Як правильно клеїти фотошпалери на стіну?

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Фотошпалери є прекрасним оздоблювальним матеріалом, який дозволяє перетворити будь-яке приміщення. І це не дивно, адже правильно підібрані ілюстрації, що розташовуються на стіні, допомагають зробити інтер’єр унікальним і неординарним. І, якщо до недавнього часу асортимент фотошпалер був досить мізерним, то сьогодні на полицях магазинів можна зустріти найрізноманітніші варіанти полотен – флористичні мотиви, зображення тварин, репродукції картин, фотографії міст і архітектурних пам’яток.

Головним недоліком подібного оздоблювального матеріалу є складність монтажу. Такі полотна досить вимогливі до клею і стану поверхні. Тому давайте розберемося, як правильно клеїти фотошпалери, щоб вони прослужили якомога довше.

Підготовка інструментів для поклейки

Насправді процес поклейки фотошпалер на паперовій основі досить простий. Трохи пристосувавшись, з ним зможе впоратися навіть той, хто до сих пір не мав подібного досвіду. Звичайно, ви можете викликати майстра, який здійснить більш швидкий монтаж. Однак погодьтеся, що в процесі ремонту будь-який спосіб заощадити тільки вітається. Здійснюючи поклейку фотошпалер своїми руками, ви не тільки збережете сімейний бюджет, але й зможете бути впевнені в тому, що результат вас повністю влаштовує. Адже жоден робітник не зможе уявити краще вас, як повинен виглядати остаточний результат.

Простота установки подібного матеріалу для обробки стін обумовлюється порівняно невеликим набором інструментів для поклейки. Багато з них можна знайти в будь-якому будинку. Однак, якщо у вас немає того чи іншого інструменту, не турбуйтеся – знайти їх досить просто в будь-якому будівельному магазині за доступною ціною. Отже, що ж вам потрібно для поклейки фотошпалер на флізелиновій основі або паперовій:

 1. Невелика ємність, в якій ви будете розводити клей. З цим завданням відмінно впорається металеве відро, невеликий таз або каструля.
 2. Шматок ганчірки, за допомогою якого ви зможете прибрати зайвий клей.
 3. Клей для фотошпалер. Вибирається в залежності від виду оздоблювального матеріалу і типу поверхні.
 4. Ємність з водою кімнатної температури. Вона необхідна для того, щоб своєчасно проводити очищення стін від слідів пальців, клею, будівельного пилу.
 5. Шпатель. Стане в нагоді в разі, якщо ви робите повторний ремонт. Саме з його допомогою ви зможете прибрати старі шпалери з поверхні стіни.
 6. Будівельний рівень.
 7. Лінійка.
 8. Вимірювальна стрічка (така, якою зазвичай користуються кравці) або ж рулетка.
 9. Пензлик різних розмірів для нанесення клею.
 10. Валик великого розміру, за допомогою якого ви зможете розгладити шпалери на стіні.
 11. Простий олівець.
 12. Гострий ніж.
 13. Височина (драбина, стільці, столи, тумби, табуретки – все, що дозволить вам клеїти шпалери на висоті).

інструмент для поклейки фотошпалер

Скориставшись вищезазначеним інвентарем, ви зможете самостійно нанести шпалери на стіну. Перед тим, як клеїти фотошпалери на флізеліновій основі, вінілові або паперові, необхідно чітко спланувати всі свої дії. Не поспішайте – виконуйте кожен окремий процес з максимальною акуратністю, щоб домогтися позитивного результату.

Вибір клею для фотошпалер

Важливим є і вибір клею для фотошпалер. Справа в тому, що раніше подібні полотна виготовлялися виключно на паперовій основі. Тому з вибором з’єднуючої речовини не було ніяких проблем. Необхідно було просто вибрати відповідний склад, який придатний для нанесення шпалер з паперу на стіни.

клей для фотошпалер

Однак сьогодні виробники пропонують величезну кількість полотен з найрізноманітніших матеріалів. Відповідно, і клей тепер потрібно вибирати в залежності від конкретного типу полотна.

Порада: Вибираючи клей для фотошпалер, зверніть увагу на товщину полотен. Чим товще буде лист зі шпалерами, тим густішим повинен бути клей для їх поклейки. Деякі виробники фотошпалер рекомендують купувати конкретний клейовий склад.

