Скільки коштує побудувати будинок в Україні в 2024?

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор
Вікторія Шум
Вікторія Шум
Перевірено
Переглядів: 165778

Просторий власний будинок в передмісті або за містом – мрія багатьох українців. Хоча б тому, що в приватному будинку вам не доведеться стикатися з гучними сусідами за стіною, незручними сходовими майданчиками і відсутністю місця для прогулянки. Тут же ви отримуєте не просто будинок, а й територію для відпочинку (лаунж-зони, басейни, тераси тощо), великий простір, де знайдеться місце для кожного члена сім’ї.

Скільки коштує побудувати будинок в Україні в 2024?

Щоб правильно спланувати бюджет, необхідно розібратися, скільки коштує побудувати будинок. Тим більше, що будівництво з нуля, очевидно – дороге задоволення.

Звичайно, швидше купити готовий котедж. Однак для того, щоб будинок вийшов по-справжньому затишним і спланованим саме під вас і вашу родину, краще купити ділянку і побудувати будинок з нуля. Звичайно, це довго. І, звичайно, це може бути дорого. Однак результат вас точно порадує. Тим більше, що є прийоми, які дозволяють помітно заощадити на процесі будівництва і ремонту.

Давайте розберемося, з чого взагалі починати та яка сума потрібна на кожному етапі будівельних робіт.

Який будинок краще побудувати в Україні?

Вираховуючи, скільки коштує побудувати будинок в Україні, для початку важливо зрозуміти, який саме будинок будувати. Всі сучасні конструкції відрізняються одна від одної за типом фундаменту, а також за матеріалами, з яких виготовляється сама будівля. Зазвичай в Україні будують будинки на основі таких матеріалів:

  1. Керамічна цегла – найпоширеніший матеріал для заміських котеджів. Він надійний, довговічний, але і досить дорогий. Великі витрати пояснюються тим, що стіни з нього повинні бути товстими, через що кількість матеріалу для зведення збільшується. Будинок з керамічної цегли
  2. Керамоблоки. Вимагають меншу товщину стін, при цьому зберігаючи всі функціональні особливості цегли. Однак матеріал також має високу вартість, яка обумовлюється довговічністю будівлі (від 100 років). Будівництво будинку з керамоблока
  3. Блоки з газобетону або пінобетону. Повністю натуральний будматеріал, який забезпечує хорошу циркуляцію повітря, дозволяє побудувати будинок швидше і помітно заощадити. Серед інших переваг: висока ступінь тепло- і звукоізоляції, стійкість до високих температур і морозів.Будівництво будинку з пінобетону
  4. Дерев’яні споруди виглядають розкішно і атмосферно. Звісно, це найекологічніший, але не найбюджетніший будматеріал. Серед переваг дерев’яних будівель: добре зберігають тепло, забезпечують циркуляцію повітря. При цьому вони менш довговічні, ніж споруди з цегли або керамоблоків.Будівництво будинку з дерева
  5. Сіп-панелі. Удосконалена версія класичних каркасних будинків. Такі будівлі зводяться в найкоротші термін за рахунок того, що всі деталі виготовляються окремо, а на ділянці будинок просто збирається, як конструктор. Будівництво будинку з сип-панелей
Матеріал Термін експлуатації будівлі Скільки триває будівництво? Теплоізоляційний матеріал Декор фасаду
Керамічна цегла Від 100 років 10-12 місяців Потрібен За бажання
Піноблоки До 90 років Від 6 місяців Потрібен Потрібен
Газоблоки 80-100 років Від 6 місяців Виходячи з особливостей клімату в регіоні Потрібен
Керамоблоки Від 100 років Від 6 місяців Виходячи з особливостей клімату в регіоні При бажанні
Дерев’яний брус Від 100 років 3-6 місяців Не потрібен Не потрібен
Дерев’яний каркас Від 25 років До 3-х місяців Не потрібен Потрібен
Сіп-панелі Від 25 років Від 1 місяця Не потрібен Потрібен
Піноблоки – не найміцніший будівельний матеріал. Згодом він може дати усадку, через що на поверхні з’являються тріщини. Щоб цього уникнути, встановіть хороше армування.
Щоб будинок стояв якомога довше, обробіть деревину від паразитів і захистіть її від впливу вологи.
Будинки з бруса (профільованого) вимагають тривалої усадки (від 1 року).

Що впливає на вартість будівництва в 2024?

