Які радіатори опалення краще?

Комунікації
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Під час проведення ремонту дуже важливо подбати про якісне опалення житла. Адже зими в наших широтах можуть відрізнятися суворістю. І щоб провести їх в максимальному комфорті, необхідно підібрати батареї опалення, які зможуть утримувати температуру повітря в квартирі або приватному будинку на комфортному для всіх членів сім’ї рівні.

Сьогодні ми розповімо про те, на які види діляться опалювальні прилади, які моделі краще по тепловіддачі і як визначити розмір радіатора.

Якими бувають радіатори?

Які батареї краще для того чи іншого типу будівлі/площі приміщення/дизайну інтер’єру і т.д.? Це питання мучить власників житла при проведенні ремонту. Однозначної відповіді на нього немає, оскільки сучасні виробники пропонують кілька видів радіаторів, які мають істотні відмінності.

Горизонтальний радіатор для будинку Вертикальний радіатор для будинку

Якщо вас цікавить, як вибрати радіатори опалення, то спершу важливо розібратися з їх основними різновидами. Всі сучасні моделі прийнято ділити на такі категорії:

Чавунні

Це застарілий варіант батареї в квартиру, який користувався популярністю за часів СРСР. Вони відрізняються великими габаритами і вагою, що істотно ускладнює їх монтаж. Зараз подібні радіатори використовуються виключно в дизайнерських інтер’єрах, які передбачають красиві елементи з куванням.

Чавунні батареї в квартиру Чавунні радіатори для будинку Чавунна батарея в дизайні кімнати Чавунна батарея опалення

До основних особливостей чавунних радіаторів відносяться:

 • тиск – 5-10 атм.;
 • сумісність з будь-яким трубопроводом;
 • термін служби – близько 50 років;
 • показник тепловіддачі – 120 Вт.

Безумовно основною перевагою даного радіатора вважається його довговічність. Однак подібна батарея опалення дуже повільно набирає температуру і так само повільно її втрачає. Це ускладнює контроль за рівнем опалення при різких перепадах температури на вулиці.

Ще одна перевага: підвищена стійкість до корозії.

Алюмінієві

Це більш сучасний варіант батареї, який відрізняється невеликими габаритами і легкою вагою. Таким чином монтаж алюмінієвих радіаторів – суцільне задоволення. Ви можете купити батарею опалення з алюмінію як з 10 секцій, так і скласти її з секцій окремо. Подібна варіативність дозволяє підібрати відповідні габарити під опалювальне приміщення.

До основних особливостей алюмінієвих батарей слід віднести:

 • невеликі габарити і вага;
 • найбільш високий ступінь тепловіддачі – 190 Вт;
 • рівень тиску – 6-12 атм.;
 • гарний зовнішній вигляд.

Подібні радіаторні батареї відрізняються швидким нагріванням і охолодженням, що дозволяє ефективно контролювати температуру в приміщенні. Підвищений показник тепловіддачі дозволяє дуже швидко нагріти приміщення до потрібної температури.

Чим погані алюмінієві конструкції? Вони не підходять для централізованого опалення (для квартир). Їх рекомендують використовувати тільки в замкнутих системах, де можна контролювати теплоносій. Також для трубопроводу краще використовувати пластикові або поліпропіленові труби.

Радіаторні батареї з алюмінію Батарея для будинку з алюмінію Алюмінієвий радіатор для будинку Алюмінієвий радіатор в інтер'єрі кімнати

Біметалічні

Для початку варто розібратися, з чого зроблені біметалічні радіатори. При виготовленні даної продукції виробник використовує комбінацію алюмінію і сталі. Перший метал використовується для покриття, а другий – для колектора (розподільчої трубки).

Влаштування біметалічного радіатора

До основних особливостей даної батареї прийнято зараховувати:

 • тиск – до 25 атм .;
 • сумісність з будь-якими трубами;
 • невеликі габарити і вага;
 • конструкція з секцій;
 • сучасний дизайн.

У чому мінуси біметалевих радіаторів? Недоліком даного виду батарей вважається їх висока вартість. Також вони не дозволяють використовувати антифриз в якості теплоносія, оскільки від цього батарея починає протікати.

Однак до переваг можна віднести: простоту в установці, невеликі габарити, а також можливість покупки окремих секцій. Ще однією перевагою вважається високий рівень тепловіддачі.

Біметалічний радіатор для будинку Біметалічний радіатор в дизайні кімнати

Сталеві

Панельні радіатори (сталеві) на сьогоднішній день вважаються одними з найбільш сучасних і поширених варіантів. Вони відрізняються такими основними особливостями:

 • вигідною вартістю;
 • можливістю підключення до будь-якого трубопроводу;
 • тривалим терміном служби – 25-30 років;
 • тиск – 8 атм.;
 • сучасним дизайном.

Ви можете підібрати ергономічний розмір сталевого радіатора, що допоможе вам підтримувати потрібну температуру в приміщенні. До того ж сталеві батареї пропонують дійсно тривалий термін служби. Вони підключаються до будь-якого трубопроводу незалежно від кількості труб і їх матеріалу виготовлення. А надійні кріплення дозволяють міцно їх закріпити при установці.

Недоліком є ​​порівняно невеликий тиск – 8 атм. Саме тому такі батареї не вважаються оптимальним вибором для багатоповерхівок з центральним опаленням. Інша справа, якщо в приміщенні використовується індивідуальний тип опалення (з котлом). У такому випадку панельний радіатор добре себе зарекомендував.

