Який холодильник краще: LG чи Samsung?

Товари для дому

Одне з найчастіших питань, яке звучить при виборі холодильника: Samsung чи LG? І це не дивно, адже у сутичці за споживача зійшлись «акули» ринку, гіганти технічної думки, одні з найякісніших, найпоширеніших і найбільш технологічних марок холодильної техніки. Варто розібратися які краще холодильники: Samsung або LG.

Чому ці дві різні марки порівнюють? Все просто: це два південнокорейські бренди, які роками конкурують у галузі побутової техніки. Боротьба у них не така явна, як у Pepsi та Coca-Cola, але дуже цікава, а значить – покупцеві є з чого вибрати.

Холодильники Samsung та LG – особливості брендів, сильні та слабкі сторони техніки

Розбираючись у питанні, які холодильники краще – Самсунг чи ЛЖ, варто трохи копнути в історії та особливостях техніки від кожного бренду.

No Frost

Обидві компанії можна сміливо назвати піонерами цієї технології, завдяки якій ми забули про те, що в холодильниках може намерзати якийсь там лід. І вже після першопрохідців технологією зацікавилися інші бренди з різних країн світу. Але кажучи правду про те, який краще холодильник – Samsung або LG, з погляду No Frost більше переваг у «Самсунгу». Саме ця компанія перша змогла організувати кліматичний режим відсіків. І якщо в «Самсунгах» продукти не пересихають завдяки продуманій ергономіці, то у LG проблема великих відсіків та обвіювання продуктів ще присутня.

Говорячи про кліматичні зони, то саме «Самсунги» оснащені відсіками, у кожного з яких власна вентиляційна система та «особистий» випарник. У «ЛЖ» найчастіше лише стандартні «Зони свіжості», тому решту продуктів доводиться ретельно пакувати.

Дизайн

Обидві фірми з Південної Кореї, тому кардинальних відмінностей у дизайнерському рішенні ми не знайдемо. Між ними немає такої прірви, як, наприклад, між SMEG та «Атлантом». Але деякі відмінності все ж таки є.

У «Елджі» дверцята бувають трохи опуклими або навпаки – увігнутими. Є лінійки в чудових кремових відтінках і навіть принти з квітковими мотивами.

Дизайн холодильника LG у яскравих кольорах

А ось Самсунг зачарує шанувальників техно. Це строгість форм, благородний металевий блиск, гарні лінії. Але й моделі в дусі романтизму також можна знайти – є окремі лінійки для облаштування дійсно аутентичних європейських інтер’єрів.

Суворі форми холодильників Samsung

Гарантія

Різниця холодильників LG та Samsung у цьому питанні на боці другого бренду. Саме «Самсунг» вперше приголомшили світ гарантійним терміном на моделі класу «Преміум» на 9 років. Але головний конкурент не залишився осторонь і написав на своєму сайті та всіх продуктах, що термін гарантії становить цілих 10 років. Але ця гарантія, звичайно, не повна, а цілком обмежена. Найчастіше йдеться лише про гарантію на компресор, найдорожчий компонент холодильника, а дрібний ремонт – на плечах самого покупця.

Потрібно уважно читати умови гарантії, адже навіть найдрібніший самостійний ремонт може позбавити гарантії на техніку.

Апаратна частина

Врахуйте, що для «Елджі» потрібне якісне джерело живлення. А ось техніка «Самсунг» стійкіша до нинішніх реалій: найчастіше ці холодильники спокійно витримують перепади напруги в мережі і не ламаються, якщо робочі параметри не відхиляються більше, ніж на 20%. Заради справедливості треба додати, що «Елджі» випереджають суперника за потужністю – моделі цього бренду здатні витрачати менше часу на заморожування та охолодження продуктів.

Додатковий функціонал

Якщо порівняти параметри холодильників із розряду «додаткові», розбираючись у тому, що вибрати – холодильник LG або Samsung, потрібно розуміти, що це не обов’язкові функції. Але найчастіше саме такі фішки складають повне враження про продукт. Наприклад, у LG є обдування дверцят для швидкого охолодження улюблених напоїв, а у «Самсунга» у відповідь є зручні та стильні полиці під алкоголь.

