Дизайн маленької ванної – оригінальні ідеї оформлення простору

Інтер'єр

Ванна кімната – одне з найважливіших приміщень будь-якого будинку або квартири. Адже саме тут починається кожен наш новий день. Та й після роботи так приємно зануритись у гарячу ванну або ж навпаки освіжитися прохолодним душем. Однак незважаючи на важливість ванної кімнати, найчастіше вона є найменшим приміщенням у всьому будинку. Саме тому для її облаштування доводиться вдаватися до деяких хитрощів та прийомів.

Планування розташування сантехніки у маленькій ванній

Перш, ніж приступати до оформлення дизайну невеликої ванної кімнати, слід розібратися з деякими важливими факторами. Як правило, на вибір того чи іншого стилю оформлення простору можуть впливати:

 1. Загальна площа кімнати.
 2. Лінії комунікації, від яких буде залежати розміщення сантехніки та розеток.
 3. Форма приміщення (квадратна, прямокутна і т.д.).
 4. Наявність якісної вентиляції.

планування маленької ванної

Сучасні виробники випускають сантехнічні пристрої, які зорієнтовані як на великі кімнати, так і на маленькі приміщення. Саме тому ви можете бути впевнені, що знайдете варіант, який ідеально впишеться у вашу ванну.

Як правило, сантехніка для дизайну маленької ванної кімнати включає в себе кілька елементів:

 • умивальник;
 • унітаз;
 • душова кабіна.

Найбільш популярними варіантами для невеликих просторів стали підвісні унітази та умивальники. Вони не тільки допоможуть заощадити простір, але і стануть чудовим елементом для кімнати, виконаної в сучасному стилі.

дизайн маленької ванної плитка мозаїка

Важливо! Для сучасного дизайну невеликої ванної кімнати більше підходити не напівкруглі, а лаконічні квадратні (прямокутні) раковини.

маленька ванна з душовою кабіною

Якщо ж ви віддаєте перевагу ванній, а не душовій кабіні, то встановлювати її рекомендується по ширині приміщення. Головне – точно провести всі необхідні виміри, щоб переконатися, що ванна точно підходить для вашої кімнати. Перевагою ванни є те, що в ній можна встановити тримач для душа. Таким чином ви зможете поєднати дві водні процедури.

світла маленька ванна

Порада: При установці ванни не використовуйте традиційні штори. Віддайте перевагу скляній перегородці, яка зробить кімнату більш просторою і в той же час захистить підлогу від крапель води.

Прозора перегородка для ванни
Прозора перегородка для ванни

Актуальні колірні рішення для маленької ванної

Коли мова заходить про вибір відтінку стін для дизайну інтер’єру маленької ванної кімнати, перше, що спадає на думку – світлі або навіть білі кольори. Всім відомо, що такі тони на відміну від більш темних здатні візуально збільшити кімнату та зробити її більш відкритою та просторою.

Біла невелика ванна кімната
Біла ванна кімната

Єдине, що слід враховувати – білий колір може надати приміщенню зайву стерильність, що зробить вашу ванну схожою на лікарняну палату. Саме тому ми рекомендуємо вам використовувати в обробці невеликі акценти – вставки більш яскравих забарвлень, які здатні «оживити» кімнату.

Порада: Не рекомендується комбінувати в маленькій ванній більше трьох відтінків. В іншому випадку інтер’єр буде виглядати занадто важкий.

Крім білого відтінку для дизайну маленької ванної використовують такі тони оздоблення:

 1. Світло-сірий. Холодний колір, здатний надати приміщенню строгості та лаконічності. світло-сіра ванна

  Сіра ванна кімната
  Сіра ванна кімната
 2. Бежева ванна кімната. Один з найбільш поширених варіантів. Таке приміщення виглядає не тільки світлим, а й максимально затишним.
  Бежева ванна кімната
  Бежева ванна кімната

  Теплий відтінок стін в маленькій ванній
  Теплий відтінок стін в інтер’єрі ванної
 3. Чорно-біла ванна. Зіграйте на контрастах і зробіть кімнату більш оригінальною, з’єднавши на одній стіні чорну та білу плитку. чорно-біла невелика ванна
 4. Яскраві відтінки. Для того, щоб скористатися такою властивістю білого кольору, як візуальне збільшення простору, можна використовувати його в обробці підлоги і стелі. А ось стіни можна зробити більш оригінальними та яскравими. Для цього підходять зелені, блакитні, жовті або помаранчеві відтінки. яскрава маленька ванна

  Яскраві акценти в маленькій ванній кімнаті
  Яскраві акценти в маленькій ванній кімнаті
Який колір ви плануєте вибрати для ванної кімнати?
Світло сірий
33.02%
Бежевий
26.7%
Яскраві відтінки (Червоний, жовтий, помаранчевий)
4.66%
Білий
16.94%
Синій
5.46%
Ще не визначились
9.12%
Немає в списку
4.09%
Voted: 3004

Стилі інтер’єру маленької ванної

Якщо вам здається, що невелика площа ванної кімнати може перешкодити стильному оформленню інтер’єру, ви дуже помиляєтеся. Сьогодні дизайнери пропонують безліч різноманітних варіантів дизайну, створення яких не вимагає великих просторів.

