Як клеїти вінілові шпалери?

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор
Вікторія Шум
Вікторія Шум
Перевірено
Переглядів: 8773

Незважаючи на появу інноваційних оздоблювальних матеріалів для стін, шпалери зберігають свою популярність і сьогодні. Головною їх перевагою є простота поклейки – трохи пристосувавшись, ви зможете самостійно зробити ремонт стін в будинку.

Як клеїти вінілові шпалери?

На особливу увагу заслуговують вінілові шпалери – вони красиві, довговічні і при правильному обклеюванні зможуть прослужити кілька десятків років, не втративши початкового вигляду. Сьогодні ми розповімо, які особливості має матеріал і як клеїти вінілові шпалери своїми руками?

Особливості вінілових шпалер

Вінілові шпалери виготовляються з ПВХ (полівінілхлориду) – міцного і зносостійкого матеріалу, який з’єднують з паперовою або флізеліновою основою. Вініл ідеально підходить для кімнат, вікна яких виходять на сонячну сторону – матеріал не піддається впливу ультрафіолету і не втрачає яскравість кольору.

особливості вінілових шпалер

Існує упередження, нібито вінілові шпалери виділяють токсичні речовини і є небезпечними для здоров’я людини. Насправді, це не зовсім так. Частка правди в твердженні є – неякісні товари дійсно з часом проявляють негативний вплив на здоров’я. При цьому продукція перевірених виробників є повністю безпечною.

Переваги і недоліки

Вибираючи спосіб оформлення стін, важливо уважно вивчити всі плюси і мінуси матеріалів. І перш ніж розбиратися, як клеїти вінілові шпалери, важливо з’ясувати, якими перевагами і недоліками володіють полотна з ПВХ.

вінілові шпалери плюси і мінуси

Плюси вінілових шпалер на флізеліновій основі:

  1. Обклеювання можливе на будь-яку основу. Стіна може бути бетонною, дерев’яною, з ДСП, штукатурки тощо.
  2. Вініловий шар в полотнах досить щільний. Це дозволяє замаскувати невеликі дефекти на поверхні (маленькі відколи й потріскані місця).
  3. Широкий асортимент відтінків, фактур, візерунків і розмірів полотна. вінілові шпалери в інтер'єрі
  4. Підвищена щільність, яка забезпечує більш тривалий термін використання (у порівнянні з полотнами на паперовій основі).

Недоліки полотен з ПВХ на флізеліновій основі:

  1. Полотно досить щільне і непластичне, через що працювати з виступаючими і рельєфними частинами стіни складніше.
  2. Флізелінова основа, хоч і щільна, але прозора. Тому при обклеюванні світлим відтінком полотна, приберіть з поверхні стін залишки попередньої обробки і плями – вони будуть просвічуватися.

Плюси вінілових шпалер на паперовій основі:

  1. Папір в основі полотна непогано тягнеться, завдяки чому ви можете легко оформити з його допомогою кути, ніші і інші опуклі ділянки стін.
  2. Не так добре приховують тріщини і відколи (з огляду на більш тонку основу), проте відмінно маскують плями і сліди від попереднього матеріалу.

Мінуси шпалер з ПВХ на паперовій основі:

  1. Смуги швидше вбирають клей, тому його витрата помітно збільшується. До того ж тепер вам доведеться прискорити процес обклеювання.
  2. Менша міцність (якщо порівнювати з аналогами на основі флізеліну) – шпалери з паперовою основою легше рвуться.
  3. Шпалери будуть довше зчіплюватися з основою стін. Тому деякий час вам доведеться щільно притискати їх до стін.

вінілові шпалери на паперовій основі

Якими бувають вінілові шпалери?

Вінілові полотна сьогодні прийнято ділити не тільки по основі. Виділяють також такі кілька таких видів:

  1. Нефактурні (гладкі).
  2. Фактурні з красивим рельєфом.

За типом нанесення верхнього шару на шпалери виділяють такі категорії:

  1. Шовкографія (зовні і тактильно нагадує шовк).
  2. Компакт-вініл – зазвичай імітує натуральні матеріали (дерево, метал, камінь).
  3. Важкий вініл. Найміцніше покриття шпалер.
  4. Хімічне тиснення. Такі полотна мають гладку поверхню, яка легко чиститься і відрізняється глянцевим блиском.

