Яка натяжна стеля краще – матова або глянцева?

Ремонт
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

В даний час натяжні стелі користуються особливою популярністю це пов’язано з доступною вартістю полотен і з широким асортиментом різноманітних відтінків. Сучасні виробники пропонують два основних типи поверхні натяжних стель: глянцева або матова. Кожна з них має свої особливості, переваги і недоліки, про які ми і поговоримо далі.

Технологія натяжних стель

В даний час натяжні стелі діляться на величезну кількість видів. Однак, якщо мова заходить про тип поверхні полотна, то тут можна виділити тільки дві категорії:

 • глянцева;
 • матова.

Глянцеві натяжні стелі виготовляються з ПВХ. Вони відрізняються блискучою поверхнею, яка здатна відбивати світло, створюючи різні відблиски. До позитивних властивостей глянцевого стелі відносяться:

 1. Неординарний зовнішній вигляд. Такі полотна підходять для сміливих і яскравих інтер’єрів.
 2. Глянцева стеля може стати акцентним елементом будь-якої кімнати.
 3. Візуально збільшує простір, наповнюючи його світлом.
 4. Додає в інтер’єр трохи шику та блиску.

Матова стеля виробляється з полівінілхлориду або поліестеру. Він також відрізняється гладкістю, проте не здатний відбивати предмети. До переваг матових стель можна віднести:

 1. Доречність в будь-якому стилі інтер’єру.
 2. Більш класичний зовнішній вигляд. Така стеля, виконана в білому кольорі, буде виглядати як традиційна побілка.
 3. Можливість нанесення фотодруку.

натяжна стеля матова

Способи встановлення натяжних стель

Способи установки глянцевих або матових натяжних стель не відрізняються одна від одної. При наявності правильного обладнання на всю роботу (для однієї кімнати) піде не більше 5 годин. Як правило, весь процес буде складатися з наступних етапів:

 1. Здійснення виміру стелі. Тут важливо перевірити все до міліметру. Для виміру площі краще все-таки вибрати фірму, яка буде в подальшому встановлювати вам натяжну стелю. Тим більше сьогодні багато фірм пропонують послуги замірювача на безкоштовній основі (з умовою, якщо всі подальші роботи ви будете замовляти у них).
 2. Далі полотно слід розкроїти відповідно до вимірів стелі.
 3. Доставка натяжної стелі замовнику.
 4. Розмітка місця закріплення полотна (робиться на стінах).
 5. Підготовчий етап. Зараз необхідно приступити до підігріву плівки за допомогою спеціальної гармати. Таким чином ви зможете вирівняти полотно та підготувати його до подальшої установки.
 6. Монтаж натяжної стелі. Плівку закріплюють по кутах і розрівнюють по всій стелі. При необхідності полотно прогрівають гарматою. По всьому периметру натяжну стелю заправляють в заздалегідь встановлений багет.

монтаж глянцевої натяжної стелі

Звичайно, це найпростіший спосіб установки натяжної стелі. У разі оформлення багаторівневої конструкції монтаж буде набагато складніший.

натяжна стеля люстра

Також рекомендуємо вам заздалегідь подумати про освітлення кімнати. У місці знаходження світильника потрібно буде зробити відповідне отвір.

Безпека матеріалів

Обидва типи натяжних стель мають однакову ступінь безпеки, яка поступається хіба що тканинним полотнам. З початку виробництва плівок, технології стрімко зробили крок вперед. Сьогодні виробники можуть гарантувати не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і повну безпеку, як глянцевої, так і матової натяжної стелі. Сучасні поверхні відповідають всім вимогам пожежної безпеки. Вони не горять, а лише трохи тліють.

Багато людей цікавляться, чи не є натяжні стелі шкідливими для нашого здоров’я? Адже склад полотна далекий від натурального. Однак боятись нема чого – якісна плівка від перевіреного бренду виготовляється з урахуванням всіх стандартів і повністю безпечна для домашнього використання.

