Як вибрати натяжну стелю?

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор
Вікторія Шум
Вікторія Шум
Перевірено
Переглядів: 909

Натяжні стелі отримали колосальну популярність, особливо при облаштуванні новобудов, а все тому, що вони здатні кардинально змінити зовнішній вигляд приміщення. Монтаж займає всього 2-3 години, а догляд за таким полотном мінімальний.

Як вибрати натяжну стелю?

До того ж це ідеальний варіант покриття, якщо хочеться проявити фантазію і створити унікальний багаторівневий дизайн стелі, комбінуючи матеріали різного кольору і фактури. Якщо цей варіант ви теж розглядаєте для косметичного або капітального ремонту своєї квартири, то варто дізнатися трохи більше інформації про те, як вибрати натяжну стелю.

Що таке натяжні стелі?

Конструкція натяжної стелі складається з каркаса і міцного матеріалу, який туго натягується поверх нього. Залежно від того, як майстер натягнув полотно, воно виходить однорівневим або багаторівневим, кольори і фактура відрізняються, а основні матеріали виготовлення – ПВХ плівка або тканина.

Щоб не розписувати переваги й недоліки довго, виділимо найголовніші факти про натяжні стелі:

Плюси:
  • швидкий монтаж, навіть установка багаторівневих конструкцій не займає понад 6 годин
  • не треба готувати поверхню, яка служила стелею раніше, головне очистити її від шпаклівки
  • дроти та інші комунікації можна сховати під полотном
  • матеріал пожежобезпечний і не є шкідливим для здоров’я
  • стелю можна мити
Мінуси:
  • немає можливості замінити тільки частину конструкції, якщо встановлене єдине полотно
  • полотно може порватися від гострих предметів
  • для монтажу обов’язково доведеться викликати фахівців
  • остаточна вартість роботи буде не дешевою, вартість матеріалу від 150 гривень за м2

До речі, питання високої вартості дуже відносне, так – ця процедура обійдеться трохи дорожче, ніж поклейка шпалер або монтаж плитки з пінополістиролу, але довговічність використання говорить про те, що сума швидко окупається. До того ж немає потреби встановлювати натяжні стелі у всіх кімнатах в будинку, хоча чим більша площа поверхні матеріалу, тим нижча ціна в перерахунку за 1 кв.м.

Матеріали натяжних стель

Як вже говорилося вище – основні матеріали для виготовлення натяжної стелі – ПВХ-плівка і тканина. Тканинні натяжні стелі встановлюють в спальні або вітальні, вони здатні пропускати повітря і виглядають дійсно дорого, та й коштують теж. Велика ширина полотна гарантує відсутність швів навіть при покритті приміщень великої площі. Тканина можна фарбуватися, митися, прибиратися, тому що при виробництві вона просочується полімером, але все-таки тривалий вплив вологи небажаний.

Більше різноманіття кольорів і фактур можна спостерігати у ПВХ полотен натяжних стель. Плівкові стелі мають максимальну ширину полотна в 3 метри, ширші заготовки робляться шляхом приварювання ще однієї смуги. Такі стелі водонепроникні – і це їхня незаперечна перевага, адже скільки разів саме ПВХ стелі рятували квартири від затоплення. А вже видове різноманіття дозволить втілити найактуальніші ідеї дизайну інтер’єру.

матова натяжна стеля Матова натяжна стеля не буде відбивати навколишні предмети, вона легко миється і має приємну структуру. Ідеально підходить для нанесення фотодруку.
сатинова натяжна стеля Сатинова натяжна стеля чимось схожа з матовою, але не має яскраво вираженої фактури, вона гладка і теж підходить для фотодруку. Чимось схожа на венеціанську штукатурку без малюнка.
глянцева натяжна стеля Глянцевий варіант можна назвати золотим стандартом – застосовується в 85% випадків, має величезну палітру відтінків, гладку блискучу фактуру і невеликий дзеркальний ефект.
натяжна стеля кольору металік Металік – назва говорить сама за себе, але на відміну від глянцевої сірої стелі, цей варіант не відбиває навколишні предмети. Такий колір натяжної ПВХ стелі можна порівняти з переливами на автомобілі.
напівпрозора натяжна стеля Напівпрозора натяжна стеля має гладку фактуру і добре пропускає світло, саме з її допомогою створюється ефект «стелі що світиться».

