Сучасне оформлення фасаду будинку

Будівництво

Ніхто не буде сперечатися з тим фактом, що оздоблення фасаду будь-якого заміського будинку є обличчям його господарів. Адже зовнішній вигляд будівлі – саме те, на що гості звертають увагу в першу чергу. І від того, наскільки якісно, ​​продумано і стильно виконана ця частина будинку, залежить перше враження про нього. Тому всі власники приватних будинків ретельно ставляться до проектування фасаду, намагаючись втілити в життя найновіші та неординарні тенденції.

Але ж важливо не забувати про те, що крім естетичної функції, зовнішня оболонка будівлі повинна виконувати і практичну – захищати від вітру, холоду, опадів і зовнішнього шуму. На щастя, на сьогоднішній день дизайнери пропонують настільки широкий спектр архітектурних ідей, що ви легко зможете вибрати варіант, який підійде вашій оселі.

Сучасні тенденції в проектуванні фасадів

В організації як внутрішнього, так і зовнішнього простору будинку існує безліч різних стилів. Однак останнім часом популярним став прийом поєднання різних напрямків в один. Тобто дизайн сучасного фасаду заміського будинку – це найчастіше мікс гармонійно підібраних ідей. Але навіть при такому розкладі існують деякі основні характеристики, які необхідно знати тим, хто знаходиться на початковій стадії ремонту:

 • простота і чіткість всіх форм і ліній – багато архітекторів сьогодні вважають за краще дотримуватися більш простих і лаконічних геометричних форм;
 • використання великих панорамних вікон, які не тільки красиво виглядають на самому фасаді, а й забезпечують максимальну кількість природного освітлення всередині будинку;

  Панорамні вікна в оформленні фасаду заміського будинку
  Панорамні вікна в оформленні фасаду заміського будинку
 • панорамні вікна в оформленні фасаду заміського будинку;
 • мінімалізм у використанні предметів декору зовнішньої сторони будівлі. Відповідно до сучасних тенденцій будь-який елемент, який буде прикрашати сучасний фасад заміського будинку, повинен виконувати ще й хоч невелику, але практичну функцію. Саме тому для декорування часто стали використовувати різні освітлювальні прилади – вони допомагають відтінити певну частину будівлі або території біля неї і в той же час створюють більш затишну та безпечну обстановку; Заміський будинок
 • використання переважно еклогічно чистих матеріалів. Цей критерій існує вже протягом декількох останніх років і полягає в тому, що для обробки фасадів дизайнери рекомендують використовувати натуральні матеріали, або аналоги, що імітують природні компоненти. Один з основних аспектів цього пункту – використання того чи іншого матеріалу не повинно завдавати шкоди навколишньому середовищу або здоров’ю людини;

  білий фасад будинку
  Екологічні матеріали при облаштуванні заміського будинку
 • використання різних матеріалів. Вдала їх комбінація подарує оригінальний і цікавий варіант фасаду приватного будинку, який не буде схожим ні на який інший.

проектування фасаду будинку тренди

Багатьом любителям розкішних зовнішніх оформлень будинку сучасний варіант може здатися досить нудним і монотонним. Однак це не так. Різноманіття в такому випадку проявляється у вигляді неординарних дизайнерських рішень, використанні контрастних кольорів і матеріалів. Ретельно спланований зовнішній вигляд фасаду будинку в сучасному стилі може стати сміливим і індивідуальним архітектурним рішенням, незважаючи на суворість сучасних критеріїв.

Крім того, необхідно пам’ятати, що, незважаючи на всі модні віяння, зовнішня обробка вашого житла повинна перш за все подобатися саме вам. Тому вибирати її проектування потрібно, спираючись виключно на власні вподобання. Тим паче, зараз існує велика кількість різноманітних стилів, мова про які піде далі.

тренди в оформленні будинку

Стильові особливості в оформленні фасадів

На сьогоднішній день існує велика кількість різноманітних стилів як внутрішнього, так і зовнішнього оформлення вашого заміського будинку. Кожен з них відображає характер і демонструє вподобання власників будівлі. Під архітектурним стилем розуміють сукупність особливостей обробки і декорування, які об’єднані в одну загальну ідею.

будинок в стилі прованс

Розрізняють два типи стилів:

 • чистий;
 • комбінований.

