Що спочатку: шпалери чи натяжна стеля?

Ремонт

Натяжні стелі сьогодні використовуються як оздоблення кімнати все частіше. Це пояснюється простотою установки, широким асортиментом і привабливим зовнішнім виглядом матеріалу. Водночас вже в процесі ремонту багато хто цікавиться, як правильно: спочатку натяжна стеля, потім шпалери, чи навпаки? Однозначної відповіді на це питання немає. Навіть фахівці, що займаються встановленням натяжних стель, можуть віддавати перевагу або першому, або другому варіанту.

Сперечання між правильною та неправильною послідовністю оздоблення кімнати базується на ризику пошкодження матеріалу: під час установки натяжної стелі є ризик забруднити шпалери, а при наклеюванні шпалер – зіпсувати натяжну стелю.

Давайте докладніше розберемося, як встановлюється оздоблювальна ПВХ плівка, і що спочатку: шпалери або натяжна стеля?

Монтаж натяжної стелі у кімнаті

Процес встановлення натяжних стель

Перш ніж розбиратися, що спочатку: натяжна стеля або шпалери, потрібно визначитися з методом встановлення ПВХ-плівки. Монтувати натяжні стелі у Києві краще, звернувшись за допомогою до фахівців. Для закріплення оздоблювального матеріалу необхідне спеціальне обладнання та підхід. Натягують стелю із плівки ПВХ двома основними методами:

 1. Гарпунний. Передбачає встановлення спеціального каркаса, який забирає висоту не більше 4 см. Вимірювання кімнати проводяться заздалегідь для того, щоб визначити габарити плівки. Натяжну стелю розігрівають і натягують по всьому периметру каркаса, надійно закріплюючи до нього. Такий підхід дозволяє отримати рівне покриття, що не провисає, проте установка забирає чимало часу.
 2. Безгарпунний метод. Простіший, у порівнянні з попереднім. Хоча б тому, що для нього не потрібно попередньо виміряти полотно. ПВХ плівка натягується як тканинний матеріал на п’яльці. Монтаж проводиться швидко, проте згодом через недостатнє кріплення полотно може провисати. Безгарпунний метод більше підходить для тканинних натяжних стель, які щільніші за аналоги з полівінілхлориду і завдяки цьому провисають рідше.

Розігрівання натяжної стелі перед монтажем

Чому варто натягувати натяжну стелю після поклейки шпалер?

Тепер давайте розберемося, що спочатку: натяжна стеля чи шпалери? Найкращим варіантом, доречним у більшості ситуацій, є встановлення натяжної стелі, яка проводиться як фінальний етап ремонту вже після поклейки шпалер. Якщо фахівці пропонують вам саме такий підхід до ремонту кімнати, то вони ручаються за якість своєї роботи й впевнені в акуратності монтажу. А це багато говорить на їхню користь.

Переваг установки ПВХ плівки після оздоблення стін багато:

 • натяжна стеля не забрудниться клейовим складом або фарбою в процесі оздоблення стін;
 • ви зможете уникнути ризиків пошкодження натяжної стелі при підрізанні шпалер (як відомо, плівка ПВХ дуже нестійка до колючих та ріжучих предметів);
 • маскувальна вставка надійно закріпиться на основі і повністю приховає зазор, що утворився між стелею та стіною;
 • швидкий термін установки: від 4 годин і більше, після якого кімната відразу набуде презентабельного вигляду;
 • вам не доведеться повторно оплачувати виїзд бригади.

Переваги установки ПВХ плівки після оздоблення стін

Як мінімізувати ризик пошкодження шпалер під час встановлення натяжної стелі? Майстер зазвичай дотримується таких принципів:

 1. При свердлінні стін для установки кріплення використовується дриль та перфоратор з насадкою-пилозбірником. Таким чином, ремонтний пил концентрується в одному місці, а не поширюється по всій стіні.
 2. Дізнається час поклейки шпалер. Це має велике значення, оскільки шпалери, поклеєні нещодавно, навряд чи зможуть витримати нагрівання кімнати до 60°C. Саме такий підхід використовується при встановленні на стелю ПВХ плівки. Майстер повинен заздалегідь поцікавитися, коли було завершено ремонт стін. Зазвичай установку натяжної стелі можна починати через 4-5 днів після наклеювання шпалер.

