Як правильно шпаклювати стелю?

Ремонт

Ідеально гладка основа стелі – запорука вдалого ремонту. На таку поверхню легко наносити фарбу, клеїти шпалери або укладати плитку. Незважаючи на те, що шпаклівка стелі – досить трудомісткий процес, який має безліч нюансів, ви цілком можете здійснити його своїми руками.

Сьогодні ми розповімо про те, як шпаклювати стелю, як вибрати правильну шпаклівку і які особливості процесу існують для поверхні з гіпсокартону або при подальшому фарбуванні основи.

Шпаклівка стелі: плюси і мінуси

Незважаючи на велику кількість оздоблювальних матеріалів, в тому числі і для поверхонь стелі, шпатлювання залишається одним з найпопулярніших процесів, який дозволяє домогтися ідеального і довговічного результату.

Правильно виконана робота має цілу низку переваг у порівнянні з використанням інших матеріалів:

 1. Шпаклівка – це дуже бюджетний матеріал, що дозволяє вам помітно заощадити в процесі ремонту. Ще одна зі статей витрат при шпаклівці стелі – ціна за роботу майстра. Здійснюючи весь процес своїми руками, ви також зможете істотно заощадити.
 2. Широкий асортимент матеріалів. Сьогодні на полицях магазинів ви можете зустріти шпаклівку на будь-який смак і гаманець. Так, наприклад, для дитячої кімнати можна купити більш екологічний варіант шпаклівки, який не виділяє токсичних речовин, не має різкого запаху і добре вирівнює поверхню.
 3. Відповідність всім нормам пожежної безпеки. Всі шпаклівки володіють або невеликим ступенем горючості, або ж і зовсім не займисті.
 4. Привабливий зовнішній вигляд стелі також має важливу роль. Після шпаклівки поверхня виглядає ідеально гладкою. Більш того, після гарної шліфовки таку обробку легко можна сплутати з натяжними стелями.

шпаклівка стін особливості

До недоліків шпаклівки стелі в панельному будинку можна віднести той факт, що матеріал не забезпечує належний рівень тепло- і звукоізоляції. Для цього краще вибрати інші оздоблювальні матеріали.

Может бути корисно: Як правильно утеплити стіни зсередини?

Необхідні інструменти та матеріали

Для початку давайте розберемося, які інструменти для шпаклівки вам знадобляться. Тут немає нічого надприродного – знайти всі предмети для проведення робіт можна в будь-якому магазині будматеріалів:

 • кілька шпателів (ширший і вужчий);
 • штукатурний напівтерток;
 • кілька валиків (побільше і поменше для рівномірного розподілу ґрунтовки навіть у важкодоступних місцях);
 • ємність для розведення шпаклівки;
 • дриль з насадкою міксер або будівельний міксер (для розмішування суміші);
 • канцелярський ніж,
 • губки або ганчірки;
 • захисні засоби (маска і окуляри).

інструменти для шпаклівки

Вибір шпаклівки для стелі

Крім вибору шпаклівки, важливо також з’ясувати, чим штукатурити стелю. Адже, якщо на основі стелі спостерігаються серйозні дефекти, вам знадобиться спеціальна штукатурна суміш. Її наносять ще до ґрунтовки. На щастя, сьогодні також існують шпаклівки, здатні прибрати навіть перепади до 5 см.

Щоб результат вийшов якісним і довговічним, крім безпосередньо шпаклівки, вам також знадобиться і ґрунтовка для обробки основи.

Важливо! Грунтовка буде використовуватися не один раз. Її наносять, як перед початком вирівнювання основи, так і перед фінішним шаром шпаклівки.

Порада: Важливо, щоб для стартового і фінішного шару шпатлювання стелі використовувалася суміш на одній і тій самій основі. В іншому випадку вам не вдасться добитися хорошого зчеплення.

Оскільки шпаклівка наноситься в кілька шарів, її прийнято ділити на стартову і фінішну. Перша відрізняється більш грубою консистенцією і використовується для базового вирівнювання основи і усунення серйозних дефектів. Саме таку шпаклівку зазвичай викладають товстим шаром, особливо, якщо на стелі глибокі тріщини.

