Шпалери під фарбування: види і правила вибору

Матеріали
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

У сучасному світі з’явилося безліч різноманітних матеріалів, за допомогою яких можна декорувати стіни свого будинку або квартири. Звичайно, найпопулярнішим варіантом все ще залишається монтаж шпалер. Однак і тут відбулися деякі інновації в асортименті. Шпалери під фарбування з’явилися на ринку порівняно недавно. Але за ось уже більше десяти років такий варіант облицювання стін завоював велику популярність серед багатьох людей.

Це пояснюється їх незаперечною перевагою – здатністю адаптуватися під будь-яке дизайнерське рішення. Адже тепер вам не варто вибирати шпалери тільки того асортименту, який пропонує той чи інший магазин. Вам достатньо взяти білу основу, на яку ви зможете нанести будь-які відтінки і візерунки або малюнки. Однак, перед тим, як остаточно визначитися з вибором, необхідно ретельно розібратися з тим, які види шпалер під фарбування існують, і якими перевагами і недоліками володіє даний варіант облицювання стін.

Що таке шпалери під фарбування?

Шпалери під фарбування – це спеціальні полотна однорідного переважно білого (або молочного) відтінку, які здатні надійно утримувати на собі фарбу. З’явився такий вид обробки стін порівняно недавно, проте відразу ж завоював популярність у багатьох країнах. Сьогодні види шпалер під фарбування виділяють по матеріалам, які використовуються в якості основи:

 • флізелінові;
 • вінілові;
 • паперові;
 • склошпалери.

шпалери під фарбування особливості

Крім цього, шпалери під фарбування поділяються на групи в залежності від кількості шарів. Вони бувають двох-або тришарові. Деякі виробники використовують більш цікаву технологію створення полотен і додають у зовнішній шар тирсу дерев, яка допомагає прикрасити фактуру шпалер під фарбування.

Переваги та недоліки шпалер під фарбування

Ще не так давно люди воліли вибирати традиційні шпалери зі вже нанесеним відтінком, візерунком або малюнком. Однак тепер, коли оформлення кімнати часто набуває сміливого і неординарного виду, слід задуматися і про різні альтернативи в обробці стін.

модні шпалери під фарбування

Саме тут на допомогу прийдуть спеціальні шпалери, на які ви можете нанести будь-яку фарбу, додавши таким чином унікальності будь-якому приміщенню. Шпалери під фарбування недарма стали такими популярними. Даний матеріал володіє досить широким спектром переваг. Серед них можна виділити наступні аспекти:

 1. Широкий вибір кольорів і відтінків. Очевидно, що асортимент готових шпалер значно менше, ніж асортимент фарбових матеріалів. Тим більше фарби можна змішувати, отримуючи тим самим абсолютно нові відтінки. Саме тому багато людей вибирають в свої будинки і квартири шпалери з можливістю фарбування.
 2. Термін експлуатації. Сучасні виробники представляють вашій увазі шпалери під фарбування, розроблені за допомогою інноваційних технологій. Таким чином у них виходить досягти довговічності готового виробу.
 3. Можливість перефарбувати стіни в будь-який момент. Для цього зовсім не потрібно здирати шпалери і встановлювати нові. Достатньо просто відбілити забарвлену поверхню і нанести новий відтінок, змінюючи тим самим зовнішній вигляд кімнати.
 4. Широкий асортимент фактур. Не слід думати, що шпалери під фарбування існують виключно в якості однотонного білого аркуша. В даний час можна знайти різноманітні варіанти з тисненням у вигляді квітів, східних візерунків, геометричних фігур тощо. Тому ви легко зможете додати приміщенню оригінальності, зберігши при цьому свої гроші.
 5. Простота установки. Такі шпалери не вимагають того, щоб ви якимось особливим чином готували стіни під їх поклейку.
 6. Закриття дефектів на поверхні стіни.
 7. Запобігання появі невеликих тріщин, зміцнення стіни в цілому.
 8. Досить бюджетна і проста установка. Шпалери під фарбування можна поклеїти, не вдаючись до допомоги майстрів, що допомагає заощадити кошти.
 9. Екологічність. Такі шпалери не схильні виділяти випаровування і не завдають шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людини (не викликають алергії).
 10. Відповідність всім технікам пожежної безпеки.
 11. Вологостійкість.
 12. Підвищена звуко- і теплоізоляція. 