Врахуйте, що будь-які навіть найдорожчі фотошпалери ви легко можете зіпсувати, використовуючи в процесі поклейки дешевий і неякісний клей. Найбільш універсальним вважається клей для вінілових шпалер. Справа в тому, що він здатен максимально міцно з’єднати полотно і стіну. Крім того, він містить в своєму складі різні речовини, що перешкоджають появі цвілі, грибка та інших мікроорганізмів. Також сьогодні на полицях магазинів можна зустріти клей універсального типу, який відмінно справляється з будь-якими видами шпалер, в тому числі і фотополотнами.

Важливо! Вибираючи між імпортним або вітчизняним варіантами клейових розчинів гарної якості, можете сміливо брати більш доступний продукт. По суті наші виробники сьогодні не поступаються європейським компаніям з виробництва клею. А ось коштувати вітчизняний продукт буде трохи дешевше.

Перед тим, як клеїти фотошпалери, необхідно правильно підготувати розчин до використання. Як правило, інструкція із застосування клею знаходиться безпосередньо на упаковці товару. А на коробці з фотошпалерами розташовується вся необхідна інформація про те, яка кількість розчину вам необхідна для того, щоб здійснити поклейку фотошпалер. Докладні рекомендації допоможуть вам провести ремонт швидко і якісно.

Порада: Запасіться великою кількістю клею. Максимально надійна поклейка фотошпалер полягає в нанесенні клейового розчину не тільки на стіну, а й безпосередньо на полотно.

Підготовка стін

Тепер давайте розберемося, як правильно клеїти фотошпалери. Почнемо з основного процесу, а саме – з підготовки поверхні стіни до нанесення оздоблювального матеріалу. Вище ми вже розповідали про те, що фотошпалери вимагають ідеально рівної поверхні. Тому перед тим, як їх встановлювати, необхідно очистити стіну від попереднього оздоблювального матеріалу, вирівняти і висушити її поверхню. В іншому випадку будь-який дефект, який залишиться на стіні, буде просвічується крізь фотошпалери, що може зіпсувати інтер’єр кімнати.

Для того, щоб вирівняти поверхню стіни, рекомендуємо використовувати якісну грунтовку і шпаклівку. Подібний процес допоможе позбутися від відколів і тріщин, які часто присутні на поверхні. Після того, як ви нанесли ґрунтовку і шпаклівку, необхідно повністю вимити стіну. Слідкуйте за тим, щоб видалити навіть найдрібніші шматочки від попереднього оздоблювального матеріалу і весь бруд, який міг би залишитися на поверхні.

Порада: Для того, щоб зображення на фотошпалерах виглядало максимально правильним, необхідно вибілити стіну. На освітленій поверхні будь-який інший відтінок буде передаватися з високою точністю. Для покриття використовуйте якісну водоемульсійну фарбу білого кольору. Будь-який інший (не білий) відтінок поверхні може спотворювати колір зображення на фотошпалерах.

Обов’язково зніміть зі стіни все розетки, вимикачі та плінтуса. Закрийте всі вікна в кімнаті і відключіть працюючий кондиціонер, щоб запобігти появі протягу. Пам’ятайте, що оптимальна температура в процесі поклейки фотошпалер складає 25 градусів.

Чи можна поклеїти фотошпалери на попередні шпалери?

У процесі ремонту хочеться заощадити не тільки гроші, але і свій час. Саме тому багато людей цікавляться, як клеїти фотошпалери на вінілові шпалери або полотна з флізеліну, і чи можна взагалі це робити. На жаль, відповідь на це питання буде негативною. Справа в тому, що фотошпалери дуже вимогливі до якості поверхні і повинні наноситися виключно на рівну стіну. Саме тому перед їх нанесенням необхідно максимально зачистити стіни від попередньої обробки.

старі шпалери

Багато старих шпалер, які розташовувалися на стіні протягом декількох років, мають тріщини, або сліди від кігтів тварин. В такому випадку результатом поклейки фотошпалер стане непривабливий малюнок, який до того ж не протримається на стіні так довго, як вам цього хотілося б. Крім того, з часом під впливом підвищеної вологості наклеєні на попередні полотна фотошпалери можуть відшаровуватися разом зі старою обробкою.

Звичайно, якщо ви впевнені в тому, що шпалери на стіні ідеально рівні і не створять жодних проблем, можна спробувати здійснити поклейку фотошпалер на шпалери. Однак приготуйтеся, що результат може бути непередбачуваним.

