Фахверк будинку – особливості та технологія будівництва

Будівництво

Технологія побудови фахверкових будинків користується популярністю переважно в європейських країнах. Однак поступово ця тенденція добралася і до нас. Сьогодні багато заміських будинків облаштовуються саме в такому стильовому напрямку. Зведення фахверк будинків має кілька особливостей і технологій. Знаючи всі ці нюанси, а також закупивши якісні будівельні та оздоблювальні матеріали, ви отримаєте стильну і надійну конструкцію.

Що таке фахверк?

У народі проекти будинків в стилі фахверк ще називають «пряниковими будиночками». Вони дійсно схожі на будівлі зі старих німецьких казок, які всі ми читали в дитинстві. Втім, це виправдано країною походження будівель – такий тип домівок зародився саме в Німеччині.

фахверк історія походження

Загальні принципи технології зведення будинку з’явилися ще в XV столітті. Поступово з Німеччини вони поширилися на всю північну частину Європи. Якщо перекладати дослівно, фахверк означає «робоча панель» або «каркас». Головною особливістю цих будинків є вертикальні і горизонтальні бруси і стійки, які виконують роль каркаса будинку. Об’єднуючись з діагональними брусами, подібна споруда стає більш надійною і довговічною.

Проміжки між елементами каркаса, які з’являються в процесі будівництва, заповнюються найбільш актуальними на певний період матеріалами. Спочатку для цього використовували глину, камінь або саман.

Цікаво: Бідніші верстви населення могли заповнювати простір між дерев’яними брусами соломою, очеретом або навіть сміттям. Головне – після цього ретельно обштукатурити поверхню.

Сьогодні ж для заповнення вільного простору застосовують сендвіч-панелі і різні утеплювачі. Це дозволяє зводити будинок в регіоні з будь-якими кліматичними умовами.

Также читайте: Сучасне оформлення фасаду заміського будинку

Поступово в Європі на зміну фахверк будинкам прийшли новіші конструкції. Після спаду популярності цей стиль починає відроджуватися в середині ХХ століття. Сьогодні такі будинки можна зустріти не лише в Північній Європі, але й в багатьох країнах СНД.

Технологія будівництва фахверкових будинків

Основні принципи зведення фахверкового будинку криються в самій назві типу конструкції. Весь процес крутиться навколо дерев’яних брусів, які служать каркасом для майбутньої будівлі. Все відбувається в кілька етапів:

 1. Для зведення каркаса необхідно об’єднати вертикальні горизонтальні і діагональні лінії. Чим більше буде брусів, тим міцніше буде сама будівля.
 2. Простір між ними закладається спеціальними будівельними матеріалами і утеплювачем. Не обов’язково приховувати дерев’яні бруси. Вони стануть відмінним елементом декору майбутнього будинку – ви навіть можете пофарбувати їх в більш оригінальний відтінок, щоб зробити яскравий акцент.
 3. Після монтажу каркасу можна приступати до утеплення фасаду і зовнішньої обробки будівлі.

Порада: Якщо хочете побудувати будинок в стилі фахверк максимально швидко, краще звернутися в спеціальну будівельну компанію. Багато з них гарантують зведення споруди протягом 2-3 тижнів. Здавалося б, зробити це неможливо. Однак вся справа в тому, що будівельні компанії заздалегідь прораховують необхідні параметри всіх матеріалів. Так що на будівництво надходять попередньо оброблені бруси з уже порізаними пазами. З’єднати це все для професіонала не складе труднощів. У той час, як займаючись будівництвом будинку в стилі фахверк своїми руками, ви можете надовго застрягти ще на етапі проектування конструкції.

фахверк технологія будівництва

Переваги і недоліки

Зовнішнє оздоблення будинку в стилі фахверк має як переваги, так і певні недоліки. Всі ці аспекти важливо вивчити ще на етапі вибору способу зведення будинку. Так ви зможете переконатися, чи підходить такий тип споруди для вашої місцевості і особисто для вас. Серед переваг фахверк будинків:

 1. Ви обмежені хіба що фантазією (своєї або дизайнера). Використовуючи техніку фахверк, можна зводити навіть найсміливіші і найоригінальніші конструкції.
 2. Відсутність процесу усадки. Завдяки невеликій вазі будинків вони не усідають згодом. Тому ви сміливо можете робити хороший ремонт, не переживаючи про те, що через пару років він зіпсується від усадки.
 3. Екологічність матеріалів.
 4. Завдяки спеціальній технології спорудження будинку, весь процес можна завершити достатньо просто.
 5. Універсальність обробки будинку. Будівельні компанії пропонують використовувати різні способи заповнення простору між брусами. Також ви можете вибрати максимально якісний утеплювач (особливо це актуально для регіонів з суворою зимою).
 6. Привабливий зовнішній вигляд. Ніхто не буде сперечатися з тим, що будинки в стилі фахверк виглядають доволі просто, але при цьому стильно і оригінально.
 7. Каркасу не потрібен посилений фундамент. Це дозволяє помітно заощадити на зведенні будинку.