Матеріал для натяжних стель грає важливу роль при виборі, не варто економити на якості полотна, обов’язково потрібно перевіряти наявність сертифікатів якості у вибраній компанії. Видове різноманіття ми в принципі описали, але окремо варто розповісти про фактурні натяжні стелі для квартири.

Як вибрати фактуру натяжної стелі?

Крім того, що поверхня може бути матовою, глянцевою або сатиновою, окремо виділяють фактурні стелі, які відрізняються незвичайними візерунками у вигляді крапель, листя, геометричних фігур. Це варіант для сміливих людей, які не бояться експериментів. Фактурна натяжна стеля зможе знайти застосування в будь-якій кімнаті, якщо грамотно скомбінувати кольори. Це як правило пастельні відтінки, але є і кольорові фактурні натяжні стелі для квартир.

Чорно-білий варіант для ванної:чорно-біла натяжна стеля для ванної

Оригінальна біла фактура:оригінальна біла фактура натяжної стелі

І навіть такий яскравий варіант:яскрава замшева натяжна стеля

Як вибрати колір і дизайн натяжної стелі?

На це питання складно відповісти однозначно – все залежить виключно від ваших уподобань і побажань. Полотно для натяжної стелі повинно за кольором добре вписуватися в колірну гаму кімнати. Немає потреби монтувати його першим, так що спочатку виконайте чистову обробку стін, завезіть меблі, а вже потім подумайте, яка натяжна стеля доповнить загальну картину. Головне – не переборщити, якщо в дитячій кімнаті оригінальна кольорова стеля буде дуже навіть доречною, то в спальні – навпаки.

Плівка може бути на кілька тонів темніше або світліше стін, кардинально змінювати колірну гамму не варто. Що стосується дизайну, то кожен рівень натяжної стелі краде близько 5 сантиметрів висоти приміщення, тому людям, які живуть в стандартних квартирах, рекомендується обмежитися однорівневим полотном. До речі, ми говорили, що на матових і сатинових стелях можна друкувати, результат виходить досить оригінальним. Приклади таких натяжних стель в інтер’єрі ми теж розглянемо.

Абстракція, надрукована на глянцевому полотні:натяжні стелі з абстракцією

Мотиви природи:якісні натяжні стелі з мотивами природи

3D-друк на ПВХ-плівці:натяжні стелі в квартирі з 3Д друкуванням

Але більшість користувачів звісно віддає перевагу простим однотонним варіантам, які не так сильно впадають в очі.

Виробники натяжних стель

Перед покупкою бажано пошукати відгуки про ту чи іншу компанію в мережі інтернет, якщо у неї добре оформлений сайт з фотографіями готових робіт, це вже вселяє довіру, але додатково переконатися в якості роботи буде не зайвим. Пальма першості тримається за європейськими компаніями, але їх продукцію не завжди зустрінеш на території нашої країни, тому поговоримо і про вітчизняних виробників. Дійсно якісні натяжні стелі можна зустріти у таких виробників як:

  • Normalu Barrisol – французька компанія, яка працює з 1970 року і багато в чому є першовідкривачем у виробництві натяжних стель;
  • Alkor Draka – ще одна популярна французька марка, що випускає дійсно якісні полотна, товщиною 0,18-0,4 мм;
  • Labell – перспективний український виробник;
  • Renolit – німецька компанія, яка активно співпрацює з іншими країнами, поширюючи свою продукцію майже в усі куточки світу. Витримує високий клас якості, є гарантія 12 років.