стартова штукатурка кнауф

Після цього йде фінішний розчин. Його склад нівелює шорсткість стартової шпаклівки. Він робить поверхню стелі ідеально гладкою. Такого ефекту вдається домогтися за рахунок дрібного помелу. Шар фінішної шпаклівки зазвичай становить близько 0,5-2 мм.

фінішна шпаклівка вебер

Порада: Фахівці рекомендують використовувати стартову і фінішну шпаклівку одного і того ж бренду.

Важливо! Для окремих видів приміщень існують більш специфічні склади. Так, наприклад, в кімнату з підвищеною вологістю вибирають водовідштовхувальну шпаклівку з відміткою LR+.

Ще один важливий фактор, який слід враховувати при виборі шпаклівки стелі – витрата оздоблювального матеріалу. Вона буде залежати від кількості дефектів на поверхні, виду стелі. Зазвичай на упаковці продукції пишуть приблизну витрату матеріалу на 1 кв. м. Щоб визначити кількість упаковок, яка вам буде потрібна, помножте цей показник на площу основи стелі. Після цього також потрібно помножити отриманий результат на товщину шару (виробники виставляють витрату з урахуванням шару в 1 мм).

До отриманого результату додайте 10-15%, щоб точно бути впевненим, що кількості шпаклівки вам вистачить.

Підготовка стелі перед нанесенням шпаклівки

Не секрет, що шпаклівка стелі під фарбування, побілку або будь-які інші оздоблювальні роботи повинна проводитися на підготовленій основі. Важливо очистити поверхню від залишків минулого матеріалу. Обов’язково видаліть шматки шпалер, плями клею або сліди від побілки. Для цього потрібно буде змочити поверхню водою і через кілька хвилин пройтися по ній шпателем.

Щоб здійснити хороше зчеплення шпаклівки стелі, проґрунтуйте основу (краще в два шари). Для цих цілей слід використовувати не пензлик, а валик з укороченим ворсом.

Шпаклівка стелі своїми руками – інструкція

Що ж, тепер давайте розберемося, як правильно шпаклювати стелю. Для досягнення ідеального результату важливо дотримуватися такої послідовності дій:

Замішування складу

На шпаклівці для стелі зазвичай вказуються правила замішування суміші. Саме від точності виконання цієї роботи буде залежати якість отриманого розчину і, як наслідок, довговічність ремонту.

Дотримуйтеся всіх рекомендацій виробника щодо пропорцій і терміну висихання матеріалу.

Сам процес замішування шпаклівки досить простий:

 1. У чисту ємність налийте вказану кількість води.
 2. Потроху всипайте туди порошок, ретельно перемішуючи. Замішувати вручну – не найкраща ідея. Щоб зберегти свої сили, краще запастися будівельним міксером або дрилем з насадкою міксер.
 3. В результаті у вас повинна вийти густа біла паста з консистенцією сметани. замішування будівельної суміші
 4. Залиште шпаклівку на кілька хвилин (до 20), а потім ще раз перемішайте будівельним міксером. міксер для замішування шпаклівки

Нанесення ґрунтовки

Працювати з ґрунтовкою досить просто. Вам достатньо перелити в чисту ємність склад, запастися широким валиком і, занурюючи його в ґрунтовку, ретельно пройтися по всій поверхні стелі.

Важливо! Грунтовка погано відпирається або відмивається. Рекомендуємо виконувати роботу в рукавичках. Якщо на стіну або підлогу потрапили краплі ґрунтовки, якомога швидше протріть плями вологою ганчіркою.

ґрунтовка валиком

Нанесення стартової шпаклівки

Шпаклівка стелі своїми руками починається з нанесення стартового шару. Сам процес досить складний через горизонтальність поверхні. Тому важливо вибрати зручне положення і запастися драбиною необхідної висоти.

Далі все досить просто:

 1. Наносимо певну кількість суміші на шпатель і рівномірно розподіляємо по стелі. Починати краще з кутів.
 2. Злегка вдавлюйте суміш і згладжуйте смуги.
 3. Якщо на поверхні трапляються дефекти, нанесіть на них кілька шарів шпаклівки.
 4. Затирка за допомогою спеціальної штукатурної терки або наждачного паперу. Якщо на поверхні так і залишилися дефекти необхідно повторити нанесення стартового складу.