Перший варіант виключає домішку будь-якої іншої манери проектування фасаду будинку, в той час, як в другому випадку можна помітити поєднання декількох (як споріднених, так і діаметрально протилежних за характером) мотивів. Найчастіше фасад приватного будинку представляється в головах його власників ще на самому початковому етапі будівництва. Звісно, щоб виконати всю роботу грамотно і отримати гармонійний результат, необхідно звернутися за допомогою до професійного дизайнера з наявним досвідом роботи в цьому напрямку. В даний час, незважаючи на різноманітність стильових напрямків, існує кілька найпопулярніших варіантів оздоблення фасаду, про які ми поговоримо далі.

Фасади в стилі мінімалізм

Мабуть, найпоширенішими є варіації фасаду, виконані в стилі мінімалізм. Саме ця течія в останні роки набула великої популярності в дизайні інтер’єрів та екстер’єрів. Основною його характеристикою є чіткі і лаконічні лінії, відсутність прагнення до розкоші і химерності, якими характеризуються споруди попередніх років. У будівлях, виконаних в стилі мінімалізм, ви не знайдете ніяких зайвих деталей або елементів декору, яскравих і сміливих відтінків, складної обробки тощо. Незважаючи на це, такі споруди виглядають вельми оригінально і приковують до себе увагу людей.

фасад будинку в стилі мінімалізм
Мінімалізм в оформленні фасаду приватного будинку

До основних рис, які властиві цьому напрямку, відносяться наступні:

 • геометричність і ясність загальної композиції;
 • використання великого відкритого простору;
 • монохромність і застосування переважно світлих відтінків;
 • установка прихованої підсвітки, яка виконує виключно практичну функцію, однак у той же час здатна вигідно підкреслити ту чи іншу ділянку будівлі;
 • великі, часто панорамні вікна;
 • якщо більшість варіантів створення дизайну фасаду в такому стилі дотримується ідеї використання мінімальної кількості деталей або елементів декору, то простору і освітлення тут має бути використано по максимуму.

фасад в стилі хай тек

Фасад заміського будинку в стилі хай-тек

Близьким до мінімалізму вважається стиль під назвою хай-тек. Їх об’єднує прагнення до геометричності і чіткості ліній. Фасади, виконані в даному стилі, зазвичай забарвлюються в білий або сірий кольори. Головною особливістю хай-тек є використання деталей інженерного обладнання не тільки за призначенням, але і в якості елементів декору. У такій ролі часто виступають вентиляції або трубопроводи. Зовні будинки, сконструйовані в цьому напрямку, мають  відкриті конструкції, на додаток до яких використовуються металеві колони або інженерне обладнання. Саме декорування фасадів в цьому напрямку часто виконують за допомогою пластмасових або металевих панелей.

Заміський будинок в стилі хай-тек
Заміський будинок в стилі хай-тек

Класичне оформлення фасадів будинку

Звичайно ж, звертаючи увагу на новітні тенденції, не варто забувати про стару добру класику. Фасади будинків, виконані в подібному стилі, все ще користуються великою популярністю у власників будівлі. Класицизм – мабуть, єдиний стиль, який залишається популярним, не дивлячись на сьогоднішню тягу дизайнерів до мінімалізму. У таких будівлях можна помітити, що лаконічність і простота ліній розбавляється ефектними і розкішними елементами. Саме тут присутні колони, велика ліпнина і балюстради. Всі ці деталі виконуються переважно з білого каменю, тому, для додання будівлі виразності, слід використовувати темний і глибокий відтінок стін.

Класичний стиль заміського будинку
Класичний варіант облаштування заміського будинку

Безсумнівно, такий варіант підійде тому, кому не до душі мінімалізм оформлення зовнішньої сторони будівлі. І якщо такі стилі, як готика чи бароко, вже не так часто зустрічаються, класичний напрям залишається незмінно популярним. Звичайно, оформлення такого дизайну фасаду – процес, досить витратний як за часом, так і по фінансам. Однак варто пам’ятати, що класичні мотиви ніколи не вийдуть з моди, тому ваш будинок буде вражати гостей багато років.

Стиль кантрі при облаштуванні фасаду заміського будинку

Ще один поширений тип обробки фасаду будинку 2022 – облицювання, виконане в стилі кантрі. Цей мотив був запозичений з Америки, проте швидко прижився і на території нашої країни. Оскільки спочатку такий варіант фасаду виконувався для місцевих ранчо, головною його особливістю є практичність. Такі будинки повинні бути просторими і зносостійкими (щоб витримувати навіть найбільш несприятливі погодні умови). Крім того, в них часто відсутні декоративні деталі – такі будівлі виглядають просто і нехитро.