Опалювальна батарея зі сталі Сталевий радіатор для будинку Сталевий радіатор в інтер'єрі кімнати Нагрівальна батарея зі сталі для квартири

Особливості вибору радіаторів

Вибір радіатора опалення – це відповідальний процес, під час якого для кращого результату слід враховувати кілька основних аспектів і параметрів. До основних таких факторів варто віднести:

 • показник тиску повинен перевищувати тиск в опалювальній системі, для старих будинків це число становить 4-8 атм., для нових – 12-15 атм.;
 • перевірте, чи має радіатор стійкість до гідроудару, адже ніхто не застрахований від різких стрибків тиску;
 • стійкість до забруднень в теплоносії – вода або інший теплоносій в трубопроводі чистотою не відрізняється, саме тому обов’язково перевірте, наскільки матеріал стійкий до подібних речовин (наприклад, до важких солей);
 • рівень тепловіддачі – дозволяє підтримувати температуру в будинку на необхідному рівні;
 • зовнішній вигляд – час старих чавунних конструкцій минув, зараз варто подбати про те, щоб батарея відмінно вписувалася в дизайн інтер’єру кімнати;
 • тривалість служби – очевидно, що чим довше, тим краще.

Дизайнерський радіатор опалення будинку Вертикальна батарея опалення для будинку

Розраховуємо потужність радіатора

Багатьох цікавить питання, як визначити розмір радіатора опалення. В даному процесі необхідно враховувати цілий ряд факторів і параметрів, а саме – кількість стін і вікон. Адже саме вікна є основною причиною теплових втрат в будинку взимку.

Оптимальними показниками потужності в порівнянні з особливостями приміщення є:

 • 100 Вт/м2 – одне вікно і одна зовнішня стіна;
 • 120 Вт/м2 – дві зовнішні стіни і одне вікно;
 • 130 Вт/м2 – дві зовнішні стіни і два вікна.

Порада. Слід зазначити, що радіатор не потрібно встановлювати впритул між підлогою і підвіконням. Подбайте про те, щоб між ними залишався зазор в 15-20 см.

Багатьом не подобається зовнішній вигляд батареї в своєму інтер’єрі, тому вони екранують радіатори спеціальними панелями. У такому випадку потрібно враховувати, що потужність зменшитися на 15-20%. Розраховуйте тепловіддачу, тримаючи даний фактор в голові.

У випадку з секційними радіаторами (алюмінієві і біметалічні) ви завжди можете збільшити потужність, докупивши необхідну кількість секцій. Тут ви можете варіювати потужність роботи приладу, поки не знайдете для себе найбільш комфортний варіант.

Потужність радіатора завжди залежить від його габаритів. Саме тому перед покупкою зверніть свою увагу на цифри, які пишуться в форматі 00х0х00. Цифри позначають:

 • перша – кількість панелей і ребер;
 • друга – ширину радіатора;
 • третя – його висоту.

Також при розрахунку ви можете використовувати спеціальну формулу: K=Sх100/P, де:

 • K – кількість секцій;
 • S – площа кімнати;
 • P – тепловіддача секції.

Така формула може використовуватися для всіх категорій опалювальних приладів, крім сталевих.

Вибираємо кращий радіатор для квартири

Отже, які радіатори краще? Звичайно ж, все залежить від житла. Адже для приватних будинків і сучасних квартир підходять абсолютно різні види. Якщо говорити про батареї в квартиру, то тут важливо враховувати ще й такі чинники:

 • стійкість до забрудненого теплоносія;
 • стійкість до гідроудару.

Алюмінієві радіатори дуже погано реагують на забруднені теплоносії. Саме тому найбільш очевидними варіантами для установки в квартиру є біметалічні і з чавуну.

Панельні радіатори також краще не використовувати в квартирі з центральним опаленням. Однак вони відмінно підійдуть в житло з індивідуальним опаленням (котлом). Воно використовується практично в будь-якій новобудові, тому не турбуйтеся про якість сталевих радіаторів. А ось в старі будинки – це не кращий варіант.

Порада. Багатьох цікавить, що краще і вигідніше: тепла підлога або радіатори. Різниця між цими двома способами обігріву полягає в тому, що радіатори нагрівають у першу чергу повітря, а тепла підлога – предмети в кімнати (променеве випромінювання). Найбільш ефективним в плані якісного обігріву будинку вважається поєднання цих двох методів. При цьому з точки зору економії більш вигідним є саме тепла підлога (витрачає на 10-15% менше енергії).

Принцип роботи теплої підлоги і радіатора

Які радіатори краще для приватного будинку?

Власників котеджів цікавить, які радіатори опалення краще для приватного будинку. На відміну від квартир тут особливих обмежень не існує. Ви можете підбирати варіанти, виходячи з особистих вподобань. Однак існує кілька рекомендацій, які можна врахувати.

Якщо циркуляція в трубопровід примусова, то можете вибрати абсолютно будь-який тип радіатора.

А ось для природної циркуляції кращим варіантом стануть чавунні і алюмінієві батареї. Вони відрізняються широким отворами для з’єднання, що дозволяє прогріти батарею рівномірно по всій висоті.

Також читайте: Обігрівачі для будинку – рейтинг кращих моделей 2021 року

Насправді підібрати оптимальний радіатор не так вже й складно. Слід уважно розібратися з кількома аспектами (найголовніше – вид і потужність приладів), щоб ваше житло в зимову пору року відрізнялося комфортною температурою і приємним мікрокліматом.

Новий Дім
Додати коментар