Головне – переконайтеся в тому, що купуєте товар високої якості. На жаль, сьогодні в магазинах можна нарватися на дешеву підробку, яка виготовлена ​​з ненадійних матеріалів. Ці полотна можуть мати в своєму складі фенол, хлор або кадмій, які у високій концентрації здатні привести до сильного хімічного отруєння. Відповідно, такі стелі можуть завдавати шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людини. Тому перед покупкою краще все-таки ознайомитись з усіма сертифікатами якості. Важливо також звернути увагу на запах від натяжної стелі – у підробок він більш виражений і огидний.

Догляд за поверхнею

Якщо говорити про простоту в догляді за натяжними стелями, то глянцеві поверхні помітно програють матовим. Такі стелі вимагають особливого підходу під час чищення. Мити їх потрібно з особливою обережністю, оскільки вода може створювати помітні розводи. Крім того, їх постійно потрібно натирати до блиску. В іншому випадку поверхня буде виглядати недоглянутою. Саме тому для догляду за глянсовими натяжними стелями люди часто звертаються в спеціальні фірми. В такому випадку поверхня буде очищена за допомогою спеціального обладнання, що зробить глянцеве полотно максимально привабливим.

догляд за глянцевою стелею

Що ж стосується матових натяжних стель, то тут все набагато простіше. Для того, щоб поверхня виглядала презентабельно, досить протирати її від пилу звичайної вологою ганчіркою. Якщо ви встановили полотно на кухні, слід стежити за тим, чи не накопичився на ньому жир з плити. В такому випадку вам доведеться вдатися до очищення паром для знежирення поверхні стелі. У будь-якому випадку на матовому виробі ніколи не утворюються розводи, тому результатом прибирання ви точно залишитеся задоволені.

догляд за матовою натяжною стелею

Вартість натяжних стель

Якщо говорити про вартість самої стелі, то тут варто відзначити, що глянцевий варіант обійдеться дорожче матового. Тому, якщо ви плануєте трохи заощадити, придбайте саме цей тип. Крім того, замість безшовних варіантів можна купити натяжну матову стелю з шовним з’єднанням. Цей варіант коштуватиме вам ще дешевше.

підсвічування в натяжній стелі

Однак, в вартість стельових поверхонь найчастіше входить не тільки саме полотно, а й роботи з його встановлення. Монтаж натяжної стелі досить трудомісткий процес, який вимагає допомоги професіоналів зі спеціальним обладнанням. А це ще одна стаття витрат.

Вартість установки натяжних стель найчастіше починається приблизно від 120 гривень за квадратний метр. Звичайно, на загальну вартість буде впливати безліч факторів, таких, як:

 • форма стелі;
 • стан основи;
 • додаткові складності при роботі (наприклад, організація багаторівневої конструкції);
 • тип натяжної стелі і т.д.

Використання натяжних стель в різних кімнатах

Вибір того чи іншого типу натяжної стелі може також залежати від конкретної кімнати. В першу чергу орієнтуватись варто на стильове оформлення простору. Адже, наприклад, глянцева стеля буде недоречна в кімнаті, яка виконана в стилі прованс. А ось для стилю хай-тек або модерн таке покриття буде дуже доречним. Також необхідно звернути увагу на такі нюанси:

 • висота стелі;
 • площа кімнати;
 • призначення кімнати;
 • ваші особисті переваги і т.д.

Вітальня

Головна кімната будинку, в якій збирається вся родина та гості. Саме тому так важливо продумати все до найменших деталей. Серед двох типів поверхонь натяжних стель багато дизайнерів рекомендують все-таки зупинитися на матовому варіанті. На це є кілька причин:

 1. Оскільки вітальня часто є найбільшою кімнатою в будинку, вона вимагає широких натяжних стель. В такому випадку ви можете вибрати безшовні матові поверхні, які ляжуть суцільним полотном на основу.
 2. У вітальні найчастіше немає необхідності в візуальному збільшенні простору. А ось відблиски від глянцю можуть істотно зіпсувати інтер’єр.
 3. Вибираючи матову стелю, ви збільшуєте варіації обробки кімнати, оскільки на таких полотнах можна здійснювати фотодрук.
 4. Матова поверхня створює затишну атмосферу в кімнаті.