фасад будинку в стилі кантрі цегляний фасад будинку

Фасад в стилі модерн

Такий дизайн екстер’єру фасаду приватного будинку відрізняється плавними лініями і відсутністю «грубих» декоративних елементів. Однак скромністю такі будинки не відрізняються: незважаючи на використання оздоблювального матеріалу натуральних відтінків, модерн допускає наявність яскравих вкраплень, які привертають до себе увагу і кажуть про оригінальний і неординарний архітектурний смак господаря будинку.

будинок в стилі модерн

Серед найбільш популярних мотивів фасаду будинку в сучасному стилі:

 • флористичні елементи;
 • оригінальні нелогічні форми;
 • наявність елементів фасаду, зроблених вручну (проте не переборщіть – це все-таки не стиль бароко).

Середземноморські мотиви при обробці фасаду котеджів

Такий дизайн зовнішніх стін будинку останнім часом користується особливою популярністю. Ций мотив оздоблення фасаду є міксом кількох популярних стилів. Він гармонійно поєднав в собі стиль кантрі, модерн і класичні нотки.

Середземноморські мотиви котеджу

Серед відмінних характеристик середземноморського стилю можна виділити:

 • використання теплих відтінків при обробці фасаду будинку;
 • велику кількість вікон, які пропускають сонячне світло і прикрашають не тільки екстер’єр, а й інтер’єр будівлі;
 • при цьому не обов’язково оформляти величезні вікна – можна зробити цілий ряд з маленьких віконних прорізів, які додадуть споруді ефект нескінченності;
 • велику кількість округлих форм і колон;
 • красиві балкони.

Такий стиль оформлення фасаду будинку є не тільки красивим, але і вельми затишним. Теплі тони подарують домашню атмосферу, а вікна (в сонячну погоду) створюватимуть всередині будинку неповторну гру світла і тіні.

Будинок в середземноморського стилі

Оздоблення фасаду: матеріали, утеплювачі, штукатурка

В даний час будівельні ринки пропонують настільки широкий асортимент оздоблювальних матеріалів для фасадів будинків, що знайти ідеальний варіант на свій смак і гаманець нікому не складе труднощів. Звичайно, зі стилем і загальним зовнішнім виглядом забудови слід визначитися ще на початковому етапі.

Для початку з’ясуйте для себе, наскільки вам необхідно організувати зовнішній вигляд будинку таким чином, щоб він вписувався в загальний ансамбль вулиці, на якій буде перебувати. Або ж вам хочеться, щоб зовнішній вигляд вашого житла яскраво виділявся на тлі сусідських будівель. Після цього буде потрібно обговорити з дизайнером всі можливі варіанти і стильові особливості і підібрати те, що вам найбільше припаде до душі. На цьому ж етапі необхідно узгодити з професіоналом список всіх оздоблювальних матеріалів для фасаду, які будуть потрібні в ході робіт. Якщо розділяти фасади за способом оформлення, то на сьогоднішній день виділяємо такі типи облицювання:

 1. Фасади з використанням спеціального утеплювача.
 2. Облаштування зовнішнього боку будівлі за допомогою цегли або клінкеру.
 3. Використання каменю (найчастіше штучного) для облицювання будівлі.
 4. Застосування спеціальних фасадних панелей.

Кожен з перерахованих вище варіантів має свої переваги і недоліки. Вони можуть відрізнятися між собою за вартістю, якістю, зносостійкістю, наявністю або відсутністю певних властивостей, естетичного вигляду тощо. Більш того, вибір того чи іншого способу може залежати ще й від місцевості, в якій ви проживаєте.

красивий фасад будинку

Для тих, хто проживає на території, в якій бувають сильні морози, найактуальнішим варіантом буде використання фасадів з утеплювачем. Для цих цілей сучасні виробники пропонують такі варіанти:

 • мокрий фасад (облаштовуються за допомогою нанесення штукатурки);
 • вентильовані системи.

Що таке вентильований фасад?

