Планування дизайну інтер’єру дитячої кімнати для хлопчика – це досить відповідальний процес. Адже в кінцевому підсумку повинно вийти приміщення, яке відповідає відразу декільком критеріям: комфорт дитини, практичність, поєднання декількох функціональних зон (ігрова, спальня, навчальний кабінет), безпека. Давайте розберемося, як продумати дизайн дитячої кімнати для хлопчиків, орієнтуючись на вік дитини і актуальні тенденції в оформленні інтер’єру.
- Варіанти оформлення дитячої кімнати в залежності від віку
- Кімната хлопчика до 3 років
- Хлопчик від 3 до 5 років
- Дитяча кімната хлопчика школяра
- Інтер’єр кімнати підлітка
- Оздоблення дитячої кімнати
- Стеля
- Стіни
- Підлога
- В якому стилі оформити дитячу хлопчика?
- Вибираємо колірну гамму для кімнати хлопчика
- Меблі для дитячої кімнати хлопчика
- Варіанти оформлення кімнати для двох хлопчиків
- Секрети оформлення маленької дитячої кімнати для хлопчика
Варіанти оформлення дитячої кімнати в залежності від віку
Перше, на що слід звертати увагу в процесі оформлення дитячої кімнати для хлопчиків – це вік дитини. Саме від нього залежатиме планування приміщення. Адже, погодьтеся, що підлітку вже не так потрібна ігрова зона. А дошкільнику навряд чи стане в нагоді комп’ютерний стіл.
Крім того, вік буде впливати на загальну стилістику і концепції інтер’єру. Протягом часу у дитини можуть з’являтися будь-які інтереси, хобі, які він точно захоче відобразити при оформленні особистого приміщення.
Кімната хлопчика до 3 років
Якщо дитина ще в ніжному віці, то дизайн інтер’єру оформляється з урахуванням побажань батьків. Навіть якщо плануєте виділити приміщення малюкові раніше – вам регулярно доведеться заходити туди, щоб погодувати або переодягнути малюка.
Обов’язковими елементами в інтер’єрі є зручне ліжко, розвиваючі іграшки та безпечні меблі (без декоративних вставок, гострих кутів). Крім цього, стежте, щоб у дитини було достатньо місця для переміщення по кімнаті.
Бажано постелити на підлозі килим з довгим ворсом. Відмовтеся від великої кількості строкатих і яскравих відтінків. Однак і абсолютно пастельний інтер’єр – не зовсім правильне рішення для хлопчика. Набагато правильніше поєднувати кілька насичених кольорів, щоб дитина вчилася розрізняти предмети.
Хлопчик від 3 до 5 років
Перші інтереси і захоплення у дітей з’являються саме в період 3-5 років. Крім того, з цього віку дитині важливий робочий простір. Купуйте спеціальні меблі для малювання або виробів (стіл, стілець) по зросту малюка.
При бажанні навчити хлопчика порядку, можна встановити кілька шафок і комодів, в яких він буде зберігати особисті іграшки та одяг.
Дитяча кімната хлопчика школяра
Як тільки починається школа, малюкові необхідно організувати простір для навчання. Купіть комп’ютерний стіл з кількома відсіками для зошитів, книжок, інших канцтоварів. Як правило, ігрова зона дітям вже стає менш цікавою. Так що можете трохи зменшити простір для ігор, щоб поставити письмовий стіл.
Якщо у дитини є якісь хобі і інтереси, що вимагають окремого місця в кімнаті (наприклад, гітара, фортепіано, телескоп та інше), обов’язково продумайте це.
Якщо хлопчик жив в кімнаті зі свого народження, пора б трохи змінити обробку стін. Як правило, школярі люблять серйозніший дизайн інтер’єру.
Порада: В якості акцентної стіни можна поклеїти величезну карту світу або карту зоряного неба. Такий прийом замотивує дитину постійно вивчати щось нове.
Інтер’єр кімнати підлітка
З 12-13 років у дітей починається перехідний вік. Як правило, тут вже можна безпосередньо радитися з дитиною, що саме вона хоче бачити в своїй кімнаті. Головне – орієнтуватися на бюджет, який ви вкладаєте в ремонт.