Важливо! Одним з найбільш важкодоступних місць є круглі кути. Саме тому багато новачків цікавляться, як шпаклювати стелю з закругленими кутами. Для цього рекомендують використовувати гумовий шпатель з гнучкою основою. Плавно наносьте шпаклівку від низу до верху або зверху вниз без горизонтальних рухів.

Фінішне шпатлювання стелі

Що ж, тепер переходимо до фінішної прямої. Саме цей шар є найбільш тонким. Тому так важливо виконувати весь процес максимально швидко, поки склад не встиг засохнути по краях:

 1. Нанесіть склад на шпатель і розподіліть по краю.
 2. З того кута, звідки починали нанесення стартового шару, почніть і шпатлювання фінішним матеріалом.
 3. Після того, як шпаклівка була нанесена на певну ділянку, пройдіться ще раз шпателем, щоб зняти залишки суміші.
 4. Зазвичай використовується один шар фінішного складу. Однак, якщо в подальшому планується фарбування, рекомендується нанести 2 шари.

Шліфування поверхні

Після того, як склад висохне на стелі, необхідно пройтися по ньому шліфувальною машинкою або спеціальною теркою.

Порада: Це досить пильний вид роботи, тому постарайтеся захистити слизову оболонку очей і носа, надівши захисні окуляри і маску.

Підсвічуючи ліхтариком, вивчіть всі ділянки стелі, щоб максимально точно виконати роботу. Вирівнювати шпаклівку рекомендується круговими рухами.

Після цього сухим чистим пензлем струсіть залишки пилу.

Особливості шпаклівки стелі під фарбування

Підготовка стелі під фарбування також включає в себе нанесення шпаклівки. Однак далеко не всі склади ідеально підходять для подальшого фарбування. При виборі неправильного матеріалу фарба може нерівномірно лягти на основу або ж в процесі фарбування на валику виявляться величезні шматки шпаклівки.

Як вирівняти стелю під фарбування і уникнути неприємних ситуацій?

 1. Зверніть увагу на водостійкі суміші. У фарбі міститься вода, яка може руйнувати шпаклівку. Якщо ж ви вже запаслися звичайним шпаклювальним складом, нанесіть на фінішний шар ґрунтовку з водовідштовхувальними властивостями.
 2. Акуратно пофарбуйте поверхню, не надаючи сильного тиску на валик або кисть. Не варто по 100 разів проходиться валиком по одній і тій самій ділянці.

шпаклівка стелі під фарбування

Особливості шпаклівки стелі з гіпсокартону

Гіпсокартонні панелі сьогодні активно використовуються при оформленні стелі. Вони забезпечують хорошу тепло- і звукоізоляцію, красиво виглядають і легко наносяться на поверхню. Правда, навіть для гіпсокартонних панелей необхідна шпаклівка.

Її наносять після обшивання основи ГКЛ. Зазвичай для цих цілей використовується тільки фінішна суміш. Шпаклівка стелі з гіпсокартону виглядає наступним чином:

 1. Необхідно прибрати кромку за допомогою канцелярського ножа.
 2. Очистіть поверхню панелей від залишків обрізаного матеріалу і пилу.
 3. Нанесення грунтовки за допомогою валика (у важкодоступних місцях – невеликий пензлем).
 4. Підготовка суміші. Переконайтеся, що оздоблювальний матеріал підходить для роботи з ГКЛ.
 5. Нанесення штукатурної суміші на армуючу стрічку. Важливо заховати, як саму стрічку, так і капелюшки саморізів тощо.
 6. Шпаклівка основи і зачистка поверхні наждачним папером.

шпаклівка стелі із гіпсокартону

Відео: Як шпаклювати стелюТакож читайте: Яку стелю краще зробити у ванній кімнаті?

Розібравшись, як шпаклювати стелю новачкові, ви зможете виконати роботу максимально якісно. Головне – вибирайте оздоблювальний матеріал перевірених виробників і ретельно підготуйтеся до ремонтних робіт, закупившись усіма необхідними інструментами.

Новий Дім
Додати коментар