Рідкі шпалери – особливості та технологія нанесення

Матеріали
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Сьогодні будівельні матеріали пропонують настільки широкий асортимент різноманітних товарів, що підібрати той чи інший варіант буває досить проблематично. Особливо, якщо ви вперше зіткнулися з ремонтом квартири. Поряд з більш традиційними варіантами оздоблення стін сьогодні особливою популярністю користуються так звані рідкі шпалери, по-іншому іменовані шовкової штукатуркою. Вони поєднують в собі властивості звичайних шпалер та декоративної штукатурки, що робить процес їх нанесення досить простим, а результат стильним та незвичайним.

Що таке рідкі шпалери?

Оздоблення стін – важливий етап будь-якого ремонту будинку або квартири. Однак, незважаючи на широке розмаїття асортименту матеріалів в сучасних магазинах, багато людей продовжують використовувати більш класичні варіанти (фарбування, побілка, шпалери). Якщо ж ви вирішили перетворити своє житло в стильне і оригінальне простір, рекомендуємо вам трохи поекспериментувати з оздоблювальними матеріалами. Наприклад, зверніть увагу на так звані рідкі шпалери. Вони з’явилися на ринку порівняно недавно, проте вже встигли завоювати популярність у всьому світі.

За своєю структурою такі шпалери є різновидом декоративної штукатурки. Хоч зовні вони більше схожі на звичайні паперові шпалери, які так часто використовують для оздоблення стін і стелі. Даний оздоблювальний матеріал є спеціально підготовленою сумішшю, яка складається з клею, наповнювача, фарбувальних елементів і додаткових речовин.

Упаковка з рідкими шпалерами
Упаковка з рідкими шпалерами

Сучасні виробники пропонують широкий асортимент рідких шпалер. При бажанні ви можете знайти матеріали з блискітками, крихтою мармуру або слюди і т.д. В якості наповнювача найчастіше використовуються шовк або будь-яка целюлоза. Крім того, в деякі суміші додаються спеціальні засоби, які здатні захистити ваші стіни від появи цвілі та грибка. Все це дозволяє отримати оздоблювальний матеріал, який має високу якість і привабливим зовнішнім виглядом.

Рідкі шпалери на стіні

Види рідких шпалер

Сучасні виробники ділять всі оздоблювальні матеріали на кілька типів в залежність від її основи. В такому випадку можна виділити наступні види рідких шпалер:

 • шовкові;
 • целюлозні;
 • комбіновані;
 • бавовняні.
Шовкові рідкі шпалери в інтер'єрі
Шовкові рідкі шпалери в інтер’єрі

Неважко здогадатися, що є основою шовкових рідких шпалер. Подібні оздоблювальні матеріали володіють не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і зносостійкість. Дана властивість дозволяє їм якомога довше зберігати свій первинний зовнішній вигляд. Вони стійкі до сонячних променів і не втрачають колір на відміну від деяких інших видів рідких шпалер. При правильному нанесенні вони можуть зберегти свій колір та фактуру більше 10 років. Єдиним недоліком даного способу обробки стін та стелі є досить висока вартість, яка далеко не кожному по кишені.

В основі целюлозних рідких шпалер найчастіше лежить звичайна папір. Це робить оздоблювальний матеріал доступним для покупки і виготовлення в домашніх умовах. Однак складно говорити про довговічність целюлозних шпалер, оскільки на відміну від шовкових аналогів, вони не мають високий ступінь зносостійкості.

Бавовняні шпалери за своїми властивостями більше схожі на целюлозні. Вони коштують дешево, проте мають менш привабливу фактуру, ніж шовковий оздоблювальний матеріал. Крім того, прослужить такий варіант обробки стін не так довго, як хотілося б.

Найчастіше сучасні виробники випускають комбінований або по-іншому шовково-целюлозні рідкі шпалери. Так їм вдається поєднувати функціональні властивості та привабливий зовнішній вигляд шовку і доступну вартість целюлози. Звичайно, термін експлуатації подібного матеріалу буде значно менше, ніж у чистих шовкових шпалер. Однак в будь-якому випадку таке покриття виглядає гідно і зможе стати родзинкою будь-якої кімнати.

