувати його самостійно.

У другому випадку виникає закономірне питання, із чого краще будувати будинок? На нього немає однозначної відповіді, але ця стаття обов’язково допоможе вам вибрати матеріали для будівництва будинку.

Що потрібно враховувати під час вибору матеріалу для будівництва будинку?

Сучасна будівельна сфера пропонує різні матеріали для будівництва домів. Вони мають абсолютно унікальні характеристики, тому перед будівництвом необхідно ретельно поставитися до вибору матеріалів.

В основному, зверніть увагу на кілька ключових аспектів:

 1. Вартість. Одні сім’ї хочуть збудувати бюджетний будинок, інші – економити не бажають. Проте ціну матеріалу слід враховувати насамперед.
 2. Теплоізоляція матеріалу. Матеріали для стін будинку по-різному зберігають тепло. Тому важливо врахувати клімат у регіоні будівництва, а також внести до бюджету витрати на додавання теплоізоляційних матеріалів у разі потреби.
 3. Складність будівництва. Цей чинник залежить як від архітектурного плану, так і від розміру будматеріалу. Будинок із великих блоків будувати набагато легше.
 4. Вартість оздоблення. Деякі будівельні матеріали для дому не вимагають обов’язкової обробки облицювальними матеріалами. Це ще один спосіб зробити будівництво дешевшим.

Як вибрати матеріали для будівництва будинку

Найпопулярніші матеріали для будівництва будинку

Якщо вас цікавлять найкращі матеріали для будівництва будинку, то в першу чергу слід звернути увагу на:

 • цеглу;
 • керамічні блоки;
 • газобетон;
 • пінобетон;
 • збірні панелі;
 • зруби та бруси (дерево).

Найкращі матеріали для будівництва будинку

Будинок із цегли

Цегла – це найперший варіант, який згадується при виборі матеріалу для стін будинку. Це не дивно, оскільки будинок із цегли з легкістю простоїть понад сотню років, а також відмінно витримує сильний вітер, мороз, спеку та велику кількість опадів.

Слід розуміти, що цегла – це матеріал для будівництва стін приватного будинку, який існує в різних видах:

 • керамічна цегла – виготовляється шляхом випалу червоної глини, відрізняється міцністю та екологічністю, буває як цільною, так і порожнистою;
 • силікатна цегла – виробляється з піску і вапна, так само буває порожньою і цілісною, силікатна цегла легша, а також краще зберігає тепло.

Також цегла буває лицьовою та рядовою. Перша використовується для фасадної частини будівлі, друга – для внутрішнього оздоблення.

Важливо! При виборі цегли зверніть увагу на його марку, яка позначається буквою М та цифрою. Марка відповідає за те, яке навантаження здатен витримати матеріал для см2. Для фундаменту або цоколя використовується міцна цегла від М150, а для стін – М100 або М125.

Плюси і мінуси
Термін використання
Підходить для будь-якого клімату чи проекту
Не піддається впливу корозії або цвілі
Чудова звукоізоляція
Матеріал не горить
Середній рівень теплоізоляції
Гарний зовнішній вигляд
Невеликий розмір блоків (ускладнює укладання стін)
Вимагає підвищеної міцності фундаменту
Необхідність придбання додаткового теплоізоляційного матеріалу
Необхідність у високій кваліфікації майстра

Будівництво стін приватного будинку з цегли Садиба з кам'яними стінами Будівництво будинку з цегли

Будинок із керамічних блоків

Якщо вас цікавить, з чого краще будувати будинок в Україні, обов’язково зверніть увагу на такий матеріал, як керамічний блок. Він виготовляється шляхом суміші глини з тирсою з дерева, після чого відбувається випал. Матеріал відрізняється високою міцністю, а також невеликою вагою, у порівнянні з цеглою.

В основному керамоблоки виготовляються у стандартному розмірі, який ідентичний кладці з цегли. Тому архітектурні проекти для цегляних будинків підходять і для керамічних блоків. Ширина блоків варіюється в межах 23-25 ​​сантиметрів. Матеріал порожнистий усередині, тому якщо поставити два блоки замість одного, вам не доведеться додатково ізолювати стіни.

