Як вибрати морозильну камеру?

Товари для дому
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Якщо ви маєте пристрасть до заморозок, напевно вас цікавить – як вибрати морозильну камеру. Адже сьогодні на ринку так багато варіантів та модифікацій, що можна легко заплутатися. Пропонуємо ознайомитися з усіма критеріями вибору морозильної камери – чи то скрині, чи шафи. На що звернути увагу, яким фірмам довіряти, якого об’єму має бути камера для великої родини – про це та багато іншого читайте далі.

Типи морозильних камер

Перед тим як вибрати морозильник, варто визначитися з типом його конструкції: це може бути як окремий, так і вбудований варіант, а також горизонтальний або вертикальний.

Вертикальні: морозильні шафи

Це вже класика: зовні така камера виглядає як холодильник – висока (або не дуже) шафа з дверцятами. Усередині простір такої техніки поділено на полиці з лотками з пластику або скла. У морозильній шафі легко дотримуватись «товарного сусідства», в ній не змішуються запахи на сусідніх полицях. Ще один плюс у тому, що вертикальна морозилка компактна та не займе багато місця навіть на невеликій кухні.

Приклад використання вертикальної морозильної камери

Горизонтальні: морозильні скрині

Кожен із нас бачив морозильні скрині у супермаркетах та продуктових магазинах: там у них зберігають заморожене м’ясо та рибу, морозиво, напівфабрикати.

Горизонтальні ларі для магазинів та торгівлі

І якщо торгові скрині називають «морозильними вітринами» і обладнують прозорою зсувною кришкою, то скрині для будинку зазвичай мають непрозору кришку, яка відкривається вгору як скриня. Поличок у скринях не передбачено через конструкцію – замість них є контейнери (кошики). Звичайно ж, у такому просторі перемішуються запахи, тому скрині варто купувати, якщо ви збираєтесь зберігати в них щось одне. Або вам потрібно буде добре упаковувати, і розкладати подалі один від одного, наприклад, м’ясо і ягоди.

Скриня – це вибір для великого будинку та великої родини, для невеликої квартири така техніка буде надто громіздкою та не практичною.

Горизонтальний ларь для заморозки продуктів вдома

Вбудовані (інтегровані)

Вбудувати можна лише вертикальну морозильну камеру. Є два типи вбудовування шафи: інтеграція в готову нішу або моделі, що повністю вбудовуються. Останні підходять тим, хто тільки планує придбання кухонного гарнітуру – можна передбачити місце для конкретної моделі.

Вбудована морозилка для дому

Окремі

На ринку таких варіантів найбільше, але ми впевнені, що зі зростанням популярності вбудованої техніки все більше брендів пропонуватиме саме вбудовані моделі. Шафи, що окремо стоять, зручні тим, що їх можна легко пересунути з місця на місце, за ними неважко доглядати і при необхідності ремонтувати.

Але є і істотний мінус: класичний дизайн (білий пластик і нехитрі форми) може суттєво зіпсувати інтер’єр кухні, і якщо вам це важливо – придивіться до вбудованих морозильників.

Приклад використання вбудованої морозильної камери вдома

Важливі параметри під час вибору морозильної камери

Морозильна камера: яку вибрати? – цим питанням задається кожен, хто вирішив придбати цей корисний пристрій для заморожування продуктів. При покупці подібної техніки варто враховувати низку важливих критеріїв, щоб після придбання не пошкодувати про свій вибір.

Розмір морозильної камери

Вибираючи морозильну камеру за розмірами, враховуйте власні потреби та об’єм продуктів, які ви збираєтесь заморожувати. Якщо говорити про вертикальні морозильники, залежно від висоти шафи, в ній може бути від 3 до 8 і більше поличок для зберігання. Популярні розміри морозильних камер вертикального типу:

 • 85 см. Це міні-варіанти на 3-4 бокси. Таку камеру можна спробувати вбудувати під стільницю.
 • 25 см. Стандартна техніка на 5 відсіків.
 • 154 см. Велика камера на 6-7 контейнерів різних розмірів.

Є варіанти і на 185 см заввишки – у такій камері 7-8 поличок.

Корисний об’єм

Вибір морозильної камери супроводжується вивченням технічної інформації про пристрій. І в списку параметрів до кожної моделі можна зустріти рядки «загальний об’єм» і «корисний об’єм». Вас, як потенційного покупця, має цікавити саме корисний об’єм.