І пам’ятайте – краще купити оригінальну вітчизняну марку, ніж підроблену закордонну, тому уважно перевіряйте сертифікати продукції.

Особливості монтажу

Натяжні стелі в квартирі монтуються або гарпунною, або клиноподібною системою кріплення. Перший варіант набагато практичніше, бо полотно можна буде міняти легко і без проблем. Такий спосіб кріплення надійно захистить від затоплення, затримавши воду, тому наполягайте саме на такому способі кріплення. До речі, окремо варто звернути увагу на необхідність установки підсвічування, між стіною і стелею можна передбачити нішу в 2 см для монтажу LED-стрічки. Світильники обов’язково повинні бути енергозберігаючими, щоб вони не грілися і не псували плівку.

Не бійтеся, якщо в перший тиждень в приміщенні, де встановлена стеля з ПВХ, буде присутній запах пластика, це природно, після провітрювання він випарується. Якщо такий факт для вас неприйнятний, вибирайте тканинні матеріали. Запах повинен вивітритися за 3-4 дні, надалі досить передбачити мийку стелі раз в 2-3 тижні, щоб на ній не накопичувався пил, і вона надійно прослужила не один рік.

Вибираємо натяжну стелю в залежності від типу кімнати

Вибір натяжної стелі може залежати і від особливостей приміщення, наприклад, на кухні рекомендовано встановлювати виключно ПВХ покриття, бо можливість якісно мити тканинне полотно відсутня, а жир і запахи однозначно будуть вбиратися. Рекомендації по установці ПВХ або тканинної натяжної стелі для інших кімнат розглянемо докладніше.

Кімната ПВХ-стеля Тканинна стеля
Вітальня Будь-яке полотно добре впишеться по дизайну, але з глянцевими варіантами слід бути обережнішим – можлива поява відблисків від телевізора, які будуть заважати. Хороший варіант для облаштування вітальні.
Спальня Добре підходить матове або глянцеве полотно, яке доповнить спокійний розслабляючий інтер’єр. Можна підібрати відповідні за стилем матеріали, які будуть виглядати дорого і привабливо.
Дитяча Можна прикрасити оригінальним фотодруком або замовити яскравий глянцевий варіант – діти напевно оцінять такий підхід. Більш екологічний варіант. Така стеля зможе «дихати», не виділятиме негативних запахів, але в разі порізу доведеться міняти все полотно.
Ванна Не боїться вологи і може приховати всі недоліки оригінальної стелі. Тривала дія вологи небажана, тому від цього варіанту краще утриматися.

Зверніться по допомогу до консультанта обраного магазину, якщо боїтеся не вгадати з кольором, краще відвідайте реальну філію, походіть, доторкніться, оцініть матеріал своїми очима, а вже потім приступайте до замовлення.

Яка ж натяжна стеля краще?

Однозначно відповісти на це питання складно – у кожного матеріалу є свої переваги і недоліки, так що варто відштовхуватися виключно від своїх фінансових можливостей, побажань і поглядів на життя. ПВХ-полотна використовуються набагато частіше, їх можна міняти, вони витримують затоплення водою. Незалежно від застосовуваного матеріалу, зрозуміло одне – це дійсно цікавий, доступний і універсальний варіант обробки стелі, який може прикрасити приміщення за лічені години.

Тепер ви знаєте, як вибрати натяжну стелю, і можете сміливо орієнтуватися у всьому різномаїтті запропонованих товарів. Сміливі дизайни, оригінальні кольори, цікаві фактури – все це напевно знайде відображення при оформленні ванної, спальні, вітальні та будь-якої іншої кімнати. Практичності та універсальності використання натяжній стелі не позичати, тому вона і завоювала таку велику популярність.

Поділитися статтею:

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор, Андрій Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
12
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
11
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
15
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43525
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37056
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29626
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5104
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30153
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30990
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29532
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425