Який полікарбонат краще використовувати для теплиці?

Дача
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Порівняно нещодавно для оформлення теплиці застосовували переважно скло. Однак сьогодні йому на зміну приходять більш вдосконалені аналоги. Найбільш поширеним рішенням для проектування теплиць різного розміру є полікарбонат. Він виграє завдяки невеликій вазі, зносостійкості, економічності і широкому асортименту. Давайте розберемося, який полікарбонат краще для теплиці і які критерії важливі при виборі оздоблювального матеріалу.

Який полікарбонат краще для теплиці – стільниковий або монолітний?

Теплиці активно використовуються для вирощування с/г рослин. Головна мета подібних конструкцій – створення оптимальних умов (температури і вологості) для певних культур.

Сьогодні ви можете купити теплицю різноманітних розмірів і конфігурацій (арочні, фермерські, односхилі і двосхилі). Сучасні конструкції здатні регулювати рівень вологості і тепла всередині, рівномірно поглинати сонячні промені, підвищуючи тим самим врожайність культур.

полікарбонат для теплиці який краще

При цьому важливим фактором залишається вибір матеріалу. Він буде залежати від розміру теплиці, адже для особливо великих площ буде потрібен легший матеріал (інакше витрати на зведення каркасу помітно зростуть).

Полікарбонат вперше з’явився ще в середині ХХ століття. При оформленні теплиці пластик став чимось середнім між важким і дорогим склом і тонкою легко пошкоджуваною плівкою. Завдяки цьому він швидко завоював прихильність по всьому світу.

полікарбонат для теплиці порівняння

Полімерні листи – краще рішення для створення теплиці. Важлива перевага, якою матеріал може похвалитися – це ціна полікарбонату. Ви навряд чи знайдете аналог такої ж якості і за більш низькою вартістю. Він набагато дешевше скла, хоч за технічними характеристиками практично йому не поступається, а за деякими – і зовсім перевершує всі існуючі аналоги.

Сьогодні полікарбонат для теплиць зустрічається в різних формах, розмірах і відтінках. Всі листи прийнято ділити на 2 основні категорії:

  • стільникові;
  • монолітні.

Однак це не означає, що всі види листів однаково хороші. Давайте порівняємо особливості кожного окремого виду полікарбонату для теплиці:

Стільниковий полікарбонат

Стільниковий полікарбонат для теплиць отримав назву в першу чергу завдяки своєму зовнішньому вигляду. У розрізі такі листи мають спеціальні комірки, які нагадують стільники. Вони оформляються за допомогою ребер жорсткості, які можуть встановлюватися або прямо, або під нахилом і відрізняються різною товщиною.

полікарбонат стільниковий

В результаті виробникам вдається отримати невеликі осередки, які мають форму прямокутника або трикутника. Всередині розташовується повітря, яке дозволяє забезпечити кращі тепло- і звукоізоляційні властивості полікарбонату, а також зробити матеріал зносостійким і довговічним.

Стільникові листи діляться на кілька видів, виходячи зі своєї структури:

  1. Двошаровий полікарбонат. У розрізі осередки мають прямокутну форму, а ребра жорсткості мають товщину від 4 до 10 мм.
  2. Тришарові панелі містять не тільки основні прямі ребра жорсткості, а й додаткові похилі. При цьому також можна зустріти тришаровий полікарбонат виключно з прямокутними осередками. Зазвичай такі листи мають товщину від 6 до 10 мм.
  3. П’ятишаровий полікарбонат може складатися, як виключно з прямокутних осередків, так і з похилих ребер жорсткості в поєднанні з прямими. Це більш міцні панелі, товщина яких становить від 16 до 32 мм.

Саме стільниковий тип листів рекомендують використовувати при оформленні теплиць. Справа в тому, що для такої ж товщини, як і монолітні аналоги, стільникові панелі відрізняються меншою вагою. Таким чином вам не доведеться переживати за стійкість каркасу.

Монолітні панелі

Монолітні листи нечасто використовуються для зведення теплиць, однак не тому, що погано пораються зі своїм завданням. Зовні такі панелі нагадують силікатне скло. У розрізі вони заповнені пластиком, що гарантує високу міцність і здатність матеріалу витримувати підвищені навантаження.

монолітні панелі

Такі листи особливо актуальні в зоні сильних опадів і вітру. Монолітний полікарбонат ви не зможете розбити каменем, він не прогинається під сильними поривами вітру або під снігом.

Сьогодні монолітний матеріал представлений в 2 варіантах: прямий і хвилястий. Другий варіант більш надійний і має підвищену міцність.

монолітний полікарбонат прямий монолітний полікарбонат хвилястий

Якої товщини буває полікарбонат?

Товщина полікарбонату для теплиці підбирається індивідуально. Тут важливо орієнтуватися на кілька важливих факторів:

  • крок обрешітки каркасу споруди;
  • форма майбутньої теплиці;
  • кут скатів;
  • навантаження на поверхню (рівень опадів, температура, сила вітру в регіоні);
  • види рослин, які планується вирощувати в теплиці.