Недоліків у шпалер під фарбування не так вже й багато. Здебільшого вони залежать від матеріалу, з якого виготовлені полотна. Тобто, наприклад, паперова основа відрізняється недовговічністю, а вінілова – не пропускає повітря і є досить неекологічним варіантом обробки стін (що категорично не підходить для дитячої кімнати). Серед загальних мінусів шпалер під фарбування, властивих всіх матеріалів, можна виділити:

 1. Занадто рельєфні шпалери допускають меншу кількість фарбувань. Тому, якщо ви хочете часто міняти забарвлення стін, вибирайте порівняно рівну поверхню шпалер.
 2. Клеїти такий оздоблювальний матеріал самостійно не так-то просто, адже важливо, щоб рельєф поверхні повністю співпадав. Тому для таких робіт краще викликати професійних майстрів, що, зрозуміло, понесе за собою додаткові витрати.

недоліки шпалер під фарбування

Виходячи з усіх перерахованих вище плюсів та мінусів можна помітити, що шпалери під фарбування є досить вигідним вкладенням в ремонт квартири або будинку. Такі вироби стануть не тільки родзинкою вашого приміщення, але і прослужать вам довгий час. Багато хто відзначає широкий асортимент фарб, якими можна забарвити ваші стіни і можливість в будь-який момент повністю змінити відтінок на шпалерах. Таке рішення допоможе вам зробити простір більш стильним, оригінальним і додасть йому унікальність.

Види шпалер під фарбування

види шпалер під фарбування

Вище ми вже говорили про те, що існує досить широкий асортимент фарби, яка використовується для таких шпалер. Однак важливо відзначити і те, що самі шпалери під фарбування мають велику кількість різноманітних варіантів. Саме від вибору того чи іншого виду даного облицювального матеріалу буде залежати кінцева вартість виробу. На сьогоднішній день існують такі види шпалер під фарбування:

 • паперові;
 • на основі флізеліну;
 • вінілові;
 • склошпалери.

Також читайте: Рідкі шпалери – особливості та технологія нанесення

Також відмінності існують і у відтінку виробів. Найчастіше для шпалер під фарбування виробник вибирає білий або світло кремовий тон. Такий прийом дозволяє нанести на виріб будь-яку фарбу, передавши при цьому колір максимально точно. Крім того, у вас є можливість залишити на стінах вихідний колір, підібравши варіант, який найбільше підходить стильовим особливостям вашої кімнати. Тим більше, що білі стіни знаходяться зараз, мабуть, на піку своєї популярності.

Паперові шпалери

Паперові шпалери під фарбування мають вигляд листа, що складається з двох або трьох міцно з’єднаних між собою шарів. Між цими шарами розташовується невелика кількість деревної тирси. Саме завдяки такому прийому дані вироби виглядають досить рельєфно. Виробник розміщує тирсу таким чином, щоб в кінцевому результаті отримати оригінальну фактуру листа. Іноді тирсу розміщують не в хаотичному, а в послідовному порядку. Таким чином вдається домогтися гарних візерунків на виробі.

паперові шпалери під фарбування

Як вже говорилося вище, одним з важливих переваг шпалер під фарбування є підвищений рівень вологостійкості. Для паперових варіантів це здійснюється за допомогою нанесення на верхній шар спеціального складу, здатного відштовхувати воду. Крім своєї основної функції, такий склад здатний також підвищувати щільність шпалер. Серед переваг паперових шпалер під фарбування можна виділити наступні варіанти:

 1. Екологічність. Завдяки тому, що під час виготовлення даних шпалер не використовуються різні хімічні матеріали, такі вироби є безпечними як для природи, так і для здоров’я людини. Вони не виділяють шкідливих випарів і не викликають алергій, завдяки чому їх часто встановлюють в дитячі кімнати.
 2. Великий вибір різноманітних текстур. Залежно від того, яким чином буде розташовуватися тирса між шарами шпалер, остаточна фактура вироба буде кардинально різнитися між собою.
 3. Доступна вартість. Незважаючи на всі свої функціональні особливості, паперові шпалери є досить дешевими.