Комбіновані рідкі шпалери в інтер'єрі вітальні
Комбіновані рідкі шпалери в інтер’єрі вітальні

Залежно від того, в якому вигляді ви вирішили купити рідкі шпалери, виділяють готові матеріали і напівфабрикати. У першому випадку перед нанесенням шпалер на стіну необхідно просто додати в них в воду в кількості, яка вказана на упаковці товару. Шпалери в вигляді напівфабрикату є звичайнісіньким порошком білого кольору. Відтінок та додаткові декоративні властивості йому додає дизайнер. Так виходить створити унікальний колір і додати в матеріал блискітки, уламки слюди або мармуру, ворсинки і т.д.

Види декоративних добавок для рідких шпалер
Види декоративних добавок для рідких шпалер

Звичайно, такий варіант обробки стін вийде значно дорожче використання готових рідких шпалер, однак в результаті ви отримаєте унікальний інтер’єр, повторення якого буде складно домогтися.

Переваги рідких шпалер

Рідкі шпалери в інтер’єрі набули широкого поширення та популярністі по всьому світу в першу чергу завдяки великій кількості їх позитивних властивостей. До них належать такі аспекти:

 1. Універсальність. Рідкі шпалери відмінно підходять в приміщення, яке володіє нерівними стінами або незручними кутами. Крім того, їх часто використовують в кімнатах з невеликими нішами або виступами. Звичайні паперові шпалери в такому випадку поклеїти досить складно. Це може зайняти багато часу та сил. У той час як нанесення рідких шпалер може здійснюватися навіть у важкодоступні місця.
 2. Можливість здійснення швидкого ремонту. На відміну від фарбування, для якої потрібна попередня обробка стін або клеєння шпалер, яка займає багато часу, використання рідких шпалер – досить простий спосіб швидко і якісно перетворити будь-яку кімнату. Вам не слід турбуватися про шви або нерівності на стіні.

  Нанесення рідких шпалер
  Нанесення рідких шпалер – простий і швидкий процес
 3. Еластичність. Ця властивість дозволяє рідким шпалерам зберегти цілісність ціни в разі усадки будівлі. Таким чином ви можете запобігти появі тріщин та відколів.
 4. Забезпечення якісної циркуляції повітря.
 5. Деякі варіанти рідких шпалер мають теплоізоляційними шумопоглинаючими властивостями.
 6. Екологічність. Використання рідких шпалер можливо в будь-яких кімнатах будинку або квартири. Вони є безпечним способом оздоблення стін і не виділяють токсичних речовин.
 7. Широкий асортимент відтінків та фактур. Сьогодні можна вибрати як класичні, так і більш нестандартні варіант рідких шпалер. Виробники використовують в сумішах глиттер, ворсинки, декоративні нитки і т.д.

  Відтінки рідких шпалер
  Відтінки рідких шпалер
 8. Приємна поверхня. Шорстка стіна, яка виходить в результаті нанесення рідких шпалер, приємна на дотик.
 9. Деякі види рідких шпалер (бавовняні або целюлозні) мають пиловідштовхуючими властивостями і не притягають бруд.

Мінуси використання рідких шпалер

Вибираючи матеріали для оздоблення стін, ми сподіваємося, що результат буде не тільки красивим, але і довговічним. Саме тому слід ретельно підходити до покупки рідких шпалер. Адже, крім їх переваг, вони мають деякі недоліки, які можуть суттєво вплинути на остаточний результат ремонту:

 1. Висока ціна рідких шпалер. Один з найважливіших недоліків рідких шпалер. Звичайно, ви можете звернути увагу на більш дешеві варіанти, проте очевидно, що вони не прослужать довго. А ось якісні шовкові шпалери – задоволення, доступне далеко не кожному.
 2. Тривалість висихання. Якщо ви хочете використовувати рідкі шпалери для будинку або квартири, то слід знати, що на відміну від звичайних шпалер, подібний оздоблювальний матеріал сохне досить довго. У деяких випадках процес може зайняти від 2 до 4 днів.
 3. Рідкі шпалери не рекомендують встановлювати в кімнату з підвищеною вологістю. В іншому випадку матеріал може змінити свій відтінок, набрякнути або повністю злізти зі стіни.
 4. Острах води. Ніяке захисне покриття не зможе допомогти рідким шпалерам протистояти руйнівній дії води. Тому категорично не можна встановлювати їх у ванній кімнаті або на кухні.
рідкі шпалери недоліки
Рідкі шпалери не підходять для кімнат з підвищеною вологістю

Варто відзначити, що першого недоліку можна легко уникнути. Багатьом людям вдається суттєво заощадити при використанні рідких шпалер. Адже виготовити такий матеріал (на паперовій основі) ви можете самостійно в домашніх умовах. Звичайно, на це піде більше часу та сил, однак таким чином ви зможете зберегти бюджет і отримати стильну та оригінальну обробку стін.

