Як вибрати пральну машину?

Товари для дому

Люди оточили себе комп’ютерною та побутовою технікою, тим самим максимально спростивши роботу і ведення домашнього господарства. Вибрати пральну машину не так складно, як наприклад автомобіль, але і тут є свої нюанси. Тому інформація, як вибрати пральну машину, буде актуальною і дозволить швидше визначитися з вибором.

У цієї невигадливої, на перший погляд, побутової техніки є багато різновидів. Вироби можна класифікувати за типом, розміром, способом завантаження, двигуном, класом енергоспоживання і величезним переліком інших факторів. Щоб нічого не упустити, детально розглянемо, яку пральну машину купити, щоб опинитися в плюсі.

8 Основних параметрів вибору пральної машини

В першу чергу покупця цікавить тип пралки і її габаритні параметри, адже варто продумати місце під її розміщення і підвести відповідні комунікації. Можна вибирати серед моделей одного виробника або розглянути та порівняти відразу кілька варіантів.

Однозначно важливими параметрами залишаються клас енергоспоживання, максимальне навантаження, наявність віджиму, рівень шуму, тип управління – про них поговоримо в першу чергу. Обов’язково почитайте про кращі пральні машини 2022 в Україні – на конкретних прикладах простіше розібратися в якісних пристроях.

Тип і розмір пральної машини

У цій категорії можна виділити пристрої з вертикальним і фронтальним завантаженням білизни. Вони можуть бути вбудовані або окремо стоячі. Перший варіант якось не прижився в наших краях, вбудовані машини складно переміщати при перестановці, вони більш габаритні, тому не користуються великою популярністю. Окремі пралки відзначилися тим, що знявши кришку, техніку можна помістити під стільницю. Цим трюком часто користуються в малогабаритних квартирах.

Пральна машина з вертикальним і фронтальним завантаженням білизни

Ніхто не наважується сказати однозначно яка пральна машина краще – з вертикальним або фронтальним завантаженням, але порівняльна таблиця дозволить визначити для себе, який тип підходить більше.

З вертикальним завантаженням З фронтальним завантаженням
Ціновий діапазон від 2000 до 53000 грн від 3000 до 67000 грн
Габаритні параметри висота в межах 81-85 см висота не перевищує 65-80 см
Переваги можна довантажити білизну в процесі роботи;

для того, щоб завантажити і вивантажити білизну не доведеться нагинатися і присідати

можна використовувати кришку у вигляді додаткової полички;

можна легко встановити під стільницю на кухні

Недоліки варто передбачити місце для кришки що відкривається

не вийде використовувати кришку у вигляді додаткової полички у ванну

в більшості моделей не можна довантажити білизну в процесі прання

менший обсяг бака для прання

Може бути корисно: Дизайн маленької ванної – оригінальні ідеї оформлення простору

Що стосується розмірів, то користувачів повинна цікавити висота і глибина, інші параметри часто стандартні. Від глибини залежить максимальний обсяг білизни, який можна завантажити в барабан. Якщо вільного простору взагалі немає, можна обмежитися невеликими пристроями, розрахованими на 3-4 кг білизни, що відповідає глибині 30-40 см. У свою чергу вбудована пральна машина має розміри 82х60х54 см.

Клас енергоспоживання і витрата води

Стандартні розрахунки класу енергоспоживання виконуються для режиму «Бавовна» при температурі 60 ℃. Моделі класу А вже давно перестали бути найбільш економічними, їх витрата 0,19 кВт*год/кг. На ринок випущені пристрої класу А+++ з витратою менше 0,13 кВт*год/кг. Детальніше ознайомитися з класами енергоспоживання можна на фото нижче.

Клас енергоспоживання і витрата води пральної машини

Перед тим, як остаточно вирішитися на покупку, проведіть порівняння пральних машин по співвідношенню ціни і якості. Повірте, за 10 і більше років експлуатації пристрою ви зможете з лишком повернути витрачені на покупку гроші. Враховувати також варто показник витрати води, який коливається в районі 36-60 літрів, при наявності лічильника на воду велика витрата може істотно вплинути на розмір щомісячного платежу.