інтер'єр маленької ванної

По великому рахунку будь-який стиль інтер’єру – це поєднання обробки кімнати, предметів меблів та елементів декору. Однак будь-який напрямок – це не звід правил, обов’язкових до виконання, а всього лише рекомендації. Ви можете взяти з того чи іншого стилю тільки окремі нюанси, які ідеально впишуться в дизайн інтер’єру невеликій ванній, зробивши її дизайн більш гармонійним і завершеним.

Класичний стиль

Класичний стиль найбільш поширений в дизайні невеликої ванної кімнати 2021. І це не дивно, адже він досить простий, лаконічний і в той же час затишний. А світлі тони в обробці та предметах меблів поряд з великою кількістю освітлювальних приладів допоможуть зробити кімнату набагато просторішою.

класичний стиль ванної кімнати

Звичайно, деякі розкішні атрибути класичного стилю в маленькій ванній доведеться все-таки виключити. Наприклад, велика ванна, величезне дзеркало з масивної рамкою, масивна люстра з кришталю або елегантна шафа для зберігання рушників і побутової хімії. А ось за допомогою дрібних елементів ви точно зможете перетворити свою ванну кімнату в зразок класичного інтер’єру:

 1. Оформіть простір в світлих тонах. Найбільш поширеним варіантом є білий і бежевий колір. бежеві кольори у ванній класичний стиль
 2. Вибирайте світлі предмети меблів. Ручки для шаф і душової кабіни краще вибрати золотого або бронзового відтінку.
 3. Сьогодні існує безліч оригінальних варіантів дверей в душову кабіну. Зверніть увагу на класичні вітражі – вони зможуть стати справжньою родзинкою кімнати.
 4. Для створення більш розкішною атмосфери вибирайте керамічну плитку або панелі для стін, що імітують мармур або фарфор.

Східні мотиви

Східний стиль інтер’єру – це натуральні матеріали в обробці кімнати і предметах меблів, яскраві відтінки стін і флористичні візерунки (найбільш поширений – гілка сакури). На перший погляд може здатися, що така характеристика не надто вдало вписується в маленьку ванну. Однак, якщо ви справжній цінитель східних мотивів, ви можете спробувати оформити простір в подібному стилі. Наприклад:

 1. Теплий відтінок стін. Вибирайте бежеву плитку, яка здатна зробити кімнату затишною. Крім того, якщо ви зупините свій вибір на більш світлих варіаціях оформлення стін, то зможете візуально збільшити простір.
  невелика ванна в східних мотивах
 2. Сам по собі східний стиль настільки колоритний, що не вимагає великої кількості декору. Навпаки – дуже багато елементів можуть зробити кімнату «захаращеною». І це великий плюс для дизайну невеликої ванної кімнати. Декор буде залежати від того, який саме напрямок східного стилю ви оберете: японський, китайський, єгипетський, арабський. Обов’язковими атрибутами є, хіба що, ароматичні свічки та аромалампи.
 3. Двері в душову кабінку можна прикрасити східними елементами. Це можуть бути як абстрактні візерунки, так і малюнки квітів, пейзажів і т.д.

Скандинавський стиль

З огляду на те, що скандинавський стиль в інтер’єрі будинку або квартири не планує рясне використання предметів меблів і декоративних елементів, він відмінно підходить для дизайну маленької ванної. Більш того, завдяки принципам обробки кімнат, такий стильовий напрям здатний візуально збільшити площу малогабаритних просторів.

скандинавський стиль маленької ванни

Головне – дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Оздоблення стін повинно бути виконано в білих тонах. Можна використовувати інші кольори (наприклад, синій) в якості акценту. скандинавська ванна кімната
 2. Дизайн маленької ванної в скандинавському стилі характеризується також великою кількістю дзеркальних і скляних елементів. Повісьте красиве дзеркало над умивальником. Крім своєї основної функції, воно також візуально збільшити площу невеликій ванній. Двері в душову кабінку краще оформити прозорим склом. Матова поверхня зробить кімнату візуально менше.
 3. Якості декору можна використовувати рушники або горщик з живою квіткою.
 4. Всі лінії та форми в дизайні маленької ванної кімнати повинні бути максимально прямими та лаконічними.