Цікаво! Керамічний блок закономірно входить у топ матеріалів для будівництва будинку у Європі. Більшість сучасних європейських будинків виготовляються з керамоблоку через екологічність та здатність матеріалу простояти більше 150 років.

Плюси і мінуси
Невелика вага
Можливість будівництва багатоповерхових будинків
Високий рівень морозостійкості
Чудова звукоізоляція
Матеріал не горить
Тривалість служби ‒ понад 150 років
Розчин не потрібно використовувати у вертикальних швах
Висока вартість
Матеріал новий, тому кваліфікованого майстра знайти непросто
Матеріал відрізняється крихкістю

Топ матеріалів для будівництва будинку Будівництво будинку з керамічних блоків

Будинок із газобетону

Багато професійних будівельників рекомендують газобетонні блоки як найкращий будівельний матеріал для будинку. Можливо, він не відрізняється гарним зовнішнім виглядом, але має низку переваг, які складно не помітити.

В основному ширина блоків з газобетону складає від 30 до 40 см. Матеріал відрізняється пористою, а не порожньою структурою, він пропускає повітря, що дозволяє створити в приміщенні дійсно комфортний мікроклімат. Але головною особливістю газобетону є чудова теплоізоляція.

Матеріал легко ріжеться під потрібні розміри звичайним ножівкою, тому блоки можна обробляти під різні архітектурні проекти. До того ж, газоблоки легкі і не вимагають особливих умов для транспортування та зберігання.

Плюси і мінуси
Матеріал відмінно підходить для швидкого зведення стін
Газові блоки повністю відповідають заданим розмірам, їх не потрібно додатково вирівнювати
Матеріал можна розрізати на блоки потрібних розмірів
Високий рівень вогнестійкості
Висока морозостійкість
Газовий блок зберігає тепло в 3 рази краще, ніж цегла
Невисока міцність на вигин
Згодом матеріал починає тріскатися

Вибір найкращого будівельного матеріалу для дому Приклад красивого приватного будинку з газобетону Як правильно побудувати будинок з газобетону

Будинок із пінобетону

Багатьох цікавить питання, як вибрати матеріал для будівництва будинку невеликої вартості. При такому інтересі зверніть увагу на пінобетон. Цей матеріал також називається легким бетоном. Як і газові блоки, він відрізняється пористою структурою, тільки в цьому випадку наявні закриті пори.

Виготовляється пінобетон із цементу, води та піску. Також до складу додаються спеціальні речовини для утворення піни. Саме вони створюють пори, які покращують теплоізоляцію та зменшують вагу. Піноутворювач може бути як штучним, так і натуральним.

Плюси і мінуси
Висока теплоізоляція
Один із найкращих показників шумоізоляції
Легкість у оздобленні матеріалу
Легка вага
Стійкість до грибків та цвілі
Вигідна вартість
Низький рівень міцності порівняно з іншими будівельними матеріалами
Високий рівень вологопроникності
Низький показник несучої здатності, багатоповерховий будинок збудувати з піноблоку не вийде

Як виглядає будинок із пінобетону Приклад будівництва будинку з пінобетону

Будинок із збірних панелей

З яких матеріалів будується будинок із максимально легкими стінами? Від будь-якого професійного будівельника відповідь буде однаковою – зі збірних панелей. Безумовно, таке житло не зможе простояти сотні років і вже вашим онукам потрібно буде шукати інший будинок. Проте швидкість зведення стін та вартість будівництва справді вражають.

Важливо! Для будівництва заміського будинку з сіп-панелей спочатку слід звести металевий або дерев’яний каркас. Вже після цього він обшивається плитами із ДСП або іншого схожого матеріалу. Теплоізоляційний матеріал також є обов’язковим для використання.