Місткість і максимальне завантаження

Як і у випадку з іншою побутовою технікою, варто вибирати пральну машину, що відповідає вашим потребам. На одну людину припадає 1-1,5 кг сухої білизни, визначити необхідну місткість можна користуючись спеціальною таблицею.

Максимальна місткість, кг Габаритні параметри, см Кількість осіб
4 85х35х60 1-2
6 85х40х60 2-3
8 85х55х60 3-4
10 85х60х60 4 і більше

Відгуки фахівців про пральні машини з вертикальним завантаженням дають розуміння того, що ці моделі є досить місткими, максимальне завантаження побутових приладів досягає 7-9 кг. Немає сенсу купувати машинку на 7 кг білизни, якщо у вашій родині 1-2 людини. По-перше, її габаритні параметри 85х55х60 см не дозволять комфортно розмістити її в квартирі, а по-друге, доведеться переплачувати на кожному пранні за перевитрату води.

Віджим, прання та енергоефективність

Клас прання досить складний для розуміння параметр, покупцеві набагато простіше сприймати інформацію кількісного характеру, а тут якість прання просто порівнюють з еталонним. Якщо перед вами стоїть питання, як вибрати пральну машину автомат, то годі й зосереджувати на цьому параметрі сильну увагу – всі сучасні пристрої мають клас прання А + і вище, відрізняючись тільки кількістю доступних для роботи програм.

А ось на показник ефективності віджимання варто звернути увагу – на занадто високих обертах білизна віджимається в рази швидше, при віджиманні класу А в речах залишається менше ніж 45% вологості, але зношуються вони відповідно швидше. Для більшості побутових завдань цілком достатньо 1000 об/хв.

Клас Вологість білизни після прання Швидкість віджиму
A менше 45% 1600 обертів за хвилину
B от 45 до 54% 1400 об/хв
C от 54 до 63% 1200 об/хв
D от 63 до 72% 1000 об/хв
E от 72 до 81% 800 об/хв
F от 81 до 90% 600 об/хв
G більше 90% 400 об/хв

Що стосується енергоефективності, то варто звернути увагу на моделі з інверторним двигуном, вони не тільки працюють фактично безшумно, але і мають ККД на 20% вище звичайних двигунів. Це раціональне рішення з точки зору співвідношення ціни і якості, але є й істотний мінус. У разі поломки доведеться викласти кругленьку суму за ремонт пралки.

Рівень шуму

Якщо в пральній машині рівень шуму не перевищує 60 дБ – її можна сміливо купувати.

Рівень шуму пральної машини

Звичайно, цей показник є важливим для власників квартир-студій або в плануваннях, коли пралка розташована в безпосередній близькості до спальні, але в будь-якій ціновій категорії можна знайти підходящий варіант.

Марка Рівень шуму при пранні/віджимі: Ціна
LG F2J3HS2W 55/74 дБ 10600 грн
Indesit BTW A 61053 W 60 дБ 7800 грн
Gorenje WP703 57/73 дБ 11700 грн
SAMSUNG WF60F1R2E2WDUA 60/77 дБ 8500 грн

Знайти хорошу бюджетну пральну машину можна в будь-якому випадку, особливо якщо уважно вивчити всі 8 параметрів вибору.

Управління

Панель управління пральною машиною

Електронне управління вже давно стало звичним інструментом при роботі з будь-якою технікою, і пральні машини не виняток. Залежно від типу техніки панель може розташовуватися спереду або зверху, процес управління часто інтуїтивно зрозумілий. Дорожчі моделі обладнані спеціальним дисплеєм, на який виводиться хід роботи та коди помилок в разі поломок.

На окрему увагу заслуговують смарт-пралки – ними можна керувати через мобільний додаток. Підключення виконується на базі NFC, яким обладнані практично всі сучасні смартфони. У додатку можна задавати точні параметри прання, наприклад тканину, тип одягу, її колір, рівень забруднення. Якщо фінансові можливості дозволяють, вибрати таку пральну машину в 2022 буде правильним рішенням.

Кількість обертів і швидкість віджиму

Важливо вибирати машинку, кількість обертів якої регулюється, адже не всі тканини можна сильно віджимати. Делікатні тканини краще віджимати на швидкості максимум 400 об/хв. Якщо вам важливо забирати речі сухими після прання, краще вибрати пральну машину з сушкою – вони істотно економлять час і дозволяють відразу одягнутися в тільки що випрані речі. Варто врахувати, що ціна такого приладу зросте в рази – вартість техніки з функцією сушки починається від 15000 грн.