біла глянцева натяжна стеля у вітальні

Глянцеву натяжну стелю слід розміщувати в невеликій вітальні. У поєднанні з підсвіткою таке полотно здатне візуально збільшити площу кімнати. Крім того, вона актуальна для кімнат, виконаних в стилі хай-тек.

Кухня

Підбирати натяжну стелю на кухню слід з особливою ретельністю. Оскільки саме ця кімната найчастіше характеризується підвищеною вологістю та перепадами температур. На щастя, сьогодні багато виробників пропонують якісні полотна, здатні витримати будь-які випробування.

Матова натяжна стеля на кухні виглядає максимально стримано. Зовні вона мало чим відрізнятиметься від побілки, яка вже давно стала класикою обробки кімнати. Перевагою використання матового полотна на поверхні є ситуації, коли по дизайну планується фотодрук на стелі. Глянець в такому разі не зможе правильно передати малюнок або візерунок.

матова натяжна стеля на кухні

Глянець, звичайно, допоможе візуально збільшити маленьку кухню. Однак, якщо ви плануєте зробити акцент не на стелі, а, наприклад, на предметах меблів, то краще віддати перевагу матовому варіанту. До того ж, доглядати за ними також буде досить просто.

Спальня

У спальні вибір між глянцевою або матовою натяжною стелею буде залежати в першу чергу від ваших особистих переваг. Кімната, яка створена для того, щоб розслабитися та відновити сили після важкого дня, повинна відповідати всім вашим критеріям. До того ж в спальні не відзначається ризик появи бризок води та жиру, тому доглядати за полотном буде зручно, незалежно від типу поверхні.

глянцева стеля в спальні

Головне – врахуйте, що глянцева поверхня в поєднанні з освітленням дає яскраві відблиски. Якщо ваша спальня виконана в більш темних тонах, такий ефект піде їй тільки на користь. Однак глянцева стеля в білій кімнаті може дратувати очі та перешкоджати повноцінному розслабленню.

матова натяжна стеля в спальні

Коридор

Багато дизайнерів рекомендують встановлювати в передпокої глянцеву стелю. Як правило, ця кімната є найменшим приміщенням в будинку. Крім того, вона часто має досить нестандартну форму (наприклад, занадто витягнуту). У поєднанні з низькими стелями, як це зазвичай буває в «хрущовках» коридор виглядає, немов печера.

натяжна стеля коридор

Глянцева натяжна стеля здатна виправити цю проблему. Завдяки відображенню світла такі полотна роблять коридор візуально просторішим.

Резюмуємо всю інформацію

ПАРАМЕТРИ ГЛЯНЦЕВА МАТОВА
Особливості Здатна візуально збільшувати площу кімнат Дарує м’яку і затишну атмосферу
Спосіб встановлення За допомогою гармати За допомогою гармати
Безпека Відповідає всім вимогам пожежної безпеки Відповідає всім вимогам пожежної безпеки
Шкода організму людини (з урахуванням високої якості полотна) Відсутнє Відсутнє
Догляд Складний, з необхідність натирати поверхню до блиску Простий, здійснюється вологою ганчіркою
Вартість Дорожче Дешевше
В інтер’єрі Підходить для кухні або коридору Відмінно вписується в інтер’єр вітальні та спальні

Як бачите, не існує однозначної відповіді на питання: «яку вибрати натяжну стелю – глянцеву або матову?». Обидва ці покриття мають як подібності. Так і відмінності. Звичайно, в деяких випадках існують певні рекомендації, проте всі вони не є керівництвом до дії. Вибираючи стелю, все-таки в першу чергу необхідно орієнтуватися на особисті переваги та відчуття затишку і комфорту.

Новий Дім
Додати коментар