Серед мінусів зведення будинку в стилі фахверк можна виділити хіба що необхідність додаткової теплоізоляції. Обов’язково подбайте, щоб шибки у вікнах мали теплозберігаючі властивості. Також не зайвим буде установка системи «тепла підлога» по всій території будинку. Однак це актуально тільки якщо ви плануєте масштабне скління будинку. Якщо ж вікон буде небагато, то цілком можна обійтися хорошим фасадним утеплювачем.

фахверковий будинок

Важливо! Обов’язково обробіть дерево спеціальним розчином. В іншому випадку бруси будуть схильні до появи грибка і цвілі.

Особливості монтажу фахверкових будинків

Тепер давайте докладніше розглянемо, як побудувати заміський будинок в стилі фахверк. Весь процес відбувається в кілька етапів:

 • обробка матеріалів (деревини) і підготовка території до будівництва;
 • монтаж каркасу фахверкового будинку;
 • заповнення щілин в каркасі;
 • установка покрівлі та оздоблення стін.

монтаж фахверкові будинки

Підготовка території

Уважно вивчіть ґрунт, на якому буде побудований будинок в стилі фахверк. Для такого типу будівель можна використовувати будь-який фундамент, який підходить для дерев’яного будинку. Це пояснюється невеликою вагою каркасної конструкції, яка не буде тиснути на фундамент і руйнувати його.

Балки і бруси, які стануть елементами каркасного будинку, необхідно обробити антисептичними засобами від грибка і цвілі. Також можна покрити їх захисними речовинами, що забезпечують водостійкість.

Монтаж каркасу

Перед установкою каркаса слід закласти шар, що забезпечує гідроізоляцію конструкції. Далі виконайте такі дії:

 1. Виготовте так званий обв’язувальний вінець з брусів. Важливо, щоб перетин кожного елемента становив 5х20 см.
 2. Як тільки вінець буде встановлено, можна приступати безпосередньо до зведення каркаса. Для початку встановлюється нижня частина конструкції.
 3. Для більшої надійності споруди рекомендується поєднувати відразу кілька типів з’єднання:
  • ластівчин хвіст – один з найдавніших методів з’єднання брусів, який ідеально підходить для кріплення елементів з дистанцією в 3-4 м;
  • потайний шип.
 4. Після того, як встановите вертикальні і горизонтальні лінії, слід додати діагональні розкоси.

Порада: Якщо хочете, щоб кріплення були максимально непомітними, використовуйте з’єднання по типу паз-шип.

Важливо! Обов’язково враховуйте віконні та дверні прорізи – відстань від них і до каркаса не повинна перевищувати 3 м.

Обшивка стін

Обшивка може проводитися різними утеплювачами:

 • базальтова вата;
 • мінеральна вата;
 • цементно-стружкові плити;
 • панелі з поліуретану.

Фінальні штрихи

Останні етапи побудови фахверк будинку:

 1. Встановлюються вікна і двері.
 2. Оформляється покрівля. Найкраще для цього використовувати черепицю. Це не тільки красивий, але і високоякісний матеріал, який прослужить не один десяток років.
 3. Зовнішні стіни можна обробити спеціальною шпаклівкою, після чого покрити фарбою певного кольору.
 4. Каркасні балки, як правило, залишаються на виду. Якщо хочете трохи прикрасити фасад будинку фахверк, можна пофарбувати бруси фарбою. Оригінально виглядають будівлі, в яких стіни мають білий колір, а балки – темно-коричневий або чорний.

Фото будинків фахверк

Подивіться на ці прекрасні приклади фасадів будинків в стилі фахверк. Класичний або оригінальний нестандартний дизайн – ви можете вибрати будь-який варіант на ваш смак. Приклавши належні зусилля, ви отримаєте якісну і довговічну споруду, яка буде радувати вас затишком і теплою атмосферою не один десяток років.

фахверк будинок будинок в стилі фахверк красивий будинок в стилі фахверк фахверковий будинок будинок фахверк дизайн

Скільки коштує побудувати будинок в стилі фахверк?

Багатьох людей цікавить, скільки коштує побудувати фахверковий будинок? Це залежить від безлічі факторів:

 • кількість поверхів;
 • розміри будинку;
 • матеріали, які ви плануєте використовувати;
 • швидкість зведення будівлі.

В середньому, проектування і спорудження будинку в стилі фахверк за допомогою спеціальних компаній обійдеться близько 15000 доларів. За цю ціну ви отримаєте якісний великий одноповерховий або маленький двоповерховий будинок.

Також читайте: Скільки коштує побудувати будинок в Україні в 2021?

Відео: огляд будинків фахверк

Щоб більш детально дізнатися про будинки в стилі фахверк, рекомендуємо переглянути кілька відеороликів. У них розповідається про техніку споруди, а також наводяться приклади будівель. Наприклад, в одному з відео представлений красивий заміський будинок в стилі фахверк, який стоїть уже понад 20 років!

Незважаючи на те, що зведення будинку в стилі фахверк є досить простим, воно також має нюанси, які потрібно знати перед початком будівництва. Тільки так ви зможете отримати не тільки красивий, але надійний результат, перетворивши свій будинок в свою фортецю.

Новий Дім
Додати коментар