У цьому віці часто краще оформлення дизайну кімнати для хлопчика підлітка – мінімалізм, а кращі елементи декору – це постери з улюбленими акторами, футболістами, героями коміксів тощо.
Оздоблення дитячої кімнати
Важливим аспектом ремонту дитячої кімнати для хлопчика підлітка, школяра або немовляти є вибір матеріалів для оздоблення поверхонь. Вибирати слід обробку, яка буде екологічною і прослужить якомога довше.
Стеля
Матеріали обробки стельової поверхні можуть бути абсолютно будь-якими – від звичайної побілки до натяжних конструкцій або гіпсокартонних плит. Якщо ви хочете здійснити фарбування, вибирайте водні фарбувальні матеріали. Як правило, на таких банках зазначено, що фарби є абсолютно безпечними для здоров’я людини. Так вам вдасться уникнути неприємного запаху і алергічних реакцій.
Також читайте: Дизайн стелі 2021 – сучасні тренди і оригінальні ідеї
Стіни
Стіни в дитячій для хлопчика, як правило, оформляються за допомогою шпалер. Це екологічний і красивий матеріал. Сьогодні існує безліч різноманітних кольорів, принтів, фактур.
Найбільш актуальне оздоблення для кімнати дитини – шпалери на паперовій основі. Категорично не рекомендується використовувати вінілові.
Також критеріями екологічності та безпеки відповідають тканинні шпалери, вироби з водоростей, бамбукові шпалери.
Підлога
У віці до 3-5 років діти люблять грати на підлозі. Там же вони вчаться повзати, ходити. Тому важливо стежити, щоб підлогове покриття відрізнялося гладкістю, але при цьому не сковзило. Також важливо, щоб його було легко чистити.
Ідеальними покриттям для підлоги для спальні для хлопчиків є:
- Коркове покриття. Забезпечує відмінну тепло- і звукоізоляцію і є абсолютно екологічним. Єдиний мінус – не підходить для установки теплої підлоги.
- Паркет – дорогий матеріал, який відрізняється довговічністю і екологічністю. Врахуйте, що матеріал не є стійким до механічних пошкоджень. Тому його краще встановлювати кімнату школяра або підлітків.
- Ковролін – теплий м’який матеріал, який просто встановити і при необхідності поміняти. Як правило, ковролін укладається терміном на 5-7 років. Так що, встановивши його в кімнату для дитини, віком до 3 років, з початку школи готуйтеся замінити оздоблення.
- Ламінат. Легко чиститься, красиво виглядає, відрізняється зносостійкістю і довговічністю. Головне – вибрати високоякісні моделі, які володіють антиковзаючим ефектом.
В якому стилі оформити дитячу хлопчика?
Сьогодні дизайнери пропонують кілька десятків стильових напрямків для оформлення інтер’єру. Однак, як показує практика, найпопулярнішими стилями при оформленні дитячої кімнати для хлопчиків є:
- Сучасний стиль. Це просте і лаконічне оформлення простору, яке максимально використовує кожен вільний квадратний метр. Мінімум елементів декору і максимум вільного місця – ось головний девіз стилю модерн. Як акценти можна використовувати яскраві постери, крісла, настільні лампи.
- Космічний стиль. Якщо дитина цікавиться космосом, спробуйте розвинути цю тематику і в дизайні інтер’єру. Наприклад, можете встановити підвісні стелі з ефектом зоряного неба. Найпопулярніші відтінки при оформленні кімнати в космічному стилі: білий, сірий, синій. Доповнити дизайн можна мініатюрними телескопами, глобусами з зображенням зоряного неба, фотошпалерами.
- Лофт. Ідеально підходить для школярів і підлітків. Головною особливістю напрямку є цегляна стіна і сірий колір в оздобленні. Як декор використовуються креативні яскраві постери.
Крім цього, придивіться до таких стильових напрямків, як: поп-арт, класичний стиль, футбольна тематика, морська тематика, скандинавський стиль.
Вибираємо колірну гамму для кімнати хлопчика
Визначення основного кольору в обробці і декорі кімнати може сильно вплинути на розвиток нервової системи у дитини. Тому важливо продумати гаму, орієнтуючись на особливості психіки хлопчика. Сьогодні вже немає необхідності ділити кольори на чоловічі і жіночі. Куди важливіше враховувати, які відтінки подобаються вашій дитині, а які її дратують.
