Склад і пропорції бетону для фундаменту

Будівництво
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Бетон є незамінним будівельним матеріалом при зведенні або ремонті будинку. Завдяки своїм технічним характеристикам він має не тільки широкий функціонал, але і довговічність. Бетон використовується як для побудови дачі, так і для зведення найвищих хмарочосів у центрі світових столиць. Матеріал знайшов своє застосування і в більш дрібних цілях – його використовують при виготовленні меблів, елементів декору або оздоблювальних матеріалів. Сьогодні ми розповімо про процес приготування бетону, пропорції і послідовність виконання робіт.

Технічні характеристики бетону

Цементно-піщаний склад сьогодні застосовується для будь-яких типів будівель. Головним показником якості будівельного матеріалу є його міцність, яка, втім, може змінюватися.

Наприклад, через місяць бетон набагато міцніше, ніж через 3-4 дні після моменту застигання. Якісна суміш не тільки не втрачає свою міцність – вона продовжує укріплятись з кожним місяцем все сильніше. Для того, щоб розрізнити склади бетону саме по цій характеристиці, виділяють кілька основних технічних особливостей розчину:

Марка бетону

Марка бетону на фундамент – це здатність будматеріалу витримувати навантаження. Позначається числовим коефіцієнтом (від 100 до 800). Число показує найбільший поріг навантаження, яке здатний буде витримати матеріал. Таким чином, якщо ви берете розчин з маркуванням М250, будматеріал зможе витримати навантаження в 250 кг на квадратний сантиметр.

Клас бетону

Клас бетону – це більш точне поняття, ніж марка. По суті, обидва ці терміни суміжні – вони показують, наскільки надійним є будматеріал. Правда, невеликі відмінності все ж є. Під класом бетону мається на увазі показник його надійності з коефіцієнтом 0,95. Це означає, що з умовних 100 ситуацій тільки в п’яти випадках можуть виникнути проблеми при навантаженні на матеріал. До слова, у марки бетону для вимощення або будинку такий показник становить не 95%, а 45%.

На упаковці продукції клас бетону позначається літерою «В». Далі йдуть числа, які показують, яке навантаження може витримати будматеріал після свого застигання.

Обидва ці показники доповнюють один одного – чим вище буде коефіцієнт марки, тим вище і клас бетонної суміші. Якщо переводити марку в клас, отримаємо:

 • М100 – В7,5;
 • М1500 – В10, В12,5;
 • М200 – В15;
 • М300 – В22,5;
 • М350 – В25;
 • М400 – В30;
 • М450 – В35.

Осадка конуса

Показує пластичність матеріалу. Умовно кажучи, чим вище будуть показники осадки корпусу, тим більш рухливим вийде застиглий бетон. Цей параметр позначається буквою «П» з доповненням цифр (від 1 до 5).

Для монолітних будівель рекомендуємо вибрати бетон П2, П3. Якщо ви працюєте з фундаментом, на якому поганий доступ до заливання суміші, краще купити бетон з показником осадки конуса П4.

До інших технічних характеристик матеріалу відносять такі показники, як:

 1. Водостійкість – позначається буквою W (water – вода) і цифрами від 2 до 12. Цей параметр показує, наскільки добре застиглий бетон може чинити опір волозі. Кращим вважається бетон з найбільшим показником вологостійкості.
 2. Морозостійкість – показує, скільки разів може статися заморозка і розморожування застиглого бетону без шкоди для побудови. Позначається буквою F і числами від 50 до 1000.
 3. Рухливість – демонструє, наскільки добре бетон може приймати форму після того, як його залили в форму.
 4. Зручність при укладанні – показує, як легко бетон заливається в форму. За цим критерієм будматеріал ділиться на наджорсткий, жорсткий і рухливий.

Який бетон потрібен для фундаменту?

Для зведення фундаменту будинку може використовуватися далеко не кожна марка бетону. Щоб споруда простояла не один десяток років, рекомендуємо вам звернути увагу на суміші з маркуванням від М100 до М350.

Цілком логічно, що, чим важче буде споруда, тим вище повинна бути марка бетону для фундаменту. Так ви зможете отримати максимально міцну і довговічну основу для будинку. давайте розберемося, який бетон потрібен для фундаменту різного типу будівель:

 • невеликі споруди (теплиці, курник або альтанка) – 100-150;
 • сарай, гараж або лазня – 150-200;
 • заміський будинок – від 200 і вище.

Порада: Якщо ви не знаєте напевно, наскільки міцною планується конструкція, краще купити бетон, марка якого буде вище передбачуваної. Також важливо врахувати той факт, що марка бетону, зробленого своїми руками, як правило, нижче, ніж у заводського будматеріалу.

Важливо! Поряд з таким поняттям, як марка, необхідно також виділити і клас бетону. На упаковках він позначається великою літерою «В» і певним числом. Нижче ми пропонуємо вам ознайомитися з відповідністю марки і класу будівельного матеріалу.

