Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!
Поддержите нашу армию:
- https://savelife.in.ua/donate/
- https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Доверяйте только проверенным источникам!
- Оф. канал КМДА - https://t.me/KyivCityOfficial
- Оперативний ЗСУ - https://t.me/operativnoZSU
Віримо в перемогу України!
Слава Україні!
Каміни ще кілька століть тому використовувалися для обігріву будинку і створення затишної чарівної атмосфери. Адже як приємно читати цікаву книгу або проводити час з сім’єю за переглядом фільму і паралельно слухати, як потріскують дрова і танцює полум’я.
На жаль, в квартирі встановити класичний камін просто неможливо. Та й в будинку, якщо він спочатку не обладнаний під камін, установчі роботи – тривалий і дорогий процес. Набагато вигідніше сьогодні встановити в будинку або квартирі стильний електричний камін, який не вимагає димоходу, проте також здатний зігрівати і привносити атмосферу затишку.
Давайте розберемося, як працюють такі пристрої, на які види вони поділяються і як вибрати електричний камін?
Що таке електрокамін?
Принцип роботи електричного каміна досить простий. Ви під’єднуєте пристрій до розетки, після чого нагрівальний елемент прогріває повітря до потрібної температури (або єдиної можливої – залежить від моделі каміна).
При цьому навіть найпотужніший електрокамін не здатний забезпечити повноцінний обігрів будинку або квартири. Він не є заміною опалення та радіаторів – тільки атмосферним доповненням до них. Прилад складається з:
- основного корпусу;
- тепло- або інфрачервоного нагрівача;
- захисного екрану;
- декору (дрова, полум’я тощо);
- пульта;
- підсвічування;
- аудіо-гарнітури для відтворення звуків.
Таким пристроям не потрібні дрова і димарі, завдяки чому вони відмінно вписуються в інтер’єр квартири, дачі, або, наприклад, ресторану.
Якщо ви шукаєте красивий елемент декору, який до того ж зможе зігрівати вас холодними зимовими вечорами, вам точно потрібен електрокамін. Купити в Україні такі пристрої можна в спеціалізованих магазинах. Головне – знайти виробника, якому ви довіряєте. Від якості каміна залежить його довговічність і безпека.
Види електрокамінів
Електричні каміни мають стильний дизайн і можуть використовуватися, як для приватного будинку, так і для невеликої квартири. За габаритами такі пристрої діляться на кілька видів:
- Міні-камін. Максимально компактний пристрій, який можна поставити на тумбу, комод або навіть журнальний столик. Також їх часто вбудовують в меблі. У великих кімнатах виглядають недоречно, однак для маленького приміщення вони просто ідеальні.
- Габаритні великі моделі. Широкоформатний камін, здатний стати головним акцентом в кімнаті.
Порада. Вибираючи електрокамін, користуйтеся співвідношенням площі кімнати і розміру пристрою. Чим більше приміщення, тим більшим має бути електричний камін.
Різні моделі мають різну мобільність. Це важливий фактор, який слід враховувати при виборі каміна. Пристрої бувають:
- Мобільні. Такий камін ви можете за бажанням переносити з кімнати в кімнату, розміщувати в різних частинах одного приміщення. Відсутність необхідності стаціонарного монтажу зводить витрати на установку пристрою до нуля. Для більшої зручності при транспортуванні такі каміни мають знизу спеціальні коліщатка (ролики).
- Стаціонарні. Ще називаються вбудованими. Такі пристрої кріпляться до стіни або монтуються в меблі. Їх не можна просто взяти і переставити в інше місце – доведеться заново готувати поверхню для установки.
За способом відтворення вогню каміни бувають:
- односторонніми – полум’я видно тільки з одного боку каміна, це зазвичай настінні моделі, задня частина яких кріпиться до стіни;
- двосторонні – імітація вогню помітна з двох сторін пристрої, такі моделі встановлюють по центру кімнати, щоб забезпечити огляд з будь-якої частини приміщення.
Режими роботи електричних камінів
Камін в першу чергу асоціюється з теплом. Однак не всі електричні моделі здатні обігрівати приміщення. За цим принципом пристрої ділять на 3 основні види:
- без функції обігріву (тільки декоративна роль);
- обігрів на половину потужності (легке тепло);
- імітація полум’я + повноцінний обігрів кімнати.
Декоративні моделі найбільш вигідні з точки зору споживання електроенергії. Що ж стосується камінів з двома режимами роботи, вони зазвичай споживають 1.5-2 кВт (з урахуванням витрати – 1 кВт на приблизно 8-10 кв. м).
Також у деяких пристроїв є кілька режимів інтенсивності полум’я. Їх можна міняти на термостаті або за допомогою пульта дистанційного керування.
Метод установки електрокамінів
Електрокаміни діляться на кілька видів в тому числі і за місцем їх монтажу. Так в магазинах сьогодні можна знайти такі типи моделей:
- Підвісні. По-іншому такі пристрої називаються настінними. Кріпляться вони, згідно з назвою, на стіну і вважаються максимально ергономічними (не займають багато місця в кімнаті).
- Настільні. Як правило, невеликі моделі камінів, які встановлюють на стіл.
- Підлогові. Часто встановлюються в більших кімнатах як спосіб зонування простору. Відрізняються максимальною мобільністю, можуть розташовуватися в будь-якій частині приміщення.