Правила догляду за рідкими шпалерами

Вище ми вже розписали велику кількість переваг рідких шпалер. Проте страх води може стати суттєвим недоліком, який змушує людей віддавати перевагу іншим оздоблювальним матеріалам. Адже стіни будь-якої кімнати не застраховані від забруднення і накопичення пилу. Як же доглядати за рідкими шпалерами, якщо протирати їх вологою ганчіркою категорично забороняється?

По-перше, слід врахувати, що багато виробників пишуть на своїй продукції, нібито їх рідкі шпалери легко можна мити з використанням води. Вірити подібних тверджень не рекомендується, оскільки сама технологія виробництва оздоблювального матеріалу не дозволяє в подальшому використовувати по відношенню до них будь-яку рідину. Щоб максимально убезпечити шпалери від різних пошкоджень, багато брендів додають при виготовленні речовини, що додає матеріалу антистатичний ефект. Таким чином на поверхні не скупчується пил, що помітно покращує та прискорює процес збирання.

Підтримувати первинний зовнішній вигляд шпалер можна за допомогою звичайного пилососа. Використовуючи м’яку щітку, слід раз в декілька місяців проходитися по стінах. Головне – пилососити рідкі шпалери максимально дбайливо. Так ви зможете освіжити їх колір, не пошкодивши при цьому поверхню стіни. Позбутися від плям на рідких шпалерах можна наступними способами:

 1. За допомогою канцелярського ластику. Він допомагає прибирати свіжі плями, які ще не встигли проникнути вглиб матеріалу. Таким чином ви можете очистити шпалери від жиру, бруду, плям від барвників і т.д.
 2. Для більш серйозних ушкоджень можна вдатися до використання води. Розгляньте забруднену ділянку і зчистити його за допомогою шпателя і невеликої кількості води. Далі слід нанести нове покриття, яке повністю повторює відтінок шпалер. Після висихання колір матеріалу вирівняється і процес такого локального ремонту не буде помітний.
Процес догляду за рідкими шпалерами
Процес догляду за рідкими шпалерами

Рідкі шпалери в інтер’єрі

З причини того, що рідкі шпалери є досить новим способом оздоблення стін та стелі, багато людей побоюються використовувати їх в своєму інтер’єрі. Однак при правильному підході до вибору відтінку і фактури матеріалу ви зможете домогтися не просто стильного, але й унікального дизайну кімнати, який буде радувати вас протягом довгих років. Головною особливістю рідких шпалер є те, що використовувати їх можна практично в будь-якій кімнаті будинку. При цьому широкий асортимент дозволяє підібрати варіанти для будь-якого стильового рішення. При виборі певної моделі оздоблювального матеріалу слід орієнтуватися на:

 • загальний дизайн кімнати;
 • цільове призначення кімнати;
 • площа приміщення;
 • ваші особисті переваги.

Давайте поговоримо про обробку стін рідкими шпалерами в різних кімнатах будинку або квартири.

Рідкі шпалери в спальні

Для вибору оздоблювальних матеріалів та їх відтінків в спальню єдине, на що слід звертати увагу – ваше особисте відчуття комфорту. Саме тут ми розслабляємося після важкого трудового дня і заряджаємося енергією. Досвідчені дизайнери рекомендують купити рідкі шпалери в залежності від вашого характеру та переваг в певних відтінках.

Рідкі шпалери в інтер'єрі спальні
Рідкі шпалери в інтер’єрі спальні

Головною перевагою, яке дозволяє встановлювати рідкі шпалери в спальні, є їх екологічність. Крім того, вони здатні забезпечувати правильну циркуляцію повітря, що буде впливати на якість відпочинку. Деякі моделі шпалер здатні забезпечувати хорошу шумоізоляцію. Пропонуємо вам кілька порад від досвідчених фахівців, які допоможуть правильно вибрати рідкі шпалери в спальню:

 1. Будь-якій спальні можна надати більш розкішний вигляд, використовуючи шовкові рідкі шпалери. Таким чином кімната стане схожа на справжній палац.

