Як зробити ворота з профнастилу своїми руками?

Будівництво

Хочете зробити ворота з профнастилу своїми руками? Тоді вам знадобиться докладний посібник та інструкції. Нижче ви дізнаєтеся про те, як підготуватися до робіт, який вибрати профільований лист, на якій конструкції зупинити увагу, і які інструменти варто підготувати перед початком робіт. Вас чекає корисний матеріал по збірці і монтажу двопільних воріт з профнастилу з фото та відео.

Види воріт

Ворота з профлиста сьогодні виготовляються у великому різноманітті видів, тому, якщо ви вважали, що це нудна металева конструкція – тільки подивіться, скільки видів воріт можна зробити з одного лише матеріалу. Основна відмінність, звичайно, в механізмі відкривання, та й зовні такі конструкції також можуть відрізнятися.

Види воріт з профнастилу

Двопільні ворота

Двопільні ворота з профнастилу частіше затребувані в об’єктах промисловості, виробництва або будівництва. Також вони стають вибором фермерів, тому що задовольняють потреби сільського господарства, як по простоті монтажу, так і за вартістю. І, звичайно ж, такі ворота популярні в приватному секторі і дачних кооперативах.

Орні ворота з профнастилу

Являють собою опори, на які за допомогою петель або підшипників закріплені 2 стулки, які розчиняються всередину або назовні. По центру в’їзду монтований обмежувач, в який стулки впираються, коли закриті. Спосіб захисту, як правило, замок, а в відкритому положенні може використовуватися пружинний фіксатор або простий кілочок.

Двопільні ворота достатньо просто виготовити своїми руками, вони надійні і доступні за ціною і в них можна легко вбудувати хвіртку із замком. З мінусів конструкції лише те, що потрібно обов’язково подбати про вільний простір, який необхідний для повного відкривання стулок.

Автоматичні (розсувні)

Автоматику сьогодні вибирають все частіше, особливо власники приватних будинків і будівельних об’єктів. І не дарма, адже в таких конструкціях розсувних в’їзних воріт максимум переваг:

 • в’їхати або виїхати можна в будь-яку погоду, не покидаючи авто;
 • закривати або відкривати ворота також не доводиться вручну – все відбувається «автоматом»;
 • вибір серед маси модифікацій – автоматичними можуть бути як двопільні, так і розсувні варіанти;
 • якщо автоматикою оснащуються підйомні або відкатні ворота, немає необхідності розчищати заїзд від снігу;
 • легкість у використанні – розбереться навіть дитина;
 • максимальний захист від проникнення.

Автоматичні ворота з профнастилу Приклад автоматичних воріт з профнастилу

Секційні ворота

Це ворота, які дозволяють заїжджати різному виду автомобілів: від невеликого міського авто до вантажного транспорту. У таких воротах, як правило, передбачено 3 секції, дві з яких розраховані на проїзд легкових авто, а третя відкривається, коли необхідний в’їзд вантажної машини.

З вбудованою хвірткою

Такі ворота економлять місце і конструкція актуальна саме для двопільних (в самій стулці), розсувних (в будь-якому зручному місці) і секційних воріт (третя секція).

Ворота з профнастилу з вбудованою хвірткою

Вид металопрофілю

Перед тим, як зробити металеві ворота з профнастилу своїми руками, для початку потрібно визначитися з видом металевого профілю. В першу чергу потрібно розуміти маркування. Сьогодні профіль з металу поділяється на такі групи:

 • Н – несущий. Використовується як покрівля або перекриття, з нього можна зводити споруди: ангари, сараї або гаражі. В якості основи для воріт тип Н – один з найбільш довговічних і міцних, в порівнянні з аналогами.
 • С – стіновий. Таким не тільки обшивають фасади, але і використовують в якості огорож – в цьому випадку потрібно орієнтуватися на висоту хвилі від 10 мм.
 • НС – несуще-стіновий. Комбінований варіант – підходить для покрівлі господарських будівель, виготовлення козирків або огорож. Товщина – до 0,8 мм.
 • МП – металополімерний. Може додатково маркуватися як A, B або R. Перші дві модифікації ідеальні для воріт, а МП-R підходить для покрівлі.