клас та марка бетону таблиця

Склад бетонної суміші для фундаменту

Визначившись з тим, який бетон використовується для зведення фундаменту, пропонуємо вам приступити безпосередньо до приготування розчину. Цей процес складається з декількох кроків. Перш за все для виготовлення бетону не обходимо запастися усіма необхідними матеріалами:

 1. Чиста вода кімнатної температури.
 2. Пісок. Переконайтеся, що він не має домішок глини. Якщов складі знаходиться велика кількість глини, піщинки набувають насиченого жовтого відтінку. В ідеалі для бетонної суміші використовувати пісок білого або сірого кольору. пісок
 3. Цемент. Важливо брати свіжоприготовлений цемент, в якому ще не встигли з’явитися затверділі грудочки. Бажано придбати цемент, який був виготовлений не пізніше трьох місяців до покупки. До слова, саме від цементу буде залежати подальше маркування готового бетону. При чому не тільки від його кількості, але і від класу самого будматеріалу. цемент
 4. Щебінь. Не повинен мати в своєму складі пилу та інших додаткових домішок. Використовуючи нечистий щебінь, ви отримаєте нетвердий бетон. щебінь для бетону
 5. Гравій. Може використовуватися замість щебеню. Служить відмінним наповнювачем для розчину бетону. Також для цих цілей підходять: граніт, вапняк.

пропорції для бетону

Порада: Слідкуйте за маркуванням наповнювачів для розчину бетону. Наприклад, рекомендуємо придбати цемент маркуванням 450. Що ж стосується щебеню, то краще знайти будматеріал, який має гранітне походження.

Пропорції бетону для фундаменту

Тепер, коли ми розібралися з технічними особливостями і складом будматеріалу, можна переходити до розрахунку пропорцій бетону для фундаменту. Формули, якими користуються будівельники, були виведені досить давно. Однак вони і досі вважаються універсальними і найбільш дієвими.

Для того, щоб приготувати розчин, можна використовувати дві різні пропорції. Вибір того чи іншого варіанту буде залежати від того, який тип споруди ви плануєте зводити. Отже, давайте розрахуємо кількість складових для бетонної суміші:

 1. Для звичайного (неміцного) бетону вам знадобиться цемент, пісок і щебінь в пропорції 1:3:5. Води багато не потрібно – головне добитися максимальної пластичності суміші.
 2. Для того, щоб приготувати «міцний» бетон для фундаменту, візьміть ті ж інгредієнти: цемент, пісок і щебінь, але вже в пропорції 1:2:4. Воду також додавайте поступово, до отримання в’язкої однорідної консистенції.

Звичайно, це загальні розрахунки, які підходять для тих, кому не важливо, яка марка бетону вийде в результаті. Якщо ж цей показник вам необхідно враховувати, рекомендуємо скористатися таблицею, в якій підібрані конкретні пропорції для тієї чи іншої марки будівельного матеріалу.

склад та пропорції бетону

Врахуйте, що в таблиці наведена пропорція інгредієнтів для бетонної суміші не в частинах (як в наших формулах), а в кілограмах. Тобто не можна взяти цифри з другої колонки і кілограми замінити на, наприклад, відра (тобто взяти 1 відро цементу, 4,6 відер піску і 7 відер щебеню, порахувавши це як пропорцію для бетону М100) – питома вага кожного компонента різна. Відро з цементом буде важити близько 12-13 кг, з щебенем – 15-16 кг, а з піском – 14 кг. Що говорити – навіть вага, яку ми зараз навели як приклад, буде залежати від того, який пісок, цемент і щебінь ви використовуєте. Тому розрахунок бетону пропорції в відрах з наведеної таблиці дасть велику похибку.

Порядок приготування розчину

Для того, щоб приготувати бетон для фундаменту, вам знадобляться відра і лопати (обов’язково сухі). Також запасіться окремою ємністю, в якій ви будете замішувати будматеріал.

інструменти для приготування бетонної суміші

Послідовність дії проста:

 1. Насипте матеріали по відрах і утрамбуйте їх.
 2. Змішайте пісок і щебінь, зверху створіть невеликі «борозни».
 3. В ці самі борозни додайте необхідну кількість цементу.
 4. Перемішуйте всі складові, поки не отримаєте масу одного відтінку.
 5. Сформуйте конус і зробіть по центру поглиблення.
 6. Налийте воду. приготування бетону своїми руками
 7. Пісок, цемент і щебінь з країв засипайте до центру в воду.
 8. Якщо необхідно додати воду, заново сформуйте конус з поглибленням і повторіть всі дії.
 9. Додавайте воду, допоки консистенція бетону не буде вас повністю влаштовувати.

Порада: Воду додавайте невеликими порціями. Якщо ви заллєте занадто багато рідини – бетон вийде неміцним.

Врахуйте, що приготування бетону своїми руками – це дуже витратний як за часом, так і за коштами. Головна перевага в самостійному приготуванні розчину криється в тому, що тільки ви будете відповідати за якість майбутнього фундаменту. Дотримуючись перерахованих вище рекомендацій, ви зможете приготувати міцний бетон, який стане надійним підґрунтям для вашого будинку.

Новий Дім
Додати коментар