Виробник

Щоб довго не сперечатися яка марка пральної машини краще, можна розповісти потроху про найпопулярніші фірми:

 • LG – лідер ринку, який пропонує великий вибір моделей для різних завдань і самих незвичайних інтер’єрів. Фішка компанії – техніка з інтелектуальною технологією розпізнавання властивостей тканини AI DD™;
 • Samsung – південнокорейська фірма, яка відзначилася завдяки надійності, широті модельного ряду, просунутим функціям і фірмовим технологіям;
 • Bosch – компанія, яка впевнено показала себе на ринку, серед пральних машин представлені моделі з двигуном EcoSilence Drive з 10-річною гарантією.
 • Electrolux – коли ціна відповідає якості. Компанія працює в широкому ціновому сегменті, особливою популярністю користуються товари з системою SensiCare, яка запобігає занадто тривалому пранню, коригуючи цикл згідно з завантаженням;
 • Gorenje – класика, перевірена роками, особливістю можна назвати комплектацію великої кількості пральних машин інверторним мотором Inverter PowerDrive.

Навіть якщо ви прихильник конкретної компанії, вибір моделей не буде обмеженим, головне вивчити відгуки про пральну машину, адже в ході експлуатації можуть виявитися додаткові недоліки. Навіть якщо робите покупку через інтернет, наполягайте на правильному оформленні гарантійного талона.

Види пральних машин

Щоб знати, як правильно вибрати пральну машину, важливо розібратися у всіх тонкощах її роботи. І зробити це простіше, ніж здається, завдяки широкому розповсюдженню інформації. Орієнтуючись в таких параметрах як тип завантаження, двигун, додаткові функції можна буде фільтрувати групу товарів і вибрати дійсно якісний прилад.

Тип завантаження

Покупці можуть довго сперечатися, що краще – пральна машина з вертикальним або фронтальним завантаженням. Напрошується висновок, що кожному своє. У фронтальних моделях простіше контролювати процес прання, дивитися, чи набрала машина воду, на якому етапі перебуває прання. Вибір моделей в цій категорії найширший і різноманітний.

Що стосується вертикальних пристроїв, то вони більше підійдуть для тих, кому складно нагинатися для закладання та вилучення речей. Вибір моделей не стільки обмежений, скільки ціна не дозволяє купити більш високотехнологічні пристрої.

Тип двигуна

За типом двигуна виділяють пральні машини з колекторним, інверторним і асинхронним двигуном. Перший варіант найекономніший в ремонті, але ремонтувати його доведеться часто через невеликий термін служби. Інша справа інверторні двигуни – на такі моделі виробники дають гарантію 10 років, але вартість їх покупки та обслуговування відповідно вище. Асинхронний двигун зустрічається не так часто, він забезпечений ремінним приводом, має тихий мотор, але малу потужність.

Режими машинок автомат

Режими машинок автомат

Сучасна техніка може похвалитися наявністю до 30 програм, але хороша машинка автомат може мати всього 6 і прекрасно справлятися зі своїми завданнями:

 • швидке прання при температурі 30 градусів до 40 хвилин за весь цикл;
 • інтенсивне прання – для особливо стійких забруднень при температурі води від 60 до 90 °C;
 • програма для бавовняних речей, при якій температура води може підвищуватися до 90 °C;
 • синтетичні тканини при температурі 40 і 60 °C – тривалий цикл прання на максимальних обертах;
 • делікатне прання – дбайливий режим для речей, яким потрібне ручне прання;
 • програма для вовняних виробів без віджиму і з невеликим підігрівом води.

Якщо ж ви хочете розширений спектр програм, то варто звернути увагу на наявність додаткових функцій. Уважно проаналізуйте свій спосіб життя і подумайте, що для вас важливіше – безшумне прання або можливість обдавати речі паром. За кожну додаткову програму доведеться неабияк доплатити.