Підготовка інструментів

Що ж тепер переходимо до поклейки вінілових шпалер. Щоб провести всі етапи ремонту якомога швидше, бажано підготувати все, що вам може знадобитися в процесі. Вам будуть потрібні:

  1. Кілька щіток або валиків (для нанесення грунтовки, розподілу клею) бажано різного розміру – великі для основної частини стіни і маленькі для важкодоступних місць.
  2. Лінійка, метрова стрічка, будівельний рівень.
  3. Валик, щоб загладити шви між смугами і шпатель для розгладження шпалер (складки, бульбашки повітря тощо).
  4. Скотч паперовий.
  5. Ганчірка, вода, губки для зчищення зайвого клею з підлоги, стін.
  6. Канцелярський ніж.
  7. Невелика кисть (за допомогою якої здійснюється обклеювання полотен у важкодоступних місцях).

інструменти для поклейки вінілових шпалер

Вибір відповідного клею

Вибір клейового складу грунтується на тому, який саме оздоблювальний матеріал ви збираєтеся клеїти на стіни: вінілові шпалери на паперовій основі або ж полотна на флізеліновій. При цьому сам клей зобов’язаний добре скріплювати смугу з основою стін, не надто швидко висихати і запобігати ризику виникнення різних мікроорганізмів, цвілі і грибка на основі.

Стандартний для шпалерний клей в ситуації з полотнами з полівінілхлориду краще не застосовувати.

Для шпалер ПВХ з паперовою основою клейстер (куплений або приготований своїми руками) і ПВА категорично не рекомендуються – краще віддати перевагу клейовим складам від перевірених виробників – «Kleo», «Metylan», «Quelyd».

клей клео для вінілових шпалер Quelyd клей для вініл шпалер Metylan клей вініл

Що ж стосується полотен на флізеліновій основі, для них використовується спеціальний (флізеліновий) клей.

metylan клей для флізелінових шпалер

Важливо також купити достатню кількість клею. Однієї упаковки складу зі стандартною масою в 250 грамів вистачить на обклеювання стін в кімнаті площею 20-25 кв.м.

Підготовка стін перед наклеюванням

Спочатку необхідно повністю видалити з поверхні стіни попередній оздоблювальний матеріал. Після цього необхідно прогрунтувати поверхню. Для цього можна використовувати клей або спеціальну ґрунтовку. Додатково можете обробити поверхню стіни засобом, що запобігає появі цвілі і грибка між шпалерами ПВХ і стіною.

Після того, як клей або грунтовка, а також протигрибковий розчин повністю висохнуть, проведіть на стіні рівну вертикальну лінію. Для цього скористайтеся схилом. Ця лінія буде служити відміткою для першої смуги.

Не варто орієнтуватися на кути. Далеко не завжди вони рівні, через що перше полотнище може бути поклеєним з помилкою і задати неправильну тенденцію для подальших смуг.

демонтаж старих шпалер

Поклейка вінілових шпалер – покрокова інструкція

Тепер давайте розберемося, як поклеїти вінілові шпалери. Щоб отримати гарний і якісний результат, важливо дотримуватися такої послідовності дій:

Підготовка вінілових шпалер

Розкладіть шпалери і розріжте їх на кілька смуг. Обов’язково залиште припуск в 8-10 см по довжині. Якщо в кінці у вас повинен вийти візерунок або малюнок, стежте, щоб його частини на сусідніх смугах збігалися між собою.

підготовка для поклейки вініл шпалер

Складіть шпалери в кілька стопок по 10 смужок в кожній.

Нанесення клею

Правила нанесення клею для вінілових шпалер залежатимуть від типу полотна. Слідкуйте, щоб при обклеюванні смуги не заходили одна на іншу. Для цього рекомендується клеїти шпалери ПВХ встик.

поклейка вінілових шпалер

Клей слід наносити рівномірно, промащуючи кожну ділянку. Більш докладно про правила нанесення складу буде написано на упаковці самого клею і шпалер.