Стильні полиці під напої в сучасних холодильниках

Samsung vs LG: порівняння характеристик холодильників

Продовжуючи з’ясовувати, який холодильник краще – Samsung або LG, звичайно ж, варто об’єктивно оцінити параметри продукції обох марок. Варто порівняти характеристики холодильників, щоб прийняти остаточне рішення та купити дійсно якісний, стильний та працездатний холодильник.

Габарити моделей

Незважаючи на те, що корейці люблять все маленьке та компактне, моделі від обох брендів зазвичай мають значні розміри. За бажанням, можна знайти компактні міні-варіанти для готелів або величезні сімейні холодильники Side-by-Side, але основна маса – це високі місткі моделі, висотою близько 2-х метрів, вражаючим основним відсіком і великою морозильною камерою.

Витрата електроенергії

З цим параметром у кожної окремої марки все «на відмінно». Сьогодні вже важко зустріти не економічні моделі, а обидві фірми випускають техніку класу А і вище, найчастіше це А+, А++ і навіть А+++. У таких холодильників економія електроенергії становить до 40-50%, якщо порівнювати з моделями класу енергетичної ефективності В.

Розташування морозильної камери

Усього є три варіанти розташування цього відсіку:

 1. Верхня. Це традиційна азіатська модель компонування камер.
 2. Нижня. Класичний європейський варіант.
 3. Бічна морозилка. Це звична американська комплектація холодильника.

Обидві фірми пропонують моделі з різними способами розташування морозильної камери, але в Україні найчастіше вибирають нижню морозилку, адже це максимально зручно – в неї ми заглядаємо набагато рідше, ніж у основний відділ, а отже, і нахилятися доведеться нечасто.

Сучасний холодильник із нижнім розташуванням морозильної камери

Кількість компресорів

Зазвичай у «Елджі» встановлено один компресор. А у «Самсунгах» як один, так і два. Чому це так важливо при порівнянні холодильників Samsung та LG? Тому що один компресор забезпечує холодом весь холодильник – відразу обидві камери, а у двокомпресорних моделях кожна камера має власний компресор. Що дає? Все просто: більш точне налаштування для кожної окремої камери. А ще моделі з двома компресорами зручні для тих, хто нерідко їздить у відпустку, коли головний відсік необхідно відключити, а морозилку залишити в робочому стані.

Конструктори вигадали варіант і для однокомпресорних моделей – режим «Відпустка», який переводить головний відсік в енергозберігаючий режим.

Рівень шуму

Все залежить від кількості компресорів – моделі з двома компресорами більш гучні, ніж холодильники, які працюють на 1 компресорі, тому «Елджі» значно виграють у цьому параметрі. Але і на шумність моделей «Самсунг» також рідко скаржаться, тому в плані шуму важко сказати, який бренд холодильника краще – LG або Samsung.

Вартість

Ціна холодильника формується з величезної кількості факторів:

 • Кількості компресорів.
 • Габаритів.
 • Додаткові функції.
 • Наявність технології No Frost.
 • Типу системи управління (чим «розумніша» техніка, тим вона дорожча).
 • Бренду.

Але обидва бренди мають пропозиції у всіх цінових сегментах, крім низького. Так, дешевих моделей знайти не вдасться, але середній та преміум-клас представлені широко. Вони на порядок дорожчі за моделі китайської, турецької, білоруської чи української збірки – і це потрібно враховувати, намагаючись знайти, наприкалад, модель до 5000 грн.

Якщо ви все ж таки шукаєте бюджетні холодильники, вища вірогідність знайти їх серед продукції бренду «Самсунг».

Топові моделі холодильників Samsung та LG

Холодильник LG чи Samsung – що краще? Щоб остаточно розібратися в цьому питанні, потрібно познайомитись із найкращими моделями від кожного бренду. Ми підібрали по 2 моделі – представнику кожного бренду.

