Як вибрати перфоратор?

Товари для дому
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Якщо в будинку плануються ремонтні та будівельні роботи, однією з найважливіших задач є вибір перфоратора. Сучасні моделі пристроїв здатні якісно виконувати свою роботу і при цьому вимагають мінімальних зусиль з боку людини. Сьогодні на полицях магазинів представлено безліч інструментів, як професійних, так і побутових. Щоб не витратити гроші даремно і вибрати по-справжньому якісний перфоратор для дому, важливо розібратися в особливостях конструкції. Що ж, поїхали!

Принцип роботи перфоратора

Одною з найбільш серйозних помилок є впевненість в тому, що для будівництва і ремонту будинку перфоратор вам не буде потрібен. Повірте, це по-справжньому важливий і потрібний інструмент, без якого на деяких роботах просто не обійтися.

За великим рахунком перфоратори призначені для створення отворів в цегляних, залізобетонних та бетонних поверхнях. Завдяки зміні насадок ви можете використовувати інструмент не тільки для свердління, але й для очищення поверхонь і отворів від забруднень, замішування будівельних розчинів тощо.

Принцип роботи пристрою буде залежати від окремого виду конструкції. Однак в цілому він виглядає таким чином: електропневматичний механізм, яким забезпечений кожен сучасний перфоратор, приводиться в дію, створюючи ударну силу.

перфоратор принцип роботи

Обертаючись, свердло проходить все глибше в поверхню, створюючи отвір потрібного діаметру. При цьому людині не потрібно докладати зайвих сил.

перфоратор в роботі

Які бувають перфоратори?

Сьогодні перфоратори діляться на кілька видів залежно від технічних характеристик, цілі використання тощо. Перед тим, як вибрати перфоратор, необхідно звернути увагу і на виробника пристрою. Важливо зупинитися на продукції бренду, якому ви довіряєте. Якщо ви вирішили купити перфоратор для будівельних робіт, зверніть увагу на продукцію брендів Дніпро-М, Bosch, Makita тощо. Це якісні пристрої, які відрізняються надійною збіркою і відмінними експлуатаційними властивостями.

перфоратор дніпро-м

Залежно від моделі виділяють кілька принципів роботи пристрою: буріння, удар і свердління. Також перфоратори можуть відрізнятися за частотою обертання або ударів, потужністю, видом патронів, кількістю режимів роботи, формою, наявністю додаткових функцій, комплектацією тощо. Однак за великим рахунком всі інструменти даного типу можна розділити на 2 категорії: професійні та побутові.

Вибір професійного перфоратора – це складний і відповідальний процес, адже необхідно знайти по-справжньому потужний і надійний пристрій. Більшість інструментів професійного типу сьогодні мають в наявності багато різних функцій і відрізняються тривалим терміном експлуатації. Головною характеристикою таких приладів є вражаючий термін безперервної роботи пристрою – здійснювати процес свердління або буріння ви зможете протягом усього робочого дня (до 8 годин).

Якщо ж ви не займаєтеся будівельними або ремонтними роботами, а шукаєте пристрій для ремонту конкретно вашого будинку, можна вибрати побутову модель. Для домашнього використання буде досить менш потужного (до 0,9 кВт) інструменту з 3-4 режимами роботи і силою удару до 2,2 Дж. Вибір побутового перфоратора повинен ґрунтуватися в тому числі і на вашому комфорті. Обов’язково потримайте пристрій в руках, щоб зрозуміти, наскільки зручною є ручка і наскільки вам підходить вага приладу.

Який вид пристроїв краще?

Не варто думати, що професійні перфоратори творять особливу магію. Їх завищена вартість обумовлюється не якимись особливими і важливими в будівельних і ремонтних роботах функціями, а більш високою продуктивністю і можливістю безперебійно працювати по кілька годин.

перфоратор Макіта

Тому не варто витрачати гроші (хіба що у вас є зайві кошти, що нечасто зустрічається в процесі будівництва і ремонту) на професійні моделі. Зазвичай у домашніх умовах перфоратор потрібен максимум протягом 2-4 годин на день. Тому побутового інструменту буде досить.