Порада. Не забувайте і про попереднє вирівнювання стін перед поклейкою шпалер. Який би спосіб встановлення натяжної стелі ви не вибрали: до або після ремонту стін, вирівняти основу стіни, нанести шпаклівку і грунтовку потрібно перед монтажем ПВХ-плівки.

Двоетапний монтаж натяжної стелі

Іноді компанії радять вчинити так: встановити каркас, а після нього поклеїти шпалери і вже наприкінці на каркас натягнути плівку ПВХ. Здається, це ідеальне рішення, яке ви шукали. Однак такий підхід має низку недоліків:

 1. Профіль, встановлений перед поклейкою шпалер, можна забруднити фарбою, клейовим складом, ґрунтовкою тощо. Це, своєю чергою, ускладнює монтаж ПВХ плівки.
 2. Висока вартість робіт. Вам доведеться повторно викликати бригаду майстрів, які спочатку встановлять каркас, і лише наступного разу – натяжну стелю. Тобто платити доведеться як за 2 установки.
 3. Стик між натяжною стелею та стіною може бути надто помітним. Щоправда, ця проблема усувається пінопластовим фризом або спеціальним декором «косичками».

Двоетапний монтаж натяжної стелі

У яких випадках установка натяжної стелі допускається перед поклейкою шпалер?

Багато хто вирішує спочатку встановити натяжні стелі, а стіни обклеювати шпалерами вже після цього. На цей крок їх штовхають окремі компанії та майстри, які бажають зняти з себе зайву відповідальність і не зацікавлені в тому, щоби весь ремонт кімнати виглядав красиво та гармонійно. Так, установка спочатку ПВХ-плівки, а потім поклейка шпалер дуже вигідна компаніям, що займаються монтажем натяжних стель.

Натяжні стелі в кімнаті зі шпалерами на стінах

З очевидних плюсів і для вас – відсутність пошкодження чи забруднення на стінах та збереження шпалер в абсолютній цілісності. Крім того, ви зможете легко змінити шпалери при необхідності або за бажанням.

Однак такий підхід має цілу низку недоліків:

 1. При поклейці шпалер ви можете пошкодити плівку ПВХ клеєм або випадково порізати її.
 2. Якщо шпалери будуть містити пігменти, що фарбують (наприклад, спеціальні полотна для фарбування або рідкі шпалери), є ризик попадання фарби на плівку.
 3. У процесі оздоблення стін, пил, який виникатиме від ремонту, може осідати на стелі.
 4. Спеціальний плінтус та інша декоративна вставка, створені для того, щоб приховати зазор між ПВХ плівкою та стіною, не зможуть щільно прилягати до основи.

Щоправда, існують ситуації, коли варто спочатку встановити натяжну стелю, і лише після цього вдаватися до оздоблення стін:

 1. У вас у будинку стіни з червоної цегли. У процесі встановлення основи для натяжних стель з’являється червоний пил, який осідає на стінках і не відмивається зі шпалер повністю навіть при використанні сильних миючих засобів.
 2. Використання пінопластового фризу. Для цього потрібно спочатку поставити стелю та безпосередньо фриз. І лише після цього клеїти шпалери.

Що спочатку натяжна стеля або рідкі шпалери

Порада. Це також стосується інших видів оздоблення. Наприклад, вибираючи що спочатку: натяжна стеля або рідкі шпалери, керуйтеся тими самими рекомендаціями. Рідкі шпалери містять барвник, який може забруднити ПВХ плівку, тому краще встановити їх заздалегідь.

Найчастіше рекомендується встановлювати натяжні стелі після повного проведення оздоблення стін. Головне знайти компанії, які ручаються за якість монтажу ПВХ плівки, працюють акуратно без пошкоджень оздоблення стін та гарантують надійну та довговічну установку. Обов’язково прислухайтеся до порад спеціалістів, можливо у вашому випадку потрібно вчинити навпаки та встановлювати натяжну стелю перед оздобленням стін.

Новий Дім
Додати коментар