Наявність додаткових програм

Якщо перед вами стоїть завдання вибору пральної машини автомат, зверніть увагу на наявність таких корисних функцій:

 • подача пара – не тільки видаляє бруд, але ще й ефективно усуває мікроби;
 • дозавантаження білизни дозволяє додати забуті речі після призупинення поточної програми;
 • автоматичне регулювання рівня води – справжній рятувальник для квартир з лічильником води, дозволяє підбирати обсяг води виходячи з обсягу завантажених речей;
 • безшумне прання (Super Silent) – дозволяє знизити рівень шуму шляхом регулювання кількості обертів;
 • Fuzzy Logic – інтелектуальне управління пранням, користуючись спеціальними датчиками техніка сама контролює відповідний режим.

Тільки вам вирішувати, яку пральну машину купити виходячи з необхідності в додаткових функціях.

Сторона завантаження

Пристрої з вертикальним і фронтальним завантаженням не відрізняються по функціональності, вони аналогічно зручні у використанні, просто мають свої переваги та недоліки.

Клас прання

Найефективніше прання з класом А і В, можна сміливо вибирати виключно моделі з показником А і вище, застарілі пристрої вже нікого не цікавлять.

Клас сушки

Морально застарілі моделі машинок мають клас сушки D і нижче, варто звертати увагу на моделі з класом сушки не менше С, які гарантують вологість білизни після завершення циклу прання в межах 54-63%.

Матеріал бака

Зовнішній вигляд бака для пральної машини

Автоматичні пральні машини можуть мати бак з нержавійки, металу або пластику. Попри недоліки у вигляді підвищеного шуму і вібрацій, баки з нержавіючої сталі є найпопулярнішими. А все завдяки довговічності використання і міцності матеріалу.

Якщо ви хочете вибрати пральну машину недорого, можете звернути увагу на вироби з пластиковим баком. Вони менш міцні та можуть пошкодитися під час транспортування. При цьому самі виробники стверджують, що при дбайливому поводженні пластик може виконувати свої функції протягом 30 років.

Переваги та недоліки автоматичних машин

Багато хто віддає перевагу вибору пральної машини автомат, через те, що її переваги істотно переважають недоліки.

Плюси і мінуси
хороша місткість при компактних розмірах;
невелике споживання електроенергії;
відсутність необхідності втручатися в процес прання;
повна безпека використання;
довговічність роботи;
інтуїтивно зрозуміле управління.
більш дороге обслуговування, ніж у напівавтоматів;
можливі помилки в програмах через мережеві збої.

Специфіка роботи автоматичних пральних машин всім знайома, якщо вибрати дійсно якісний артикул, можна буде насолоджуватися усіма перевагами та забути про ризик поломок.

Контролюючі пристрої

Це так звані надбудови, які захищають побутову техніку від поломок. Найпопулярніші контролюючі пристрої захищають від перепадів напруги та гарантують відкачування зайвої піни з барабана. Автоматичне відключення техніки при коливаннях напруги оберігає апарат від передчасних поломок.

Покриття ТЕНа

Всі сучасні прилади нагрівають воду самостійно, користуючись вбудованим ТЕНом. Він може бути виготовлений з кераміки, нікелю або нержавіючої сталі.

Покриття тена в пральній машині

Найвигідніші по співвідношенню ціни і якості пристрої з нікельованим покриттям ТЕНа. Як і керамічні деталі, вони стійкі до утворення накипу, характеризуються тривалим терміном служби й не потребують використання захисних засобів при жорсткій воді, на відміну від ТЕН з нержавійки.

Який критерій при покупці побутової техніки є для вас ключовим?
Ціна
27.33%
Продуктивність і функціональність
34.19%
Габарити та дизайн
5.51%
Перевірений виробник
16.91%
Відгуки покупців
13.73%
Інші фактори
2.33%
Voted: 816

Також читайте: Як вибрати бойлер?

Обов’язково варто ознайомитися з інформацією, як вибрати пральну машину перед тим, як зробити покупку. Консультанти не обманюють підкованих покупців і відразу викладають всю правду про товар. Кожен критерій вибору по-своєму важливий, але не потрібно орієнтуватися на максимальні показники. Хороша пральна машина не обов’язково дорога і напхана високотехнологічними датчиками, досить, щоб вона добре справлялася зі своєю роботою.

Новий Дім
Додати коментар