Види металопрофілю для воріт

Важливо! Деякі бренди, наприклад, Ruukki, можуть маркувати профлисти по-іншому. Так, можна зустріти позначення Т-15, Т-20 або Т-35, де перший варіант – фасадний, другий фасадний і покрівельний, а третій – виключно для покрівлі.

Профнастил від компанії Ruukki

Також перед тим, як зробити ворота і хвіртку з профнастилу своїми руками, варто визначитися з типом покриття. Це може бути:

 • Алюцинк (маркується як АЦ або AL ZN). Сплав двох металів з високими антикорозійними властивостями. Покриття з алюмоцинка для воріт
 • Електролітичне цинкове покриття – ЕОЦП. Добре захищає листи від умов зовнішнього середовища і пошкоджень. Мінус в слабких захисних властивостях через недостатню товщину шару.
 • Акрил (маркується як АК). Лакофарбова суміш, один з популярних варіантів серед покупців. Перевага в багатому виборі кольорів, але стійкість до пошкоджень така собі, та й покриття може почати вицвітати вже через пару років після монтажу. Акрилове покриття для профнастилу

Ще профлист може відрізнятися висотою гофри – її в маркуванні ви визначите по цифрі, яка йде відразу після основного покажчика про призначення матеріалу. Від висоти залежить жорсткість, тому що несущі варіанти мають більшу висоту, ніж покрівельні або стінові. Універсальний варіант – НС20.

Відмінність висоти гофри в профнастилі

Для воріт варто орієнтуватися на висоту гофри від 17 мм і вище.

Як вибрати матеріал для воріт?

Якщо ви вже визначилися з типом профільного металу для майбутніх воріт, залишилося подбати про інші матеріали. Орієнтуйтеся на такий список:

 • власне, профлист;
 • профільна труба (40*20, 60*40);
 • саморізи по металу, гвинти та заклепки;
 • покриття з антикорозійними властивостями (ґрунт або фарба);
 • опори – у вигляді круглих труб, діаметром від 76 мм або профільних труб 80*80 мм;
 • цементно-піщана суміш;
 • декор для опор або заглушки;
 • петлі або роликовий механізм;
 • фурнітура – ручки, засувки та замки, різні фіксатори.

Матеріали для виготовлення воріт з профнастилу

Те, скільки вам знадобиться тих чи інших матеріалів, залежить виключно від розміру воріт – рекомендуємо робити повний прорахунок вже після розмітки креслень.

Інструменти: що знадобиться?

Якщо вам доведеться виконувати монтаж воріт з профнастилу своїми руками, запастися необхідно не тільки матеріалами, але інструментами. Якщо ви завзятий домашній умілець, то більшість інструментів у вас знайдеться. Отже, вам знадобляться:

 • Шуруповерт, дриль (або дриль-шуруповерт) і УШМ (болгарка).
 • Матеріали у вигляді відрізних і шліфувальних дисків, електродів для зварювання або дріт, а також крейда або інший інвентар для розмітки.
 • Зварювальний інвертор.
 • Інструмент для вимірювань та розмітки: кутомір, вимірювальна стрічка (рулетка) і лінійка з металу.
 • Земляний бур і лопати (якщо передбачається встановлення опор, і вони не змонтовані заздалегідь).
 • Слюсарний інструмент, який знадобиться при монтажі замків, ручок та іншої фурнітури.
 • Інструмент для заклепування.
 • Різьборіз, вороток.
 • Клини для фіксації.
 • Пензлик для фарбування, розчинник.

Інструменти для монтажу воріт з профнастилу

Важливо! Також рекомендуємо використовувати всі необхідні ЗІЗ (засоби індивідуального захисту): а це маска зварника, окуляри, навушники, рукавички, захисний одяг і т.д.

Перед початком робіт рекомендуємо переглянути відео від професіоналів:

Виготовлення та встановлення воріт з профнастилу у 7 кроків

Отже, ви вирішили приступити до самостійного виготовлення воріт, а основним матеріалом вибрали профнастил. Важливо діяти за чіткою інструкцією, щоб конструкція вийшла красивою, міцною, надійною, функціональної і довговічною.