Плюси і мінуси
Надзвичайно низька вартість та висока швидкість будівництва будівлі
Високий рівень теплоізоляції
Оздоблення всередині не обов'язкове, якщо використовувати спеціальні плити
За необхідності будинок легко перебудувати
Будь-які інженерні комунікації легко монтуються всередину стін.
Низька міцність
Будинок прослужить кілька десятків років, але не більше
В основному для каркасних будинків використовуються стандартні проекти
Стіни не пропускають повітря, тому хороша вентиляція – це обов'язковий пункт витрат

З яких матеріалів будується будинок Будівництво будинку із збірних панелей Як побудувати будинок зі збірних панелей Приклад гарного будинку зі збірних панелей

Дерев’яний будинок

Сучасний будинок зі зрубу нечасто зустрінеш. В основному, таке житло вирішують будувати жителі гірських чи лісових регіонів, де дістати потрібну сировину дуже просто. У великих містах повністю дерев’яні будинки зустрічаються дедалі рідше.

Важливо! Дерев’яний будинок може виготовлятися із зрубу або із бруса. Зруб – це класичний спосіб будівництва, який зараз практично не використовується, оскільки стовбур дерева потрібно спеціально обробити та правильно з’єднати з іншим елементом будівлі. А після закінчення будівництва слід почекати усадки будинку.

Побудувати будинок із бруса набагато простіше. Подібний матеріал для будівництва будинку збирається як конструктор. При цьому власнику не потрібно буде чекати на рік для усадки.

Плюси і мінуси
100% екологічність
Дерево дешевше, ніж цегла
Матеріал добре зберігає тепло
Стіни з дерева не вимагають міцного фундаменту
Дерево відрізняється гарним зовнішнім виглядом, власнику не потрібно додатково облицьовувати стіни
Дерев'яний будинок здатний простояти тривалий термін
Дерево легко горить
Дерев'яні будинки можуть гнити або покриватися грибком, слід доглядати за ними
Усадка будинку із зрубу триває понад 1 рік.
Дерево з часом може тріснути

Найкращий дерев'яний матеріал для будівництва будинку Як вибрати дерево для будівництва будинку З якого дерева краще збудувати будинок

З якого матеріалу краще звести будинок?

Отже, з якого матеріалу краще зводити будинок? Нижче вказано порівняльну таблицю, яка допоможе вам зробити остаточний вибір.

Матеріал Міцність Теплопровідність Морозостійкість Ціна (м2) Необхідність утеплювача
Керамічна цегла 75-200 кгс/см2 0,6-0,8 Вт/мГрад Від 100 циклів Від 380$ Потрібен
Силікатна цегла 75-200 кгс/см2 0,6-0,8 Вт/мГрад Від 50 циклів Від 360$ Потрібен
Керамоблок 50-150 кгс/см2 0,09-0,18 Вт/мГрад Від 50 циклів Від 355$ Не потрібен
Газоблок 25-50 кгс/см2 0,1-0,18 Вт/мГрад Від 50 циклів Від 360$ Не потрібен
Піноблок 20-30 кгс/см2 0,2-0,3 Вт/мГрад Приблизно 100 циклів Від 355$ Потрібен
Дерево 15-16 кгс/см2 0,1-0,2 Вт/мГрад До 100 циклів Від 230$ Потрібен
Сіп панелі 6-10 кгс/см2 0,0039 Вт/мГрад До 80 циклів Від 300$ Потрібен

Порівняння матеріалів для будівництва будинку демонструє, що найбільш довговічний будинок виходить із класичної цегли. Однак будівництво будинку з цегли тривале, його ціна також набагато вища.

Також читайте: Сучасне оформлення фасаду будинку

Якщо вас цікавить, з чого побудувати будинок дешево та швидко, то зверніть увагу на сіп-панелі та дерево. Для будівництва дерев’яного будинку в стислі терміни необхідно використовувати брус, адже зруб повинен осісти після будівництва.

З сіп-панелей виходять дуже теплі будинки, оскільки внутрішня частина стіни повністю складається з утеплювача. Якщо цікавить міцніший матеріал, то зверніть увагу на газоблок або керамоблок.

Новий Дім
Додати коментар