Сьогодні виробники пропонують такі розміри полікарбонату для теплиць і інших типів споруд 4, 6, 8, 10, 16, 20, 25, 32 мм.

полікарбонат товщина полікарбонат для теплиці товщина

4 мм

Полікарбонат товщиною в 4 мм призначений для вирощування культур в короткий сезон. Зберегти необхідний показник температури повітря всередині споруди пізньою осінню або взимку такі листи не зможуть.

Через невелику товщину такі панелі здатні добре пропускати сонячні промені, завдяки чому ви зможете вирощувати рослини, яким потрібно більше світла. Тому, якщо ви не хочете вирощувати розсаду взимку, можете купити полікарбонат для теплиці товщиною 4 мм.

Важливо! Уважно виміряйте товщину листа. Деякі виробники вказують на упаковці 4 мм, у той час, як фактична товщина можна складати 3,5-3,8 мм, що в деяких випадках досить критично і може істотно вплинути на вирощування рослин.

6 мм

6-міліметрові панелі можна використовувати з ранньої весни і до пізньої осені. Вони непогано справляються з перепадами температур і різким похолоданням. Така товщина здатна зберегти і підтримувати в теплиці температуру, на 5 градусів вище, ніж за її межами.

Однак, як і у випадку з попереднім варіантом, вирощувати зимові культури в таких теплицях ви не зможете.

8 мм

Листи товщиною 8 мм підходять для цілорічного вирощування культур. Головне – стежити, щоб матеріал мав хороші теплоізоляційні особливості. Така товщина дозволяє зберегти потрібну температуру навіть в сильні морози і добре пропускає промені сонця.

Вибираючи полікарбонат вісімку для теплиць, подбайте про те, щоб каркас був максимально міцним. Слабкий каркас (наприклад, з омега профілю) може не витримати ваги листів.

Більший розмір полікарбонату для теплиць використовується або в промислових в приміщеннях, або на окремих ділянках споруди, де потрібна підвищена стійкість до навантажень. Так, наприклад, 16 міліметрові листи застосовуються для оформлення даху теплиці, а 20 мм – при склінні лоджії, басейнів, стоянок автомобілів.

Щільність полікарбонату від 25 мм і вище актуальна для споруд з високим ступенем навантаження. За допомогою таких листів оформляють зимові сади, офісні приміщення, промислові будівлі, оранжереї тощо.

Який відтінок листів підійде для теплиць?

Сьогодні виробники полікарбонату пропонують, як прозорі непрофарбовані листи, так і різнокольорові матеріали для теплиць. Очевидно, що прозорі полімерні панелі забезпечують більшу світлопроникність. Таким чином освітлення всередині теплиці стає максимально наближеним до природного.

Крім того, прозорі панелі не спотворюють відтінок сонячних променів і пропускають близько 80% світла.

якого кольору вибрати полікарбонат для теплиці

Крім прозорого матеріалу, сьогодні на полицях магазинів ви можете знайти такі відтінки панелей: синій, опал, жовтий, червоний, зелений, бронзовий, бордовий тощо.

колір полікарбонату для теплиць

Незважаючи на те, що вони зберегли в собі всі ті ж функціональні особливості, що й прозорі аналоги (щодо звукоізоляції, міцності і теплопровідності полікарбонату) світлопропускання у них трохи кульгає. Пофарбовані листи полікарбонату пропускають лише 60% сонячних променів. У деяких випадках це може погано відбитися на вирощуванні культур.

Крім того, різнокольорові листи, як правило коштують дорожче. Вони є більше декоративним матеріалом – їх вибирають, як то кажуть, на власний смак.

Що ж стосується функціональності, то фахівці рекомендують зупинитися на прозорому полікарбонаті.

Порівняння продукції провідних виробників

При виборі полікарбонату рейтинг виробників грає велику роль. Далеко не всі бренди пропонують по-справжньому якісні і довговічні листи, здатні забезпечити оптимальні умови для вирощування сільськогосподарських рослин.

виробники полікарбонату

Ми зібрали для вас список найпопулярніших виробників і хочемо порівняти особливості їх продукції на прикладі 2-шарового стільникового полікарбонату товщиною в 4 мм:

Технічні особливості Одиниця виміру Bayer Makrolon PlastiLux Sunnex Sotalux Стандарт Sotalight
Відстань між ребрами мм 6 5,7 6 6
Вага листів кг/м2 0,8 0,79 0,48 0,48
Світлопроникність % 81 86 89 82
Радіус вигину (min) мм 750 700 700 700

Може бути корисно: Багаторічні квіти для клумби

Що ж, тепер ви знаєте, як вибрати якісний полікарбонат для теплиці, і які характеристики матеріалу є ключовими при її зведенні. Обов’язково враховуйте такі фактори, як сорт рослин, особливості клімату в вашому регіоні, матеріал каркасу теплиці тощо. Тільки так ви зможете підібрати полімерні панелі, які будуть повністю відповідати всім вашим вимогам і побажанням.

Новий Дім
Додати коментар