  Оздоблення стін спальні рідкими шпалерами
  Оздоблення стін спальні рідкими шпалерами
 2. Для класичного стилю характерно також використання уплетених золотистих ниток в рідкі шпалери.

  Золотисті рідкі шпалери в інтер'єрі спальні
  Золотисті рідкі шпалери в інтер’єрі спальні
 3. У великій спальні дуже красиво виглядають рідкі шпалери, які оформлені як акцентної стіни над узголів’ям ліжка. Така фактурна вставка може стати родзинкою кімнати.

  Рідкі шпалери в спальні
  Рідкі шпалери в якості акцентної стіни в спальні

Рідкі шпалери у вітальні

Вітальня є найголовнішою кімнатою будь-якого будинку або квартири. Саме тому якісні рідкі шпалери виглядатимуть в ній дуже доречним. Щоб правильно підібрати оздоблювальний матеріал, рекомендуємо звертати увагу на наступні поради:

 1. Відтінок рідких шпалер повинен гармоніювати зі стильовим оформленням та відтінком меблів і елементів декору.

  Рідкі шпалери з малюнком у вітальні
  Рідкі шпалери з малюнком у вітальні
 2. У вітальні, виконаної в стилі арт-деко або поп-арт краще вибрати яскраві та неординарні рідкі шпалери, в той час як для кімнат в класичному стилі підійдуть варіанти пастельних тонів.

  рідкі шпалери у вітальні
  Ніжний відтінок рідких шпалер в поєднанні з яскравими акцентами

Порада: Багато дизайнери не рекомендують використовувати на одній стіні з рідкими шпалерами паперові або бамбукові варіанти. Так ви можете зіпсувати самобутність обробки, яка сама по собі виглядає цілісно і елегантно.

Рідкі шпалери в дитячій

Рідкі шпалери є відмінним варіантом для оформлення дитячої кімнати. Завдяки різноманітності відтінків і фактур ви зможете зробити приміщення не нудним та оригінальним. З огляду на різні техніки нанесення, можна перетворити звичайну стіну в замок, печери, траву і т.д.

рідкі шпалери в дитячій кімнаті
Оригінальна нанесення рідких шпалер в дитячій кімнаті
Імітація футбольного поля за допомогою рідких шпалер
Імітація футбольного поля за допомогою рідких шпалер

Крім того, рідкими шпалерами можна також створювати різноманітні візерунки та ілюстрації (мультяшні персонажі, тварини і рослини, машинки). Особливістю рідких шпалер є гіпоалергенність. Завдяки цій властивості їх можна використовувати навіть в кімнаті для новонароджених.

Геометричний візерунок з рідких шпалер
Геометричний візерунок з рідких шпалер

Ще однією перевагою використання даного оздоблювального матеріалу в дитячій кімнаті є простота реставрації шпалер. У разі пошкодження ділянки можна легко зняти та відреставрувати рідкі шпалери. Нанесення матеріалу може бути досить веселим процесом, якщо долучити до цього не тільки дорослих, а й дітей.

Лілові рідкі шпалери в інтер'єрі дитячої кімнати
Лілові рідкі шпалери в інтер’єрі дитячої кімнати

Рідкі шпалери в інтер’єрі кухні та ванної кімнати

Як вже говорилося вище, рідкі шпалери не рекомендується використовувати в інтер’єрі кухні або ванної кімнати з причини того, що матеріал не є вологостійким. Однак, якщо ви хочете додати трохи оригінальності приміщенню, можете зробити нанесення рідких шпалер в їдальну зону, яка, як завжди, розташовується на далекій відстані від плити та раковини. Для більшого закріплення результату можна покрити шпалери спеціальним захисним лаком. Однак слід зазначити, що проводити їх реставрацію в такому випадку буде досить важко.

Рідкі шпалери в обробці кухні

Також важливо забезпечити на кухні хорошу циркуляцію повітря. Так вам вдасться захистити шпалери від конденсату та скупчення жиру. Що ж стосується ванної кімнати, то наносити рідкі шпалери на стіни та стелю фахівці не рекомендують. Хіба що приміщення відрізняється великою площею і відмінною роботою вентиляційних систем.