перфоратор бош

При цьому, вибираючи побутову модель, обов’язково виключіть підозріло дешеві перфоратори. Розумна економія – це добре, але покупка невідомого китайського бренду несе ризик у двох випадках. По-перше, про фактичну якість перфоратора ви можете тільки здогадуватися. А по-друге, сервісний центр у мало розкручених брендів найчастіше відсутній через що про якість ремонту (якщо інструмент вийде з ладу в процесі роботи) також складно судити.

якісний перфоратор

Як вибрати перфоратор – 6 основних критеріїв?

Незалежно від того, який тип перфоратора ви вибираєте, побутовий або професійний, важливо звертати увагу на кілька критеріїв:

Сила удару

Енергія удару інструменту в більш простих побутових моделях зазвичай не перевищує 2 Дж. Потужніші професійні перфоратори можуть мати силу удару від 10 до 15 Дж. Саме від цього параметра залежить діаметр майбутнього отвору. Щоб продовжити термін експлуатації пристрою і зберегти тугоплавкі ставки в цілості, рекомендуємо вибирати модель з енергією удару до 10 Дж.

Частота удару

Показує, скільки ударів в хвилину робить пристрій. Чим вище цей показник, тим з більшою швидкістю перфоратор зможе просвердлити необхідні отвори.

Потужність

Потужність перфоратора буде залежати від патрона інструменту. Наприклад, SDS-Plus зазвичай мають показники потужності до 800 Вт. У той час, як патрони SDS-Max славляться потужністю до 1,2 кВт.

Частота обертання валу

Через силу удару пристрою цей показник нижчий, ніж частота обертання шпинделя у дрилі. Зазвичай показник не перевищує 1500 обертів на хвилину. Чим більше частота обертання, тим більшу вагу матиме перфоратор і тим швидше будуть стиратися спіральні канавки.

Режим роботи

Режим роботи (а саме – їхня кількість). Найчастіше зустрічаються 3 види режимів роботи пристрою: однорежимні перфоратори, дворежимні і трирежимні. Перші працюють за принципом дрилі і підходять для металу або дерева. Дворежимні інструменти крім функції обертання також здійснюють коливання, а ось трирежимні можуть також забезпечувати ударну функцію без обертання. Найбільш універсальним є саме 3-режимний прилад.

Форма

Перфоратори бувають з вертикальним і горизонтальним розташуванням двигуна. За цим принципом їх ділять на прямі і L-подібні. Більш компактними і зручними в роботі є пристрої з вертикально розташованим двигуном (L-подібні). Вони не перегріваються в процесі експлуатації, відрізняються тривалим терміном використання і здатні довго виконувати роботу. Правда вага у таких перфораторів часто досить велика.

вертикальний перфоратор Дніпро-м

Моделі перфораторів з горизонтальним типом двигуна не такі важкі. А завдяки їх конструкції ви зможете виконувати роботу навіть у важкодоступних місцях. Правда, прямі перфоратори нагріваються набагато швидше L-подібних.

перфоратор горизонтальної форми

Перфоратор і ударний дриль – в чому відмінність?

В процесі вибору перфоратора деякі порівнюють пристрій з ударним дрилем. Здавалося б, ударний механізм у обох приладів повинен працювати за однаковим принципом, адже їх цілі схожі – створення отворів у поверхні. Однак насправді між цими інструментами існує помітна різниця.

Вся справа в тому, що ударний дриль пробиває отвори завдяки так званим тріскачкам, які рухаються при тиску на дриль. І, яку б потужну модель ви не догледіли, удари у дрилі не будуть такими ж сильними, як у перфоратора. При цьому в процесі роботи вам доведеться прикладати зусилля.

Якщо ж вам потрібно зробити отвір в міцних матеріалах, таких, як бетон, цегла або камінь, вам точно варто купити якісний перфоратор. Завдяки особливому типу механізму сила удару достатня для пробивання отворів без зайвого навантаження на рукоятку пристрою.

дриль і перфоратор порівняння

Також читайте: 5 кращих мережевих шуруповертов 2020 – огляд популярних моделей

Сподіваємося, у вас назавжди відпало питання, для чого потрібен перфоратор. Повірте, це не просто функціональний пристрій, здатний зробити отвір навіть у найбільш щільних і міцних спорудах. Сучасні моделі також помітно полегшують ремонтні та будівельні роботи. Головне – вибрати максимально зручний перфоратор, функціональна особливість якого вас повністю влаштує.

Новий Дім
Додати коментар