Найбільш інноваційним методом вважаються вентильовані фасади для приватного будинку. Саме їх рекомендують встановити всі фахівці. Такі системи здатні надійно захищати ваше житло від холоду і вітру протягом багатьох років. Монтаж вентильованого фасаду відбувається за допомогою спеціальних облицювальних плит або панелей. Сьогодні в магазинах можна знайти настільки широкий вибір цього будівельного матеріалу, що ви зможете здійснити будь-яку, навіть найбільш сміливу дизайнерську задумку.

Конструкція вентильованих фасадів для приватного будинку
Конструкція вентильованих фасадів для приватного будинку

Головною особливістю вентильованих фасадів для приватного будинку є те, що між облицювальним матеріалом і стіною самої будівлі залишається невеликий простір, що забезпечує рівномірну циркуляцію повітря. Саме за допомогою цього ефекту досягається якісна тепло- і шумоізоляція.

Перевагою даного способу є ще й те, що ви можете з його допомогою надати привабливий зовнішній вигляд вже готовій, але старій будівлі. Тобто ви зможете залишити стіну самого будинку, попередньо установивши на неї мінеральну вату для більшого теплоізоляційного ефекту, а зверху неї встановити красиві і стильні панелі. З усього розмаїття, яке представляє ринок фасадних матеріалів для будинку, ви можете вибрати облицювальні панелі, виготовлені з:

 • керамограніта; керамограніт фасад будинку
 • вінілового або ж (набагато рідше) металевого сайдингу; сайдинг в оздобленні фасаду будинку
 • натурального каменю або кераміки; Оздоблення фасаду натуральним каменем
 • фіброцементу, повністю екологічного матеріалу, що набирає популярності з кожним днем. Ознайомитися з деталями або придбати фіброцемент можна на сайті компанії fibrocement.ua;оздоблення фасаду фіброцемент
 • алюмінію. алюмінієвий фасад будинку

Власники будинків можуть використовувати як один оздоблювальний матеріал фасаду, так і комбінувати між собою будь-які з перерахованих вище варіантів для отримання оригінального і стильного результату.

фасад з фасадних панелей

Оздоблення фасаду будинку штукатуркою

Що ж стосується використання штукатурки, такий метод вважається більш бюджетним. Але це ніяк не впливає на зовнішні характеристики оздоблювального матеріалу – з його допомогою ви також можете здійснювати сміливе і неординарне проектування фасаду будинку. Для того, щоб захистити будівлю від холоду і вітру, на зовнішню стіну (як і в попередньому варіанті) наносять спеціальний теплоізоляційний шар. Після цього необхідно встановити спеціальну армовану сітку і тільки на останньому етапі наноситься шар штукатурки.

Оздоблення фасаду силіконової штукатуркою
Оздоблення фасаду силіконової штукатуркою

Мабуть, найголовнішою перевагою даної обробки фасаду є простота її виконання. Навіть якщо ви не володієте достатньою кількістю досвіду в цій сфері, ви зможете виконати всі вищеописані дії самостійно, не вдаючись до послуг фахівців. Все, що вам для цього буде потрібно – певний набір інструментів і навички їх використання.

Оздоблення фасаду будинку за допомогою штукатурки
Оздоблення фасаду будинку за допомогою штукатурки

Чим утеплити мокрий фасад?

Що ж може послужити утеплювачем для мокрого фасаду? Тут варіантів не так багато. Найчастіше застосовують спеціально виготовлені плити з мінеральної вати або ж пінопласту. Їх закріплюють на зовнішню стіну за допомогою спеціального клею. А армована сітка збільшує надійність і довговічність всієї конструкції. Заключним етапом оформлення мокрого фасаду є нанесення штукатурки. Сьогодні магазини будівельних матеріалів пропонують наступні види даної продукції:

 • мінеральна штукатурка, для виробництва якої використовуються виключно натуральні складові;
 • полімерна штукатурка є порівняно новим матеріалом і відрізняється підвищеною стійкістю до будь-яких впливів навколишнього середовища. Така штукатурка здатна довгий час не втрачати свій первинний вигляд, будучи стійкою до сонячних променів, вологості і низьких температур;
 • силікатна штукатурка вважається найстійкішим фасадним матеріалом для дому та спокійно витримує найрізноманітніші температурні режими і навіть високу вологість повітря.

мокрий фасад

Використання всіх інших варіантів не сильно актуальне в нашому кліматі, де на першому місці повинен стояти захист споруди від холоду і вітру. До того ж оздоблення фасаду за допомогою каменю або цегли обійдеться недешево і займе багато часу. Тому в наших широтах більш правильним буде використання фасадів заміського будинку з утеплювачами.

