Як вибрати холодильник з найкращими характеристиками?

Товари для дому
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Неправильне зберігання продуктів може призвести до сумних наслідків, будь то псування смаку та властивостей страви або навіть отруєння. Саме тому важливо розібратися, як вибрати холодильник, який підтримував би всередині оптимальну температуру, необхідну для різних категорій харчових продуктів.

Сучасні холодильники наділені безліччю функцій, у тому числі і здатністю підтримувати різну температуру повітря на тих чи інших полицях. Ще вони відрізняються за місткістю, відтінками та дизайном, розмірами та функціоналом (так, крім охолодження продуктів холодильник може виконувати й інші функції). Давайте дізнаємося, які критерії є основними при виборі холодильника.

Розраховуємо габарити та об’єм холодильника

Габарити холодильника важливі з низки причин:

 • ергономічне розташування побутової техніки на кухні;
 • здатність вмістити необхідний обсяг продуктів для сім’ї.

Стандартним варіантом сьогодні, як і раніше, залишаються холодильники з глибиною та шириною 60 см. Однак сучасні виробники випускають і інші варіації приладів, наприклад:

 • вузькі холодильники із шириною 45см;
 • моделі side-by-side із шириною до 120 см.

Розраховуємо габарити та об'єм холодильника

Що стосується висоти, вона може бути стандартною (150-155 см) або нестандартною (низькі моделі в 50-70 см).

Порада. Вибираючи габарити холодильника, враховуйте також параметри дверного отвору та входу в ліфт і під’їзд. Якщо вони будуть замалими, то побутову техніку просто не можна буде доставити у квартиру.

Тепер давайте розберемося, як вибрати холодильник відповідно до його місткості. Об’єм моделі може змінюватись від 80 до 200 л у однокамерних і до 700 л у багатокамерних. Вибір того чи іншого варіанту залежить від кількості осіб, які мешкають у будинку. Наприклад, якщо у сім’ї 2-3 особи, оптимальним варіантом є двокамерний холодильник.

Що також необхідно враховувати при виборі об’єму приладу:

 • як часто ви приймаєте гостей у будинку;
 • якого способу харчування ви дотримуєтеся – можливо ви їсте здебільшого на роботі чи навпаки – снідаєте, обідаєте та вечеряєте у себе вдома;
 • як часто ви купуєте продукти про запас та під заморожування.

Визначаємося з видом холодильних камер та їх компонуванням

Перед тим, як підібрати холодильник, важливо також визначитися з його облаштуванням. Навіть однакові за місткістю моделі можуть відрізнятися за кількістю полиць та принципом розміщення продуктів. Виходячи з кількості камер, виділяють два основні види приладів.

Однокамерні холодильники

Якщо говорити просто, це моделі холодильників з одними дверцятами. Найчастіше в них знаходиться морозилка і холодильний відсік. Однак у деяких моделях морозильна камера може бути відсутньою. Та й навіть якщо вона є, її габарити будуть дуже скромними – сюди точно не помістяться продукти під заморожування, тільки найголовніше на найближчий час.

Однокамерні холодильники підходять для встановлення їх:

 • на дачі або в квартирах під подобову оренду;
 • в офісі;
 • у квартирі, в якій проживає 1, максимум 2 особи.

Приклад практичного однокамерного холодильника Маленький однокамерний холодильник

Багатокамерні холодильники

Найпопулярніші варіанти багатовимірних моделей – двокамерний холодильник, де за одними дверцятами ховається холодильна камера, а за другою – морозильна. Холодильний відсік займає, як правило, більше місця та розділений полицями на окремі зони. Морозильна камера може знаходитися у верхній частині приладу або в нижній.

Для великої родини підходять:

 • трикамерні холодильники, в яких продумано окрему зону для збереження свіжості продуктів;
 • модель сайд-бай-сайд із бічним розташуванням морозилки, за рахунок якого збільшуються її габарити, а також розміри холодильного відсіку.

Холодильник з кількома дверима для дому

Вибираємо тип системи охолодження

Щоб вибрати холодильник за характеристиками, які вас влаштують, потрібно дивитися ще на вигляд системи охолодження. Тут варто розібратися докладніше, оскільки типів такої системи є кілька.

Компресорна

Найпоширеніший спосіб охолодження продуктів, який сьогодні застосовується у більшості холодильників. За роботу пристрою відповідає компресор, який стискає пари холодоагенту, випаровує тепло та видає холодне повітря, розподіляючи його по камерах.

Холодоагентом часто виступає ізобутан, який вважається найпоширенішим через поліпшені характеристики.

Один якісний компресор може працювати і для холодильного, і для морозильного відсіку. Більші моделі сьогодні можуть мати відразу два компресори: для кожної камери по одному. Двоконтурний компресор дозволяє підтримувати оптимальний автономний температурний режим окремо в холодильній камері та окремо в морозильній.

Термоелектрична

Така система зустрічається рідко, оскільки є зовсім не ощадливою. Вона витрачає максимальну кількість електрики у порівнянні з іншими, які ми описуємо. Термоелектричне охолодження підходить для невеликих моделей холодильників. Серед їх переваг: безшумна робота, довговічність, простота конструкції та зносостійкість.

Абсорбційна

Абсорбційний тип систем передбачає, як і слідує з самої назви, принцип абсорбції. Працює все досить просто: холодоагент абсорбується спеціальним розчином. Конденсат, який утворюється внаслідок цього процесу, перетворюється на нагрівач. З цього конденсату знову випаровується холодоагент, пари якого йдуть у конденсатор. Після цього пари холодоагенту повертаються в абсорбер і процес повторюється заново. Так циркулює повітря по всім камерам холодильника.