Рідкі шпалери своїми руками

Простий склад рідких шпалер породжує багато запитань щодо того, чи можна виготовити їх своїми руками. Звичайно, в деяких випадках набагато легше звернутися в магазин і придбати вже готову суміш. Однак, якщо ви хочете заощадити трохи грошей, можна отримати аналогічні стильні та якісні оздоблювальні матеріали за порівняно короткий термін. Для того, щоб виготовити рідкі шпалери своїми руками, необхідно знати, які матеріали вам знадобляться, їх пропорції і саму техніку створення суміші.

Склад і пропорції рідких шпалер

Важливо відзначити те, що виготовити шовкові або бавовняні рідкі шпалери своїми руками у вас не вийде. Єдиний варіант, який доступний для створення в домашніх умовах – суміші на основі паперу. Вони не такі зносостійкі, проте також мають привабливий зовнішній вигляд та простоту в нанесенні. Всі сучасні виробники використовують для рідких шпалер наступні компоненти:

 1. Папір. Знадобиться якісний і щільний матеріал. Для рідких шпалер категорично не підходять глянцевий папір, краще вибрати звичайний офісний аналог. У деяких випадках можна використовувати навіть газетний матеріал.
 2. Чиста вода.
 3. Клейовий розчин. Для цих цілей відмінно підходить звичайний ПВА або спеціальний клей для шпалер. Фахівці рекомендують використовувати другий варіант, оскільки він містить спеціальні компоненти, що захищають майбутню суміш від появи цвілі.
 4. Будь-який барвник на ваш розсуд. Головне, щоб він підходив для водоемульсіонкі.
 5. Гіпс.
 6. Декоративні елементи. Ними можуть служити слюда, мармурова крихта, блискітки, нитки і т.д.

Для того, щоб виготовити рідкі шпалери в домашніх умовах, важливо враховувати всі пропорції інгредієнтів:

 • папір – 2 кілограми;
 • клей і гіпс – по 1 кілограму;
 • вода 10 літрів;
 • барвник – кількість вибирається залежно від того, яку насиченість відтінків ви плануєте отримати.

Виготовлення рідких шпалер

Процес створення рідких шпалер своїми руками досить простий і під силу кожній людині. Навіть якщо ви не маєте досвіду роботи в подібній сфері, трохи пристосувавшись, ви зможете отримати якісні та довговічні оздоблювальні матеріали. Весь процес можна поділити на кілька етапів:

 1. Візьміть велике чисте відро, обсяг якого становить більше 20 літрів. Бажано, щоб до відра додавалася кришка.
 2. Налийте в нього води кімнатної температури. Занадто холодна або гаряча вода не зможе якісно розчинити компоненти майбутніх рідких шпалер.
 3. Наріжте підготовлену папір. Чим дрібніше будуть шматочки, тим більш гладку фактуру шпалер ви отримаєте в результаті. Якщо ж ви хочете створити на стінах або стелі рельєфну поверхню, залиште трохи великих часток.
 4. Порізаний папір невеликими порціями відправляйте в відро з водою. В процесі перемішуйте суміш будівельним міксером або вручну.
 5. Додайте клей та барвник і знову добре перемішайте міксером.

  Виготовлення паперових рідких шпалер своїми руками
  Виготовлення паперових рідких шпалер своїми руками
 6. Накрийте відро кришкою і залиште його на кілька годин. Приблизно за 10-20 годин суміш помітно набубнявіє і буде готова до нанесення. Для того, щоб процес підготовки проходив максимально рівномірно, необхідно раз в 2-3 години перемішувати рідкі шпалери.
 7. Безпосередньо перед нанесенням оздоблювального матеріалу на поверхню, додайте необхідну кількість гіпсу.

Порада: Якщо при створенні рідких шпалер з паперу своїми руками ви хочете додати в них трохи декоративних елементів, робити це варто в найостаннішу чергу. Після додавання слюди, блискіток або волокон перемішайте отриману суміш руками та приступайте до нанесення шпалер.

Правила нанесення рідких шпалер

Якщо ви впоралися з попереднім процесом, то нанесення рідких шпалер на стіну не складе труднощів. Головною його перевагою є те, що здійснити всі дії можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Це допоможе заощадити бюджет і в той же час не займе багато часу. Головне – правильно розрахувати необхідну кількість оздоблювального матеріалу і ретельно підготувати основу поверхні.

