Як вибрати електрокамін?

Інтер'єр
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Каміни ще кілька століть тому використовувалися для обігріву будинку і створення затишної чарівної атмосфери. Адже як приємно читати цікаву книгу або проводити час з сім’єю за переглядом фільму і паралельно слухати, як потріскують дрова і танцює полум’я.

На жаль, в квартирі встановити класичний камін просто неможливо. Та й в будинку, якщо він спочатку не обладнаний під камін, установчі роботи – тривалий і дорогий процес. Набагато вигідніше сьогодні встановити в будинку або квартирі стильний електричний камін, який не вимагає димоходу, проте також здатний зігрівати і привносити атмосферу затишку.

Давайте розберемося, як працюють такі пристрої, на які види вони поділяються і як вибрати електричний камін?

Що таке електрокамін?

Принцип роботи електричного каміна досить простий. Ви під’єднуєте пристрій до розетки, після чого нагрівальний елемент прогріває повітря до потрібної температури (або єдиної можливої – залежить від моделі каміна).

При цьому навіть найпотужніший електрокамін не здатний забезпечити повноцінний обігрів будинку або квартири. Він не є заміною опалення та радіаторів – тільки атмосферним доповненням до них. Прилад складається з:

 • основного корпусу;
 • тепло- або інфрачервоного нагрівача;
 • захисного екрану;
 • декору (дрова, полум’я тощо);
 • пульта;
 • підсвічування;
 • аудіо-гарнітури для відтворення звуків.

Електрокамін в інтер'єрі кімнати

Таким пристроям не потрібні дрова і димарі, завдяки чому вони відмінно вписуються в інтер’єр квартири, дачі, або, наприклад, ресторану.

Якщо ви шукаєте красивий елемент декору, який до того ж зможе зігрівати вас холодними зимовими вечорами, вам точно потрібен електрокамін. Купити в Україні такі пристрої можна в спеціалізованих магазинах. Головне – знайти виробника, якому ви довіряєте. Від якості каміна залежить його довговічність і безпека.

Види електрокамінів

Електричні каміни мають стильний дизайн і можуть використовуватися, як для приватного будинку, так і для невеликої квартири. За габаритами такі пристрої діляться на кілька видів:

 1. Міні-камін. Максимально компактний пристрій, який можна поставити на тумбу, комод або навіть журнальний столик. Також їх часто вбудовують в меблі. У великих кімнатах виглядають недоречно, однак для маленького приміщення вони просто ідеальні.
 2. Габаритні великі моделі. Широкоформатний камін, здатний стати головним акцентом в кімнаті.

Порада. Вибираючи електрокамін, користуйтеся співвідношенням площі кімнати і розміру пристрою. Чим більше приміщення, тим більшим має бути електричний камін.

Широкоформатний електричний камін

Різні моделі мають різну мобільність. Це важливий фактор, який слід враховувати при виборі каміна. Пристрої бувають:

 1. Мобільні. Такий камін ви можете за бажанням переносити з кімнати в кімнату, розміщувати в різних частинах одного приміщення. Відсутність необхідності стаціонарного монтажу зводить витрати на установку пристрою до нуля. Для більшої зручності при транспортуванні такі каміни мають знизу спеціальні коліщатка (ролики).
 2. Стаціонарні. Ще називаються вбудованими. Такі пристрої кріпляться до стіни або монтуються в меблі. Їх не можна просто взяти і переставити в інше місце – доведеться заново готувати поверхню для установки.

За способом відтворення вогню каміни бувають:

 • односторонніми – полум’я видно тільки з одного боку каміна, це зазвичай настінні моделі, задня частина яких кріпиться до стіни;
 • двосторонні – імітація вогню помітна з двох сторін пристрої, такі моделі встановлюють по центру кімнати, щоб забезпечити огляд з будь-якої частини приміщення.

Режими роботи електричних камінів

Камін в першу чергу асоціюється з теплом. Однак не всі електричні моделі здатні обігрівати приміщення. За цим принципом пристрої ділять на 3 основні види:

 • без функції обігріву (тільки декоративна роль);
 • обігрів на половину потужності (легке тепло);
 • імітація полум’я + повноцінний обігрів кімнати.

Декоративні моделі найбільш вигідні з точки зору споживання електроенергії. Що ж стосується камінів з двома режимами роботи, вони зазвичай споживають 1.5-2 кВт (з урахуванням витрати – 1 кВт на приблизно 8-10 кв. м).

Також у деяких пристроїв є кілька режимів інтенсивності полум’я. Їх можна міняти на термостаті або за допомогою пульта дистанційного керування.

Метод установки електрокамінів

Електрокаміни діляться на кілька видів в тому числі і за місцем їх монтажу. Так в магазинах сьогодні можна знайти такі типи моделей:

 1. Підвісні. По-іншому такі пристрої називаються настінними. Кріпляться вони, згідно з назвою, на стіну і вважаються максимально ергономічними (не займають багато місця в кімнаті). Підвісний електрокамін в кімнаті
 2. Настільні. Як правило, невеликі моделі камінів, які встановлюють на стіл. Настільний електрокамін в дизайні інтер'єру
 3. Підлогові. Часто встановлюються в більших кімнатах як спосіб зонування простору. Відрізняються максимальною мобільністю, можуть розташовуватися в будь-якій частині приміщення. Приклад підлогового електричного каміна

Також електрокамін в квартирі може мати різні способи розміщення. За таким принципом ми виділяємо 3 види конструкцій:

 1. Напівзакриті. Електричний камін монтується в стіну. Тобто приблизно половина його корпусу ховається в зроблений у стіні отвір. Напівзакритий електричний камін
 2. Відкриті каміни. Вони повністю знаходяться на виду, такі моделі можна обійти і розглянути з усіх боків (підлогові або настільні моделі). Відкритий електричний камін
 3. Кутові. Гармонійно вписуються в кут кімнати. Досить компактні конструкції, які часто використовують в невеликих кімнатах. Кутовий електричний камін Кутовий електричний камін в інтер'єрі кімнати

Функціональність

Як ми вже говорили, далеко не всі електрокаміни здатні добре обігрівати приміщення. При цьому деякі моделі навпаки – крім декоративної функції – включають в себе не тільки обігрів повітря, але й ряд інших корисних опцій:

 1. Таймер. Хочете, щоб камін вмикався в певний час і вимикався самостійно? Моделі з таймером дозволяють автоматично налаштувати час роботи пристрою.
 2. Звук потріскування дров. Створює додаткове атмосферу. Звук можна робити голоснішим чи тихішим за потребою.
 3. Управління пристроєм за допомогою пульта. Дистанційно ви зможете налаштувати всі можливі параметри роботи: від потужності до яскравості полум’я на екрані.
 4. Мультимедійний програвач. Такий електричний камін може відтворювати не тільки потріскування дров, але й ваші улюблені пісні. Також таку опцію мають моделі з вбудованим радіо.
 5. Зволожувач повітря. Важливий пристрій, коли в кімнаті установлено камін. Так повітря в приміщенні не буде пересихати, а мікроклімат залишиться комфортним і здоровим.

Види імітації вогню

До речі, кажучи про полум’я, яке відтворюється каміном, важливо уточнити, що сьогодні використовується кілька технологій імітації вогню:

 1. Смужки тканини. Один з найперших методів, який сьогодні використовується ну хіба що в найбюджетніших моделях. Нарізні червоні смужки наводяться в рух за допомогою вентилятора, імітуючи вогонь.
 2. Відтворення картинки на ЖК моніторі. Щось на зразок телевізора. Картинка виводиться на екран, вогонь рухається і створюється відчуття реального полум’я. Правда, такий ефект можливий, якщо дивитися на камін в анфас – під кутом двомірна картинка виглядає не так ефектно.
 3. Відбивачі. Підсвічування, яке розташовується під декоративними дровами, рухається і може міняти відтінок від жовтого до насичено-червоного.
 4. Водяна пара. Це сучасна технологія ще називається Opti-Myst. Під впливом ультразвуку вода, розташована в генераторі, перетворюється на пару, що імітує вогонь.
 5. Голограма. Дозволяє створювати гарний 3D ефект – відрізнити штучне полум’я від справжнього практично неможливо!

Варіанти дизайну електричних камінів

Не варто заперечувати, що крім практичної функції – обігріву приміщення – електрокамін виконує також роль елемента декору. На відміну від радіаторів, які часом хочеться навпаки заховати і замаскувати, каміни часто ставлять по центру, перетворюючи в головний акцент в приміщенні. Тому, звичайно, зовнішній вигляд пристрою – один з ключових чинників вибору.

Знаючи це, виробники часто експериментують і «грають» з дизайном, пропонуючи моделі в найрізноманітніших стилях:

 1. Класичний – камін у найбільш стандартному його поданні. Прикрашений масивною ліпниною, різьбленням, корпус виготовлений з натуральних матеріалів або імітує їх. Електрокамін в класичному виконанні
 2. Бароко. Класика, помножена на 2. Ще більше пишної ліпнини і химерних форм. Електрокамін в стилі бароко
 3. Прованс. Виконаний у ніжних відтінках з кованими декоративними вставками та флористичними візерунками.
 4. Сучасний стиль. Лаконічні форми і чітка геометрія. Мінімальна кількість декоративних вставок. Сучасний електрокамін в інтер'єрі кімнати
 5. Хай-тек. Сам камін або окремі частини корпусу виготовлені з металу або скла, мають глянцеву поверхню і лаконічні форми. Електрокамін в стилі хай-тек

Як правильно вибрати електрокамін?

Перед тим, як вибрати електрокамін, важливо ознайомитися з усіма видами і особливостями пристроїв, а також визначитися з типом і дизайном приміщення, де камін буде встановлено. Всього кілька простих рекомендацій допоможуть вам підібрати потрібну модель електрокаміна:

 1. Зовнішній вигляд каміна повинен відповідати інтер’єру кімнати. Обов’язково продумайте місце установки каміна, щоб зрозуміти, які габарити і форма вам підходять.
 2. Чим більше функціональних «фішок» в пристрої, тим краще. Придивіться до камінів з: функцією підтримки потрібної температури, регулюванням потужності, можливістю робити підсвічування яскравішим або темнішим.
 3. Якщо корпус виробу виготовлений із пластику, важливо, щоб він був здатний витримувати високі температури, відрізнявся міцністю і зносостійкістю.

Також читайте: Камін в інтер’єрі – ідеї сучасного оформлення вітальні

Електрокамін в інтер’єрі – справжня знахідка для поціновувачів домашнього затишку і особливої ​​атмосфери. Різноманітність моделей сьогодні дозволяє підібрати пристрій в будь-який інтер’єр – від сучасного або хай-тек до класичного або бароко. Головне – обов’язково визначитись з функціоналом каміна і його зовнішнім виглядом. Так ви зможете знайти конструкцію, яка зробить ваш будинок теплим і затишним.

Новий Дім
Додати коментар