Абсорбційний тип охолодження підходить переважно для невеликих приладів, оскільки витрата електроенергії у таких холодильників набагато вища порівняно з компресорними.

Система розморожування холодильника

Холодильник варто регулярно розморожувати, дотримуючись рекомендацій виробника. Це потрібно хоч би для того, щоб помити його зсередини. Щоправда, багато хто з нас стикався з тим, що при розморожуванні камер виділяється такий обсяг води, що, здається, зараз затопить сусідів знизу. Цього можна уникнути, якщо вибрати правильну систему розморожування.

Крапельна

Ця система охолодження зустрічається все рідше. А все тому, що на відміну від більш сучасних моделей «ноуфрост» тут все ж таки зберігається іній, який, хоч і знаходиться не на виду, але при розморожуванні стікає і утворює калюжі. Ви навіть можете побачити, як при розморожуванні вода стікає по стіні камери.

Єдина серйозна перевага таких моделей: низька вартість, порівняно з холодильниками No Frost.

Влаштування крапельної системи розморожування в холодильнику

No Frost

Як здійснити правильний вибір холодильника: огляди, коментарі, відеоролики – дивіться та порівнюйте кілька моделей, орієнтуючись на ті характеристики, які вам потрібні. І ось якщо послухати огляди та розбори, всі фахівці рекомендують надавати перевагу системі Ноу Фрост.

Компресорний або абсорбційний холодильник із системою No Frost не накопичує вологу на дверцятах і полицях і має ряд переваг:

 • не потребує розморожування побутової техніки;
 • рівномірно розподіляє температуру;
 • збирає весь конденсат в окремій ємності;
 • витрачає менше електроенергії.

Як влаштована система ноу фрост у холодильнику

Додаткові характеристики холодильників

Якщо вас цікавить, які бувають за функціоналом холодильники, як вибрати побутову техніку та які функції потрібні, а які зайві, ми спробуємо відповісти на ці запитання. Сьогодні у холодильників спостерігається розширений функціонал. Це помітно спрощує і зберігання продуктів, і багато інших процесів.

Ми розібрали дійсно корисні характеристики, які слід уточнити перед покупкою.

Кліматичний клас

Якість роботи приладу залежатиме ще від того, в якому кліматі ви мешкаєте. І температура повітря в кімнаті – один із ключових аспектів вибору холодильної або морозильної камери.

Який холодильник купити, виходячи з того, до якого кліматичного класу належить побутова техніка? За даним критерієм усі моделі поділяються на 4 категорії:

 • N – підходить для температури повітря в межах 16-32 °С;
 • SN – розраховані трохи меншу температуру: від 10 до 32 градусів;
 • ST – такі моделі ставлять у занадто спекотний клімат та з температурою повітря в кімнаті від 18 до 38 градусів;
 • T – підходить для тропічного клімату та приміщень із температурою повітря всередині від 18 до 43 градусів.

Важливо. Зверніть увагу, що якщо ви використовуєте холодильник у приміщенні, яке не відповідає його класу, гарантія від виробників не покриє ремонт.

Клас енергоспоживання

За цим критерієм всі холодильники діляться на класи: А ++, А +, А, В, С тощо. Якщо вас цікавить вибір недорогого холодильника, придивіться до моделей із класом енергоспоживання А або В. Щоправда, врахуйте, що витрата електроенергії у таких пристроїв буде помітно вищою.

Вибираючи холодильник категорії А++, ви зможете розраховувати, що він споживатиме на 35-40% менше електроенергії в порівнянні з моделями категорії C. І тим більше не беріть холодильники нижче категорії C. Хоч їх зараз знайти не так і просто.

Рівень шуму

Оскільки холодильник працює постійно, рівень шуму приладу може впливати на якість вашого життя. Якщо хочете вибрати найкращий холодильник, звертайте увагу на модель з рівнем шуму до 40 децибелів. Такий прилад ви навряд чи почуєте під час роботи.

Дизайн

Тут уже все залежить від ваших особистих уподобань та дизайну інтер’єру кухні. Сучасні холодильники можуть мати металевий, скляний або пластиковий корпус, відрізнятися за відтінками та фактурами. Деякі виробники пропонують моделі з декоративними елементами, дзеркальними вставками, оригінальним підсвічуванням тощо. Хоча загалом у трендах більш лаконічні та прості у виконанні моделі, здатні вписатися у більшість сучасних інтер’єрів.

Дизайн сучасного холодильника Яскравий холодильник в інтер'єрі квартири Приклад сучасного холодильника у будинку

Також читайте: Кухня в хрущовці: практичні варіанти оформлення та дизайну з фото

Який бренд холодильників краще вибрати у 2022 році?

Вивчаючи рейтинг холодильників, можна побачити, що деякі бренди є популярнішими, а деякі помітно «просідають». Останні кілька років виділилися виробники, яким можна довіряти. І це необов’язково має бути дорога продукція – бренди зазвичай пропонують як бюджетніші, так і елітні моделі. Які ж виробники найкращі станом на 2022 рік? Їх кілька: LG, Samsung, Whirlpool, Indesit, Atlant, Hansa, Daewoo, Bosch.

Важливо здійснювати вибір холодильників за параметрами, технічними характеристиками та вашими особистими уподобаннями. Наперед сплануйте бюджет, який буде розрахований саме на цей вид побутової техніки. Так ви зможете вибрати найкращий варіант у даному ціновому сегменті. Читайте відгуки та поради при виборі холодильника. Враховуючи всі характеристики, про які ми написали вище, ви зможете знайти модель, яка прослужить багато років і підтримуватиме оптимальну температуру для зберігання продуктів.

Новий Дім
Додати коментар