Якщо загальний об’єм відноситься до всього приладу (до нього входить величина камер без ящиків і решіток), то корисний об’єм не пропорційний до цього поняття і різниця між ними може становити до 10%. По суті, корисний об’єм – це місце, яке можуть зайняти продукти. Говорячи про вибір морозильника, великій родині варто орієнтуватися на корисний об’єм 150-200 літрів.

Кліматичний клас

Якщо ви вирішили вибрати морозилку та вивчити всі її параметри ґрунтовно, також зверніть увагу на кліматичний клас. Цей параметр означає температуру навколишнього середовища, коли може працювати техніка. Дуже зручно, якщо кліматичний клас дозволяє використовувати камеру при наднизьких або навпаки надвисоких температурах, тоді її можна розташувати на балконі або на веранді.

Клас може бути одним із списку:

 • Можна використовувати при t від +10 до +32°C.
 • Підходить для температурного діапазону від +16°C до +32°C.
 • Можна використовувати при відмітках від +18°C до +38°C.
 • Використання допускається при температурі від +18°C до +43°C.

Якщо умови будуть квартирні/домашні, беріть клас N (нормальний). Також сьогодні поширені так звані «мультикласові» моделі, розраховані одразу на 4 класи: SN, N, ST, T.

Тип управління

Якщо морозильник на механічному типі управління, ви отримаєте стандартний регулятор температур у вигляді поворотної ручки.

А ось у моделях з електронним управлінням функціональність набагато ширша: це і індикація кодів помилок, які сигналізують про поломку, і керування кнопками або на сенсорній панелі і навіть можливість інтегрувати камеру в систему «розумний дім».

Потужність заморожування

Як вибрати морозильну камеру для дому, виходячи із потужності заморозки? Все просто, адже потужність заморозки – це об’єм продуктів, який морозилка здатна заморозити за 1 добу.

Для морозильної камери/скрині потрібна велика потужність заморожування – понад 10 кг/добу. Сучасні морозильники можуть заморожувати 15-18 кг на добу та більше – саме на такі значення орієнтуйтеся при покупці.

Діапазон заморозки

В інструкції (а іноді і на корпусі холодильника) цей параметр позначається зірочками (сніжинками), число яких говорить про ефективність заморожування в діапазоні температур. Це можуть бути такі значення:

 • * – 1 сніжинка говорить про те, що морозилка здатна заморозити продукти до температури -6°С. За такої температури продукти зберігаються не більше тижня.
 • ** – якщо в інструкції 2 сніжинки, то камера здатна заморожувати до позначки -12°С. Можна залишати продукти у камері на місяць.
 • *** – з трьома сніжинками випускається більшість моделей, і вони здатні морозити до -18°С. Зберігати продукти можна до 3 місяців.
 • **** – якщо ви знайшли модель з 4-ма сніжинками, значить, морозилка здатна морозити сильніше, ніж -18°С. Сміливо можна залишати продукти замороженими терміном до 1 року.

Позначення діапазону заморожування морозильної камери

Функціонал

Розглядаючи до покупки морозильні камери, функції – те, на що також необхідно звернути увагу. Це можуть бути такі технології та технічні рішення:

 • Супер-заморожування. Це опція, яка дуже швидко дає змогу заморозити невеликі партії продуктів на температурі до -32°C. Супер-заморожування дозволяє зберегти більшу частину вітамінів та корисних речовин. Заморожені таким чином фрукти, овочі, ягоди, гриби та інше після розморожування, до того ж мають досить презентабельний вигляд. У деяких моделях з електронним керуванням передбачено автоматичне вимкнення цього режиму.
 • Акустичний (звуковий) сигнал незачинених або нещільно закритих дверцят – допомагає уникнути поломки та розтрат електроенергії.
 • Ручка-штовхач. Зазвичай повітря всередині морозильника розріджене, тому потрібно докласти особливих зусиль, щоб його відкрити, особливо якщо ви зовсім недавно відкривали камеру. Ручка-штовхач дозволяє зробити цю дію набагато простішою.
 • Автономні регулятори холоду. Дуже корисна опція, якщо у вашому регіоні часто трапляються збої в електромережі. Залежно від моделі здатність зберігати холод може становити від 9 до 21 години. До речі, морозильні скрині здатні зберігати холод набагато довше, ніж вертикальні камери (шафи).

