Сон – важлива частина нашого життя. Саме в спальні ми проводимо близько третини всього дня. Важливо облаштувати кімнату таким чином, щоб в ній можна було відчувати себе максимально комфортно. На жаль, часто для спальні відведена не найбільша кімната в будинку і, якщо допустити помилки при створенні дизайну інтер’єру, можна отримати на виході кімнату, що нагадує печеру або комору. Сьогодні ми розповімо, як продумати дизайн маленької спальні, а також поділимося найактуальнішими тенденціями від дизайнерів.
Основні правила оформлення маленької спальні 2021
Маленька спальня вносить обмеження при оформленні інтер’єру кімнати. Тут вже не можна експериментувати з великою кількістю меблів або декору. Найкраще, щоб кожен предмет в кімнаті поєднував в собі привабливий зовнішній вигляд і практичність. Сучасні дизайнери радять дотримуватися таких рекомендацій під час оформлення спальні в 2021 році:
- Світла обробка. Чим менше спальня, тим більш світлим повинен бути простір. Це дозволяє візуально збільшити площу кімнати. На щастя, сьогодні світла обробка в моді – вона супроводжує скандинавський, класичний стиль, а також мінімалізм.
- В якості контрасту до світлої обробки стін можна вибрати темне підлогове покриття.
- Використовуйте узголів’я ліжка як елемент декору.
- Щоб зберегти площу, ліжко краще розміщувати біля однієї зі стін.
- До кімнати поміщається шафа? Тоді краще вибрати високу вбудовану модель – вона не тільки містка, а й здатна ергономічно вписуватися в простір. Тим більше сьогодні ви можете придбати шафу-купе на замовлення по індивідуальним параметрам.
- Задійте підвіконня. Трохи збільшивши його ширину, можна отримати непоганий столик для косметики або полицю для книг.
Порада: Якщо ви хочете оформити дизайн маленької спальні в хрущовці максимально стильно і практично, просто підніміть ліжко на високий подіум. Цей самий подіум можна використовувати в якості системи зберігання, розміщуючи всередині постільну білизну, ковдри пледи і подушки. Для вас же він буде служити сходинкою.
Вибираємо стиль інтер’єру
Існують кілька десятків стилів інтер’єру спальні. Правда, для маленької кімнати підходить далеко не кожен. Наприклад, арт-деко або бароко з їх пишнотою і перевантаженістю декором важко буде втілити в кімнаті на 8 кв.м. У 2021 році для створення дизайн-проекту для маленької спальні, на перший план виходять такі стилі інтер’єру:
Мінімалізм
Один з найпопулярніших стилів інтер’єру в 2021 році який просто ідеально підійде для невеликої спальні. Мінімалізм не терпить великої кількості елементів декору і вважає за краще, щоб усі предмети в кімнаті несли практичну функцію. Яких правил потрібно дотримуватися, щоб отримати маленьку спальню в стилі мінімалізм?
- Відсутність зайвих візерунків, різьблення та інших прикрас стін, меблів.
- Світлий відтінок стін. Раніше це був переважно білий, проте сьогодні дизайнери трансформували стиль мінімалізм, перенаправивши його в тепле русло. Тепер актуальніше виглядає оздоблення стін в теплих молочних і бежевих тонах.
- Поєднання 2-3 відтінків. Не варто навантажувати кімнату яскравою палітрою з 5 різних кольорів.
- Проста геометрична форма меблів і освітлювальних приладів.
Скандинавський
Як і мінімалізм, ідеально підходить для невеликої спальні. Це прохолодний і спокійний стиль, виконаний в світлих холодних тонах. Щоб отримати дизайн маленької спальні в скандинавському стилі, важливо дотримуватися таких рекомендацій:
- Оздоблення стін – біле, пастельне або світло-сіре.
- В якості елементів декору – подушки в контрастних тонах з характерними скандинавськими візерунками.
- Використання натуральних матеріалів.
- Чим більше світла – тим краще.
Класичний стиль
Класика завжди в моді. І, незважаючи на те, що в останні кілька років в головних трендах мінімалізм в інтер’єрі, все ж існують справжні цінителі розкішного і елегантного класичного стилю. Для маленької спальні він повинен втілюватися за допомогою таких прийомів:
- Тепла обробка стін – бежеві, пісочні і золотисті тони, які створюють особливий затишок.