Крім того, важливо враховувати той факт, що попередня обробка стін може бути не ідеально білого кольору. А деякі шпалери і зовсім містять дрібні візерунки, які будуть просвічуватися крізь фотополотна. Звичайно, ви можете зафарбувати візерунок на попередньому оздоблювальні матеріали білою фарбою. Однак в такому випадку ви просто додасте собі зайвої роботи. Все-таки краще постаратися позбутися від старих шпалер на стіні, щоб поклеїти нові.

Поклейка шпалер – покрокова інструкція

Поклейку будь-яких шпалер, в тому числі і фотополотен, необхідно почати з розмітки поверхні стіни. Перед цим підготуйте оздоблювальний матеріал, розкладіть листи таким чином, щоб вони утворювали єдине зображення. Врахуйте, що картинка з фотошпалер повинна ідеально збігтися на стіні, тому до розмітки необхідно ставитися якомога ретельніше.

Порада: Для більшої зручності розріжте фотошпалери на кілька рівних частин. Це допоможе зробити поклейку оздоблювального матеріалу якомога швидше. Розкресліть смуги на полотні і скористайтеся гострими ножицями для того, щоб ідеально рівно розрізати фотошпалери.

поклейка фотошпалер інструкція

Починати розмітку рекомендують від вікна. Використовуйте простий олівець і спеціальний висок для того, щоб розкреслити розташування першого аркуша фотошпалер. В кінці між горизонтальною і вертикальною розміткою ви повинні отримати кут, рівний 90 градусам. За таким самим принципом необхідно розкреслити всю стіну до самого кінця.

Після розмітки ви можете приступати безпосередньо до поклейки фотошпалер на стіну. Вона, як правило, складається з декількох етапів:

 1. Кімнату, в якій ви плануєте встановлювати фотошпалери, необхідно застелити спеціальною плівкою або ж звичайними газетами. Подібний прийом допоможе уникнути забруднення полотна.
 2. Обраний клей необхідно нанести на поверхню стіни. Відразу ж нанесіть необхідну кількість розчину безпосередньо на фотошпалери. Залиште полотно на кілька хвилин, щоб воно максимально просочилося клеєм. Однак не перестарайтеся. Якщо тримати фотошпалери в клеї більше 15 хвилин, є ризик, що папір просто розм’якне. нанесення клею на фотошпалери
 3. Скориставшись раніше прокресленою розміткою, наклейте перший лист шпалер на поверхню стіни. Слідкуйте, щоб не було ніяких перекосів від лінії розмітки.
 4. Візьміть спеціальний валик і з його допомогою виведіть повітря з полотна. Ним же можна прибрати і залишки клейового розчину. Акуратно пройдіться валиком по всьому полотну, розгладжуючи фотошпалери. Будьте обережні, оскільки занадто інтенсивне протирання шпалер може призвести до пошкодження зображення.
 5. Після того, як ви наклеїли перший лист фотошпалер, необхідно приступити до нанесення інших смуг на стіну. Робити це рекомендується по порядку зліва направо. Друге полотно наклеюйте внапусток для того, щоб отримати максимально точне зображення без простору між листами. поклейка фотошпалер своїми руками
 6. Так само, як і на попередньому етапі, фотошпалери необхідно максимально розрівняти і позбавити їх від повітря, яке утворюється між полотном і стіною. Для цього використовуйте заздалегідь підготовлений валик.
 7. Для того, щоб прибрати зайві краї на фотошпалерах, необхідно скористатися ножем і лінійкою. Прокресліть і максимально точно розріжте і розрівняйте листи оздоблювального матеріалу. Після цього стики змастіть невеликою кількістю клею і трохи спресуйте фотошпалери (для цього краще скористатися пензликом маленького розміру).
 8. За таким принципом необхідно клеїти фотошпалери на стіну до того, поки у вас не утвориться повноцінний малюнок. поклейка фотошпалер на стіну
 9. Для того, щоб оздоблювальний матеріал прослужив якомога довше, можна нанести на нього спеціальні засоби, що захищають папір від підвищеної вологості, вицвітання від сонячних променів, перепаду температур та інших явищ, що руйнують фотошпалери.
 10. Для того, щоб шпалери висохли якомога швидше, необхідно запобігати появі протягу в кімнаті. Не відкривайте вікно, поки стіни повністю не висохнуть.

Як клеїти самоклеючі фотошпалери?