Кольорове рішення для фасаду заміського будинку

Крім самого проектування фасаду і декоративних елементів, важливо подбати про правильний підбір кольорової гами зовнішньої сторони вашого заміського будинку. Деякі стилі безпосередньо диктують, який саме відтінок краще використовувати, а деякі надають вам в цій справі повну свободу вибору. Дуже часто дизайнери рекомендують застосовувати контрастне поєднання кольорів. Наприклад, вибір світлого фону для стін добре буде виглядати разом з темними віконними рамами і такий же дахом. Особливо виграшно такі поєднання виглядають в рамках продуманого ландшафтного дизайну. Простота кольорів білий-чорний (сірий, темно-синій) і гра на контрастах зробить фасад вашого житла більш стильним і ефектним.

білий фасад тренд

Яскраві акценти в облаштуванні фасаду будинку

Звичайно, як уже говорилося трохи вище, сучасний стиль як інтер’єру, так і екстер’єру передбачає використання більш простих, нейтральних відтінків, таких, як білий, бежевий, сірий або чорний. Однак не варто виключати і яскраві акценти, які допоможуть вашому дому виділитися на тлі інших будівель. Саме завдяки використанню сміливих забарвлень найкраще виходить створити неординарний і оригінальний дизайн.

екстер'єр будинку червоний фасад

Якщо ж ви не хочете оформити весь дизайн фасаду будівлі в яскраво-жовтому або кислотно-рожевому кольорі, змінити будівлю можна за допомогою використання яскравих акцентів – дверей, віконних рам, систем освітлення тощо.

Яскравий колір в оформленні фасаду сірий фасад блакитні двері

Для більш сміливих людей фахівці радять поекспериментувати з монтажем яскравого даху або використанням акцентної стіни – прийомом, популярним для внутрішньої обробки приміщень. Однак, важливо пам’ятати, що для того, щоб яскраві елементи гармонійно поєднувалися з основним ансамблем, для інших елементів фасаду сучасного будинку вибирайте нейтральні тони. Ідеально в такому випадку підійдуть білі або сірі стіни. Перевага їх ще і в тому, що вони поєднуються з абсолютно будь-яким яскравим відтінком. При грамотному оформленні ви отримаєте результат, який буде привертати увагу людей своєю оригінальністю.

оригінальний будинок

Екологічність – новий тренд при оформленні фасадів

Як і в обробці внутрішньої частини будівлі, в оформленні екстер’єру в останні роки актуально використання натуральних матеріалів або їх якісно зроблених імітацій. Такі будинки виглядають гармонійно на тлі навколишньої природи і створюють неповторну затишну атмосферу. Щоб зробити зовнішній вигляд споруди більш оригінальним, дизайнери радять комбінувати кілька матеріалів. Наприклад, можете використовувати теплі відтінки дерев’яних панелей в поєднанні з білим або сірим каменем.

облицювання будинку цеглою
Теплий відтінок цегли і білі колони в фасаді заміського будинку

Білий колір фасаду – мінімалізм і лаконічність

Ну і, звичайно, не варто забувати про один з найпопулярніших варіантів оформлення фасаду приватного будинку. Йдеться про використання монохромного білого кольору. На перший погляд може здатися, що така споруда буде виглядати нудно і нецікаво, але це зовсім не так. Бежевий або білий фасад будинку вигідно виділяється на тлі навколишніх будівель, виглядає чисто і свіжо. В якості яскравого акценту власники будинків часто використовують зелені насадження у вигляді клумб або чагарників.

Білий фасад будинку Будинок фасаду в білому кольорі Будинок білого кольору

Сьогодні існує безліч способів створити стильний і в той же час зносостійкий фасад приватного будинку, який витримає будь-які кліматичні умови і не втратить свою привабливість з часом. При цьому необов’язково оформляти будинок в традиційному стилі – скористайтеся послугами професіоналів, і досвідчені архітектори допоможуть вам втілити в реальність навіть найоригінальніші ваші мрії. Сучасні тенденції тільки вітають експерименти, адже кожному хочеться, щоб його будинок виділявся на тлі інших споруд, передаючи смакові вподобання та стиль життя свого власника.

Новий Дім
Додати коментар