Незважаючи на те, що поклейка таких шпалер – процес досить простий, слід все-таки під час роботи з ними бути трохи обережним. В іншому випадку ви можете пошкодити виріб, порвати його або ж допустити появу складок. Як і всі інші види облицювання стін такого роду, паперові шпалери під фарбування можна перефарбовувати кілька разів. Найчастіше допускається змінювати відтінок виробів до п’яти разів. Однак, в деяких випадках, фактура матеріалу може псуватися навіть після третього фарбування.

шпалери під фарбування без розводів
Спосіб фарбування стін без розводів

Одним з найголовніших недоліків даного виробу є його крихкість. Саме тому такі шпалери вимагають делікатної експлуатації та догляду. Не можна допускати навіть найменші механічні пошкодження. Інакше експлуатаційний термін облицювального матеріалу істотно скоротиться.

Флізелінові шпалери

Шпалери під фарбування на основі флізеліну є, мабуть, найпопулярнішим варіантом даного виду облицювального матеріалу. Це пояснюється тим, що такі вироби мають підвищену міцність і привабливість. Вони не вимагають до себе делікатного підходу, не рвуться і не допускають появи складок. Крім того, флізелінові шпалери є досить стійкими до різноманітних механічних пошкоджень, води або вогню. Процес поклейки такого матеріалу досить простий, а різноманітні недоліки, що виникають в ході робіт, доволі легко ліквідувати.

флізелінові шпалери під фарбування

Флізелінові шпалери складаються з декількох шарів целюлози. На самому верхньому шарі таких шпалер завданий рельєф малюнку. Саме такий варіант облицювання рекомендують використовувати на стінах новобудов, які здатні піддатися усадці або деформації. На відміну від паперових шпалер, які стягуються після нанесення, матеріал на основі флізеліну навіть по закінченню ремонтних робіт зберігає свою початкову форму. Також він здатний маскувати всі дефекти поверхні, включаючи дрібні нерівності і тріщини.

До інших переваг флізелінових шпалер можна віднести наступні:

 • екологічність;
 • гіпоалергенність;
 • здатність пропускати повітря;
 • стійкість до підвищеної вологості або різкого перепаду температури;
 • можливість повторного фарбування (в деяких випадках допускається перефарбовувати вироби до семи раз).

Для того, щоб отримати гарний і стильний візерунок на верхньому шарі шпалер, виробники використовують принцип тиснення. Таким чином у них виходить створювати сміливі і оригінальні малюнки різної величини і глибини. На полицях магазинів ви сьогодні можете знайти флізелінові шпалери з найрізноманітнішими тисненнями від традиційних і до екстравагантних.

флізелінові шпалери під фарбування

Для такого облицювання стін існує кілька варіантів нанесення фарби:

 • традиційний спосіб (суцільне нанесення);
 • напилення за допомогою використання аерозольної фарби;
 • нанесення візерунків або малюнків за допомогою трафарету (для моделей з рівною поверхнею).

Перераховуючи всі переваги даного виробу, не варто також забувати про його недоліки. Найголовнішим з них вважається висока вартість шпалер на основі флізеліну. Крім того, ширина таких виробів досить велика. Тому здійснити поклейку бажано за допомогою професіонала.

Вінілові шпалери

Вінілові шпалери в їх традиційному розумінні фарбувати категорично не можна. Тому, кажучи про такий вид облицювального матеріалу під фарбування, люди часто мають на увазі флізелінові або паперові шпалери, на які було нанесено пеновініловое напилення. За допомогою такого прийому виходить оригінальний фактурний візерунок.

вінілові шпалери під фарбування

Для того, щоб процес фарбування пройшов якнайкраще, рекомендують використовувати вініловий матеріал на флізеліновій основі. Це пояснюється тим, що паперова основа при попаданні на неї рідини (фарби) може сильно розмокнути і відшаруватися. Слід також пам’ятати, що вінілові шпалери під фарбування є досить крихким виробом. Вони практично не схильні протистояти механічним пошкодженням, а всі деформації на них забираються досить складно.