нанесення рідких шпалер на стіну
З нанесенням рідких шпалер може впоратися будь-який бажаючий

Розраховуємо кількість шпалер

Для того, щоб бути максимально задоволеним отриманим результатом, важливо правильно прорахувати кількість рідких шпалер для однієї кімнати. Погодьтеся, що, якщо оздоблювальний матеріал закінчиться посередині ремонту, на виготовлення нової порції шпалер може піти дуже багато часу.

Загальний витрата рідких шпалер на один квадратний метр залежить від того, яку товщину шару ви віддаєте перевагу. Фахівці рекомендують наносити обробний матеріал шаром в максимум 5 мм. Таким чином вам знадобиться 5 літрів рідких шпалер на 1 квадратний метр стіни або стелі.

Мінімальною кордоном товщини шару рідких шпалер вважається 3 мм. Якщо наносити їх ще тонше, то обробка буде виглядати неякісно та навряд чи прослужить досить довго. Занадто товстий шар буде досить помітним, тому його можна використовувати хіба що в декоративних цілях на певній ділянці стіни.

Підготовка стіни до нанесення рідких шпалер

Не є таємницею, що для того, щоб обробка стін пройшла швидко та якісно, важливо правильно підготувати поверхню. При нанесенні рідких шпалер необхідно домогтися максимальної чистоти і рівності всіх стін кімнати. Як правило, даний оздоблювальний матеріал можна наносити на западини, відколи або опуклості, розмір яких не перевищує 3 мм. Будь-які більші деформації стіни слід усунути ще на самому початковому етапі.

Інструменти для нанесення рідких шпалер
Інструменти для нанесення рідких шпалер

Опуклості на стіні можна прибрати за допомогою наждачного паперу або інших спеціальних інструментів. Що ж стосується тріщин та відколів, то тут все так само просто – позбутися від них можна, використовуючи звичайну шпаклівку. Після цього дайте стіні трохи обсохнути та нанесіть грунтовку. Під рідкі шпалери можна використовувати будь-який варіант грунтовки на ваш розсуд. Однак фахівці рекомендують звернути увагу на матеріали глибокого проникнення.

шпаклівка стін для нанесення рідких шпалер
Шпаклівка стін – обов’язковий етап підготовки поверхні

Вибирайте виключно якісні перевірену ґрунтовку, щоб забезпечити максимальну довговічність та зносостійкість рідким шпалерам. Особливо даний матеріал важливий в разі, якщо ви хочете нанести рідкі шпалери на стелю. Існує також кілька особливостей підготовки стін з різних матеріалів:

 1. Гіпсокартон. Найбільш поширений варіант облицювання стін. Також його використовують в якості перегородок для зонування простору. При нанесенні рідких шпалер на гіпсокартон стіни слід попередньо отшпаклевать. В іншому випадку можуть проявитися стики між плитами.
 2. Гола цегляна стіна. Основним етапом підготовки подібної поверхні є попереднє нанесення гіпсової суміші. Така шпаклівка дозволяє максимально забити пори на стіні та зробить її ідеально рівною. Після цього нанесіть необхідну кількість грунтовки. Якщо хочете вибілити стіну, використовуйте спеціальну фарбу на водній основі.
 3. Дерев’яні стіни – рідкість в житлових будинках або квартирах. Однак, якщо ви хочете використовувати рідкі шпалери на подібних поверхнях, важливо переконатися в тому, що вони максимально надійні встановлені. Для того, щоб захистити стіну від проникнення вологи, слід використовувати кілька шарів грунтовки.

Порада: Іноді на стінах зустрічаються металеві деталі. Це можуть бути частини арматури, куточків або маяків. В такому випадку слід обробити всі виступаючі елементи за допомогою масляної фарби.