Сам процес будівництва – недешеве задоволення. При цьому говорити про ціну ще до планування самого будинку і аналізу конкретної ділянки – це як переливати з пустого в порожнє – марна трата часу. Остаточна вартість будівництва залежить від безлічі нюансів, і найважливіші з них ми розглянемо трохи нижче.

Якщо ви уявляєте, який тип і розмір будинку вам потрібен, і хочете знати ціну хоча б приблизно, можна скористатися калькулятором будівництва, який пропонують різні будівельні компанії. Правда, цей калькулятор не враховує форс-мажори і дрібні витрати (які можуть вилитися в значну суму), а скоріше просто допомагають зорієнтувати клієнта по ціновій політиці компанії.

У будівельному калькуляторі нижче ви можете розрахувати приблизну вартість будинку:

0.00

Итого стоимость дома

Отже, від чого буде залежати ціна спорудження будинку? У розрахунок беремо будівлю площею 250 кв.м.

Геологічні та геодезичні роботи

Перед початком будівельних робіт важливо вивчити ґрунти та підземні води на ділянці, де буде знаходитися будинок. Фахівці беруть кілька проб, проводять детальний аналіз, розбивають і закріплюють вісь майбутньої споруди.

Остаточна вартість буде залежати від місця розташування ділянки та кількості проб, які потрібно буде зробити. В середньому геологічні та геодезичні роботи коштують близько 20000 грн.

Приклад кошторису геодезичних робіт для будівництва будинку

Поверховість будинку

Для будівництва верхніх поверхів необхідно використовувати не такий тип фундаменту, як при зведенні одноповерхового будинку. Та й види будівельних матеріалів можуть відрізнятися. Можна було б сказати, що одноповерхові будинки дешевше будівель на 2 і більше поверхів, але тут все буде залежати від форми будинку.

Більш того, для одноповерхової конструкції збільшується площа покрівлі, що також може вплинути на збільшення вартості будинку.

Тип фундаменту

Виділяють 3 основних типи фундаменту:

  1. Стрічковий. Зустрічається найчастіше. При цьому такий тип фундаменту вимагає більшу кількість бетону, а також більш складних робіт (що, відповідно, збільшує ціну будівництва). Може бути монолітним, збірним, дрібнозаглибленим або повно заглибленим
  2. Плитний. Підходить для будівництва на нестійкому ґрунті і промерзлому ґрунті. Найчастіше використовується для каркасних (одно- або двоповерхових) будинків. Для такого типу фундаменту обов’язкова умова – спорудження цоколя.
  3. Стовпчастий. Підходить для будинків з бруса, каркасних і панельних будинків. Це максимально вигідний з точки зору фінансів і витрат сил фундамент будинку.

Котлован під фундамент

Очищення території від рослинності і спорудження котловану – один з перших етапів будівництва. Для котловану зазвичай використовують пісок і щебінь. Вартість робіт становить 25000 грн.

Вартість може залежати від ряду факторів: складу ґрунту, наявності на ділянці підземних вод, обсягу робіт. Тут не можна економити – від якості котловану буде залежати надійність фундаменту.

Приклад кошторису робіт по влаштуванню котловану під фундамент будинку

Облаштування опалубки і каркаса

Тут все буде залежати від типу фундаменту. Якщо брати в розрахунок найпопулярніший – стрічковий – вартість всіх робіт обійдеться в межах 150000 грн.

Матеріал підлоги першого поверху

Тут можна було б обійтися просто установкою монолітної плити, однак цьому процесу передує цілий ряд інших робіт:

  • укладка компенсаційної подушки на основі піску та щебню;
  • установка опалубки;
  • облаштування арматурного каркаса;
  • закладка каналізаційної системи будинку;
  • монтаж гільз для укладання комунікацій.

Вартість установки підлоги на першому поверсі в нашому випадку становить 70000 грн.

Матеріал стін

Облаштування несучих конструкцій і зовнішніх стін будинку враховує також установку тепло- і звукоізоляційних матеріалів. Важливо продумати всі ці моменти на початковому етапі, щоб споруда вийшла комфортною і надійною.

Серед будівельних матеріалів для стін найчастіше зустрічаються:

  • газобетон;
  • пінобетон;
  • дерево;
  • керамічна цегла;
  • керамзитобетон;
  • шлакоблок.

Від вибору матеріалів буде залежати остаточна вартість робіт. Одним з найпоширеніших варіантів є газобетон. Ціна таких стін будинку складає близько 280000 грн.

Також в послуги зведення стін входить кладка димоходу і вентиляції.

Кошторис пристрою стін будинку

Тип перекриття

Облаштування з/б перекриття складається з декількох етапів:

  • установка опалубки;
  • армування конструкції;
  • підготовка до заливання бетону.