Як правило, найбільш популярними кольорами в дизайні кімнати для хлопчиків є:
- Синій. Сюди входить вся кольорова гамма від небесно-блакитного до темно-синього. Подібні відтінки заспокоюють нервову систему, асоціюються з космосом або океаном.
- Зелений. Як і попередній варіант, надає заспокійливу дію на нервову систему, асоціюється з природою і надає кімнаті легкості. Особливо красиво зелені відтінки поєднуються з білими, коричневими, жовтими.
- Білий. Білі або будь-які світлі відтінки в обробці дитячої більш актуальні для дитячого віку. Згодом потрібно все-таки додати деякі фарби в спальню для хлопчика. Інакше дитині може просто стати нудно.
- Сірий колір. Ідеальний для школяра або підлітка. Головна особливість забарвлення – його універсальність. Сірий відмінно поєднується з більш яскравими і навпаки пастельними тонами.
Меблі для дитячої кімнати хлопчика
Вибір меблів в дитячу для хлопчика здійснюється також, орієнтуючись на вік дитини. Але є кілька загальних критеріїв:
- Максимальна безпека. Важливо переконатися, щоб всі елементи меблів (ліжка, столи, стільці, шафи і комоди) не мали гострих кутів. Крім того, висота меблів в кімнату для хлопчиків повинна відповідати зросту дитини. Особливо важливий вибір ліжка – незручна конструкція доставить масу незручностей і в майбутньому проблем зі здоров’ям.
- Матеріали. Вибирайте натуральні матеріали, які не викликають алергії. У пріоритеті дерев’яні меблі.
- Відмовтеся від тендітних матеріалів. Тонкі скляні вставки, різні декоративні конструкції, в загальному все, що легко ламається і б’ється, краще виключити з дитячої кімнати.
- Стійкість до механічних пошкоджень. Особливо це стосується кімнати для маленьких хлопчиків, які люблять помалювати на дверцятах шафи або узголів’я ліжка. Слідкуйте, щоб матеріали були простими в чищенні і ремонті.
Варіанти оформлення кімнати для двох хлопчиків
Якщо в одній кімнаті будуть проживати два хлопчика, важливо, щоб кожна дитина мала свій куточок. І, якщо з ліжком все вирішити досить просто (вибирайте двоярусні конструкції), з двома письмовими столами доведеться повозитися. Правильно сплануйте розстановку меблів, щоб вона не перешкоджала пересуванню по кімнаті і в той же час відповідала на всі запити дітей.
Якщо в спальні для двох хлопчиків немає зайвого простору, можна підняти спальне місце наверх, а безпосередньо під ним поставити письмовий стіл або комод.
Секрети оформлення маленької дитячої кімнати для хлопчика
Наявність невеликої малогабаритної кімнати – привід задуматися про високе ліжечко, під яким поміщається дитяча зона, письмовий стіл, ящики для зберігання особистих предметів тощо. Такі моделі називаються ліжко-горище. Головне – вибрати модель з міцної конструкції і забезпечити зручний підйом на другий ярус.
Ось ще кілька секретів, як оформити маленьку дитячу кімнату для хлопчиків:
- Вибирайте світлу палітру кольорів в обробці і предметах інтер’єру. Вони допомагають візуально розширити кімнату.
- Якісне освітлення. Крім невеликого вікна, обов’язково встановіть кілька освітлювальних приладів.
Може бути корисно: Дизайн однокімнатної квартири 2021 – ідеї для ремонту та оформлення інтер’єру
При такому величезному виборі різноманітних стилів інтер’єру, відтінків оздоблення і предметів меблів важливо не забувати про те, що саме подобається вашій дитині. Поцікавтеся, як саме хлопчик бачить майбутній інтер’єр. Можливо, вам вдасться втілити деякі ідеї в життя.
скиньте будь ласка фото кіьнати
хлопчику на 8 років
Доброго вечора, Oks. Подивіться варіанти інтер’єру для хлопчика-школяра, та слідуйте ідеям та рекомендаціям, які зазначені в тому розділі