Крок 1: Креслення, розрахунок матеріалів

Спочатку варто остаточно визначитися з типом, щоб скласти правильне креслення воріт. Що повинно бути на кресленні:

 • Прорахуйте габарити рами (враховуйте товщину профільних труб).
 • Сплануйте розташування підсилюючих перекладин в рамі, які виступлять ребрами жорсткості майбутньої конструкції.
 • Якщо планується вбудована хвіртка, позначте її розташування на полотні.
 • Передбачте рамки в місцях розташування оглядового вікна (якщо таке передбачено), камер відеоспостереження і т.п.
 • Вкажіть місця кріплення замків, петель, роликових опор, ручок та інших складових.
 • Зобразіть у ескізі місця, в яких будуть встановлені шпінгалети та обмежувачі.

Креслення для монтажу воріт з профнастилу

Матеріали розрахуйте, виходячи зі складеного вами креслення.

Крок 2: Установка опор

Якщо ви заздалегідь не подбали про стійки, тоді вас чекає такий фронт робіт:

 1. Необхідно пробурити лунки в місцях установки опор. Глибина буріння – від 1 до 2 метрів. Якщо висота воріт не буде перевищувати 2 метри, досить заглибити опори на 1,5 метра. Для високих воріт від 2,5 метрів, забезпечте посилену конструкцію з фундаментом.
 2. Далі потрібно встановити опори в земляні отвори, попередньо приваривши обмежувачі, так звані «п’яти». Рекомендуємо укласти по краях ями руберойд або поліетилен, щоб цемент не змішувався з ґрунтом.
 3. Залийте стовпчики бетонним розчином на 2/3 глибини, а решту порожнечі засипте піском в якості буту.
 4. Піску необхідно ущільнення, для чого потрібно поливати його водою протягом 48 годин. Ворота можна монтувати через 4 дні від установки опор.

Установка опор для монтажу воріт з профнастилу

Крок 3: Каркас

Класична рама виготовляється з профільованої труби 60*40 (товщина 2 мм). Зварити труби необхідно строго під кутом в 90 градусів – для цього обов’язково застосовуйте кутомір. Якщо каркас перекоситься (утвориться «гвинт»), то це ускладнить подальший монтаж і використання готових воріт.

Виготовлення каркаса для воріт з профнастилу

Зварюємо каркас

Зварювання периметру відбувається стикуванням краю труб під 45 градусів або в стик під прямим кутом. Щоб спростити завдання, трубу краще не пиляти на 2 частини, а вирізати з неї куточок, потім зігнути та зварити. Шліфування зварні шви не потребують.

Як зварювати каркас для воріт з профнастилу

На замітку! Можна обійтися без зварювальних робіт, скріпивши труби куточками та гвинтами, але це суттєво знизить жорсткість конструкції.

Зварюємо кут каркаса

Щоб максимально підвищити жорсткість конструкції, потрібно встановити перемички (обрешітку). Можна посилити рами металевими пластинами або трубами.

Якщо ви плануєте облицювання тільки із зовнішнього боку воріт, то для жорсткості необхідні перемички, які ділять раму на рівні сектори по 0,5 квадратних метрів. А при двосторонньому облицюванні, площа секторів між перемичками може бути в 1-2 «квадрати». Перемички приварюються в стик до рами, а шви потрібно шліфувати, щоб вивести їх в площину труб.

Зварювання кутів каркаса для воріт з профнастилу

Важливо! Не переборщіть з перекладинами, щоб стулки не провисли під загальною вагою воріт.

Кількість перекладин на каркасі воріт з профнастилу

Крок 4: Замки, петлі, фурнітура

Перед монтажем профілю з металу на каркас, необхідно подбати про встановлення кріплень або заздалегідь підготувати посадкові місця різних з’єднань роз’ємного типу. Якщо монтаж ведеться по скритому типу (під листом металу), тоді петлі і замки потрібно встановити відразу. Якщо ж фурнітура буде розташовуватися зовні або в вирізах, тоді перед тим, як монтувати профлисти, всі закріплені елементи необхідно зняти. А точки кріплення слід зазначити по видимій стороні каркасу. Вся фурнітура встановлюється на гвинтових з’єднаннях.