Прованс

Як правило, прованс передбачає наявність великої ванни прямо по центру кімнати. Тому багатьом може здатися, що дане стильовий напрям абсолютно не актуально для дизайну невеликій ванній. Ну де ж поставити місце для купання, якщо загальна площа кімнати складає 4-5 квадратних метрів?

маленька ванна в стилі прованс
Флористичні візерунки – основа стилю прованс

Однак любителям стилю прованс в інтер’єрі ми пропонуємо кілька рішень, які допоможуть здійснити дизайн кімнати з подібним мотивом навіть на невеликому просторі:

 1. Використовуйте відкриті системи зберігання. Вони є універсальними для маленької ванної кімнати в стилі прованс – з одного боку відкриті полиці не займуть багато місця і допоможуть організувати простір, а з іншого відмінно впишуться в актуальний французький дизайн інтер’єрів. Головне – використовувати натуральні матеріали (переважно деревину) або їх імітації.
 2. Світлі пастельні відтінки, які так актуальні для стилю прованс, відмінно підійдуть для дизайну маленької ванної з душовою кабіною. Білі або бежеві стіни допоможуть візуально збільшити простір. ванна в стилі прованс
 3. Декором для дизайну ванної кімнати в стилі прованс можуть послужити рушники, підставки для зубних щіток або мила та інші дрібні елементи. Краще вибирати елементи в нейтральних відтінках з флористичними візерунками.

Освітлення маленької ванної кімнати

Освітлення – важливий етап будь-якого ремонту. Якщо у великій ванній кімнаті є ймовірність оформити природне освітлення за допомогою вікна, то невеликий простір повністю виключає таку можливість. В даному випадку вам доведеться обійтись штучним світлом, тому продумувати його слід з максимальною ретельністю. Крім того, що світильники покращують видимість в кімнаті, вони також є повноцінним елементом декору, здатним стати родзинкою кімнати. І невелика ванна не є винятком.

освітлення маленької ванної

Звичайно, швидше за все вам доведеться відмовитися від ідеї повісити в приміщенні величезну люстру. Однак сьогодні на полицях магазинів можна зустріти величезну кількість стильних і в той же час лаконічних освітлювальних приладів, які гармонійно впишуться в дизайн невеликої ванної кімнати.

Важливо! При облаштуванні освітлення маленької ванної кімнати не варто забувати про безпеку. Вибирайте світильники, які оснащені додатковим захистом від води.

Незважаючи на те, що, здавалося б, для маленької ванної кімнати слід вибирати меншу кількість світильників, це далеко не так. Установка тільки одного освітлювального приладу зробить кімнату візуально ще менше, ніж вона є насправді. Світло від нього буде поширюватися тільки в одну сторону, роблячи вугілля приміщення темними і, як наслідок, звужуючи стіни і створюючи зайву тінь за сантехнікою і предметами меблів.

Найбільш оптимальними варіантами для дизайну інтер’єру невеликій ванній є точкові світильники. Вони не займають багато місця і в той же час здатні максимально освітити приміщення. Крім того, ви можете розташувати такі джерела світла в кілька рядів, домігшись таким чином ідеального освітлення простору.

Освітлення ванної кімнати 5 кв. м
Освітлення ванної кімнати 5 кв. м

Окремо можна виділити зону біля дзеркала. Таким чином вам буде зручніше здійснювати ранкові процедури. Деякі душові кабіни сьогодні мають вбудовану підсвітку, що дуже зручно для маленької ванної.

Підсвітка дзеркала в інтер'єрі маленької ванної
Підсвітка дзеркала в інтер’єрі маленької ванної

дзеркало з підсвічуванням ванна

Вибираємо меблі в невелику ванну

Найбільшим предметом меблів для дизайну невеликій ванній є, як правило, тумба. Розташовують її під умивальником. У деяких випадках це єдина система зберігання, яка може поміститися в кімнаті.

У разі, якщо додаткові шафи ніяк не поміщаються в кімнаті, можна встановити різноманітні підвісні полки та шафки. Цей варіант допоможе зберегти таке цінне в даному випадку простір і в той же час у вас з’явитися місце для зберігання рушників, засобів для особистої гігієни та побутової хімії.

меблі в маленькій ванній

Пропонуємо вам кілька важливих рекомендацій щодо розташування меблів в маленькій ванній кімнаті:

 1. Використовуйте простір над унітазом. Як правило, про нього чомусь забувають. Тоді цілий шматок стіни залишається абсолютно порожнім. Але ж тут можна розташувати, наприклад, тримачі для рушників або невеликі полки.