Найкращі моделі холодильників LG:

 1. Двокамерний холодильник LG GN-H702HMHZ. Це містка двокамерна модель у сучасному дизайні. Стильний металевий корпус доповнений панеллю управління, що розташована не традиційно зверху, а в нижній частині верхньої камери. У моделі є сухе заморожування «Ноу Фрост», невисокий рівень шуму, економічний клас енергоспоживання А++, Відгуки про холодильник тільки хороші.
 2. Side-by-side холодильник LG GC-B247JLDV. Величезна модель на 679 літрів з двома дверцятами. Економічність – клас А+. Передбачено стабілізацію напруги. Сухе заморожування та 10 років гарантії від виробника. Низька шумність, скляні полички – усередині повний фарш.

Популярні моделі від «Самсунг»

 1. Холодильник SAMSUNG RB29FSRNDSA/UA. Великий двокамерний холодильник-бестселер. Його купили тисячі українців завдяки поєднанню «ціна-якість». Вибір холодильника пояснюється економічністю, електронним керуванням та масою корисних функцій. У ньому полички із загартованого скла, світлодіодне підсвічування, а також 3 роки гарантії + 10 років гарантії на двигун (компресор тут, до речі, інверторний).
 2. Холодильник SAMSUNG RB29FSRNDWW/UA. Біла класична модель на 311 літрів. Передбачено електронне управління, є «Ноу Фрост». Power Freezer, система багатопотокового охолодження Multi Flow, циклопентанова теплоізоляція – далеко не всі його переваги.

Поради щодо вибору бренду холодильника

Як вибрати сучасний холодильник

Досі не знаєте, що вибрати холодильник LG або Samsung? Вам не завадять корисні поради:

 1. Звертайте увагу на країну збирання. Обидві марки – південнокорейські, але виробництво часто винесено в КНР для здешевлення. Експерти рекомендують вибирати збірку безпосередньо в країні-виробнику.
 2. Завжди читайте технічну наклейку. Все, що там зазначено, важливе – клас енергетичної ефективності, країна-виробник, наявність No Frost тощо.
 3. Враховуйте висоту. Моделі від LG та Samsung досить високі – є близько 190 см заввишки. Місткість – це добре, але щоб потім вам не довелося вставати на стільчик, щоб дістати щось з верхньої полиці.
 4. Читайте уважно про умови гарантії, зберігайте усі чеки та документи.

Який бренд холодильника кращий – LG чи Samsung?

Холодильник LG чи Samsung – що краще? У 2022 році важко дати однозначну відповідь на це запитання. Але спробуємо підбити результати нашого порівняльного аналізу.

Марка/Параметр LG Samsung
No Frost + +
Рівень шуму невисокий невисокий
Дизайн Сучасний, є лінійки із принтами Сучасний, строгі лінії у стилі «техно», але є лінійки у пастельних кольорах
Кількість компресорів Найчастіше 1 Найчастіше 2
Гарантія 1 рік + 10 років на компресор 1 рік + 10 років на інверторний компресор
Ціна До 30 000 грн До 20 000 грн
Відгуки Позитивні Позитивні

Як бачите, відповісти на запитання – що краще: Холодильник LG чи Samsung досить складно. Якщо вибирати з точки зору якості, то LG багато в чому обходить Самсунг, але при цьому у Елджі є проблеми з розподілом повітря в камерах в деяких моделях.

Якщо міркувати про вартість, то часто «Самсунги» дешевші за «ЛЖ», а тому популярніші в нашій країні.

Також читайте: Кращі холодильники 2022 – рейтинг ТОП-5 популярних моделей

У будь-якому випадку – це дві конкуруючі фірми з однієї країни, які борються за свого клієнта, а отже, і з того, і з того боку бувають вигідні пропозиції і як вдалі, так і невдалі лінійки техніки. Але все ж таки техніка з Азії, гіганта технічної думки, завжди буде на крок попереду консервативних європейських марок та продукції тих брендів, які не прагнуть змінювати технології десятиліттями.

Новий Дім
Додати коментар