Також електрокамін в квартирі може мати різні способи розміщення. За таким принципом ми виділяємо 3 види конструкцій:
- Напівзакриті. Електричний камін монтується в стіну. Тобто приблизно половина його корпусу ховається в зроблений у стіні отвір.
- Відкриті каміни. Вони повністю знаходяться на виду, такі моделі можна обійти і розглянути з усіх боків (підлогові або настільні моделі).
- Кутові. Гармонійно вписуються в кут кімнати. Досить компактні конструкції, які часто використовують в невеликих кімнатах.
Функціональність
Як ми вже говорили, далеко не всі електрокаміни здатні добре обігрівати приміщення. При цьому деякі моделі навпаки – крім декоративної функції – включають в себе не тільки обігрів повітря, але й ряд інших корисних опцій:
- Таймер. Хочете, щоб камін вмикався в певний час і вимикався самостійно? Моделі з таймером дозволяють автоматично налаштувати час роботи пристрою.
- Звук потріскування дров. Створює додаткове атмосферу. Звук можна робити голоснішим чи тихішим за потребою.
- Управління пристроєм за допомогою пульта. Дистанційно ви зможете налаштувати всі можливі параметри роботи: від потужності до яскравості полум’я на екрані.
- Мультимедійний програвач. Такий електричний камін може відтворювати не тільки потріскування дров, але й ваші улюблені пісні. Також таку опцію мають моделі з вбудованим радіо.
- Зволожувач повітря. Важливий пристрій, коли в кімнаті установлено камін. Так повітря в приміщенні не буде пересихати, а мікроклімат залишиться комфортним і здоровим.
Види імітації вогню
До речі, кажучи про полум’я, яке відтворюється каміном, важливо уточнити, що сьогодні використовується кілька технологій імітації вогню:
- Смужки тканини. Один з найперших методів, який сьогодні використовується ну хіба що в найбюджетніших моделях. Нарізні червоні смужки наводяться в рух за допомогою вентилятора, імітуючи вогонь.
- Відтворення картинки на ЖК моніторі. Щось на зразок телевізора. Картинка виводиться на екран, вогонь рухається і створюється відчуття реального полум’я. Правда, такий ефект можливий, якщо дивитися на камін в анфас – під кутом двомірна картинка виглядає не так ефектно.
- Відбивачі. Підсвічування, яке розташовується під декоративними дровами, рухається і може міняти відтінок від жовтого до насичено-червоного.
- Водяна пара. Це сучасна технологія ще називається Opti-Myst. Під впливом ультразвуку вода, розташована в генераторі, перетворюється на пару, що імітує вогонь.
- Голограма. Дозволяє створювати гарний 3D ефект – відрізнити штучне полум’я від справжнього практично неможливо!
Варіанти дизайну електричних камінів
Не варто заперечувати, що крім практичної функції – обігріву приміщення – електрокамін виконує також роль елемента декору. На відміну від радіаторів, які часом хочеться навпаки заховати і замаскувати, каміни часто ставлять по центру, перетворюючи в головний акцент в приміщенні. Тому, звичайно, зовнішній вигляд пристрою – один з ключових чинників вибору.
Знаючи це, виробники часто експериментують і «грають» з дизайном, пропонуючи моделі в найрізноманітніших стилях:
- Класичний – камін у найбільш стандартному його поданні. Прикрашений масивною ліпниною, різьбленням, корпус виготовлений з натуральних матеріалів або імітує їх.
- Бароко. Класика, помножена на 2. Ще більше пишної ліпнини і химерних форм.
- Прованс. Виконаний у ніжних відтінках з кованими декоративними вставками та флористичними візерунками.
- Сучасний стиль. Лаконічні форми і чітка геометрія. Мінімальна кількість декоративних вставок.
- Хай-тек. Сам камін або окремі частини корпусу виготовлені з металу або скла, мають глянцеву поверхню і лаконічні форми.
Як правильно вибрати електрокамін?
Перед тим, як вибрати електрокамін, важливо ознайомитися з усіма видами і особливостями пристроїв, а також визначитися з типом і дизайном приміщення, де камін буде встановлено. Всього кілька простих рекомендацій допоможуть вам підібрати потрібну модель електрокаміна:
- Зовнішній вигляд каміна повинен відповідати інтер’єру кімнати. Обов’язково продумайте місце установки каміна, щоб зрозуміти, які габарити і форма вам підходять.
- Чим більше функціональних «фішок» в пристрої, тим краще. Придивіться до камінів з: функцією підтримки потрібної температури, регулюванням потужності, можливістю робити підсвічування яскравішим або темнішим.
- Якщо корпус виробу виготовлений із пластику, важливо, щоб він був здатний витримувати високі температури, відрізнявся міцністю і зносостійкістю.
Також читайте: Камін в інтер’єрі – ідеї сучасного оформлення вітальні
Електрокамін в інтер’єрі – справжня знахідка для поціновувачів домашнього затишку і особливої атмосфери. Різноманітність моделей сьогодні дозволяє підібрати пристрій в будь-який інтер’єр – від сучасного або хай-тек до класичного або бароко. Головне – обов’язково визначитись з функціоналом каміна і його зовнішнім виглядом. Так ви зможете знайти конструкцію, яка зробить ваш будинок теплим і затишним.