Зазвичай при виготовленні в’їзних воріт своїми руками використовують накладні або врізні замки, іноді електромагнітні або інші варіанти.

Замок для воріт з профнастилу

Що стосується петель, то їх конструкція повинна враховувати масу і габарити майбутніх воріт. Легкі розсувні ворота встановлюються на 2 петлі (для кожної стулки). Обмежувачі ставляться на опори, а ті місця, де передбачено дотик воріт, оснащуються жорсткими пластинами з металу.

Петлі для воріт з профнастилу

Крок 5: Кріплення орних воріт

Коли каркас повністю готовий, а петлі встановлені, потрібно зафіксувати з’єднання з опорами. Розмітьте місця, до яких будуть кріпитися петлі і просвердліть отвори, в яких ще потрібно нарізати різьблення. Петлі до опори можуть бути приварені.

Кріплення орних воріт з профнастилу

Увага! Після кріплення, як каркас, так і петлі, необхідно покрити антикорозійною сумішшю (фарбою).

Крок 6: Монтаж профільованого листа

Перед монтажем профнастил необхідно розкроїти (розрізати болгаркою за допомогою відрізного диску по металу або розпиляти електролобзиком з пильним полотном по металу). Усередині рами лист ріжеться на 2-3 мм менше, ніж внутрішній периметр, а після вирізаються місця, в яких будуть прикручені петлі, замки, стійки і т.д.

Монтаж профільованого листа при виготовленні воріт

Коли ми робимо ворота, профлист на каркас кріпиться виключно шурупами (саморізами по металу). Шурупи необхідно вкручувати в нижню хвилю з чергуванням через одну.

Між собою профільовані листи мають бути з’єднані унапусток, а місця стику фіксуються заклепками. Планка, яка перекриває щілину між стулками, кріпиться також за допомогою саморізів (попередньо пофарбуйте цю деталь).

Стиковка профільованих листів при монтажі воріт

Крок 7: Автоматика (за бажанням)

Установка автоматики на ворота з профнастилу

Якщо ви хочете обладнати привід і автоматично управляти двопільними воротами, тоді використовуйте готові автоматичні блоки – ви зможете придбати їх в спеціалізованих магазинах, в Інтернеті або ж зробити на замовлення. Механічні елементи приводу потрібно встановити на каркас. У рамі повинні бути передбачені місця кріплення, а ось стикування з металопрофілем потрібно виконувати так само, як і з різними накладними елементами конструкції.

Привід для автоматичних орних воріт з профнастилу

Корисні поради

Пара рад, які варто взяти на замітку домашньому майстру:

 1. Можна доповнити ворота сіткою з металу, яка розташовується у вигляді віконця в нижній частині (по довжині) воріт. Це дасть зниження парусності і значно полегшить ручне відкривання в разі випадання снігу. Рекомендований розмір сектора: десята частина по відношенню до висоти воріт.
 2. Також можна «підняти» ворота на 20 см від ґрунту, а просвіт прикрити планкою, яку можна знімати, щоб безперешкодно відкривати стулки в сніжну погоду.

Готові варіанти воріт з профнастилу

Пропонуємо ознайомитися з фото готових варіантів воріт з профільованого листа, виконаних умільцями своїми руками.

Приклад воріт з профнастилу Як виглядають ворота з профнастилу Зовнішній вигляд воріт з профнастилу Готовий варіант воріт з профнастилу

Також читайте: Як зробити паркан з каменю своїми руками?

Тепер ви знаєте, як робити ворота своїми руками з профнастилу і зможете сміливо втілити цю ідею в життя, уважно прочитавши інструкцію і підготувавши все необхідне для старту робіт. Рекомендуємо надихнутися роботами інших майстрів і власників присадибних ділянок, можливо, навіть поспілкуватися з ними та поставити питання, завжди пам’ятаючи народну мудрість: «Сім разів відміряй – один раз відріж», особливо, з огляду на вартість всіх матеріалів.

Головне – не помилитися в розрахунках і виконати зварювальні роботи максимально акуратно, щоб отримати жорсткий і надійний каркас, який прослужить вам на дачі або в приватному будинку довгі роки.

Новий Дім
Додати коментар