Зверніть увагу на те, щоб на вінілових шпалерах під фарбування немає фактурного візерунку. В іншому випадку фарба може лягти нерівномірно. Для того, щоб уникнути такої проблеми, потрібно безпосередньо на лист нанести тонкий шар грунтовки. Нанесення матеріалу на поверхню шпалерів – процес досить тривалий і трудомісткий, проте в результаті ви отримаєте потрібний вам ефект.

Подбайте про підбір правильної фарби. Фахівці не рекомендують використовувати масляні речовини для додання виробу необхідного вам відтінку. В іншому випадку на стінах може утворитися велика кількість розводів. Всі інші варіанти фарб є більш оптимальними.

Склошпалери

Новинкою на ринку будівельних матеріалів вважаються склошпалери. Вони мають досить оригінальну технологію виробництва. Справа в тому, що для того, щоб отримати готові вироби, застосовуються великі ткацькі верстати. Тобто весь процес нагадує виготовлення звичайної тканини, різниця тільки в матеріалах – для шпалер використовуються спеціальні міцні склонитки різних розмірів. Після цього отриманий лист просочують крохмалем, щоб домогтися від нього більш стійкої форми.

склошпалери під фарбування

В даний час виділяють два типи нанесення візерунка на склошпалери: звичайний і жакардовий. У першому випадку виріб складається з двох ниток. Візерунок готової продукції виглядає досить просто. Це можуть бути ялинки, діагоналі, ромби, трикутники і т.д. Що ж стосується жаккардового візерунка, то він розробляється дизайнером і програмується за допомогою комп’ютера. Вартість таких шпалер буде набагато більше з причини високої складності виробництва. Однак результат не може вас не радувати. Склошпалери з жакардовим візерунком можна розробити навіть за вашим задумом, отримавши таким чином унікальний дизайн. Такий прийом використовують деякі фірми, наносячи на шпалери символіку свого підприємства.

До переваг даного варіанту облицювання стін відносяться наступні аспекти:

 1. Простота у догляді. Всі забруднення, які з часом можуть з’являтися на склошпалерах, можна прибрати за допомогою звичайної щітки. Крім того, вироби здатні відштовхувати пил і не провокують появу різних комах.
 2. Екологічність. При виготовленні використовуються виключно натуральні матеріали. Найчастіше в хід йдуть кварцовий пісок, глина, вапняк і т.д.
 3. Довговічність. При правильному підборі і нанесенні такі вироби можуть прослужити не один десяток років.
 4. Підвищений рівень міцності. Склошпалери можуть встановлюватися як в житлових, так і промислових будівлях (готелі, офіси, санаторії і т.д.).
 5. Відповідність всім вимогам пожежної безпеки. Крім того, що вироби не розпалюються, вони також перешкоджають поширенню вогню по приміщенню. А при сильному нагріванні склошпалери не виділяють шкідливих речовин.

Як підібрати шпалери під фарбування?

На сьогоднішній день на полицях магазинів існує велика кількість різноманітних шпалер під фарбування. Тому тим, хто стикається з ремонтом будинку або квартири, буває важко визначитися, який варіант їм підходить найкраще.

Кожен з типів даних виробів має свої переваги і недоліки, які обов’язково необхідно враховувати на самому початковому етапі покупки.

Крім цього, для того, щоб зробити правильний вибір, фахівці рекомендують врахувати і ще кілька моментів:

 1. Подумайте про те, яким чином ви хочете клеїти шпалери. При виборі паперових шпалер під фарбування клей необхідно наносити безпосередньо на виріб, після чого здійснювати поклейку буває досить важко (особливо самостійно). Якщо ж ви хочете трохи спростити собі процес роботи, вибирайте флізелінові або склошпалери. Такі варіанти не вимагає нанесення клею на волокно.
 2. Чи будете ви вдаватися до допомоги майстрів? Якщо так, то ширина виробу не повинна ставати критерієм у виборі того чи іншого варіанта. Якщо ж ви плануєте робити поклейку самостійно, оптимальною шириною вважається один метр виробів. Встановлювати шпалери такого розміру вам буде простіше.
 3. Зверніть увагу на розмір кімнати. У маленьких приміщеннях шпалери з масивним тисненням будуть тільки візуально зменшувати площу.
 4. Якщо ви плануєте через кілька років повністю змінити колір вашої кімнати, поцікавтеся в магазині, який варіант шпалер під фарбування можна перефарбовувати кілька разів.
 5. Якщо в оздобленні стін ви використовуєте принцип комбінування, об’єднуючи шпалери під фарбування і звичайні шпалери, необхідно щоб товщина обох виробів була однаковою. Це допоможе уникнути нерівномірності в стиках між ними.