Кілька років тому на полицях магазинів з’явилися фотошпалери на спеціальній плівці, які не потребують додаткового клею. Ви просто знімаєте спеціальний захисний шар і наносите полотно безпосередньо на поверхню стіни. Деякі люди чомусь думають, що, скориставшись самоклеючимися фотошпалерами, можна провести ремонт набагато простіше і швидше. Однак це далеко не так. Подібний тип оздоблювального матеріалу передбачає замовлення послуг досвідчених професіоналів.

Як клеїти самоклеючі фотошпалери

Нанести такі шпалери на стіну самостійно практично неможливо. Навіть майстри в такому випадку працюють цілими бригадами, адже одна людина не зможе рівно встановити величезне полотно з зображенням. Справа в тому, що після того, як ви знімите захисний паперовий шар, вам необхідно якомога швидше нанести зображення на поверхню стіни. Адже вже за кілька хвилин клей, який знаходиться на фотошпалерах, повністю висохне, а сам матеріал обробки прийде в непридатність.

Клеїти такий варіант фотошпалер поодинці – це постійно боротися з тим, що полотно буде намагатися склеїтись саме з собою. Крім того, будь-який неакуратний рух може призвести до появи бульбашок повітря між шпалерами і стіною, розрівняти які, не пошкодивши при цьому шпалери, неможливо.

Скільки коштує поклейка фотошпалер?

Ще один важливий аспект в процесі поклейки фотошпалер – вартість всієї роботи. Звичайно, якщо ви плануєте здійснити установку полотен самостійно, ви можете заощадити істотну суму. Однак в деяких випадках просто необхідно скористатися послугами професійних майстрів. Вони мають великий досвід в даній сфері і точно допоможуть наклеїти зображення таким чином, щоб ви залишилися задоволені отриманим результатом.

Перш за все ціна поклейки фотошпалер буде залежати від площі кімнати. Також деякі майстри формують вартість робіт на основі матеріалу, який використовується в якості основи для фотошпалер. До інших критеріїв ціноутворення можна віднести:

 1. Віддаленість вашого будинку або квартири від головного офісу фірми, що займається установкою фотошпалер. Майстри витрачають час на те, щоб дістатися на вашу адресу. Відповідно, виклик бригади з сусіднього міста обійдеться набагато дорожче, ніж послуги майстрів, які працюють у вашому місті.
 2. Якість оздоблювального матеріалу і поверхні стіни. Як правило, в процес поклейки фотошпалер входить також обробка поверхні стіни. Під нею мається на увазі позбавлення стін від попередніх шпалер, нанесення фарби, грунтовки або шпаклівки. У разі, якщо всі подібні роботи ви виконали самостійно, вартість послуг майстрів буде набагато нижче.
 3. Швидкість ремонту. Якщо вам необхідно виконати поклейку фотошпалер протягом 2-3 днів, то доведеться трохи доплатити. Якщо ж ви нікуди не поспішаєте, то роботи майстрів коштуватимуть дешевше.

В середньому оздоблювальні роботи по поклейке фотошпалер матимуть таку вартість:

МІСТО ВАРТІСТЬ ПОКЛЕЙКИ 1 кв.м ФОТОШПАЛЕР
Київ 50-120 грн
Одеса 40-90 грн
Дніпро 50-85 грн
Львів 35-90 грн
Харків 55-120 грн
Полтава 45-100 грн

Відео: як клеїти фотошпалери

Для того, щоб остаточно розібратися з тим, як клеїти фотошпалери на стіну, пропонуємо вам переглянути декілька відеороликів:


Тепер ви дізналися, як клеїти фотошпалери 3д, і що для цього потрібно використовувати. Пам’ятайте, що подібний оздоблювальний матеріал досить примхливий. Тому в процесі установки вам доведеться неабияк попрацювати. Особливо якщо у вас немає подібного досвіду. Однак готовий результат неодмінно вас порадує. Стильне зображення, що розташоване по всій поверхні стіни, стане акцентною плямою в кімнаті і дозволить створити унікальний і неординарний інтер’єр, що привертає увагу гостей вашого будинку.

поклейка 3д фотошпалер

Тим більше, що сьогодні ви можете зустріти таке різноманіття фотополотен, що можна підібрати варіант для будь-якого стильового оформлення кімнати. У разі, якщо ви все ж не знайшли потрібні фотошпалери – можна замовити їх друк, вибравши зображення, що відповідає всім вашим вимогам.

Новий Дім
Додати коментар