  оформлення стіни над унітазом
  Використовуйте весь можливий вільний простір на стінах
 2. Замінюйте шафи різноманітними вішалками, гачками і т.д.
 3. Тон меблів повинен бути максимально світлим. В ідеалі – він повинен поєднуватися з обробкою стін.
 4. Найбільш оптимальним варіантом для дизайну невеликій ванній є глянцевий фасад меблів. Він буде відбивати світло і зробить кімнату більш просторою.

Важливо! Не забувайте, що навіть в самій маленькій ванній кімнаті на першому місці має стояти зручність при переміщенні. Тому слід уникати великогабаритних меблів, використовуючи підвісні системи зберігання.

Душова кабіна або ванна – що вибрати?

Багато людей задаються питанням, що ж краще встановити в маленьку ванну кімнату – невелику ванну або ж душову кабіну? Звичайно, в першу чергу слід орієнтуватися на ваші особисті переваги. Якщо ви не можете уявити свій вечір без ароматної розслаблюючій ванни, то можна знайти невеликі конструкції, здатні вміститися навіть в кімнаті площею 5 кв.м.

дизайн маленької ванної в стилі лофт

Однак ви повинні розуміти, що в такому випадку ви жертвуєте великою кількістю вільного простору. У деяких випадках дизайнери радять встановити кутову ванну. При правильній плануванні вона здатна оптимально вписатися в невелику кімнату і заощадити трохи місця для інших предметів меблів.

Якщо ви власник невеликої ванної кімнати і в захваті від освіжаючого душу, то тут все набагато простіше. Дизайн маленької ванної з душовою кабіною є найбільш оптимальним варіантом для невеликого простору. Вона повністю задовольняє необхідність в гігієнічних процедурах і в той же час не займає багато місця. Таким чином ви зможете встановити у ванній кімнаті додаткові предмети меблів або побутову техніку (наприклад, пральну машинку) або ж навпаки зберегти простір, отримавши більше зручності при пересуванні. Крім того, при використанні душа ви економите обсяг споживаної води, що допоможе значно знизити рахунок за комунальні послуги.

Сім’ї з маленькими дітьми віддають перевагу ванну замість душової кабінки, оскільки часто дитині незручно приймати душ. В такому випадку водні процедури перетворюються на справжні тортури, а використовувати пластикову невелику ванну не завжди зручно. В такому випадку на допомогу приходять душові кабіни з глибокими піддонами (деякі бренди навіть вбудовують в такі кабіни джакузі).

Методи візуального збільшення простору маленької ванної кімнати

Вище ми вже торкались деяких аспектів, які дозволять зробити простір маленької ванної кімнати візуально більше. Давайте ж підведемо підсумки, додавши трохи нових нюансів:

 1. Горизонтальний спосіб укладання керамічної плитки прямокутної форми здатний візуально розсунути стіни. А ось вертикальна укладання допоможе стелі виглядати вище, ніж насправді. Окремо варто сказати про діагональний принцип установки кахлю – він здатний візуально розширити підлогу маленької ванної.
 2. Дзеркала, дзеркала і ще раз дзеркала. Це, мабуть, найбільш відомий спосіб збільшення простору. Єдина рекомендація – не перестарайтесь. Не варто оформлювати дзеркальну стіну у ванній кімнаті, оскільки ви можете отримати зворотній ефект і зробити приміщення меншим, ніж воно є насправді. Такий ефект, як зорове збільшення площі, працює в тому випадку, якщо дзеркало розташоване тільки на рівні очей. дзеркала в невеликій ванній
 3. Не забувайте про світлі тони в обробці стін та фасадів меблів. світлі стіни у ванній
 4. Зверніть увагу на підвісні предмети меблів і сантехніку. Крім того, що такий прийом збільшить простір, він також зможе максимально спростити процес прибирання ванної кімнати.
 5. Зупиніть свій вибір на керамічній плитці прямокутної форми. Вона не спотворює простір на відміну від багатокутних або квадратних аналогів. Мозаїку краще використовувати не по всій стіні, а в якості акцентного елемента.
 6. Використовуйте відкриті системи зберігання і прозорі скляні двері для душової кабіни. системи зберігання в маленькій ванній
 7. Що стосується фасаду меблів для ванної кімнати, віддайте перевагу глянцевим варіантам.

Звичайно ж, ніякий з вищеописаних прийомів не здатний зробити з ванної кімнати площею 3,4 або 5 квадратних метрів величезна і просторе приміщення. Однак правильне планування дозволить вам відчувати себе максимально комфортно навіть в самій маленькій кімнаті.

Новий Дім
Додати коментар