Яка пральна машина краще – з фронтальним чи вертикальним завантаженням

Товари для дому

Форд проти Ferrari. Coca-Cola проти Pepsi. MacDonald’s проти KFC.

Пральна машинка вертикального завантаження проти машинок горизонтального завантаження.

Ось вони – споконвічні протистояння. І якщо вибрати колу або пепсі не складе труднощів, то з пральною машинкою справи складніші: яке ж – вертикальне або горизонтальне завантаження краще? З нашого гайду ви дізнаєтесь плюси та мінуси кожного типу техніки та зможете зробити правильний вибір. Поїхали прати. … Тобто, вибирати!

Машинка з фронтальним завантаженням

Порівнюючи вертикальні та фронтальні пральні машини, варто визнати, що «фронталки» – найпоширеніші моделі на ринку. Отже, виключно логічним шляхом, можна дійти висновку, що вони кращі. Але, мінуси, як і у будь-якої техніки, також є. Дізнаємося які.

Плюси «фронталок»

Розберемо переваги машинок з бічним завантаженням:

Широкий асортимент

І це не жарт. Ви можете знайти будь-які пральні машинки-автомат в цьому сегменті. Крихітки-малютки під раковину, місткі повнорозмірні агрегати, вузькі моделі. А є ще модельний ряд із сушкою, у деяких брендів є дверцята для дозавантаження білизни, а деякі марки взагалі створили машинки з двома барабанами! Чого варта і колірна гама: білі, сріблясті, червоні, чорні, стилізовані. Такого ви не знайдете серед лінійки вертикальних СМА.

Широкий асортимент пральних машинок з фронтальним завантаженням

Можливість вбудовування

«Фронталку» дуже просто вбудувати в кухонний гарнітур. Головне – заздалегідь передбачити під неї нішу, купуючи кухню. Багато машинок виглядають цілком презентабельно, тому їх передню панель зовсім не потрібно ховати за дверцятами кухонної шафки.

Вбудована пральна машина з фронтальним завантаженням

Широкий завантажувальний отвір

У фронтальних пралок бувають дуже місткі барабани, іноді понад 10 кг. Діаметр люка також буває різним. Звичайно, для барабанів на 3-5 кг білизни завантажувальний отвір не буде великим. Але в моделях побільше бувають люки діаметром 33 см і ширше – в них спокійно помістяться громіздкі речі, покривала і навіть ковдри.

Верхню панель можна використовувати як стільницю

Верхню панель можна використовувати собі на користь. У ванній кімнаті ставити на неї побутову хімію чи косметику. А в кухні навіть мікрохвильову піч можна поставити.

Використання верхньої панелі фронтальньої пральної машинки

Тільки будьте обережні: не варто ставити тендітні та легкі речі: навіть за мінімальної вібрації на віджимі легкі предмети можуть злетіти на підлогу.

Недоліки «фронталок»

За такої великої кількості плюсів, резонне питання: а чи є взагалі мінуси? Так, є кілька недосконалостей. Але для багатьох вони можуть виявитися некритичними.

Потрібно нахилятися, щоб завантажити чи дістати білизну

Для молодої сім’ї це не буде проблемою. А ось для людей похилого віку або з травмами спини такий варіант буде пов’язаний з деякими незручностями. Також досить низьке розташування люка пральної машини – це ризик того, що нею цікавитимуться тварини або діти, але в такому разі варто вибирати модель з блокуванням дверцят і панелі управління.

Для люка потрібне додаткове місце

Люк такої машинки відкривається убік, тому потрібно заздалегідь передбачити місце, яке знадобиться для цієї дії.

Усього обмежена меншість моделей мають можливість перевішування дверей на інший бік, тому заздалегідь прикиньте, чи вистачить у вас місця у приміщенні для відкриття люка і чи не буде його щось блокувати.

На замітку! Неважливо, вертикальне завантаження або фронтальне у вас буде, завжди вимірюйте приміщення, щоб уникнути сюрпризів.

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Продовжуємо вибір пральної машини. Вертикальне чи фронтальне завантаження – ось у чому питання. І якщо у «фронталок» стільки плюсів, чи є переваги у вертикальних моделей? Однозначно є!

Плюси «вертикалок»

Розберемо переваги моделей з верхнім завантаженням білизни.