- Головна прикраса спальні – ліжко. Воно повинно бути великим і красивим – з прикрашеним різьбленням або оксамитовим узголів’ям.
- В якості елементів декору – дзеркала, які здатні зробити кімнату візуально більшою.
- Натуральні матеріали в оздобленні – тканинні шпалери, декоративна штукатурка, паркет – класичний стиль – це символ багатства і відмінного почуття стилю.
- Особливу увагу слід приділити освітлювальному приладу – бажано встановити красиву скляну або кришталеву люстру (якщо висота стель дозволяє).
Еко-стиль
Використання натуральних матеріалів в оздобленні і меблях кімнат стало головним трендом 2021 року. Люди втомлюються від пластика і шукають красиві, довговічні і що найголовніше – безпечні матеріали. І в спальні еко-стиль буде дуже доречним – у вас буде відчуття, що ви прокидаєтеся і засинаєте на природі, навіть знаходячись в чотирьох стінах.
Основні вимоги еко-стилю:
- М’яке освітлення. Доступ природного освітлення в кімнату.
- Оздоблення, меблі і текстиль повинні бути виконані з натуральних матеріалів.
- Колірна палітра – світла (пісочний, бежевий, зелений відтінок).
- В якості декору – кімнатні рослини.
Лофт
Одним з головних вимог стилю лофт є великий і відкритий простір. Однак це зовсім не означає, що не можна втілити концепцію стилю в маленькій спальні. Головне – дотримуватися кількох важливих правил:
- Візитною карткою стилю лофт є цегляна кладка на одній зі стін. У маленькій спальні її бажано не залишати в природному кольорі, а перефарбувати в білий або бежевий.
- Використовуйте виключно натуральні матеріали для оздоблення підлоги.
- Мінімум декоративних елементів. В інтер’єрі лофт з цією метою ідеально справляються постери – вони не віднімають багато місця і дозволяють прикрасити стіни.
- Освітлювальні прилади повинні бути виконані як прожектори або ліхтарі. Не ховайте шнури від них – вони також є прикрасою кімнати в стилі лофт.
Кольорова гама для маленької спальні
Спальня – це кімната, де ми відпочиваємо після робочого дня і відновлюємо свої сили. Тому важливо підібрати колірну палітру, яка б не навантажувала психіку, а навпаки – дарувала спокій і розслабленість. Які кольори вибрати при створенні дизайну маленької спальні в квартирі?
- Білий. Універсальний відтінок, який, немов чистий аркуш, дарує спокій і відчуття умиротворення. Правда, важливо розбавити білий колір іншими відтінками (пастельними або яскравими). В іншому випадку кімната буде виглядати стерильно, немов лікарняна палата.
- Блакитний і синій. Психологи довели, що ці два відтінки мають заспокійливу дію і допомагають плавно відійти до сну. Крім того, такий холодний відтінок допомагає трохи охолодити організм, якщо в кімнаті сильно жарко.
- Зелений. Колір життя і свіжості. Допомагає заспокоїтися і налаштуватися на позитивний лад. Головне – поєднувати його з іншими природними кольорами – пісочний, бежевий, ніжно-лавандовий тощо.
- Сірий. Максимально нейтральний колір, який поєднується з більшістю відтінків. Щоб кімната не виглядала сильно нудно, розбавте інтер’єр маленької спальні в будинку яскравими акцентами (шторами, постерами, подушками).
Варіанти оздоблення маленької спальні
Вибирати оздоблювальні матеріали для спальні максимально просто. У цій кімнаті немає підвищеної вологості, вона не прохідна і не служить для приготування або прийому їжі (що зводить рівень забруднення до нуля). Однак давайте розглянемо, які способи обробки найбільш актуальні для маленької спальні:
Стеля
Якщо стеля низька, краще вибрати натяжні глянцеві моделі. Це зробить її візуально вище. Крім того, від глянцю добре відбивається світло, що робить кімнату світліше. У будь-якому випадку краще всього зупинитися на обробці стелі в світлих тонах. Для створення оригінального інтер’єру можете прикрасити стелю невеликими лампочками, створюючи таким чином вид зоряного неба. Такий прийом зробить атмосферу в кімнаті більш спокійною і романтичною.