Енергоефективність

Що це за латинські літери з плюсами чи без них в інструкції до морозильника? Знати все про морозильні камери неможливо, але в економічності техніки зацікавлений практично кожен користувач. Тому рекомендуємо звертати увагу при покупці на клас енергетичної ефективності.

Позначення енергетичної ефективності морозильної камери

Сучасні морозильні скрині або шафи зазвичай відносяться до класу А і відрізняються лише кількістю плюсів: чим їх більше – А+, А++ чи А+++, тим більш економічний електроприлад. Також можна орієнтуватися на ще одну позначку в характеристиках до приладу – споживання за 1 рік.

Як визначитися із вибором бренду морозильної камери?

Не знаєте, який морозильник вибрати, бо загубилися у величезній кількості брендів? Не хвилюйтеся – ми склали невеликий рейтинг виробників, які виробляють найнадійніші та найфункціональніші морозильники.

 1. Liebherr. Це дуже економічні морозильні камери з класом енергоспоживання А+ та А++, із системою автономного акумулювання холоду та зазвичай з авторозморожуванням або системою No Frost. Також у багатьох моделях є супер-заморозка при температурі -32°C.
 2. Gorenje – словенська фірма, яка пропонує покупцям економічні морозильники класів А та А+ зі швидкою заморозкою та автономним зберіганням холоду.
 3. Beko. Морозильні камери від турецького бренду відрізняються такими перевагами: місткі контейнери, антибактеріальне покриття ручок, можливість перевішування дверей, невисокий рівень шуму та широкий модельний ряд. А головне – цілком бюджетна вартість усіх моделей.
 4. Zanussi – італійська компанія пропонує морозильні камери, зібрані в країнах Східної Європи. Є лінійка об’ємних камер – на 300-400 літрів. А також покупці можуть вибирати, яке керування ним більше підходить – механічне або електронне.
 5. Electrolux. Шведський бренд пропонує камери зі збільшеним корисним об’ємом, що досягається за рахунок технології Space Plus. Часто останні моделі оснащені зручними ручками-штовхачами та рідкокристалічними дисплеями, на яких відображаються робочі параметри та коди помилок.

Термін експлуатації морозильної камери

Якщо техніка радянського виробництва була здатна працювати десятками років, то сучасні холодильні та морозильні агрегати не завжди готові на такі «подвиги». Хоча в цьому питанні багато залежить від:

 1. Бренду. Якість деталей та збірки відіграють провідну роль.
 2. Користувача. Чи дотримується він правил експлуатації приладу.

Термін служби сучасних морозильних агрегатів складає 15-20 років. При цьому гарантію на техніку багато брендів дають на 24-36 місяців не більше. Тільки деякі виробники готові надати гарантію на окремі компоненти (наприклад, інверторний мотор) терміном на 10 років.

Морально техніка старіє набагато швидше, ніж технічно. Але морозильних скринь та шаф, на щастя, це не особливо стосується. Якщо холодильники постійно доповнюють новими функціями, то морозильні камери потрібні винятково, щоб заморожувати продукти і жодних особливих очікувань користувачі до них не мають.

Який критерій при покупці побутової техніки є для вас ключовим?
Ціна
26.99%
Продуктивність і функціональність
33.8%
Габарити та дизайн
5.53%
Перевірений виробник
17.35%
Відгуки покупців
13.88%
Інші фактори
2.44%
Voted: 778

Також читайте: Найкращі морозильні камери – Рейтинг ТОП-5 моделей 2021

Тепер ви знаєте не тільки як вибрати побутову морозильну камеру, але і що купити: скриню, морозильну камеру або морозильну шафу. Підсумуємо наш корисний матеріал – при виборі морозильника звертайте увагу на:

 • спосіб встановлення, тип;
 • систему заморожування;
 • кліматичний клас;
 • пізнаваність бренду;
 • клас енергетичної ефективності;
 • корисний об’єм;
 • наявність чи відсутність Ноу Фрост;
 • потужність заморожування;
 • додатковий функціонал;
 • відгуки та поради користувачів;
 • і лише в останню чергу цікавтеся ціною.

Правильно обраний морозильник для дому або магазину буде не тільки чудово виглядати в інтер’єрі, але й виконувати обов’язки, що покладаються на нього, на всі 100%. Вдалого вибору!

Новий Дім
Додати коментар