Компактність

Така пральна машина легко поміститься навіть у «хрущовську» ванну кімнату або на малогабаритну кухню і навіть у комору. Параметри середньостатистичної фронтальної пралки такі: 85 висоти, 60-65 глибини, 40-45 ширини. При таких габаритах місткість барабана складе до 6,5 кг білизни.

Приклад компактної пральної машинки з вертикальним завантаженням

Вертикальні машини завжди вузькі, і це не впливає на місткість барабана. Тоді як у фронтальних СМА – чим вужчий корпус, тим менший барабан.

Захист від дітей

У фронтальних машинах захистом від дітей оснащуються далеко не всі моделі. Плюс за цю опцію доведеться доплатити. Або блокується щось одне: наприклад, дверцята, а панель управління залишається активною.

У вертикальній пралці безпечно все. Відкрити кришку, яка розташована надто високо, не зможе ні маленька дитина, ні домашня тварина. Панель управління знаходиться в самому верху на торці машини, тому підібратися до неї маленькій людині максимально важко. Безпечно? Безпечно.

Зручність завантаження білизни

При порівнянні пральних машин з вертикальним та горизонтальним завантаженням цей момент часто стає ключовим. Якщо нахилятися до люка завантаження немає можливості, вертикальна СМА – ваш варіант.

Можна додавати білизну

Зовсім невелика кількість моделей з боковим завантаженням можуть похвалитися такою можливістю. Запатентована технологія є у бренду Самсунг – це невеликі дверцята в люку, через які можна додати білизну. Але врахуйте, невеликі – через них можна докласти хіба що пару шкарпеток.

Приклад вікна для додавання білизни в машинці з фронтальним завантаженням

Зовсім інакше справа в моделях з верхньою кришкою. Її можна відкрити в будь-який момент прання та докласти будь-яку білизну, яка поміститься.

Додавання білизни до вертикальної пральної машинки

Надійність

Дещо спірний момент. До недавніх пір вважалося, що вертикальні пральні машини надійніші, тому що барабан кріпиться по обидва боки, тоді як у моделях з боковим завантаженням, кріплення барабана лише одне. Але техніки сказали, що великої різниці немає, і якісні сучасні фронтальні СМА можуть прослужити стільки ж років, як і вертикальні. Але така інформація «ходить» мережею і є покупці, які стверджують, що це правда. Чи вірити цьому, вирішувати лише вам.

Барабан пральної машинки з вертикальним завантаженням

Мінуси «вертикалок»

У тому, чим вертикальна пральна машина краще за горизонтальну ми розібралися, залишилося з’ясувати недоліки. Таких чимало:

Неможливість вбудовування

Цей мінус стосується вас, якщо ви бажаєте вбудувати техніку в меблевий гарнітур. Якщо ні – переходьте до наступного пункту.

На жаль, вбудовування технічно неможливе через кришку, що відкривається вгору. Але! Деякі умільці вигадали саморобні ніші і виглядають вони, м’яко кажучи, не дуже.

Як вбудувати пральну машинку з вертикальним завантаженням

Невеликий завантажувальний отвір

Люк для білизни значно поступається люку у фронтальних моделях. Це не означає, що в машинку не поміститься пуховик або ковдра, але завантажити і дістати його буде не так легко. Особливо це варто врахувати молодим тендітним, людям похилого віку і т.д.

Верхня кришка не може бути стільницею

Так, на жаль, корисний простір кришки неможливо задіяти як поличку або стільницю. Але якщо у вас дуже велика ванна і немає потреби заощаджувати місце, цей недолік також анулюється.

Скромний асортимент

Ні кольорових варіацій, ні гарних блискучих чорних люків, ні двох барабанів – нічого цього у «вертикалках» немає. Але якщо вам потрібна машинка виключно для прання і ніяких особливих очікувань щодо дизайну та можливостей ви до неї не маєте, то це не такий вже й мінус.

На замітку! Багато хто не вибирає вертикальну модель, тому що немає прозорого люка, через який можна спостерігати, що діється в машинці. Зате виключено проблему, коли капсула із засобом або невелика річ забиваються під скло. Як бачите, там де мінус, там і плюс.

Капсула за склом у фронтальній пральній машині

Вартість

Зазвичай вертикальні моделі коштують дорожче. Все просто: звичайні моделі з боковим завантаженням розраховані на широке коло споживачів, тоді як «вертикалки» як то кажуть: «для цінителів». Від того й ціна відповідна. Іноді при однакових параметрах, «вертикалка» може коштувати вдвічі дорожче за «фронталку».