Поклейка шпалер

Що ж, саме час приступити безпосередньо до поклейки вінілових шпалер. Починати можете з будь-якої частини стіни. Виконувати роботу краще удвох, коли одна людина буде стояти на драбині і тримати верхній край полотна під стелею, а інша – тримати нижню частину полотна і вирівнювати її по підлозі.

Притисніть вінілові шпалери максимально щільно до стіни і за допомогою шпателя або щітки випустіть повітря і розрівняйте смуги.

поклейка вінілових шпалер

Повітря рекомендують випускати зверху вниз від центру смуги до її країв.

Після зберіть всі залишки клею у краї смуг за допомогою чистої губки.

Обрізка країв

Щоб результат виглядав максимально красиво, необхідно підрізати шпалери біля підлогового і стельового плінтуса. Для цього скористайтеся канцелярським ножем і лінійкою.

обрізка країв шпалер

Як клеїти вінілові шпалери в кутах?

Не важливо, з якого кута ви починаєте клеїти шпалери ПВХ. Тут необхідно тільки враховувати той факт, що всі кути є досить важкою зоною і вимагають підвищеної уваги. Слідкуйте, щоб на момент поклейки кути в кімнаті були максимально рівними. Якщо на них є невеликі дефекти, їх необхідно виправити ще на початковому етапі.

Як тільки до кута залишиться менше однієї смуги полотнища, відріжте шпалери з невеликим припуском в 4-5 см. Цей припуск і буде заходити на сусідню стіну. Після цього друге полотно (на перпендикулярній стіні) клеїться внапуск. У місці з’єднання необхідно акуратно обрізати шпалери, домагаючись непомітного стику. Біля стику нанесіть на стіну невелику кількість клею і валиком або щіткою розрівняйте шпалери.

як клеїти вінілові шпалери в кутах

Поширені запитання

Щоб максимально прояснити процес поклейки ПВХ шпалер, ми підготували відповіді на найпоширеніші питання.

Після того, як ви зробите поклейку вінілових шпалер, необхідно залишити полотна на деякий час, щоб вони встигли повністю висохнути. Швидкість висихання оздоблювального матеріалу буде залежати від декількох факторів:

1. Температура в кімнаті. В ідеалі повинна складати + 19-22 градуси.
2. Вологість (до 75%).
3. Наявність або відсутність протягів в кімнаті – при протягах шпалери можуть нерівномірно висохнути, що зіпсує остаточний результат.
4. Вид і якість клею, а також кількість нанесеного клейового складу.

Зазвичай вінілові шпалери на флізеліновій основі сохнуть 22-24 години. Полотна на паперовій основі висихають на кілька годин швидше.

Між процесом поклейки вінілових шпалер на флізеліновій основі і аналогічного матеріалу на паперовій є суттєва різниця – в першому випадку клейовий склад наноситься тільки на стіни, а в другому – ще й на саме полотно.

При цьому цілком допускається використання флізелінового клею для оздоблювального матеріалу на основі з паперу. Головне, щоб не навпаки – полотнища з флізеліновою основою не рекомендується клеїти ніяким іншим складом, крім спеціального (флізелінового).

При поклейці вінілових шпалер на флизеІновій основі клей наноситься безпосередньо на стіну. Саме тому весь процес вважається максимально простим – вам не доведеться просочувати полотно клейовим складом, що помітно спрощує ремонт в кімнаті.

Якщо ж ви вибрали полотна на паперовій основі, клей доведеться наносити і на стіну, і на шпалери.

Відео: Як клеїти вінілові шпалери





Поклейка вінілових шпалер – це досить простий процес. Головне – підготувати всі необхідні інструменти і вибрати правильний клей. Завдяки різноманітності матеріалу ви можете створювати оригінальне оформлення стін будинку, експериментувати з різною шириною або фактурою полотна, комбінувати однотонні і візерунчасті смуги. Не бійтеся проявляти креативність і створюйте унікальний інтер’єр будинку своїми руками!

Поділитися статтею:

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор, Андрій Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
12
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
11
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
15
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43525
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37056
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29626
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5105
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30153
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30990
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29532
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425