Якщо перекриття дерев’яне, також важливо встановити пароізоляцію і утеплювач.

Перекриття із залізобетону на будинок вказаної площі обійдеться 65000 грн.

Тип покрівлі

За своєю формою покрівля може бути:

  • плоскою (самий бюджетний варіант);
  • односхилою;
  • двосхилою;
  • чотирисхилою (найдорожчий вид, оскільки вимагає більше сил, часу і матеріалів).

Монтаж покрівлі

Найчастіше покрівлю заміського будинку облаштовують з таких матеріалів:

  • шифер;
  • металочерепиця;
  • профнастил;
  • руберойд;
  • гнучка черепиця.

Найдешевшим матеріалом є руберойд (від 5000 грн). Після нього – шифер. Гнучка або металочерепиця коштують найдорожче (від 40000 грн).

При цьому облаштування покрівлі – також багатоетапний процес, що складається з таких робіт:

  • установка мауерлату;
  • обробка всіх дерев’яних частин покрівлі;
  • монтаж гідроізоляції;
  • облаштування кроквяної системи;
  • установка верхньої обрешітки.

З урахуванням всіх перерахованих вище робіт, установка покрівлі обійдеться в 280000 грн.

Облаштування дверей і вікон

Переходимо до віконних і дверних отворів. Це один з найшвидших і найпростіших видів робіт. Основні витрати – на самі двері і вікна, їх монтаж обійдеться не так дорого.

Так, в нашому прикладі будинку облаштування всіх вікон і дверей коштує приблизно 20000 грн.

Облаштування фасаду будинку

Складається з 2-х основних етапів:

  • монтаж теплоізоляційного матеріалу (в нашому випадку – мінеральної вати);
  • декор фасаду.

На остаточну вартість впливають такі фактори, як: матеріали, складність декору, площа робіт. Наш приклад отримав комплексне облаштування фасаду за 175000 грн.

Скільки коштує побудувати будинок в 2024?

Важливо виділити найважливіші аспекти, від яких істотно може залежати ціна спорудження будинку. В першу чергу сюди відносяться матеріали, які використовуються для зведення будівлі:

Матеріал / тип будинку Вартість коробки (за 1 кв.м)
Газобетон 5300
Керамоблок 5600
Цегла 8000
Пінобетон 5000
Залізобетонні блоки 6000
Сіп-панелі 11500
Якщо підсумувати всі складові будинку (з нашого попереднього прикладу), ціна використовуваних матеріалів становить 290000 грн. Однак, звичайно, якщо брати більш дорогі будматеріали (наприклад, не газобетонні блоки, а керамоблок популярних брендів), вартість може збільшитися до 350000 грн.

Давайте докладніше розглянемо ціноутворення в декількох наочних прикладах будинків.

Вартість будівництва каркасних будинків

Розберемо 3 приклади каркасних будинків, виконаних за «канадською» технологією:

  1. Будинок площею 30 кв. м. Невеликий будинок, може стати сауною або гостьовим будиночком. Споруда має 3 кімнати: основна (14,8 кв. м), кухня (6,8 кв. м) і сауна (3,2 кв. м). Також облаштовано санвузол. Фундамент – стрічковий, каркас – дерев’яний, покрівля – скатна, з металочерепиці. Загальна вартість разом з матеріалами і будівельними роботами – 13000 доларів. Будівництво невеликого каркасного будинку
  2. Одноповерхова будівля (74 кв. м) з навісом для автомобіля. Усередині 2 спальні (12,5 і 10,7 кв. м), кухня (9 кв. м), вітальня (6 кв. м) + санвузол. У будівлі можуть проживати 2-3 людини. Фундамент – залізобетонний, каркас стін – дерев’яний, покрівля з бітумної черепиці, зовнішня обшивка – сайдинг. Загальна вартість – 25000 доларів. Будівництво одноповерхового каркасного будинку середніх розмірів
  3. Двоповерховий будинок площею 81 кв.м. Будівля має 4 спальні площею 8-10 кв. м, кухню (9,8 кв. м), вітальню (14 кв. м) + 2 санвузли. Фундамент – залізобетонний, стіни – сіп-панелі, каркас – дерев’яний, покрівля – скатна з шиферу. Вартість (без урахування установки вікон) – 22000 доларів. Вартість будівництва двоповерхового будинку

Вартість будівництва будинків з цегли і газобетону

Тепер розберемо ще 2 найпопулярніших будівельних матеріалу. Розглянемо вартість будинків на 4-х прикладах:

  1. Двоповерховий будинок площею 110 кв. м, розрахований на 3-5 людей. Споруда має 4 спальні (10-15 кв. м), кухню (30 кв. м з їдальнею) + 2 санвузла. Фундамент – стрічковий, зовнішні стіни з газоблоку, внутрішні – з цегли. Для покрівлі використовується бітумна черепиця. Загальна вартість будівельних робіт без установки вікон та оздоблення (внутрішнього і зовнішнього) – 30000 доларів. Вартість будівництва двоповерхового будинку з цегли і газобетону
  2. Двоповерховий будинок площею 105 кв. м, розрахований на 4-5 людей. Всередині – 4 просторі спальні (10-15 кв. м), кухня з їдальнею 30 кв. м + 2 санвузли і простора комора. Прибудова – затишна тераса. Фундамент будівлі – стрічковий монолітний з/б, зовнішні стіни виконані з газоблоку, внутрішні – з цегли. Покрівля – двосхила з бітумної черепиці. Без обробки і установки вікон будинок коштує 35000 доларів. Вартість будівництва двоповерхового будинку площею 105 квадратних метра
  3. Двоповерховий будинок 140 кв. м з прибудованим гаражем та затишній терасою. У будівлі можуть проживати до 5 осіб. Всередині – 4 спальні від 10 до 15 кв. м, простора кухня (28 кв. м), 2 санвузли. Зовнішня стіна з газоблоку, фундамент – стрічковий, внутрішні стіни – з цегли. Тип покрівлі – скатний, з бітумної черепиці. Ціна будинку (також без обробки і вікон) – 38000 доларів. Вартість будівництва двоповерхового будинку площею 140 квадратних метра
  4. Просторий будинок 285 кв. м. Має гараж на 2 авто, а також терасу. Всередині – 6 спалень площею 12-20 кв. м, кухня (18 кв. м), вітальня (35 кв. м). Також в будинку 3 санвузли, комори і гардеробна. Окремо передбачено вхід в котельну і гараж. Фундамент – стрічковий, внутрішні і зовнішні стіни – з цегли, покрівля – з бітумної черепиці, обробка стін – лицьова цегла. Ціна з обробкою, але без вікон, – 83000 доларів. Вартість будівництва двоповерхового будинку площею 285 квадратних метра

Як заощадити на будівництві будинку?

Ціна зведення будинку – не константа і залежить від багатьох факторів. Однак єдине, що можна стверджувати точно – краще не економити на будівельних роботах, якщо ви хочете, щоб будинок простояв не один десяток років. Однак розкриємо вам секрет – є кілька прийомів, які дозволять заощадити на будівництві і при цьому отримати якісний результат:

  1. Ретельно продуманий план не дасть вам витратити більше, ніж потрібно. Заздалегідь продумайте, скільки людей (зараз і в перспективі) буде жити в будинку. Родині з двома дітьми, наприклад, досить площі 150-200 кв.м.
  2. Закуповуйте матеріали у постачальників, які знаходяться недалеко від вас. Чим більше дорога, тим дорожче буде коштувати доставка матеріалів (а якщо ще взяти до уваги вагу будматеріалів, вийде просто космічна сума).
  3. Послуги бригади коштують дешевше, ніж домовленість з будівельною компанією. Але тут є нюанс – бригада повинна бути перевіреною, інакше є ризик, що будинок так і не добудують.
  4. Починайте будівництво, як тільки потеплішає. Не чекайте літа, коли вартість будинку злетить до небес. Після зими будівельники ставлять більш вигідні ціни на свої послуги.
  5. Чим простіші дизайн і конфігурація будинку, тим він буде дешевшим. Занадто складні проекти вимагають ретельного опрацювання кожного елемента і, відповідно, будуть коштувати дорожче.
Ні в якому разі не можна економити на таких аспектах: безпека будинку, проведення всіх інженерних систем, матеріали для зведення будівлі, фундамент.

Зведення будинку – процес довгий і не завжди приємний. Щоб захистити себе від недобросовісних підрядників і зривів термінів будівельних і ремонтних робіт, знайдіть бригаду, якій можна довіряти. Розпитайте знайомих, вивчіть тематичні форуми, багато розмовляйте з будівельниками перед підписанням договору. І, звичайно, скористайтеся нашими рекомендаціями, які дозволяють зберегти сімейний бюджет і побудувати недорогий, але затишний і просторий будинок.

Поділитися статтею:

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор, Андрій Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
11
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
9
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
14
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43524
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37055
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29625
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5104
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30152
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30989
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29531
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425