Нанесення рідких шпалер

Рідкі шпалери можна нанести швидко та якісно навіть не володіючи спеціальним досвідом та навичками в даній сфері. Весь процес можна розділити на такі етапи:

 1. Відкрийте відро з сумішшю і трохи перемішайте його.
 2. Після цього візьміть певну кількість рідких шпалер і притисніть їх до стіни.
 3. За допомогою шпателя слід розгладити оздоблювальний матеріал, поки шар не стане максимально рівним. Пам’ятайте, що товщина нанесення не повинна перевищувати 5 мм.
 4. Для того, щоб до шпателя не прилипали шпалери, слід періодично змочувати його водою.
 5. Розгладження шпалер має бути максимально поступальним і прямолінійним.
 6. Після того, як рідкі шпалери були нанесені на стіну, слід дати їм трохи висохнути.
Процес нанесення рідких шпалер
Процес нанесення рідких шпалер

Порада: Для однієї стіни бажано використовувати рідкі шпалери з одного замісу. Таким чином вас вийде рівномірний та однорідний відтінок на всій поверхні.


Протягом всього часу кімнату бажано постійно провітрювати. Циркуляція повітря забезпечує випаровування вологи і допоможе покриттю висохнути швидше. Найчастіше на повне висихання рідких шпалер йде не більше двох днів. Однак процес може затягнутися, якщо ви нанесли більше товстий шар оздоблювального матеріалу. Крім того, на швидкість висихання також впливає температура в приміщенні та вологість кімнати. Для прискорення процесу можна використовувати додаткове опалення, направляючи потік з теплого повітря безпосередньо на стіну.

Малюнки з рідких шпалер

Не обов’язково наносити рідкі шпалери суцільним шаром. При бажанні ви можете зробити завдяки їм гарний та неповторний малюнок. Зобразіть рослини, геометричні або східні візерунки для того, щоб додати вашому інтер’єру свіжості і оригінальності.

малюнки на рідких шпалерах

Звичайно, куди простіше буде поклеїти флізелінові або паперові шпалери з необхідним вам зображенням. Але якщо ж ви все-таки вирішили зупинятися на рідкому варіанті оздоблення стін, рекомендуємо виготовити трафарет необхідної вам ілюстрації на щільному матеріалі. Для цього відмінно підходять картон або папір, що відрізняється високою щільністю. Малюнок можна нанести простим олівцем або ж роздрукувати за допомогою принтера та обвести по контуру. Весь подальший процес розбивається на такі етапи:

 1. За допомогою ножиць виріжте зображення по заданому контуру.
 2. Прикріпіть трафарет на поверхню і заповніть його рідкими шпалерами.
 3. Після того, як матеріал висохне, слід закрити малюнок і нанести іншу частину шпалер на стіну. Послідовність нанесення фону і зображення можна змінювати.

малюнок на рідких шпалерах

Якщо не хочете працювати з трафаретом, можна просто розкреслити малюнок на стіні і заповнити його рідкими шпалерами. Там, де ви вийдете за контури, можна пройтися шпателем або ножем. У разі, якщо ж ви володієте талантом художника, зобразити малюнок або візерунок буде досить просто.

Рідкі шпалери на стелі

Рідкі шпалери є не тільки способом обробки стін, але відмінним матеріалом для оформлення стельових поверхонь. Процес нанесення достатньо простий:

 1. Для початку слід підготувати стелю, загладити всі нерівності та шорсткості за допомогою шпаклівки.
 2. Використовуючи грунтовку, пройдіться по всій поверхні стелі, щоб рідкі шпалери максимально міцно з’єдналися з основою.
 3. Підготуйте рідкі шпалери відповідно до інструкції.
 4. За допомогою шпателя нанесіть необхідну кількість шпалер на стелю і розрівняйте їх по всій поверхні.
 5. Дайте рідким шпалерам висохнути. Зазвичай це займає не більше двох діб. Кімнату можна провітрювати, однак створювати протяги не рекомендується. Це може привести до тріщин на стелі. При нанесенні шпалер в кімнатах з підвищеною вологістю бажано пройтися по поверхні захисним лаком.
Рідкі шпалери в на стелі
Рідкі шпалери в обробці стелі

Не бійтеся пробувати і експериментувати під час ремонту будинку або квартири. Оригінальна обробка стін і стелі дозволить вам насолоджуватися інтер’єром і створити правильну атмосферу в будь-якій кімнаті. При виборі рідких шпалер важливо звертати увагу виключно на якісні матеріали від перевірених і всесвітньо відомих брендів. Таким чином ви зможете захистити себе від недоброякісної продукції яка не втратить свій первісний вигляд вже через кілька місяців після нанесення.

Відео: як вибрати і як наносити на стіну

Новий Дім
Додати коментар