Стіни
Звичайно, темні стіни в маленькій спальні – найбільша помилка. Якщо ви хочете використовувати глибокі темні тони в обробці, можна оформити з їх допомогою одну акцентну стіну за узголів’ям ліжка. Всі інші стіни краще залишити світлими.
Бійтеся занадто частих і дрібних візерунків – вони роблять кімнату занадто перенасиченою і строкатою. Таке оздоблення буде напружувати очі і психіку, а зовсім не сприяти відпочинку.
Як матеріали можете сміливо використовувати:
- фарбу;
- шпалери;
- декоративну штукатурку;
- побілку.
Підлога
Якщо ви хочете відчувати максимальний комфорт з першої ж секунди після пробудження, встановлюйте в спальню тепле підлогове покриття. Краще відмовитися від керамічної плитки – ходити по ній босоніж не зовсім приємно. А ось натуральний паркет або ламінат ідеально підходять для цієї кімнати.
Важливо! Для маленької спальні не рекомендують використовувати темне підлогове покриття з неоднорідним відтінком.
Порада: Дошки паркету або ламінату укладайте перпендикулярно по відношенню до вікна.
Освітлення та елементи декору
Якщо спальня занадто маленька, красива величезна кришталева люстра буде недоречною. Втім, в кімнаті, де передбачається виключно відпочинок, центральне освітлення не є гострою необхідністю. Хіба що ви хочете встановити невеликі точкові світильники.
Найкраще при ремонті в маленькій спальні вибирати лаконічні і мінімалістичний стельові світильники (2-3 штуки). Сплануйте освітлення в кімнаті так, щоб один з світильників розташовувався над ліжком, а інші – рівномірно по решті площі стелі.
Якщо ви не уявляєте закінчення дня без книги перед сном, встановіть настінні бра або поставте настільну лампу на тумбочку біля ліжка. Якщо ж просто хочете створити гарне м’яке освітлення, крім основного, відмінним рішенням стане витончений торшер.
Обов’язково обіграйте вікно в кімнаті – в спальні має бути достатньо природного освітлення. Щоб не забирати простір, краще замінити масивні штори і довгий тюль на рулонні штори або жалюзі.
Вдале розміщення меблів в маленькій спальні
Існує кілька способів розміщення меблів в маленькій спальні. Тут все буде залежати не так від площі кімнати, як від її форми:
- Квадратна спальня. Мабуть, найбільш вдала форма для невеликої кімнати. Всі стіни в такій спальні мають однакову довжину, що робить процес розстановки меблів значно простіше. Поставте ліжко до однієї зі стін паралельно до вікна. Встановлювати його можна по центру стіни. А по боках розташуйте приліжкові столики або тумби. Навпроти ліжка ідеально поміститься шафа купе.
- Прямокутна витягнута кімната. В даному випадку ліжко повинно розташовуватися біля однієї короткої стіни. А біля другої – шафа. Якщо стіни в кімнаті занадто вузькі, можна візуально розширити їх, використовуючи шпалери з горизонтальними смужками.
- Маленька спальня нестандартного планування. Найскладніший випадок, в якому все має продумуватись індивідуально. Особливо це стосується круглої кімнати. У таких спальнях можна використовувати меблі оригінальної форми – овальні або круглі, приставивши їх до однієї зі стін або ж навпаки – розташувавши по центру.
Також читайте: Дизайн спальні 2021 – ідеї оформлення і планування інтер’єру
Знаючи про всі перераховані вище нюанси, ви зможете створити гармонійний і практичний дизайн інтер’єру маленької спальні, де буде ретельно спланований кожен квадратний метр. Звичайно, важливо орієнтуватися на особисті вподобання. Подумайте, що саме допомагає вам розслабитися перед сном, і обов’язково спробуйте все це вписати в інтер’єр.
Дуже цікаві дизайн спалень, у мене спальна не дуже маленька але дизайн “Сірої” мені дуже сильно сподобався! Чудове поєднання кольорів, я вже сам почав думати над таким дизайном, дякую що підштовхнули мене=)