Габарити та необхідний простір

Вибираючи, з яким завантаженням краща пральна машина, розраховуйте габарити – аж до сантиметра. Які бувають види СМА за розміром:

Повногабаритні Вузькі Ультравузькі Компактні
Висота 85-90 см 85-90 см 85-90 см 68-70 см
Глибина 60 см 35-40 см 32-35 см 43-45 см
Ширина 60 см 60 см 60 см 47-50
Завантаження 5-7 кг 3,5-5,2 кг 3,5-4 кг 3 кг

«Вертикалка» за розмірами відноситься до «Вузьких» автоматів, але місткість барабана при цьому більша.

Завжди до цих цифр додавайте мінімум по 5-10 см від стіни та іншої техніки, меблів. А також розраховуйте місце для відкриття люка (убік або вгору).

Вибираємо пральну машину виходячи з цілей використання

Яка пралка краща – вертикальна чи фронтальна, виходячи з цілей використання?

 • Для дачі. Рекомендуємо фронтальну модель з баком для води. Наприклад, такі виробляє фірма Gorenje.
 • Для сім’ї із дітьми. Підійде будь-який варіант, але якщо фронтальний, то з захистом від дітей.
 • Для невеликої квартири. Підійде вертикальна модель або супервузька «фронталка».
 • Для вбудовування у кухонний гарнітур. Вибирайте апарат із бічним люком.
 • Для установки із сушаркою в колону. До такого готові лише СМА із люком збоку.
 • Для встановлення під раковину. Такі моделі існують тільки з боковими дверцятами – верхніми просто нікуди буде відкритися.

Кращі моделі пральних машин з вертикальним та фронтальним завантаженням

Ми склали невеликий рейтинг, до якого увійшли найкращі вертикальні та фронтальні пральні машини.

ТОП-3 «фронталок»:

 1. LG F1096SDS0 – супервузька модель з дисплеєм та таймером. Є інтелектуальне прання, мобільна діагностика та прямий привід.
 2. Gorenje WEI62SDS – вузька СМА у стильному дизайні від фірми зі Словенії. Інверторний двигун, висока енергоефективність, блокування від дітей.
 3. Bosch WAT286H2OE – повнорозмірна модель німецького бренду. Безконтактний інверторний мотор, підсвічування барабана, великий дисплей та повний аквастоп.

Також читайте: Кращі пральні машини 2022 року – рейтинг ТОП 5 популярних моделей

ТОП-3 «вертикалок»:

 1. Electrolux PerfectCare 800 EW8T3R372 – польська збірка, інверторний мотор, карборанові стулки барабана, захист від протікання шланга.
 2. Zanussi ZWY 61025 DI – «італійка» польської збірки, економічна, зручний порошкоприймач (не на кришці).
 3. Whirlpool TDLR 70220 – улюблениця користувачів, інверторний мотор, барабан на 7 кг, захист від аварійних протікань, дисплей, стильний дизайн (наскільки це можливо для цього типу техніки).

Також читайте: Кращі пральні машини з вертикальним завантаженням – рейтинг ТОП 5 популярних моделей 2022

Відео: Вибір пральної машини

Все ще не вирішили, яка пральна машина надійніша – фронтальна чи вертикальна? Перегляньте відео на вибір і знайдіть відповіді на запитання.

Отже, яка пральна машина краща за горизонтальну чи вертикальну? Навіть після повного розбору важко однозначно відповісти. Робити вибір потрібно виходячи з безлічі нюансів. Але підсумок підбити варто (у таблиці йдеться про стандартні моделі):

Критерій Фронтальна Вертикальна
Висота близько 85 см близько 85 см
Ширина 59-60 см 40-46 см
Глибина 55-65 см 60 см
Ціна Від 5300 грн Від 8000 грн
Завантаження 5-7 кг 5-7 кг
Ідеально підійде для дачі

для розташування на кухні

для молодої сім’ї з дітьми

для ванної/комори

для людей похилого віку

Країна-виробник Європа, США, Азія (від Швеції та Італії до Японії та Індонезії) Німеччина, Словаччина, Польща, Україна, Чехія

Вам залишилося лише зробити виважений вибір. Удачі з покупкою!

Новий Дім
Додати коментар