Може бути корисно: Фотошпалери в інтер’єрі – сучасні ідеї дизайну квартири

шпалери під фарбування в інтер'єрі

Також при наклеюванні шпалер під фарбування потрібно враховувати кімнату, яку ви будете оформляти. Ось декілька порад від фахівців щодо того, який вид шпалер підходить для того або іншого приміщення:

 • для дитячої або спальні найчастіше використовуються паперові шпалери під фарбування. Вони не завдають шкоди довкіллю і є абсолютно безпечними. Також в таких кімнатах можна розміщувати і шпалери на основі флізеліну;
 • при виборі шпалер для кухні важливо звернути увагу на міцність і довговічність матеріалів. Саме тому придивіться до флізелінових варіантів; шпалери під фарбування на кухні
 • в сучасному інтер’єрі часто можна зустріти шпалери навіть у ванній кімнаті. Якщо ви вибираєте варіанти під фарбування, спробуйте поклеїти склошпалери, що володіють підвищеним рівнем вологостійкості. Однак в такому випадку також потрібно ретельно підбирати і фарбу, яка повинна бути стійкою до підвищеної вологості;
 • вибирати шпалери у вітальню потрібно, орієнтуючись виключно на ваші уподобання і загальне стильове рішення кімнати. Тому тут можна використовувати будь-який варіант шпалер під фарбування.

При виборі шпалер під фарбування важливо орієнтуватися і на виробника оздоблювального матеріалу. Вибирайте перевірені бренди, в якості продукції яких ви можете бути впевнені. В даний час найбільш популярними вважаються компанії:

 • Sintra;
 • AS Creation;
 • Erismann;
 • P + S International;
 • Rasch;
 • Версаль.

Скільки коштують шпалери під фарбування?

Ціна шпалер під фарбування сьогодні буде варіюватися в залежності від багатьох факторів:

 • виробник шпалер;
 • основа для шпалер;
 • колекція окремого бренду;
 • кількість шарів на полотні.

Найбільш бюджетним варіантом вважаються паперові шпалери під фарбування. Однак з огляду на недовговічність матеріалу він не користується популярністю серед покупців. Найбільш поширеними є вінілові шпалери на флізеліновій основі або склошпалери. Ось їх вартість і слід розглянути більш детально:

Бренд шпалер Матеріал шпалер Вартість (за 1 рулон) Купити на Rozetka.ua
Версаль Вінілові Від 210 грн Вибрати
Welltone Склотканинні 640-1250 грн Вибрати
Sintra Вінілові 470-580 грн Вибрати
Lanita Вінілові 600 грн Вибрати
Bravo Вінілові 605-635 грн Вибрати
Континент Флізелінові 310 грн Вибрати

шпалери під фарбування в інтер'єрі

Тепер давайте розберемося, які шпалери під фарбування краще. Для цього потрібно порівняти основні характеристики матеріалу.

Критерії Флізелінові Вінілові Склошпалери Паперові
Ціна В межах 300-600 грн В межах 200-700 грн Найдорожчий вид шпалер (від 500 грн за рулон Найбільш бюджетний варіант (від 150 грн за рулон)
Экологичность Екологічні Не пропускають повітря, можуть видавати неприємний запах відразу після поклейки Екологічні Екологічні
Срок эксплуатации Близько 15 років 10-15 років До 25 років Не більше 10 років

Шпалери під фарбування вже давно стали популярними серед багатьох покупців. Завдяки своїм перевагам такі матеріали здатні не тільки дарувати приміщенню привабливий і стильний зовнішній вигляд, але і забезпечити максимальний комфорт (зручність під час поклейки і легкість при використанні). Правильний вибір того чи іншого виду шпалер під фарбування забезпечить вам якісний і привабливий результат від ремонту будинку або квартири.

Новий Дім
Додати коментар